Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1599774 alkalommal)

0 Felhasználó és 41 vendég van a témában

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7575 Dátum: 2011.11.05 17:27:29 »
QNAPot vásároltam kb 2 hete, tökéletesen megvagyok vele elégedve :cool2:
Jó választás. Ez egy "igazi" NAS. Talán egyszer lesz hozzá magyar nyelvű FW is. A Synology-hoz már régóta van.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7576 Dátum: 2011.11.06 21:24:43 »
Vigyázz a biztonságra. Egy FTP-re kitett anyagok simán áldozatul esnek, FTP szervereket (különösen a kis NAS-okban lévő kiherélteket) feltörni könnyű egy hozzáértőnek. Ráadásul az FTP protokoll nem titkosított, fájlmásolás közben simán lekoppintható a teljes átvitt tartalom.
Ha a NAS-ra (vagy az előtte lévő routerre) OpenVPN-t is fel tudnál rakni, na akkor már biztonságosabb lenne az élet. Ez alá nem szabad adni (hacsak az adatok nem fontosak, pl. zene vagy filmek).

Köszi a tippet! A titkosítás valóban fontos, de én nem értek nagyon hozzá. Olyan kellene amit normál felhasználói szintű informatikai és jó angolnyelv tudással meg lehetne csinálni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7577 Dátum: 2011.11.07 09:00:55 »
ismertek egy olyan MS levlistát vagy hasonlot ami azzal kapcsolatos ha a w2003 serverhez kijön egy javitás és felmegy de egy rakás egyéb gondot okoz. ezeknek a leírása stb. köszi
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7578 Dátum: 2011.11.07 10:38:50 »
Minden egyes javításnak van leírása a MS Knowledge Base-ben. Sajnos marha hosszú szövegek, nem mindenkinek van kedve végignyalni egyenként. Főleg, amikor egyszerre vagy 50 patch megy fel...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7579 Dátum: 2011.11.07 21:08:17 »
Nézegetem ezeket a Synology NAS szervereket, meg az online tesztfelületét a DSM-nek. Egyre inkább kéne egy ilyen cucc  :D . Szerintem sokmindent én is be tudnék állítani rajta, mert elég egyértelműnek tűnik a felület. Ha lejjebb megy az ára, akkor majd veszek egyet.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7580 Dátum: 2011.11.07 21:34:37 »
Nézegetem ezeket a Synology NAS szervereket, meg az online tesztfelületét a DSM-nek. Egyre inkább kéne egy ilyen cucc  :D . Szerintem sokmindent én is be tudnék állítani rajta, mert elég egyértelműnek tűnik a felület. Ha lejjebb megy az ára, akkor majd veszek egyet.
Tartok tőle, hogy a jelen árfolyamszinteket ismerve nem mostanában megy lejjebb az ára. Amint írtam, nagy előnye, hogy gyárilag tud magyarul, emellett egy sor kiegészítő csomag telepíthető rá. Már a belépő szintű (j végződésű) modell is szinte azt tudja, mint a többi. Sajnos a megfizethető árú, kétlemezes DS211j már alig kapható.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7581 Dátum: 2011.11.08 08:19:39 »
Van egy problémám: két gépünk van otthon (netbookkal együtt 3), Digi net, routerrel megosztva. Mindkét gép kábellel routerre kötve, netbook időnként wifin, egy nyomtató van a "nagy" gépre kötve. Meg lehet-e osztani a nyomtatót? Nehezíti-e, ha egyik gép XP-s, a másik Win7-es? (amiatt kell, mert a kis gépen fut olyan régi program, amit sehogyan sem sikerült elindítani Win7 alatt, nyomtatni kellene belőle időnként, nyomtatót nem akarom hurcolni...)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7582 Dátum: 2011.11.08 10:04:17 »
Szerintem meg lehet osztani. Nálunk otthon is így megy a nyomtatás.
Viszont végső esetben egy nyomtatószerver is lehet megoldás és akkor nem is kell hozzá a nagygépet bekapcsolva tartani.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7583 Dátum: 2011.11.08 10:34:43 »
Jó, de hogyan? Küzdöttem vagy két órát vele, mappát már sikerült megosztani, de a fő gond az (szerintem), hogy Win 7 alá nincs telepítő cd, csak ami drivert talál a win automatikusan, és amiket találtam neten win 7 - xp - nyomtató megosztásról, nem valami érthető nekem. Mondjuk most már nem izgat, nem létfontosságú, amúgy is úgy néz ki, annyi a nyomtatónak; azt hittem, csak a tinta fogyott ki, de új patronnal is csíkos (fejtisztítást csak mechanikusan tudok), a sárga meg abszolút nem jön.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7584 Dátum: 2011.11.08 11:02:19 »
Jó, de hogyan? Küzdöttem vagy két órát vele, mappát már sikerült megosztani, de a fő gond az (szerintem), hogy Win 7 alá nincs telepítő cd, csak ami drivert talál a win automatikusan, és amiket találtam neten win 7 - xp - nyomtató megosztásról, nem valami érthető nekem. Mondjuk most már nem izgat, nem létfontosságú, amúgy is úgy néz ki, annyi a nyomtatónak; azt hittem, csak a tinta fogyott ki, de új patronnal is csíkos (fejtisztítást csak mechanikusan tudok), a sárga meg abszolút nem jön.

ha van w7 driver  anyomtatóhoz, akkor azt telepíteni kell hozzá, különben nem megy. - ha nincs, akkor nagyobb a galiba. ha másképp nem jön össze, próbáld radugni a nyomtatót a w7 gépre, ha úgy sikerül telepíteni, akkor elvileg a hálózaton keresztül is megismeri.

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7585 Dátum: 2011.11.08 11:26:01 »
Van w7 driver, automatikusan találta és telepítette, nem egyszer nyomtattam is vele. Másik gép xp-s, w7-esen beállítottam a megosztást, de xp-s gép sehogy se találja. Egy hülye kiállítási meghívót akarok kinyomtatni, de majd az asszony a melóhelyén megoldja. Azért köszi!  :)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7586 Dátum: 2011.11.08 11:56:57 »
Van w7 driver, automatikusan találta és telepítette, nem egyszer nyomtattam is vele. Másik gép xp-s, w7-esen beállítottam a megosztást, de xp-s gép sehogy se találja. Egy hülye kiállítási meghívót akarok kinyomtatni, de majd az asszony a melóhelyén megoldja. Azért köszi!  :)

akkor fordítva gondoltam, az xp-s géphez kell a drivert betőlteni, és beállítani a hálózati nyomtatót. - az  a baja, hog ya W7 driver nem jó hozzá.

- Win 7 alatt viszont engedni kell a file és nyomtatómegosztást, és a hálózati résznél a 128-bit helyett az 56-bites titkosítást választani. - különben nem tud az xp hozzáférni normálisan.
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.08 11:59:22 írta Tamás69 »
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7587 Dátum: 2011.11.08 12:12:03 »
Köszi még 1x! Végül is elővettem a netbook-ok, arra telepítve van a nyomtató és xp van rajta, és már sikerült is kinyomtatni  :clap: Kár, hogy w7 alá nincs rendes támogatása ennek a nyomtatónak (Epson DX3800), még minőséget sem lehet állítani, xp alatt pedig mindent az égvilágon. Fotóminőségre állítva még a csíkozás is szinte 100 %-ban eltűnt.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7588 Dátum: 2011.11.08 21:21:44 »
Az USB 3.0 visszafelé kompatibilis? Szóval egy USB 3.0 aljzatba bedugható minden amit eddig a használtam a régi 2.0-ásba? Mert külön szinnel van jelölve (kék), és nehezebben is megy bele, ezért elbizonytalanodtam...
Előre is köszi!
Xanyi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7589 Dátum: 2011.11.08 22:38:51 »
Az USB 3.0 visszafelé kompatibilis? Szóval egy USB 3.0 aljzatba bedugható minden amit eddig a használtam a régi 2.0-ásba? Mert külön szinnel van jelölve (kék), és nehezebben is megy bele, ezért elbizonytalanodtam...
Előre is köszi!

Be bizony, és a régi eszközök is gyorsulni szoktak!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!