Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598668 alkalommal)

0 Felhasználó és 46 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7680 Dátum: 2011.12.27 22:27:20 »
Videókimenet, külső monitor?

Kulso monitorom nincsen sajnos, amugy mukodhet az otlet.
Amugy ahhoz a manoverhez nem kell valamit beallitani elotte? Az adott laptopon?
Azert kerdezem, mert a vaio nem ismerte meg magatol a tv-t monitorkent (hdmi)
Az szoban forgo laptop egy oreg Acer hdmi nelkul. Kulso monitort szerzek valahonnan probalkozni. Masik laptop monitorja nem jatszik? Vagy ne bonyolitsam?  :D
kisa
born to ride

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7681 Dátum: 2011.12.27 23:15:53 »
Van valakinek otletete, hogy betort kijelzoju laptoprol (full elfolyt benne minden) hogy lehet adatokat leszedni?

vedd ki a winyót és ha SATA akkor mázli ha régi IDE akkor egy IDE-USB átalakitóval dugd rá egy asztali gépre
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7682 Dátum: 2011.12.27 23:19:00 »
Az szoban forgo laptop egy oreg Acer hdmi nelkul.
Mennyire öreg?

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7683 Dátum: 2011.12.27 23:43:19 »
Mennyire öreg?

2.5eve vettem. Kell a tipusa a valaszhoz?
kisa
born to ride

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7684 Dátum: 2011.12.27 23:54:13 »
2.5eve vettem. Kell a tipusa a valaszhoz?

Az már tuti SATA, asztali gépbe bedugható a vincsi.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7685 Dátum: 2011.12.27 23:55:40 »
Sajna a NAS prinszerverfunkciói sem jobbak, mint a routereké. vagy jó, vagy nem.

másik megoldás egy NAS használata, bedugod a hálókábelt, és egy webes felületen szépen felprogramozod, és használod hálózati tárolóként; de így a nyomtatás nem megoldott.


Ebbe kissé beleugatnék:
A NAS-ok egy részénél a nyomtató kezelés is simán megoldott, van benne printserver funkció, pl. pár hete az Aldiban árultak egy Medion NAS-t, 1.5TB vinyóval 35k volt, abban is van printserver. Ezen egyébként 2db USB foglalat van, így még az USB-s nyomtató mellett újabb (külső) vinyóval bővíthető, de állítólag USB-HUB-ot is kezel...

De ahogy írtátok, routerben is létezik USB-s printserveres, egy kicsivel több pénzért.
Nekem egy TPlink 1043ND routerem van, amin van USB, de alapból nem volt benne nyomtató kezelés. Egy OPEn WRT firmware simán megoldotta a kérdést, azóta otthon bármelyik gépről wifin/utp-n nyomtatok.....
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7686 Dátum: 2011.12.28 10:29:54 »
Hali!
Megvettem az Asus laptopot :clap:
Van rajta Win7 és azt mondja csináljak biztonsági másolatot. Mit vegyek hozzá mert azt írja  6 DVD kéne hozzá, és az nem valami jó megoldás szerintem.
Másik: mit ajánlotok milyen ingyenes levelező programot használjak. Outlookot nem akarom megvenni
(a Win7-ez jár az Officeból az Exel és a Word, az nekem elég)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7687 Dátum: 2011.12.28 10:31:40 »
Másik: mit ajánlotok milyen ingyenes levelező programot használjak. Outlookot nem akarom megvenni
Tunderbird. Firefox párja.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7688 Dátum: 2011.12.28 10:35:01 »
Tunderbird. Firefox párja.
OK, köszi :yes:
Azt használtam már korábban is ::)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7689 Dátum: 2011.12.31 12:18:24 »
Srácok, segítség kellene, a családban van az alábbi probléma:
Adott két számítógép (egy asztali és egy laptop). A gépek adsl kapcsolaton mennek a netre, jelenleg úgy, hogy amelyiket használják abba dugják be a hálókábelt, tehát nem megy egyszerre a kettő. Szeretnének egy wifi routert, hogy egyszerre mehessen a kettő, a laptop akár wifin is. A router már meg is van, [urlhttp://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=244&model=TL-WR340G]ilyen.[/url. Gondolom ez nem tudja kezelni az adsl kapcsolatot (csatlakozás stb), de meg lehet ezt valahogyan oldani?

Egy másik, kapcsolódó kérdés (rokonságban másik családnál). Ha van egy kábeles router, amiről több gép megy. Az egyik csatlakozójába be lehet csatlakoztatni egy wifi routert, hogy "ossza" a neter, vagy ez nem megy? Kézenfekvő lenne a router cseréje, de az a szolgáltatóé és annak a mac címe van beállítva, ha kivesszük és egy másik routert teszünk be, nem megy a net. Köszönöm!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7690 Dátum: 2011.12.31 12:28:34 »
Srácok, segítség kellene, a családban van az alábbi probléma:
Adott két számítógép (egy asztali és egy laptop). A gépek adsl kapcsolaton mennek a netre, jelenleg úgy, hogy amelyiket használják abba dugják be a hálókábelt, tehát nem megy egyszerre a kettő. Szeretnének egy wifi routert, hogy egyszerre mehessen a kettő, a laptop akár wifin is. A router már meg is van, ilyen.. Gondolom ez nem tudja kezelni az adsl kapcsolatot (csatlakozás stb), de meg lehet ezt valahogyan oldani?
Szerintem tudja kezelni. PPPoE-t kell választani a WAN port beállításánál, és mehet bele az ADSL-jelszó. A gépeken törölni kell az ADSL kapcsolatot.

Egy másik, kapcsolódó kérdés (rokonságban másik családnál). Ha van egy kábeles router, amiről több gép megy. Az egyik csatlakozójába be lehet csatlakoztatni egy wifi routert, hogy "ossza" a neter, vagy ez nem megy? Kézenfekvő lenne a router cseréje, de az a szolgáltatóé és annak a mac címe van beállítva, ha kivesszük és egy másik routert teszünk be, nem megy a net. Köszönöm!
Router csere legyen! Az új router WAN portjánál keress egy "MAC Address Clone" opciót, abba írd be a régi router WAN MAC-címét.
Egyébként lehet több routert is egymás alá láncolni, de később problémák adódhatnak spécibb netes szolgáltatások esetén (FTP, netbank, etc.) ezért nem ajánlott.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7691 Dátum: 2012.01.01 11:13:03 »
Legyen szíves segítsen az, aki ért ehhez:

Írtam, hogy nyáron berzháztam egy Asus O'play Air média központra és egy külső vinyóra.
A média központ Wlan-os, és szeretném, ha vezeték nélküli hálózaton kommunikálna a laptoppal, tehát, pl. képeket, amik a laposon vannak, wlanon keresztül elérném az O'play-jel, hogy aztán TV-n tudjam megnézni azokat. Zenékkel ugyanígy, ahogy az egyszerűbb videókkal is (full HD videóhoz úgy tudom, még lassúcska, főleg a magas fps-es viedókhoz, de sima mpeg-mp3-jpg-ket le lehet játszani).

A laposom egy alap Asus X58c 2Gb Rammal 32bites Win Xp-vel.

Abban van szükségem a segítségetekre, hogy lépésről lépésre leírva mit kell beállítanom egyiken és másikon is? Nem tudom, ezt mennyire hosszadalmas leírni, remélhetőleg, nem őszül bele senki, de nagyon hálás lennék érte, ha vki leírná nekem érthetően.

Ha jól rémlik, Tamás69 nyáron írt nekem erre a problémára megoldást, de az utóbbi 1 óra alatt visszaolvasva nem találtam meg a hsz-ét.

Így aztán:  :helpsmilie: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7692 Dátum: 2012.01.01 20:57:45 »
Az USB 3.0 lefelé kompatibilis? Tehát ha veszek egy külső merevlemezt, akkor az fog működni a régi asztali gépemmel, ami csak 2.0 USB-t tud?

Illetve megnéztem a laptopom is csak usb2. Vehetek USB3-as külső winyót?
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.01 21:11:24 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7693 Dátum: 2012.01.01 21:29:39 »
Igen.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

favágó

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 653
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7694 Dátum: 2012.01.02 17:57:19 »
Boldog Új Évet Mindenkinek!!!  :sorcerer:
Van egy Canon MX 300 multifunkcionális nyomtatóm, holnapra kellene másoljak egy pár oldalt de nem müködik.  Vagyis félig beviszi a lapot anélkül, hogy nyomjon rá valamit is ott megáll és kiirja h. papir elakadás, vegye ki és nyomja meg az ok gombot Ezt már sokszor eljátszodtuk de nem jútok tovább.  :cry: Ötletek??  :?:   :helpsmilie:
“A tétlenség rozsdája többet árt, mint a munka általi kopás”