Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598347 alkalommal)

0 Felhasználó és 46 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8145 Dátum: 2012.06.02 23:47:42 »
Szerintetek mi a teendő, ha adott egy router, melyet a t-home adott az IP TV miatt. Van benne 4 UTP kábel hely, amiből most mind a 4 foglalt. Kettő megy a két asztali számítógépbe és kettő megy a két settopboxba.

Na most mi a helyzet ha újabb asztali számítógépet szeretnék kábellel kötni a rendszerbe?
Az egyik UTP helyére egy switch kell, ami tovább osztja a hálózatot? Swichtem nincs, csak egy így most feleslegessé vált d-link routerem, azzal is kéne tudni tovább osztani a netet?

1.) A D-link routert reseteled ( táp bedug, valahol pici lyuk reset felirattal; rotringgal, vag yhajcsattal, vagy bármivel, ami befér az 1,5mm lyukon kb 3s-ig nyomod, ledek elalszanak, vagy villognak, és mindemn beáll alaphelyzetbe. )

2.) Egy gépet bedugsz a d-linkbe - a lan!!! portra, belépsz a D-linkbe, beállítsz neki valami m ás IP-t mint a T-homos, ( pl ha az 192.168.0.1, akkor ez legyen a 0.2 ) és kikapcsolod a DHCP-t -ez a legfontosabb

3.) bedugod az osztani kívánt lankábelt a router egyik LAN kimenetébe, és használod a másik3 LAN kimenetet.

- előfordulhat, ha egyik készülék sem auto midix, akkor keresztkábel kell az összekötéshez.
- ha a WAN portba dugod a t-home kábelét; akkor állíts a D-linken auto IP-t a WAN-ra és osszon DHCP-t viszont ekkor  az a mögötti cuccok nem látják a többi gépet, és viszont. ( ill, h abeállítassz DMZ-t a routeren, akkor kívülről belátsz a gépre, de kifele nem megy többnyire)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8146 Dátum: 2012.06.03 10:34:43 »
A monitoromon új jelenség lépett föl - egyelőre finoman, de észrevehetően, különösen a háttérképnek beállított fényképnél látszik jól - balról jobbra haladó hullámzás látszik. Nem egy hullám mászik végig lassan, hanem mint amikor a szél borzolja a víz felszínét, arra emlékeztet. Most csinálta először és a bekapcsolás után néhány perccel elmúlt, tehát nem tudom, hogy ez tendencia kezdet, vagy egyszeri jelenség.
Szintén most vettem észre, ez valószínűleg nem új keletű, csak most tűnt föl, hogy a képernyő bal széle, kb. 3 centi szélességben egy picit szürkébb, mintha a monitor kerete árnyékot vetne rá, és ezzel összefüggésben mindennek van halvány, kb. ugyanekkora jobbra haladó szellemképe.
Lassan új után kell nézni? (A mostani Belinea, vékony, és 2006 végén vettem.)
« Utoljára szerkesztve: 2012.06.03 10:37:17 írta music »
music     

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8147 Dátum: 2012.06.03 10:37:18 »
Köszi a válaszokat :)
Addig én is eljutottam hogy ne legyen ugyanaz az IP címük, de utána megakadt a tudomány mert nem osztotta a netet tovább, a nyomtatót meg főleg nem. Viszont se arra nem figyeltem hogy ne használjam a WAN portot, se arra hogy kikapcsoljam a DHCP-t.
Majd ha lesz egy kis időm újra megpróbálom beállítani ezek alapján.
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8148 Dátum: 2012.06.03 10:37:44 »
Nekem a xerox csinálta ezt tavaly. Vmi alaplapi baj. Több lett volna az alkatrész,m egy uj monitor.
Vettem helyette egy samsung tv tuneres monitort. A xaroxot meg eladtam vaterán 13ért.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8149 Dátum: 2012.06.03 10:40:56 »
Szintén most vettem észre, ez valószínűleg nem új keletű, csak most tűnt föl,
Rosszul gondoltam, a három dolog (ami inkább kettő) egyszerre keletkezett. Megnéztem más oldalakat, és biztos nem volt eddig szellemképes.
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8150 Dátum: 2012.06.03 10:49:17 »
Várj még vele,hátha besimul,de már nézegesd az utódját és regelj vaterára,h tudj eladni:-):-):-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8151 Dátum: 2012.06.03 22:05:31 »
Rosszul gondoltam, a három dolog (ami inkább kettő) egyszerre keletkezett. Megnéztem más oldalakat, és biztos nem volt eddig szellemképes.

Valószínűleg  a táprésze kezd elhalni, és ez hülyít mindent. ha 6 éves darab, akkor a megvilágító fénycsövek is ki vannak, meg minden kondenzátor benne, úgyhogy használd, amíg megy, vagy add el gyorsan.

-én mostanában ráálltam 3-4 éves használt 19-20" ISP paneles monitorokra 20e körül megfogható, és jobb a képe, mint  akármi kommersz mostaninak.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8152 Dátum: 2012.06.03 22:07:11 »
Vaterára minél hamarabb...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8153 Dátum: 2012.06.05 09:31:59 »
Ismerős valaki blu-ray lejátszók között?
Most vettem egy hb(x)806pe házimozit, nagyon jó, egy gondom van vele: egyes filmeket gyönyörűen lejátszik külső felirattal, másokat csak akkor, ha kiszedek a file-névből minden "nem betű" karaktert (számokat... stb)  :hmmmm: Ezt mér'?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8154 Dátum: 2012.06.05 10:19:57 »
menüben nem látsz karakterkészlet váltás opciót? bár ritkán segít. mondjuk a spec karaktereket egyik sem szereti. firm update?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8155 Dátum: 2012.06.05 10:33:00 »
Ha elindítok egy feliratos filmet, info/display gombra megjelenik több adat is a filmről, köztük feliratváltás, kikapcsolás, karakterkészlet váltás stb., de ha alapból nem tölt be feliratot, akkor ezek az opciók tiltottak. Ha más neve van a feliratnak, mint a filmnek, akkor előtte ki lehetne jelölni a feliratot, amit majd be kell töltenie, tehát a listában egy (ha jól emlékszem) .txt jellel jelölné a feliratot, de ez sincs meg. A gond az, hogy egyik .mkv megy külső felirattal, másik nem. Nem látszik logika a file nevekben sem (egyik megy így: Glee.s03e03.720p.hdtv.x264-dimension.mkv, másik meg így se: continuumelso.mkv)

Abban sincs különbség, hogy USB-ről vagy hálózatról megy, így teljesen tanácstalan vagyok.  :helpsmilie:

Firmware updatet automatikusan csinált (legalábbis valamit frissített, amikor kábelt dugtam a s*ggébe).

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8156 Dátum: 2012.06.05 12:21:47 »
Kaptunk egy DVD-t, (családi esemény van rajta, jó lenne megnézni) amit sem a DVD-lejátszó, sem a PC nem tud lejátszani mondván, hogy ismeretlen formátum. Hogy lehet kideríteni, hogy mégis milyen formátum?
music     

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8157 Dátum: 2012.06.05 13:15:08 »
Alakul, alakul... már USB-ről lejátssza a filmeket felirattal, cserébe a gépen megosztott mappákat nem is látja  :gun_bandana: jó ez a Nero Media Home...  :hammer:

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8158 Dátum: 2012.06.05 13:39:43 »
Kaptunk egy DVD-t, (családi esemény van rajta, jó lenne megnézni) amit sem a DVD-lejátszó, sem a PC nem tud lejátszani mondván, hogy ismeretlen formátum. Hogy lehet kideríteni, hogy mégis milyen formátum?
Például TotalCommander, ott rákattintasz a DVD meghajtó betűjelére azon belül ha van video mappa azt megnyitod és látható a kiterjesztése.
Vagy Windows Intéző-ben ugyan csak megkeresed a DVD meghatót ott mappán belül (ha van video mappa)  jobb egér gomb katt. Tulajdonságok/Általános (fül) Fájl típus.
Ha nincs a PC-n VLC tegyél fel egyet és utána próbáld meg lejátszani  ;)
Az is lehet, hogy másolási hiba történt a lemezen és még lehet több oka is.
Fery

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #8159 Dátum: 2012.06.08 11:34:15 »
Például TotalCommander, ott rákattintasz a DVD meghajtó betűjelére azon belül ha van video mappa azt megnyitod és látható a kiterjesztése.
Vagy Windows Intéző-ben ugyan csak megkeresed a DVD meghatót ott mappán belül (ha van video mappa)  jobb egér gomb katt. Tulajdonságok/Általános (fül) Fájl típus.
Ha nincs a PC-n VLC tegyél fel egyet és utána próbáld meg lejátszani  ;)
Az is lehet, hogy másolási hiba történt a lemezen és még lehet több oka is.

Ugyanilyen "mindenevő" a KMPlayer nevű ingyenes alkalmazás. Ez utóbbi akár TV tunert, vagy más bemenetet is tud kezelni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.