Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598262 alkalommal)

0 Felhasználó és 48 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7815 Dátum: 2012.02.28 09:44:23 »
Igencsak akadozik a netem tegnap este óta.  Este überbrutál durva volt a speedtest oldalt még le tudtam hívni, de a tesztet már meg sem tudtam csinálni. Most ez legalább félig sikerült. Elsőre a letöltésre normális szám jött ki, a feltöltés a connecting-nél elakadt, másodikra a letöltésre 0,09 Mbps jött ki... és általában minden oldal néhány perc alatt jön le. A géppel amúgy bármit tudok csinálni, csak a net ilyen szupergyors.
Ha nem a szolgáltatótól ered a hiba, akkor mit nézzek meg a gépen? (szájbarágósan, ha lehet...)
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7816 Dátum: 2012.02.28 14:06:12 »
Milyen technológiájú net ez? Betárcsázós? ADSL?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7817 Dátum: 2012.02.28 14:30:22 »
Betárcsázós?
:lol: Olyan nem csak a reklámban és a múzeumban van?

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7818 Dátum: 2012.02.28 14:44:51 »
Igencsak akadozik a netem tegnap este óta.  Este überbrutál durva volt a speedtest oldalt még le tudtam hívni, de a tesztet már meg sem tudtam csinálni. Most ez legalább félig sikerült. Elsőre a letöltésre normális szám jött ki, a feltöltés a connecting-nél elakadt, másodikra a letöltésre 0,09 Mbps jött ki... és általában minden oldal néhány perc alatt jön le. A géppel amúgy bármit tudok csinálni, csak a net ilyen szupergyors.
Ha nem a szolgáltatótól ered a hiba, akkor mit nézzek meg a gépen? (szájbarágósan, ha lehet...)
Víruskeresést javaslok első körben.
Fery

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7819 Dátum: 2012.02.28 16:27:04 »
:lol: Olyan nem csak a reklámban és a múzeumban van?
Hát utoljára a leírásnak megfelelő hibajelenséget csak betárcsázós neten tapasztaltam. No persze attól még lehet más esetben is ilyen hiba.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7820 Dátum: 2012.02.28 18:05:34 »
Nod 32 nem talált semmit, a spyware sem. De valami bűzlik a NOD 32 frissítése körül, le törlöm és újratelepítem, lehet, hogy ott van a kutya elásva.
Egyébként olyan már volt, hogy újraindítás megoldotta a problémát, de olyankor a gép volt maga lassú, nem csak a net.
music     

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7821 Dátum: 2012.02.28 18:17:40 »
Tegnap kipróbáltam egy másik 1GB-s memóriakártyával és hibátlanul működött minden. A 4GB-s kártyát elkezdtem megformázni, de nem gyorsformázással, hanem rendesen. Kb a 4/5-e körül megállt, ott állt kb 1 órát, nem is ment tovább, így leállítottam. Megkeresem a blokkját és a csomagolását, ma vissszaviszem a mediamarkt-be és kicseréltetem egy másikra.
Ki is mondta először hogy kártya gond lesz? :punk: :ser:
Az új kártyát formázd meg teljesen ne csak gyorsan, ha úgy jó, akkor örülHECC

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7822 Dátum: 2012.02.28 19:26:19 »
valami bűzlik a NOD 32 frissítése körül, le törlöm és újratelepítem, lehet, hogy ott van a kutya elásva.
Ott volt. Most műxik minden.
music     

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7823 Dátum: 2012.02.28 19:54:18 »
Ott volt. Most műxik minden.
Grat, ügyes vagy!  :yes:
Fery

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7824 Dátum: 2012.02.28 19:57:53 »
Ki is mondta először hogy kártya gond lesz? :punk: :ser:
Az új kártyát formázd meg teljesen ne csak gyorsan, ha úgy jó, akkor örülHECC

Kicseréltettem a kártyát és ráfizetéssel vettem egy Class 6-os Sandisk-et (4 gb), ezzel hubátlan!  :whistling: Ráadásul sokkal gyorsabb is, szóval most öröm és boldogság  :) .
Köszi a tippet!
Ahogy bevittem a régit a media marktba már látatlanból kérdezte a fickó, hogy csak nem samsung sd kártya? Azt mondta, elég sok gond van velük, szóval kerüljétek!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7825 Dátum: 2012.02.28 20:12:17 »
Grat, ügyes vagy!  :yes:
Vak tyúk... [rohog] [rohog] [rohog]
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7826 Dátum: 2012.02.28 20:41:22 »
Ahogy bevittem a régit a media marktba már látatlanból kérdezte a fickó, hogy csak nem samsung sd kártya? Azt mondta, elég sok gond van velük, szóval kerüljétek!
Hú, nemrég majdnem vettem egy Class 10-est  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7827 Dátum: 2012.02.28 23:17:16 »
Kicseréltettem a kártyát és ráfizetéssel vettem egy Class 6-os Sandisk-et (4 gb), ezzel hubátlan!  :whistling: Ráadásul sokkal gyorsabb is, szóval most öröm és boldogság  :) .
Én szóltam :whistling:
Csak SanDisk-et szabad :clap:

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7828 Dátum: 2012.02.28 23:36:40 »
Kicseréltettem a kártyát és ráfizetéssel vettem egy Class 6-os Sandisk-et (4 gb), ezzel hubátlan!  :whistling: Ráadásul sokkal gyorsabb is, szóval most öröm és boldogság  :) .
Köszi a tippet!
Ahogy bevittem a régit a media marktba már látatlanból kérdezte a fickó, hogy csak nem samsung sd kártya? Azt mondta, elég sok gond van velük, szóval kerüljétek!
én is jártam igy kb 3 - 4 éve. Vettem egy A-data vagy hasonló nevű csodát, az eladó esküdözött h milyen jó, aztán a fényképezőgépbe meg se nyikkant.
Másnap kicseréltük egy SanDisk-re azóta is működik a kártya, azt meg is tartottam, a gép már régen gazdát cserélt :D

ui. Hubátlan? Csak nem te is a Hoobs bábfilmsorozatot nézed a gyerekkel a JimJam csatornán?  [rohog]

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7829 Dátum: 2012.02.29 09:24:31 »
ui. Hubátlan? Csak nem te is a Hoobs bábfilmsorozatot nézed a gyerekkel a JimJam csatornán?  [rohog]
Nem ismerem ezt a sorozatot, csak egyszer elgépeltem, megtetszett és azóta is maradt, így szoktam mondani  :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...