Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597778 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8205 Dátum: 2012.07.13 17:45:12 »
bocsi de milyen W7 Sp2?  :surrender:
ez hivatalos?
nem vista?


http://windows.microsoft.com/en-US/windows/downloads/service-packs


nekem szépen rakosgatja fel a x64es W7 az updatet semmi gond vele.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8206 Dátum: 2012.07.13 22:23:41 »
Ez a Windows-frissítősdi a Win7 x64-nél is jól el van qrva.

Képzeljétek, 15 db. teljesen egyforma, vadonat új céges laptop beállítása során (mind a 15 bekapcsolva, LAN-on netre engedve egy hosszú tárgyalóasztalon, minden művelet szimultánban ugyan abban a sorrendben elindítva mindegyiken, gyárilag Win7 volt rajtuk) a Win7 SP2 feltelepítése után 15-ből 8db kékhalállal elszállt. Semmi külömbség a gépek között, a gyári számok is egymás utániak.

A 8-ból 4 csökkentett módú újraindítást követően befejezte a SP2 telepítést.
A maradék 4-ből 2 csökkentett módú újraindítást követően visszavonta magáról az SP2-őt, majd újboli telepítés kísérlete sikerrel járt.
A maradék 2-ből 1 többszöri feltelepítés/visszavonás ciklust követően egyszer csak jó lett SP2 vel
Az utolsó 1-re sehogy sem ment fel az SP2 folyton kékhalálozott. Végül teljes Win újratelepítés (restore) után SP2 felrakása sikerrel járt.

Hajrá Mikroszoft!
(egyébként olvastam a neten, nem csak én jártam így egyforma gépekkel)

merthogy gyárilag klónozzák a hdd-ket, és nem egyesével telepítgetik, klónozáskor meg valahogy nem mindig tök ugyaúgy megy át a rendszer, viszont a hiba csak akkor jön ki, ha a működést érintő hiba van, ha valahol máshol lesz, az nem bukik ki azonnal. - nem csak w7 64 bitnél, Xp-nél is jártam már így. -az  adott gépen egy javító telepítés eddig még segített.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8207 Dátum: 2012.07.14 09:18:01 »
Én is lesen hogy Win7 SP2 mert olyan nincs :)

(divat még fizákni az MS-t egyébként?  :tt2:)

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8208 Dátum: 2012.07.14 09:29:12 »
Divat :)
De a frissítéssekkel egyetértek hogy nincs túl jól kidolgozva (de ez más rendszereknél is így van, végül is utólagos kókányolás hivatalosan), ezért át kell lőni kézire, értesít ha van valami, na akkor még érdemes várni vele pár napot, hetet, aztán ráküldeni, így az esetleges hibás frissítés általában elkerülhető.
Javítócsomagot meg tessék integrálni telepítőbe, az úgy tiszta és még gyorsabb is!
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.14 09:32:38 írta Késő Róbert »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8209 Dátum: 2012.07.14 14:04:58 »
Bocsi, SP1-et akartam írni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8210 Dátum: 2012.07.14 14:06:47 »
merthogy gyárilag klónozzák a hdd-ket, és nem egyesével telepítgetik, klónozáskor meg valahogy nem mindig tök ugyaúgy megy át a rendszer

Valószínű, ugyanis a hdd-n lévő visszaállító image-ben minimum annyi külömbség van, hogy más a licenszkulcs minden egyes gépen...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8211 Dátum: 2012.07.14 14:09:54 »
Mondjuz az igazság az, hogy úgy általában stabilitás szempontjából nem rossz ez a Win7. Az itthoni gépen már több, mint 2 és fél éve fut, és nem kellett újratelepíteni, és most sincs eszem ágában. XP időkben évente minimum egyszer szükség volt erre, ugyanazok a szokások mellett.

Nem mondható el ugyanez a céges laptopomról, sajna ott reinstall érett a cucc, most már minden ikon helyett valami baromságot tesz ki az asztalra...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8212 Dátum: 2012.07.29 13:41:04 »
Udv a szakiknak :)

Van egy kis baj.

A harmadikon lakok, de csak a foldszinten van net. Odaig mar eljutottam, hogy a routerbol kabellal felhozom a netet, itt szetosztjuk ket gepre switch-el, de ugye a buta emberek meg az okos telefonok korat eljuk, es azt szeretnenk megoldani, hogy legyen net a telefonokon is (foleg viber miatt, de ez lenyegtelen)
Szoval van-e valami lehetoseg a laptoppal csinalni un. hotspotot, amire telefonnal ra tudunk csatlakozni?

(ajfonnal a 3G mobilnetet meg tudom osztani, amire a laptop ra tud lepni, de az ajfonba angol kartya van, es en svajcba vagyok, szoval a 3G felejtos.)

kisa
born to ride

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8213 Dátum: 2012.07.29 20:09:13 »
Mondjuz az igazság az, hogy úgy általában stabilitás szempontjából nem rossz ez a Win7. Az itthoni gépen már több, mint 2 és fél éve fut, és nem kellett újratelepíteni...
És Neked nem eszi folyamatosan a helyet a vinyón?
Nekem az utóbbi pár hónapban elfogyasztott 10+ gigát, pedig nem telepítettem semmit. A letöltések meg másik meghajtóra mennek  :?:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8214 Dátum: 2012.07.30 08:07:32 »
Nézd csak meg a windows/winsxs könyvtárat és szörnyülködj el :)

Nálam 14.1GB, 76 000 file, 20 000 mappa és nem lehet csinálni vele semmit...  (max reinstall)

Ha esetleg lenne valakinek megoldása erre :)
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.30 08:24:08 írta MiCKEY »

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8215 Dátum: 2012.07.30 13:57:47 »
Nézd csak meg a windows/winsxs könyvtárat és szörnyülködj el :)

Nálam 14.1GB, 76 000 file, 20 000 mappa és nem lehet csinálni vele semmit...  (max reinstall)

Ha esetleg lenne valakinek megoldása erre :)
Egy megoldás.
(DISM /online /Cleanup-Image /SpSuperseded)

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8216 Dátum: 2012.07.30 14:34:35 »
Udv a szakiknak :)

Van egy kis baj.

A harmadikon lakok, de csak a foldszinten van net. Odaig mar eljutottam, hogy a routerbol kabellal felhozom a netet, itt szetosztjuk ket gepre switch-el, de ugye a buta emberek meg az okos telefonok korat eljuk, es azt szeretnenk megoldani, hogy legyen net a telefonokon is (foleg viber miatt, de ez lenyegtelen)
Szoval van-e valami lehetoseg a laptoppal csinalni un. hotspotot, amire telefonnal ra tudunk csatlakozni?

(ajfonnal a 3G mobilnetet meg tudom osztani, amire a laptop ra tud lepni, de az ajfonba angol kartya van, es en svajcba vagyok, szoval a 3G felejtos.)

Elvileg Windows 7 esetében lehet csinálni WiFi hotspot-ot, de nem tudom ez milyen megbízható, illetve a gépnek ekkor mindig mennie kell (és persze kell benne lennie wifi kártyának). Talán jobb megoldás a switch helyett egy wifi routert berakni. Azonban mindkét esetben kétszer lesz NAT (címfordítás), amit, lehet, hogy egyes programok nem fognak szeretni.
Az igazi megoldás talán az lenne, ha a földszinten lenne üzembe állítva egy erősebb wifi router vagy access point, és az emeletre rakni egy wifi repetert, de erre talán csak hosszú távon éri meg beruházni.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8217 Dátum: 2012.07.30 16:34:08 »
Egy megoldás.
(DISM /online /Cleanup-Image /SpSuperseded)
Olvasgattam a témáról, de sehol nem javasolták a könyvtár piszkálását.
A MS oldalon is inkább az alábbiakat ajánlja:
- Move the paging file to another volume on the system
- Disable hibernation on the system
- Use the dedicated dump file option to capture memory dumps on another volume on the system
- Off load user profile and program file directories to another volume on the system
- Disable system restore points on client installations
- Clean out all temporary directories and folders using the Disk Cleanup Wizard (cleanmgr.exe)
- Uninstall unused applications or utilities from the installation

Mondjuk azt leírhatnák telepítéskor, hogy a rendszerlemez legalább 100 giga legyen, mert a W7 önmagában el fog fogyasztani 50-60 gigát  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8218 Dátum: 2012.07.30 16:38:57 »
Az MS ajánlása a W7 futtatáshoz:

Windows 7 system requirements
If you want to run Windows 7 on your PC, here's what it takes:

    - 1 gigahertz (GHz) or faster 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor

    - 1 gigabyte (GB) RAM (32-bit) or 2 GB RAM (64-bit)

    - 16 GB available hard disk space (32-bit) or 20 GB (64-bit)  [rohog]

Ez csak a feltelepítésig érvényes, aztán pár hónap múlva csenget, hogy "low hard disk space".  :devil:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8219 Dátum: 2012.07.30 17:51:59 »
Kolleganőm szeretne monitort venni, úgy 20-22"-t. Ingyen vagy olcsóbban.  :devil:
Szóval megfelelő ár-érték arányban (ne legyen csingcsangcsung kínai) mit javasoltok? Holnap akarja megvenni ("adj uram, de azonnal).  :devil: :D