Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597848 alkalommal)

0 Felhasználó és 55 vendég van a témában

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8295 Dátum: 2012.10.14 22:17:28 »
Egy legalább 500Gb WD USB3 külső háttértár. figyelve a rendes eltávolításra, leállásra, óvatos kezelésre.

vagy 128-as SSD a notiba, az abban levő vincsi meg egy USB-s keretbe, és ezzel a noti is jelentősen gyorsul. -- persze csak akkor, ha a notiban már SATA vincsi van!

- ( tudom, kevesebbet káromkodjak :) )
Igen, ez is egy megoldás, csak megint magamból indultam ki, nekem még PATA vinyó van a laposban  :innocent:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8296 Dátum: 2012.10.14 22:19:07 »
Igen, ez is egy megoldás, csak megint magamból indultam ki, nekem még PATA vinyó van a laposban  :innocent:
Rakjál bele mégegyet és lesz pata-csata:-):-):-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8297 Dátum: 2012.10.14 22:36:53 »
Rakjál bele mégegyet és lesz pata-csata:-):-):-)
9 éve laposban már minden összeveszhet bármikor :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8298 Dátum: 2012.10.14 23:13:13 »
SSD-nél az a lényeg, hogy ne legyen túl sok írás-olvasás művelet, különben hamar kifeküdnek.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8299 Dátum: 2012.10.14 23:18:08 »
SSD-nél az a lényeg, hogy ne legyen túl sok írás-olvasás művelet, különben hamar kifeküdnek.
Elméletileg erre tervezték őket :)
Asszem PH-n volt egy ilyen matekozás és ott kijött hogy átlagos használat mellett bőven ki lesz kukázva, még mielőtt tönkremenne.
Amúgy vannak erre programok, amik ellenőrzik a meghajtó állapotát és nem engedi teleírni magát, hagy helyet hogy egyenletesen kopjanak a cellák.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8300 Dátum: 2012.10.15 09:10:13 »
Viszont a jó öreg HDD még mindig megbízhatóbb, ha hosszú távra tervez az ember és betartja a biztonságos üzemeltetés szabályait.
Ez így ebben a formában nem igaz, főleg a "jó öreg" jellemző birtokában.
Enterprise környezetben szerzett tapasztalatomból vállalom a tudásomat, mely szerint továbbra is az a véleményem, hogy archiválási célokra az SSD sokkal-sokkal (nagyságrendekkel) megbízhatóbb, mint a HDD.

A piaci szkepticizmus (=érdek, hogy még ne terjedjen) az SSD-k iránt abból adódik, hogy:
- az SSD-ket gyártani sokkal olcsóbb, mint a HDD-ket, ennek ellenére még mindig aránytalanul drágák, hisz aki erre a területre lépett nagyot akar szakítani
- a HDD gyárakat mostanában ruházták fel új technológiával (a nagy vízkár után, ugye), nincs érdek ezt megszüntetni, sőt, még meg kell téríteni, tehát megy a rizsa
- az egyetlen "kapaszkodó" a hírekben, hogy az SSD kockázatos, az a cellák törlési/írási ismételt műveletéből adódó meghibásodás aránya, mely kb. ugyanakkora mint a HDD-k meghibásodási aránya. A kockázat csak abban van, hogy az SSD (még) drágább, tehát itt csak üzleti kockázatról van szó.

A kockázat a gyakran írt/olvasott lemezeknél fennállhat. OldPiet viszont archiválni szeretne, ami azt jelenti, hogy amit egyszer felír oda, azt nagyon ritkán, vagy talán soha nem törli onnan.

Én pedig többek között szerverben operációs rendszert önmagában a hátán hordó SSD-t már több, mint 3 éves folyamatos működés mellett üzemeltetek hibamentesen, ez az SSD egy HDD helyére került be, ami megdöglött előtte kb. 2 év folyamatos működés után. Ugyanígy egyre több helyre teszünk SSD-t, ahol a folyamatos 24 órás üzem mellett a megbízhatóság fontos (ezek egyike sem kifejezetten írás-kímélő helyek, normál oprendszer van rájuk telepítve, köztük régi is).

A gyakori írás/olvasást tudatosan kezelni lehet, pár éve az összes operációs rendszer tartalmazza a kíméletes kezelés módját (pl. Win Vistától felfelé, Ubuntu 10.04-től felfelé szb.). XP meg a régebbiek kézi beállítássokkal állíthatók be SSD-kímélő módra, semmilyen teljesítmény-csökkenés mellett (sőt).

« Utoljára szerkesztve: 2012.10.15 09:18:37 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8301 Dátum: 2012.10.15 09:14:51 »
Asszem PH-n volt egy ilyen matekozás és ott kijött hogy átlagos használat mellett bőven ki lesz kukázva, még mielőtt tönkremenne.
Amúgy vannak erre programok, amik ellenőrzik a meghajtó állapotát és nem engedi teleírni magát, hagy helyet hogy egyenletesen kopjanak a cellák.
:yes:

Olyan mint a mosógép vs. Kalgon. Asszonyék kiszámolták kémia órán az osztályban a gyerekekkel, hogy amennyi pénzt adsz ki Kalgonra az évek alatt, annyiból pont tudnál egy vadiúj ugyanolyan mosógépet venni, amikor elvileg a vízkő kirágja a benne lévő gumicsövet.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8302 Dátum: 2012.10.15 13:07:01 »
Van egy számítógép, egy router, egy blu-ray lejátszó, egy 3D tv. Ezek összekötve, számítógép a routerrel, router a blu-ray lejátszóval, tv a blu-ray lejátszóval (vagy tv a routerrel) Hoyan lehet lejátszani 3D blu-ray-t a gépről, ha isoban van? Próbáltam többféle módon, Nero Media Home-on, All Share Play-en keresztül, de egyik esetben nem látja "lemezként" az isot, ha mountolom, akkor sem. Így viszont nem lehet előcsalni a film 3D-s mivoltát. Tv-t nem fogom összekötni a számítógéppel, fizikai és egyéb akadályai vannak.  :helpsmilie:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8303 Dátum: 2012.10.15 13:50:02 »
Van egy számítógép, egy router, egy blu-ray lejátszó, egy 3D tv. Ezek összekötve, számítógép a routerrel, router a blu-ray lejátszóval, tv a blu-ray lejátszóval (vagy tv a routerrel) Hoyan lehet lejátszani 3D blu-ray-t a gépről, ha isoban van? Próbáltam többféle módon, Nero Media Home-on, All Share Play-en keresztül, de egyik esetben nem látja "lemezként" az isot, ha mountolom, akkor sem. Így viszont nem lehet előcsalni a film 3D-s mivoltát. Tv-t nem fogom összekötni a számítógéppel, fizikai és egyéb akadályai vannak.  :helpsmilie:
Remélem jól értelmezem a problémát.
Sose próbáltam még a fent említett programokat (Nero Media Home meg a Share Play-t). Arra gondolok hogy számítógépen létrehozol egy megosztott mappát, azt kéne látnia az okos trévének. Ha abba teszed az ISO fájlt, és a TV is támogatja az ISO formátumot, akkor elvileg le kéne tudnia játszani.
Másik megoldás lehet, ha a virtuális meghajtót osztod meg a hálózaton (ha jól rémlik lehet), és ezt kéne látnia a trévének.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8304 Dátum: 2012.10.15 14:05:42 »
Lényegében jól látod,de kicsit árnyaltabb... Ahhoz, hogy a tv ill. a blu-ray lejátszó lássa a megosztott mappákat, kellenek az említett prg-k (LG blu-ray lejátszóhoz Nero Media Home, Samsung tv-hez All Share Play) Alapból a tv és a lejátszó nem ismeri a .iso-t, és ez a "gondom": ha kitömörítem, akkor csak az m2ts-eket látja, 3D-t viszont menüből kellene előcsalni (gondolom); lejátszó távirányítóján nincs ilyen lehetőség, menüjében be van kapcsolva a 3D lejátszás, tv viszont csak konvertálni akar 2D-ből 3D-t (úgy se rossz, de nem az igazi...), a "lemezen" lévő" gyári 3D-t ebben a felállásban nem tudom előcsalni. Valószínűleg nincs is rá lehetőség, jelenlegi ismereteim szerint. 3D mkv-kkal gyönyörűen megy, fene vigye el...  :hmmmm:
Remélem jól értelmezem a problémát.
...
Másik megoldás lehet, ha a virtuális meghajtót osztod meg a hálózaton (ha jól rémlik lehet), és ezt kéne látnia a trévének.

Annyira azért nem tré  :lol:

Köszi a segítséget!

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8305 Dátum: 2012.10.15 14:12:58 »
Lényegében jól látod,de kicsit árnyaltabb... Ahhoz, hogy a tv ill. a blu-ray lejátszó lássa a megosztott mappákat, kellenek az említett prg-k (LG blu-ray lejátszóhoz Nero Media Home, Samsung tv-hez All Share Play) Alapból a tv és a lejátszó nem ismeri a .iso-t, és ez a "gondom": ha kitömörítem, akkor csak az m2ts-eket látja, 3D-t viszont menüből kellene előcsalni (gondolom); lejátszó távirányítóján nincs ilyen lehetőség, menüjében be van kapcsolva a 3D lejátszás, tv viszont csak konvertálni akar 2D-ből 3D-t (úgy se rossz, de nem az igazi...), a "lemezen" lévő" gyári 3D-t ebben a felállásban nem tudom előcsalni. Valószínűleg nincs is rá lehetőség, jelenlegi ismereteim szerint. 3D mkv-kkal gyönyörűen megy, fene vigye el...  :hmmmm:
Annyira azért nem tré  :lol:

Köszi a segítséget!
Hát a Nérót már évek óta nem követem és az all share play-t sem ismerem. Ezek maguktól végeznék a megosztást, vagy csak a fájlok helyes olvasásáért felelősek?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8306 Dátum: 2012.10.15 14:18:04 »
Ezek (nagyrészt) DLNA-n kommunikálnak, ahogy a TVk és egyéb média eszközök nagy része is, sajnos :(
Streamelni próbáld, mediaplayerben. Műsortárban navigálj el a lemezen található média fájlig és a környezeti menüjéből válaszd ki a lejátszás a következőn opciót, ez az opció csak akkor jelenik meg ha a formátum támogatott és a DLNA eszköz ami képes az átvitelre a hálózaton ücsörög.
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.15 14:20:41 írta Késő Róbert »

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8307 Dátum: 2012.10.15 14:30:36 »
Hát a Nérót már évek óta nem követem és az all share play-t sem ismerem. Ezek maguktól végeznék a megosztást, vagy csak a fájlok helyes olvasásáért felelősek?
Ha ezek nélkül kötjük össze az eszközöket, akkor nem ismerik fel egymást. Tehát látni fogja, hogy van ott egy eszköz, csak nem tud vele mit kezdeni.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8308 Dátum: 2012.10.15 15:00:09 »
Ha ezek nélkül kötjük össze az eszközöket, akkor nem ismerik fel egymást. Tehát látni fogja, hogy van ott egy eszköz, csak nem tud vele mit kezdeni.
Ahha. Hát lehet elkezdenék nézelődni házimozis fórumokon, nem valami kétkattintásos megoldásnak tűnik.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8309 Dátum: 2012.10.15 15:02:45 »
Én pedig többek között szerverben operációs rendszert önmagában a hátán hordó SSD-t már több, mint 3 éves folyamatos működés mellett üzemeltetek hibamentesen, ez az SSD egy HDD helyére került be, ami megdöglött előtte kb. 2 év folyamatos működés után. Ugyanígy egyre több helyre teszünk SSD-t, ahol a folyamatos 24 órás üzem mellett a megbízhatóság fontos (ezek egyike sem kifejezetten írás-kímélő helyek, normál oprendszer van rájuk telepítve, köztük régi is).

Ez szép teljesítmény! Milyen típus? Gondolkodok a rendszer-merevlemezem lecserélésén, de még nem döntöttem el, melyik márka legyen...

Ennek ellenére archiválásra továbbra sem gazdaságos választás az SSD, az ugye tény, hogy aki tényleg biztonságban akarja tudni az adatait, annak nem 1, hanem 2 helyre kell archiválnia az adatokat (és fizikailag külön tárolni). Egy 256 Gb-os SSD kb. 45-50 ezer Ft. Míg egy 320 Gb-os külső merevlemez 20-ból kijön. Ez már nem elhanyagolható különbség!
Corolla 1,4 VVT-i 2005