Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598709 alkalommal)

0 Felhasználó és 44 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7785 Dátum: 2012.02.16 13:24:08 »
Köszi, kipróbálom!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7786 Dátum: 2012.02.18 21:33:11 »
Valami frankó freeware képnézegető program kellene, lehetőleg a windows képnézegetőnél komolyabb képességgel. Jó lenne ha tudna bélyegalbumnézetet. Túl sok elvárásom nincs  :whistling: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7787 Dátum: 2012.02.18 21:41:15 »
Valami frankó freeware képnézegető program kellene, lehetőleg a windows képnézegetőnél komolyabb képességgel. Jó lenne ha tudna bélyegalbumnézetet. Túl sok elvárásom nincs  :whistling: .
irfanview progit használok, asszony is tud vele képet átméretezni és fényerőt, gammát és szineket szerkeszteni. Ismered a progit? Próbáld ki, szerintem jó.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7788 Dátum: 2012.02.18 21:53:15 »
Régen volt ilyenem, még a win95-ös időkben, nem szerettem.
Átméretezésre egyebekre ott a Gimp, azt használom. A gimpnek nincs képnézegetője, képkatalógus programja/modulja?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7789 Dátum: 2012.02.19 10:51:11 »
Régen volt ilyenem, még a win95-ös időkben, nem szerettem.
Átméretezésre egyebekre ott a Gimp, azt használom. A gimpnek nincs képnézegetője, képkatalógus programja/modulja?
várjál, linuxozol, hogy Gimp-et használsz?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7790 Dátum: 2012.02.19 19:15:15 »
Valami frankó freeware képnézegető program kellene, lehetőleg a windows képnézegetőnél komolyabb képességgel. Jó lenne ha tudna bélyegalbumnézetet. Túl sok elvárásom nincs  :whistling: .

Ajánlanám az XnWiew nevű programot.  Én ezt használom már több éve.  Egyszerű és magyarul is tud.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7791 Dátum: 2012.02.19 20:00:10 »
várjál, linuxozol, hogy Gimp-et használsz?

Gimp for win  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7792 Dátum: 2012.02.19 20:00:37 »
Ajánlanám az XnWiew nevű programot.  Én ezt használom már több éve.  Egyszerű és magyarul is tud.
Megnézem, köszi!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7793 Dátum: 2012.02.19 20:03:00 »
Kérdezek még.
Vettem egy Nikon d3100-as DSLR gépet. Hozzá egy memóriakártyát, 4gb Samsung Class4. A fényképezőben megformáztam a kártyát, és úgy fényképezek rá. De a képek számítógépre (win7) mentésénél gondok vannak. A Total Commander nem mindig látja, amikor meg igen akkor sem másol, mert kiírja, hogy szüntessem meg az írásvédettséget (a célmappa nem írásvédett). Windows intéző hasonló.
Egyedül ügy tudok képet másolni, hogy összekötöm a fényképezőt és a számítógépet usb kábellel, de t a TC itt sem látja, csa ka windows, de nem is meghajtóként, hanem külön eszközként.

Ötlet? Apukám azt mondja, nála az oldotta meg, hogy a memóriakártyát le kell formázni Fat32-re és akkor jól működik. De biztos van más megoldás is!
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.19 20:05:46 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7794 Dátum: 2012.02.20 00:19:49 »
Milyen particiot készit a fényképezőgép? Ha FAT32-őt, akkor Win7 alól rendszergazdai profillal formázd meg a memóriakártyát és úgy ha felismeri a nikon, akkor ennyi volt.
Apukád jól mondja! Én se tudnék egyszerűbb megoldást rá kitalálni...
Pendrive-al szívott a munkatársam. Otthon nem a rendszergazdai fiókból formázta meg, és a céges laptopon is oda-vissza másoltak fájlokat, a cégnél megformázta és összekavarodott az egész, otthon már nem engedte a formázást. Egy külön kingston cuccot kellett letöltenie kinai oldalról a chip száma alapján, hogy vissza tudja állítani a gyári formátumot. A céges rendszergazdával jó pár órát elmatekoltak rajta, mire meg bírták formázni.
Szóval memóriakártyát és pendrive-ot formázni mindig rendszergazda alól kell, utána használni bárhol lehet.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7795 Dátum: 2012.02.23 21:55:38 »
Ismét nagyon lámát kérdezek. Kaptam egy külső merevlemezt (számomra) bazi nagy férőhellyel. Ez úgy működik, mint egy pendrive, hogy csak bedugom az USB-be, és már csinálhatok vele, amit akarok, vagy kell előtte vele valamit tenni (formázni, illesztőprogit telepíteni, stb.)?
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7796 Dátum: 2012.02.23 21:59:12 »
Dugd rá és meglátod. Illesztőprogit nem valószínű, hogy kér, de hogy particionálni, formázni kell-e azt típusa válogatja. A Windows majd felajánlja neked, mit tegyél, ha kell. Egyébként igen, a használat á lá pendrive - csak vigyázz, mechanikailag sokkal sérülékenyebb. Magyarán táskában ha cipeled ne vágd oda, stb.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7797 Dátum: 2012.02.23 23:06:21 »
És bármekkora, úgyis megtelik  :D

rokafiu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1022
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7798 Dátum: 2012.02.23 23:08:37 »
Szia!
Az illesztőprogit valószínűleg nem kell telepíteni, azt bizonyára a windowsba be van integrálva, úgy ahogy pendrive esetén is.

Annak nézz utána, hogy a vinyód sebessége változik-e attól függően, hogy 1 vagy 2 USB tápellátást kötsz be. Ha jól tudom az E-SATA sebessége akkor is gyors, ha csak 1 usb slotba van bedugva a cucc.
Vinyótól függően 1 vagy 2 usb tápellátó dugóval rendelkeznek. Ez azért fontos, mert ha csak az egyik 1 usb tápcsatit dugod be az usb slotba, akkor a sebessége valószínű csak usb 1.1 szabványos lesz - azaz lassú, ha pedig mindkettőt bedugod akkor 2.0 lesz - az már gyors.
Nem árt erre is figyelni próba közben! Sőt ami _NEM_ E-sata megoldású, én azt csak akkor dugnám be a gépbe, ha az ki van kapcsolva... jobb a békesség :)
És nyilván az adott gépen első bedugást követően partícionálnám és formáznám meg, mert az a tuti ha azon a gépen végezzük el ezt, ahol használni szeretnénk. Windows alatt látni sok furcsaságot, tapasztalat :D
Kis irományom remélem segítségedre szolgál.
üdv, Péter

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7799 Dátum: 2012.02.24 05:45:50 »
Én egy Maxell 1,5 TB-st használok (USB-s), nem kellet formázni, béééédugtam és némi szüttyögést követően látta az XP.  Ééééés látja a TV-m is.  :whistling: :devil: :devil: :devil: :devil: Simán kezeli a Samu beépített médialejátszója.  Azért arra érdemes figyelni ebben az esetben, hogy a TV  mekkora maximális kapacitású háttértárat képes kezelni.   A Samuk 1,5 TB biztosan, annó utánaérdeklődtem, de másnak még hátha jól jön az infó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.