Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598182 alkalommal)

0 Felhasználó és 54 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7485 Dátum: 2011.10.16 17:33:19 »
Én feltölteném egy fájlmegosztóra. (pl. www.toldacuccot.hu)
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7486 Dátum: 2011.10.16 17:50:18 »
En meg csak a linkjet kuldenem  ;)

Btw 7-zip-et hasznalj (ne ehhez, mert pdf-en nem tudsz mit tomoriteni). Ingyenes, megy neki a zip, rar es image fajlokkal is boldogul.  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.16 17:59:35 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7487 Dátum: 2011.10.16 18:37:17 »
Patront cseréltem a HP nyomtatómban és azt írja ki, hogy "black cartridge failed, replace it or remove to print in reserve mode".
Eredeti HP patron, eddig még sosem volt ilyen kínja  :wacko:
Valakinek futott már ilyenbe? Az általános műveleteken (tisztítás, fólia ellenörzés...) túlvagyok

99% hogy lejárt a patronod. Néhány típusnál segített, ha a régi patronnal még csak a kifogyott jelzést mutatja, azt visszatéve, a gépből kihúzva, majd pár perc áramtalanítás után, még mindíg gép nélkül visszatéve cseréltél, mert az időt a gépből vették. az újabbaknál, ahol van belső óra ( főleg multifunkciósok) ott kissé bonyibb a helyzet.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7488 Dátum: 2011.10.16 22:09:28 »
En meg csak a linkjet kuldenem  ;)

Btw 7-zip-et hasznalj (ne ehhez, mert pdf-en nem tudsz mit tomoriteni). Ingyenes, megy neki a zip, rar es image fajlokkal is boldogul.  :yes:
A 7-zip brutális mértékű tömörítésre képes. Bár pdf esetén még nem próbáltam, de más esetben töredék méretet hozott ki, mint a sima zip vagy rar.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7489 Dátum: 2011.10.16 22:13:12 »
99% hogy lejárt a patronod. Néhány típusnál segített, ha a régi patronnal még csak a kifogyott jelzést mutatja, azt visszatéve, a gépből kihúzva, majd pár perc áramtalanítás után, még mindíg gép nélkül visszatéve cseréltél, mert az időt a gépből vették. az újabbaknál, ahol van belső óra ( főleg multifunkciósok) ott kissé bonyibb a helyzet.
Persze, hogy lejárt, de mint írtam a két színes is lejárt már (~ugyanakkor) és az előző fekete is lejárt volt, amikor beletettem.
Vagy van beütve valami év, amintúl már "nagyon lejárt" kategória.
Maga a printer 7 év körüli lehet, de ez a 3. garnitúra patron, ami belekerült, tehát nem egy agyonhasznált ketyere.

Hogyan lehet resetelni a printer óráját? Vagy állítsam át a gép dátumát, mielőtt a patront cserélem?  :?:
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.16 22:15:04 írta whis »
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7490 Dátum: 2011.10.17 19:55:44 »


Hogyan lehet resetelni a printer óráját? Vagy állítsam át a gép dátumát, mielőtt a patront cserélem?  :?:

meg lehet azt is próbálni, de előbb mindenképp áramtalanítani  kell a printert, hogy elfeledje a dolgokat. és a visszaállított gépre rádugni az USB-t
-nem garantált így sem.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7491 Dátum: 2011.10.17 21:02:08 »
Adott a laptopom Win7 proval (Lenovo T510, de ez mindegy). A cégnél bent rendesen megy minden. Itthon ha rádugom az egeret nem megy vele (ugyanolyan egér, ugyanaz az usb portba). Gondoltam rossz az egér, vettem egy teljesen újat (tegnap még ment vele) és azzal sem megy. (mindegyik egér logitech vezetékes, az új is). Ilyenkor mi van?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7492 Dátum: 2011.10.17 21:04:22 »
Adott a laptopom Win7 proval (Lenovo T510, de ez mindegy). A cégnél bent rendesen megy minden. Itthon ha rádugom az egeret nem megy vele (ugyanolyan egér, ugyanaz az usb portba). Gondoltam rossz az egér, vettem egy teljesen újat (tegnap még ment vele) és azzal sem megy. (mindegyik egér logitech vezetékes, az új is). Ilyenkor mi van?

Mindegyik USB portban ezt csinálja?
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7493 Dátum: 2011.10.17 21:11:18 »
Most másik portban megy... De ezt nagyon nem vágom... Eddig nem volt gond, és az egér mindig ugyanabba ment, mert a gép hátulján csak egy van, és azt használom az egérrel.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7494 Dátum: 2011.10.18 08:46:06 »
Most másik portban megy... De ezt nagyon nem vágom... Eddig nem volt gond, és az egér mindig ugyanabba ment, mert a gép hátulján csak egy van, és azt használom az egérrel.

Ha csak egy USB portban nem megy akkor lehet az hasalt el fizikailag. Ne is nagyon használd. Ki kellene mérni.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7495 Dátum: 2011.10.18 09:33:09 »
Ha csak egy USB portban nem megy akkor lehet az hasalt el fizikailag. Ne is nagyon használd. Ki kellene mérni.

Most bent vagyok a cégnél, és az itteni egér hibátlanul működik vele. Egyébként az otthoni két egér (mondom az egyik zsír új, szombaton vettem) a 3 usb-ból csak az egyikben megy... Több, mint furcsa. Este majd próbálok kísérletezni vele.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7496 Dátum: 2011.10.18 19:13:30 »
Megvan a megoldás! Ha be van dugva a gép és áramról megy akkor hibátlan az usb, csak akkuról pedig nem megy. Így eddig minden rossznak hitt egér hibátlan... Mi lehet ennek az oka?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7497 Dátum: 2011.10.18 19:28:49 »
meg lehet azt is próbálni, de előbb mindenképp áramtalanítani  kell a printert, hogy elfeledje a dolgokat. és a visszaállított gépre rádugni az USB-t
-nem garantált így sem.
Nem jött be ez a lehetőség.  :no:
Cserébe elfelejtettem visszaállítani a dátumot, ezért ma az összes update hibát jelzett   :1eye:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

AvePeti

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 74
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7498 Dátum: 2011.10.18 22:02:07 »
Megvan a megoldás! Ha be van dugva a gép és áramról megy akkor hibátlan az usb, csak akkuról pedig nem megy. Így eddig minden rossznak hitt egér hibátlan... Mi lehet ennek az oka?

Hello!

A T510 jobb hátsó sárga foglalatú USB csatlakozó egy speciális USB, kikapcsolt (de még áram alatt lévő) állapotban is képes tölteni az eszközöket, pl. készenléti állapotban,  nálam ez így is működik (nálam egyébként akksis üzemmódban is kezeli az egeret). Nem lehet, hogy valahogy ez van Neked elkonfigurálva esetleg BIOS-ban?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7499 Dátum: 2011.10.18 23:33:57 »
Sana haldoklik az USB tápchipje, vagy a lapi belső tápja, és akkuról  már nem dolgozik rendesen.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!