Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598297 alkalommal)

0 Felhasználó és 41 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8340 Dátum: 2012.11.06 21:54:50 »
én is ezt javaslom, érdemes valami linuxos bootcdféleséggel próbálkozni, mert a rendszer alatt nem fog működni. előtte mindenképp metsél, mert volt már, hogy nem éledt többet fel a rendszer.
Jah tényleg a biztonsági mentés ... persze alapból feltételezzük hogy a fontos adatokat az ember egyből külön partícióra teszi és félévente csinál 3 biztonsági másolatot róluk :D
A jó öreg linux meg lényegében csak erre jó: halott gépet feléleszteni-menteni, buherálni :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8341 Dátum: 2012.11.07 11:20:35 »
Az írás alatti hozzászólásokból az jön le, hogy a C:-hez nem enged hozzátenni szabad területet.
Nyilván egyik sem fogja engedni. Képzeld, ez olyan mint amikor a saját lábad alatt lévő szőnyeget húznád...

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8342 Dátum: 2012.11.07 13:34:57 »
A jó öreg linux meg lényegében csak erre jó: halott gépet feléleszteni-menteni, buherálni :D

Azért nem csak erre: aki csak böngészni szeretne vagy filmet nézni, esetleg szöveget szerkeszteni, annak bizony elsődleges oprendszernek is kiváló. Például idősebbeknek.
Nekem második rendszerként fel van telepítve a Lubuntu. Nagyon gyors, kevés erőforrást igényel, és stabil. Igaz nem gyakran használom, de néha amikor elfelejtem hibernálni a Win-t, és gyorsan meg kell néznem valamit, akkor a Lubuntut indítom, villámgyorsan betöltődik.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8343 Dátum: 2012.11.07 15:13:30 »
Azért nem csak erre: aki csak böngészni szeretne vagy filmet nézni, esetleg szöveget szerkeszteni, annak bizony elsődleges oprendszernek is kiváló. Például idősebbeknek.
Nekem második rendszerként fel van telepítve a Lubuntu. Nagyon gyors, kevés erőforrást igényel, és stabil. Igaz nem gyakran használom, de néha amikor elfelejtem hibernálni a Win-t, és gyorsan meg kell néznem valamit, akkor a Lubuntut indítom, villámgyorsan betöltődik.
Ubuntuval és LibreOffice munkahelyi környezetben a következő sajnálatos tapasztalataim vannak:
-Facebookon hiába gépelek, pár betűt kihagy az elejéről (ez sztem inkább FB hibája)
-LibreOffice nem úgy jeleníti meg a doc és docx doksikat ahogy az az Office Wordben íródtak (ami technikai dokumentációknál nem éppel előnyös, ha pl eltűnnek az ábrák)
-A kiadás frissítések sem szoktak előrelépést jelenteni, akkor sem ha utána a gépnek sikerül elindulnia (mert sokszor van hogy kénytelen 0-ról újratelepíti az ember a rendszert, annyira szétcseszi)
-Egyszerű CD/DVD írás eredménye sem biztos mindig.
-Flash instabil, nagyon leterheli a gépet (persze ez win alatt is fennáll ,de talán kevésbé)

Én maradnék annyiban hogy inkább lássa el a szerver funkciókat, abban még úgy ahogy jó :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8344 Dátum: 2012.11.07 18:28:08 »
Nem szabad általánosítani. Van ami erre jobb, van ami arra. A feladatok megfelelő elvégzéséhez céltudatosan kell választani.

Hogy a Te munkahelyi környezetedben elvérzett az Ubuntu az egy dolog, az informatikai házirendetekről eleve sokat elárul, hogy a hibalistádon az elsődleges kifogás az a Facebook-on történő gépelés.

A Windows-ról is tudnék ezer hasonlókat írni én is, speciel a Win7 ami most a laptopomon van (EliteBook 8560p) hajtépés mi rosszul megy, közben az otthoni nagyjából rendben van. Ha csak a laptopomról kéne mondjak véleményt (a hardver nagyságrenddel jobb mint az otthoni gépem), akkor lehúznám. Pedig nem...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8345 Dátum: 2012.11.07 18:49:00 »
Srácok, köszi a tippeket, az EaseUS Partition Master sikeresen megoldotta a feladatot, 26 G helyet hozzácsaptam a C:-hez a D: rovására.
A folyamat nem volt olyan pikk-pakk, mint ahogy a programhoz mellékelt bemutató mutatta, de a partíció méretek beállítása után röviden gondolkodott, majd a gép újraindult, még a Win betöltése előtt elvégezte az átméretezést (~20 perc), majd betöltötte W7-t.
Azóta megy, eddig hiba nélkül.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8346 Dátum: 2012.11.07 18:52:30 »
Arról van már info, hogy a W8 netán jobban kezeli a restore point helyfoglalását?
A korábbi tendenciát alapul véve a W7 a most felszabadított 26G helyet kb 9-10 hó alatt el fogja fogyasztani  :devil:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8347 Dátum: 2012.11.07 19:05:18 »
Nem szabad általánosítani. Van ami erre jobb, van ami arra. A feladatok megfelelő elvégzéséhez céltudatosan kell választani.

Hogy a Te munkahelyi környezetedben elvérzett az Ubuntu az egy dolog, az informatikai házirendetekről eleve sokat elárul, hogy a hibalistádon az elsődleges kifogás az a Facebook-on történő gépelés.

A Windows-ról is tudnék ezer hasonlókat írni én is, speciel a Win7 ami most a laptopomon van (EliteBook 8560p) hajtépés mi rosszul megy, közben az otthoni nagyjából rendben van. Ha csak a laptopomról kéne mondjak véleményt (a hardver nagyságrenddel jobb mint az otthoni gépem), akkor lehúznám. Pedig nem...

Direkt kötőjelekkel soroltam fel a dolgokat és nem számokkal, ez a Facebookos hülyeség jött ki utoljára, persze aki akarja, az simán bele tud kötni :D

A laposokra kerülő előtelepített Windows-ok meg sztem minden laptopon rosszul működnek (gondolom a tiéd is olyan) :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8348 Dátum: 2012.11.07 19:43:19 »
"idősebbeknek linux? " na, ne röhögtessetek.. :lol:

libre, openoffice mind szívás. múltkor rakás word doksit kellett nyílt fkódú office ba  átraknom wordből , nagy túró lett korrektúrák , ábrák, formázások összeestek.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8349 Dátum: 2012.11.07 19:49:24 »
"idősebbeknek linux? " na, ne röhögtessetek.. :lol:

libre, openoffice mind szívás. múltkor rakás word doksit kellett nyílt fkódú office ba  átraknom wordből , nagy túró lett korrektúrák , ábrák, formázások összeestek.
Mondjuk az a vicc hogy pl a docx tudtommal teljesen nyílt, bárki írhat rá programot, fent van neten a fájl szerkezete, leírása. Valahogy mégsem kompatibilisek egymással :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8350 Dátum: 2012.11.10 23:36:09 »
Az utóbbi időben nagyon gyakran találkozom azzal a felirattal, hogy Az alábbi plug-in nem válaszol: shockwave flash, kívánja leállítani? és elég sokszor rá is kényszerülök erre. Mit lehet tenni, hogy ne omoljon mindig össze?
music     

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8351 Dátum: 2012.11.11 00:11:30 »
Az utóbbi időben nagyon gyakran találkozom azzal a felirattal, hogy Az alábbi plug-in nem válaszol: shockwave flash, kívánja leállítani? és elég sokszor rá is kényszerülök erre. Mit lehet tenni, hogy ne omoljon mindig össze?
sztem próbáld frissíteni a flash playert első körben. Bár a weboldal is lehet ludas, nekem is van egy oldal, amin linux alatt plugin összeomlást tudok produkálni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8352 Dátum: 2012.11.12 21:10:33 »
AMD E2 1800-as prociről mit érdemes tudni? Páromnak notebookot akarunk venni és a kinézett modell (két fontos szempont van: legyen könnyű és szép -- > nőről beszélünk) egy Sony Vaio és ilyen proci van benne. Egyébként 4 GB ram, 500 GB Hdd AMD Radeon 7340-es videokártya és 11,6" kijelző. Alapból van rajta egy win8, ami azért kell mert munkára kell a gép és kell rá jogtiszta szoftver. Elég ez normál női felhasználásra (office, internet, prezi.com, ami esetleg erőforrásigényes lehet)?

Az nem kérdés, hogy ezért a pénzért van-e jobb, ez a gép kell. Ne is próbáljatok meggyőzni. A kérdés az, hogy ez így vállalható-e.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8353 Dátum: 2012.11.12 21:41:20 »
AMD E2 1800-as prociről mit érdemes tudni? Páromnak notebookot akarunk venni és a kinézett modell (két fontos szempont van: legyen könnyű és szép -- > nőről beszélünk) egy Sony Vaio és ilyen proci van benne. Egyébként 4 GB ram, 500 GB Hdd AMD Radeon 7340-es videokártya és 11,6" kijelző. Alapból van rajta egy win8, ami azért kell mert munkára kell a gép és kell rá jogtiszta szoftver. Elég ez normál női felhasználásra (office, internet, prezi.com, ami esetleg erőforrásigényes lehet)?

Az nem kérdés, hogy ezért a pénzért van-e jobb, ez a gép kell. Ne is próbáljatok meggyőzni. A kérdés az, hogy ez így vállalható-e.

Szvsz eldöcög rajta. viszonyításként:  http://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=AMD+E2-1800+APU&id=251

nem egy brutál, de az Atomnál kb 2× erősebb kb egy 3,4-es régi egymagos intellel azonos a teljesítménye.
Ha SSD van benne, akkor a 4 gb rammal pörögni fog, ha rendes vincsi, akkor indulás-leállítás helyett érdemes hibernálni a gépet.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8354 Dátum: 2012.11.13 07:36:38 »
Köszönöm az infót! Ez a gép 150 ezerbe kerül, ennyiért egy ssd szerintem nem fér bele.
Egy 5 éves HP laptopot fog leváltani, szintén AMD processzorral, annál mindenképpen gyorsabb lesz!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...