Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1599118 alkalommal)

0 Felhasználó és 52 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7545 Dátum: 2011.11.02 10:03:22 »
Robi! azzal akkor kell foglalkozni, ha megvan a baj! :)
-Igen komoly cégeknél is tesznek az adatbiztonságra, 5-8 éves gépeken megy a számlázás, könyvelés, adatmentés meg sehol.
:eek: :clap:
Az még nem gond, ha a kliensgépek öregek, meg laptopok, stb. Csak az adatállomány legyen biztonságos helyen.
Géphiba esetén még csak-csak lehet adatot menteni, de lopás esetén nem csak az adatok elvesztésével kell szembenézni, hanem azzal is, hogy illetéktelen kezekbe kerülhetnek.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7546 Dátum: 2011.11.02 22:59:56 »
Pont ma hoztak egy gépet, mert néha lefagy. -Celeron 300 -slotos procival - de mindenképp ez kell, mert a számlázás ezen megy, és nincs meg az eredeti telepítő...

- kalkuláltunk egy 75e-s árat :) -és nem garantáltuk, hogy meddig lesz jó! Aztán rábeszéltük egy használt Dell gépre legál XP-vel, meg számlázóprogival. Megúszta 50-ből.

-Persze az adatmentés még így sem megoldott, de ez a progi mindenestől kimásolható, és bárhol újraéleszthető pár kattintással. - adtunk mellé egy pendrive-t hog yarra mentegessen legalább hetente.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7547 Dátum: 2011.11.03 12:25:55 »
...kalkuláltunk egy 75e-s árat :) -és nem garantáltuk, hogy meddig lesz jó...
...mocskos bagázs így kell üzletelni  :tt2: :censored: :no:
Na ezért nem szeretem az autószerelőket sem, mert azok is úgy húznak le ahogy csak tudnak. Nem értek az autókhoz, ezért félek tőlük. No de informatikai területen legalább nem vágnak át :cool2:

patroleye

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7548 Dátum: 2011.11.03 12:54:29 »
Adatbiztonságot/mentést hogy oldjátok meg? Csak kérdem, ha ellopják, vagy elszáll a lapos winyója, mi a teendő...?

Erre akár egy kisebb NAS is megfelel szerintem, 2 vinyóval raid-be kötve. (Bár ez már lehet túlbiztosított biztonság lenne...:))

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7549 Dátum: 2011.11.03 13:17:04 »
Erre akár egy kisebb NAS is megfelel szerintem, 2 vinyóval raid-be kötve. (Bár ez már lehet túlbiztosított biztonság lenne...:))
Így van. És egyáltalán nem túlbiztosított a biztonság így, ez a szükséges. A programot pedig oda telepíteni, és a NAS-ról futtatni (ha a program engedi ezt a megoldást).

A túlbiztosított a biztonság az (laikus szintjén), amikor két NAS-od van két eltérő, távoli földrajzi helyen, és a tartalmuk folyamatosan szinkronban van tartva. Mert egy helyszínről még mindig ellophatják a NAS-t, vagy leéghet az egész, vagy tönkremegy a NAS alaplapja...

A vicc az, hogy manapság az efféle megoldások nem is kerülnek sokba. Kérdés, mennyire tudatos az adatok tulajdonosa, illetve mennyire fontos neki, hogy az adatok biztonságban legyenek.



« Utoljára szerkesztve: 2011.11.03 13:18:37 írta robi »

patroleye

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7550 Dátum: 2011.11.03 13:26:13 »
Így van. És egyáltalán nem túlbiztosított a biztonság így, ez a szükséges. A programot pedig oda telepíteni, és a NAS-ról futtatni (ha a program engedi ezt a megoldást).

A túlbiztosított a biztonság az (laikus szintjén), amikor két NAS-od van két eltérő, távoli földrajzi helyen, és a tartalmuk folyamatosan szinkronban van tartva. Mert egy helyszínről még mindig ellophatják a NAS-t, vagy leéghet az egész, vagy tönkremegy a NAS alaplapja...

A vicc az, hogy manapság az efféle megoldások nem is kerülnek sokba. Kérdés, mennyire tudatos az adatok tulajdonosa, illetve mennyire fontos neki, hogy az adatok biztonságban legyenek.

Hú, ez már elmenne egy közepes vállalat DRP és BCP tervezetébe. Végül is a nagy cégek is eme elvek mellett működnek, csak nagyobb kapacitásokkal:)

Késő Róbert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 486
« Utoljára szerkesztve: 2011.11.03 14:22:03 írta Késő Róbert »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7552 Dátum: 2011.11.03 19:51:32 »
...mocskos bagázs így kell üzletelni  :tt2: :censored: :no:
Na ezért nem szeretem az autószerelőket sem, mert azok is úgy húznak le ahogy csak tudnak. Nem értek az autókhoz, ezért félek tőlük. No de informatikai területen legalább nem vágnak át :cool2:
A szolgáltatás nagy része ilyen. Van tapasztalatom most az építkezés kapcsán. Ha egy konnektort szeretnék akár 10 cm-rel is odébb rakatni még a csupasz falon, az 15e. Ugyanez vizes csatlakozási pontnál már 25e.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7553 Dátum: 2011.11.03 20:29:34 »
A szolgáltatás nagy része ilyen. Van tapasztalatom most az építkezés kapcsán. Ha egy konnektort szeretnék akár 10 cm-rel is odébb rakatni még a csupasz falon, az 15e. Ugyanez vizes csatlakozási pontnál már 25e.
Mi utólag oldottuk meg az ilyeneket, házi módszerekkel (apósommal fogtuk a vésőt meg a kalapácsot, beraktunk a falba 3m HENCO csövet, mert odébb kellett a vízcsatlakozás. persze nem lett olyan szép mint a "gyári", de úgyis a szekrény mögött van, ellenben hibátlanul müxik évek óta). Mindenkit megpróbálnak lehúzni, csak nem szabad engedni.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7554 Dátum: 2011.11.04 00:10:10 »
...mocskos bagázs így kell üzletelni  :tt2: :censored: :no:
Na ezért nem szeretem az autószerelőket sem, mert azok is úgy húznak le ahogy csak tudnak. Nem értek az autókhoz, ezért félek tőlük. No de informatikai területen legalább nem vágnak át :cool2:

DDR1 ram, halt meg benne, meg egy bad sectorokkal teli vincsin volt minden, az anyagon fölül 6 munkaórát számoltunk, mert a helyszínen kellett volna beüzemelni net nélkül egy ezer éves gépet - szarozzon vele, akinek két anja van, vagy fizesse meg.

-Építkezésnél, meg ha ott a szaki, akkor oda teszi, ahova mondom, különben elzavarom. hameg ki kell jönni, egy konnektort átrakni, akkor a 15 perces munkához oda is kell menni, tehát minimum 1 óra - meg a 15 perces munka az, ami mindig 1 óráig tart, mert valami nem kerek. - hameg 10 konnektort rak fel, akkor csak 3x annyi, mint 1 esetén.

-persze a 25e-s csapátrakás egy kicsit durva.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7555 Dátum: 2011.11.04 06:47:44 »
múltkor kijött hozzám egy villanyos kicseréltettem a 30 éves biztositéktáblát. 18 volt a szórólapon mindennel.
én adtam a manusnak létrát narancslét , pálmalevéllel legyeztem amig egy óra alatt megcsinálta a dolgot és kért 22őt persze szla nélkül. egy óra melóért. azért az nem rossz. soha többet.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7556 Dátum: 2011.11.04 08:44:25 »
Mi utólag oldottuk meg az ilyeneket, házi módszerekkel (apósommal fogtuk a vésőt meg a kalapácsot, beraktunk a falba 3m HENCO csövet, mert odébb kellett a vízcsatlakozás. persze nem lett olyan szép mint a "gyári", de úgyis a szekrény mögött van, ellenben hibátlanul müxik évek óta). Mindenkit megpróbálnak lehúzni, csak nem szabad engedni.
Persze, gondoltam erre is, de egy glettelt, festett, netán csempézett falszakasznak nem esnék neki utólag vésővel. Erre játszanak ők is.  :wacko:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7557 Dátum: 2011.11.04 09:01:33 »
HELP!

Otthon szeretnék egy FTP szervert csinálni. Adott egy állandóan bekapcsolt PC és egy NAS
2 programot is kipróbáltam, tök frankón működik, de :(
Csatlakoztatott meghajtót szeretnék beállítani, mivel a RAID-es NAS-on vabbak az adatok, ami fel van "mountolva".
Egyik programmal sem tudtam megadni a felcsatlakoztatott meghajtót, mert csak helyi meghajtókat lehet kiválasztani.

Valakinek erre 5lete? A NAS-nak buta az ftp-s része... :(

Előre is köszönöm
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7558 Dátum: 2011.11.04 09:31:01 »
HELP!

Otthon szeretnék egy FTP szervert csinálni. Adott egy állandóan bekapcsolt PC és egy NAS
2 programot is kipróbáltam, tök frankón működik, de :(
Csatlakoztatott meghajtót szeretnék beállítani, mivel a RAID-es NAS-on vabbak az adatok, ami fel van "mountolva".
Egyik programmal sem tudtam megadni a felcsatlakoztatott meghajtót, mert csak helyi meghajtókat lehet kiválasztani.

Valakinek erre 5lete? A NAS-nak buta az ftp-s része... :(

Előre is köszönöm

Ezzel már szívtam én is, de végülis megoldottuk másként, így nem foglalkoztunk vele tovább.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7559 Dátum: 2011.11.04 09:56:53 »
Valakinek erre 5lete? A NAS-nak buta az ftp-s része... :(
Miféle NAS, ha szabad megtudni?