Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1601219 alkalommal)

0 Felhasználó és 55 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8475 Dátum: 2012.12.22 10:16:50 »
Nyomon vagyok, lehet megoldottam... Csak most akkor felteszem az ESET-et és kezdődik minden előlről...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8476 Dátum: 2012.12.22 10:32:06 »
Siker!
Köszönet DonPregonak a szakmai és lelki segítségért!
A folyamat:
-letakarítottam a mcafee-t
- letöltöttem egy új flash playert, és ezzel rendben van (a régivel nem tudom mi volt a gond, illetve feltette mellé a Chrome-t is)
- és kikapcsoltam az activeX szűrést.

Most feltepítettem újra az ESET-t és úgytűnik minden király!

Köszönöm!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8477 Dátum: 2012.12.22 10:43:10 »
Siker!
Köszönet DonPregonak a szakmai és lelki segítségért!
A folyamat:
-letakarítottam a mcafee-t
- letöltöttem egy új flash playert, és ezzel rendben van (a régivel nem tudom mi volt a gond, illetve feltette mellé a Chrome-t is)
- és kikapcsoltam az activeX szűrést.

Most feltepítettem újra az ESET-t és úgytűnik minden király!

Köszönöm!
Jah és mindig elfelejtem a legfontosabbat: hibajavítás előtt mindig bele kell rúgni kettőt a gépbe. A problémát nem oldja meg, de jól esik és higgadtan tud nekikezdeni az ember :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8478 Dátum: 2012.12.22 10:50:49 »
Jah és mindig elfelejtem a legfontosabbat: hibajavítás előtt mindig bele kell rúgni kettőt a gépbe. A problémát nem oldja meg, de jól esik és higgadtan tud nekikezdeni az ember :D
:clap: :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8479 Dátum: 2012.12.22 21:14:33 »
Egy (újabb) amatőr kérdés. Van egy Windows telepítő cd-m.
Ha beteszem a gépbe, akkor kérdezés nélkül azonnal elindul, vagy jóvá kell hagynom valamit, hogy indulhasson, és ilyenkor ha egy olyan gépre telepítem, ahol már rajta van ez az operációs rendszer, akkor az újratelepítés csak kvázi kijavítja az időközben keletkezett fájl-, és programhibákat, vagy ez olyan, mintha mindent kitöröltem volna, és nulláról felépül egy új gép?
Avagy egyszerűbben fogalmazva, ha beteszem ezt a cd-t, akkor minden el fog veszni, ami nincs kimentve, vagy nem?
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8480 Dátum: 2012.12.22 21:23:05 »
Nem fog önállóan telepíteni semmit, először kérdez  ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8481 Dátum: 2012.12.22 22:08:43 »
Én múlt hét végén estem neki a laposnak és egy Win Vista lemezzel frissítettem az eddigi Win XP rendszeremet, gyakorlatilag minden megmaradt, semmilyen addig használt prg-ot nem kellett újratelepíteni. Ezen meg is lepődtem, de azóta is jól működik. Igaz, majd egész napig dolgozott magában a telepítő... De semmilyen adat nem veszett el.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8482 Dátum: 2012.12.22 22:32:20 »
- a set-top box immár HDMI-vel van bekötve a tv-be, de se kép, se hang. A box menüi, a műsorújság stb azok látszanak szépen...  :?: Ötlet? (analóg jellel megy a tv)
Rájöttem, mi a gond: ha a set-top box a switchen keresztül kapcsolódik, akkor a tv adás nem elérhető.  :hmmmm:
Tehát még valamit mókolni a switch beállításain...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8483 Dátum: 2012.12.23 09:12:25 »
Én múlt hét végén estem neki a laposnak és egy Win Vista lemezzel frissítettem az eddigi Win XP rendszeremet, gyakorlatilag minden megmaradt, semmilyen addig használt prg-ot nem kellett újratelepíteni. Ezen meg is lepődtem, de azóta is jól működik. Igaz, majd egész napig dolgozott magában a telepítő... De semmilyen adat nem veszett el.

Elég elhibázott lépés volt a Vista telepítése, kevés instabilabb rendszer létezik, és az MS is elismerte, hogy nem lett az igazi.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8484 Dátum: 2012.12.23 11:53:10 »
Avagy egyszerűbben fogalmazva, ha beteszem ezt a cd-t, akkor minden el fog veszni, ami nincs kimentve, vagy nem?
Nem tudom, most hogyan működnek a Windows telepítők, de XP-nél ha a telepítő CD-ről boot-oltál, és úgy telepítetted, akkor törölte az addigi rendszert, ha viszont Windows alól indítottad a telepítőt, akkor ki lehetett jelölni, hogy frissítse a működő rendszert, és akkor minden beállítás megmaradt, csak javította a rendszert. Úgyhogy azért érdemes figyelni, hogy frissítés legyen kijelölve, ne újratelepítés.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8485 Dátum: 2012.12.23 12:06:18 »
Rájöttem, mi a gond: ha a set-top box a switchen keresztül kapcsolódik, akkor a tv adás nem elérhető.  :hmmmm:
Tehát még valamit mókolni a switch beállításain...
Viszont a router switchként használva már nem elérhető, nem menedzselhető  :wacko:
Ötlet?
Telefon, tv kimegy a netre, kis fejvakarással a laptop is látja a netet, egyedül a set-top box nem veszi az adást.  :?:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8486 Dátum: 2012.12.23 12:42:20 »
Ezt már így fórumon keresztül nehéz lesz orvosolni, mert erősen bent vagy az erdőben. :flowers:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8487 Dátum: 2012.12.23 15:00:27 »
Valszeg az iptv box nem szereti, ha nem direktben csalakozik a Cisco modemmhez.
Na, mára elegem van, elcsesztem 5 órát és ugyanott tartok, mint reggel. Inkább dugdosom a Lan kábelt attól függően, hogy tv-zni van netezni szeretnék...  :no:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8488 Dátum: 2012.12.23 15:18:34 »
Nem tudom, most hogyan működnek a Windows telepítők, de XP-nél ha a telepítő CD-ről boot-oltál, és úgy telepítetted, akkor törölte az addigi rendszert, ha viszont Windows alól indítottad a telepítőt, akkor ki lehetett jelölni, hogy frissítse a működő rendszert, és akkor minden beállítás megmaradt, csak javította a rendszert. Úgyhogy azért érdemes figyelni, hogy frissítés legyen kijelölve, ne újratelepítés.
Igen, XP-ről van szó.
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8489 Dátum: 2012.12.23 18:33:52 »
Egy (újabb) amatőr kérdés. Van egy Windows telepítő cd-m.
Ha beteszem a gépbe, akkor kérdezés nélkül azonnal elindul, vagy jóvá kell hagynom valamit, hogy indulhasson, és ilyenkor ha egy olyan gépre telepítem, ahol már rajta van ez az operációs rendszer, akkor az újratelepítés csak kvázi kijavítja az időközben keletkezett fájl-, és programhibákat, vagy ez olyan, mintha mindent kitöröltem volna, és nulláról felépül egy új gép?
Avagy egyszerűbben fogalmazva, ha beteszem ezt a cd-t, akkor minden el fog veszni, ami nincs kimentve, vagy nem?

Ha ugyanaz a verzió, mint az eredetileg telepített, akkor CD-ről indítás után is felajánlja a javítási opciókat, ill ha nem ugyanaz akkor is észreveszi, hogy van egy másik rendszer, és mellételepít, aztán lesz egy választómenüd az indulásnál, hogy xp vagy xp ( az első az új rendszer)
Ha nem mondod neki, hogy töröljön, meg formázzon, akkor minden adat marad, az új rendszerben természetesen a telepített progik nem kerülnek át a régiből, de a programfiles mappa azonos lesz, tehát ha felteszed ugyanazokat a programokat, akkor nem foglal dupla helyet.
Ha a dokumentum stb. személyes mappák nem lettek személyes használatúvá téve, akkor bele tudsz mászni a másik rendszervből.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!