Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597831 alkalommal)

0 Felhasználó és 53 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8460 Dátum: 2012.12.21 19:35:02 »
Azt ne. Mert az alapból hagyományos routerként fogja felkonfigurálni.
Tépd le a cetlit, majd járj el ahogy írtam. Elvileg WiFi-je is így kéne működjön ez után - de vigyázz azt külön állítsd be, ha másik WiFi-d is van, ne ütközzenek (ne legyen ugyanazon a csatornán, ne ugyanaz az SSID név).
Kipróbáltam a leírtaknak megfelelően. Sajna nem ment sehogy sem, nem látta a gép a routert.
Aztán próba szerencse alapon bedugtam a net madzagját is a WAN portba, pár perc után megjelent a kezdőképernyő. Aztán némi fejvakarás után beállítottam a static IP-t, adtam egy 254 végű számot, leklónoztam a MAC-et és WPA-PSK jelszót állítottam be. Itt a gépen nem jelezte, hogy lenne net kapcsolat.
Aztán elvittem a tv-hez, bedugtam a tv, a set-top box és a net UTP kábeleit a LAN portokba és lőn net a tv-n és a box is megy  :)

Két gond maradt:
- a gépről nem látom ezt a routert a megadott IP-vel,
- a set-top box immár HDMI-vel van bekötve a tv-be, de se kép, se hang. A box menüi, a műsorújság stb azok látszanak szépen...  :?: Ötlet? (analóg jellel megy a tv)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8461 Dátum: 2012.12.21 19:41:57 »
Segítség kellene. Tegnap a párom gépére feltelepítettem az ESET Smart Security programot (erre van licenceünk) és letakarítottam a géphez adott és lejárt 30 napos McAfee programot. Azóta nem megy csomó minden a neten: youtube, facebook, gmail stb (előtte mentek). Az én gépemen ugyanez van és minden megy rendesen. Ötlet kellene, mert elég gáz... Win 7 Home Premium van a gépen.
McAfee-ről nincs jó véleményem, beül mindenhova, sima uninstall nem szedi le.
Használd az MCPR programot, az nekem már segített ilyen problémán. Info

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8462 Dátum: 2012.12.21 20:04:52 »
Két gond maradt:
- a gépről nem látom ezt a routert a megadott IP-vel,
DHCP-t kikapcsoltad ezen a második routeren?
Elképzelhető, hogy be kell állítanod benne egy átjárót is (gateway), melynek az értéke az első routered belső IP címe kell legyen.

Sajna úgy tűnik, hogy valami gagyi hülye-biztos szoftver fut a routeren, melynek alapértelmezett setup-ja a normális route-olás, az efféle egyedi megoldásokat bonyibb beállítani rajta...
Így látatlanba többet nem tudok mondani.


whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8463 Dátum: 2012.12.21 22:03:45 »
DHCP-t kikapcsoltad ezen a második routeren?
Elképzelhető, hogy be kell állítanod benne egy átjárót is (gateway), melynek az értéke az első routered belső IP címe kell legyen.

Sajna úgy tűnik, hogy valami gagyi hülye-biztos szoftver fut a routeren, melynek alapértelmezett setup-ja a normális route-olás, az efféle egyedi megoldásokat bonyibb beállítani rajta...
Így látatlanba többet nem tudok mondani.
Igazából a kezelőfelületen van még 14000 féle beálíltási lehetőség, amikhez nem nyúltam...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8464 Dátum: 2012.12.21 22:40:07 »
Igazából a kezelőfelületen van még 14000 féle beálíltási lehetőség, amikhez nem nyúltam...
Én már elvesztettem a fonalat. Most a második router routerként (A második router WAN portja össze van kötve az első router LAN portjából) van használva vagy switchként (A két router egy-egy LAN porttal van összekötve)?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8465 Dátum: 2012.12.21 22:48:03 »
szigorúan switchként.
Amúgy kipróbáltam, ha a net kábelét a WAN portba dugtam, akkor nem volt net elérés a tv-ről és a box sem üzemelt. Tehát a kütyü beállítása jól sikerült, ebből a szempontból legalább is.
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.21 22:50:39 írta whis »
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8466 Dátum: 2012.12.21 23:04:22 »
Segítség kellene. Tegnap a párom gépére feltelepítettem az ESET Smart Security programot (erre van licenceünk) és letakarítottam a géphez adott és lejárt 30 napos McAfee programot. Azóta nem megy csomó minden a neten: youtube, facebook, gmail stb (előtte mentek). Az én gépemen ugyanez van és minden megy rendesen. Ötlet kellene, mert elég gáz... Win 7 Home Premium van a gépen.
Már mindenféle beállítást kipróbáltam, letiltottam minden védelmet és akkor sem megy. Letakarítottam a gépről az ESET-t, most nincs viruskereső, de így sem működik. Elég gáz így, mert előtte ment. Mi lehet? Flash van rajta, javát telepítettem... Kéne, valami, mert a párom elég mérges rám, hogy eddig ment a gépe, és a hülye viruskeresőmmel tönkretettem, és tulajdonképpen igaza van, mert előtte ment...

Javát nem találja meg a java verify oldal... (a saját gépemen megy).

« Utoljára szerkesztve: 2012.12.21 23:06:57 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8467 Dátum: 2012.12.21 23:19:17 »
Már mindenféle beállítást kipróbáltam, letiltottam minden védelmet és akkor sem megy. Letakarítottam a gépről az ESET-t, most nincs viruskereső, de így sem működik. Elég gáz így, mert előtte ment. Mi lehet? Flash van rajta, javát telepítettem... Kéne, valami, mert a párom elég mérges rám, hogy eddig ment a gépe, és a hülye viruskeresőmmel tönkretettem, és tulajdonképpen igaza van, mert előtte ment...

Javát nem találja meg a java verify oldal... (a saját gépemen megy).
Az MCPR-t próbáltad?

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8468 Dátum: 2012.12.21 23:26:50 »
szigorúan switchként.
Amúgy kipróbáltam, ha a net kábelét a WAN portba dugtam, akkor nem volt net elérés a tv-ről és a box sem üzemelt. Tehát a kütyü beállítása jól sikerült, ebből a szempontból legalább is.
Esetleg próbáld meg ki/bekapcsolni mindkét routert, hátha csak MAC/IP táblájukkal van valami gubanc. (Ha jól gondolom, akkor a PC az első routeren van. PC-ről tudod pingelni valamelyik eszközt, ami a második routeren van?)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8469 Dátum: 2012.12.22 09:15:45 »
Az MCPR-t próbáltad?
Szerintem nem azzal van a gond, hogy nem sikerült eltakarítani a mcafee-t, hanem az eset kavart valamit, amit nem tudok visszaállítani.
De megpróbálom.
« Utoljára szerkesztve: 2012.12.22 09:26:49 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8470 Dátum: 2012.12.22 09:31:54 »
Több oldalon azt dobja ki, hogy engedélyezzem a java scriptet, de engedélyezve van az explorerben. Hol lehet még engedélyezni?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8471 Dátum: 2012.12.22 09:59:01 »
Lefuttattam az mcpr-t, mostmár a gmail az activex vezérlő engedélyezését hiányolja, pedig az explorerben engedélyezve van...
szivatnak anyám stop...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8472 Dátum: 2012.12.22 10:02:53 »
Több oldalon azt dobja ki, hogy engedélyezzem a java scriptet, de engedélyezve van az explorerben. Hol lehet még engedélyezni?
Esetleg ez?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8473 Dátum: 2012.12.22 10:08:07 »
Engedélyezve van...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8474 Dátum: 2012.12.22 10:12:33 »
Másik böngésző? :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer