Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598642 alkalommal)

0 Felhasználó és 39 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7455 Dátum: 2011.10.04 21:22:03 »
Még egy kérdés. Adott egy HP notebook, kb 4 éves, és újkorában elég jónak számított AMD Sempron van benne stb. Most win7 fut rajta, plusz office meg internet, tehát semmi komoly, még csak hálózatban sincs. A gép az utóbbi időben folyamatosan azt csinálja, hogy bekapcsolás után másfél-két órával (függetlenül attól, hogy csak üresen ketyeg, vagy dolgozol is rajta, vagyis ez az időtartamot növeli/csökkenti) egyszerűen fogja magát és újraindul. Aztán megint megy. Mitől lehet? Én valami hűtési dologra gondoltam, de akkor ugye utána sem menne rendesen. Bármilyen ötlet jó lenne!

Köszönöm!

A gépen végigfuttattam egy víruskeresőt, friss vírusdefiniciós file-lal (avast, de talán mindegy is). Hibernálás nincs beállítva. Megnéztem a hőmérsékletet (Everest-tel). Ha meg van hajtva akkor a proci felmegy 58 fokra, de azonnal el is kezd hülni és általában 51-52 fok körül van. Minden más ennél alacsonyabb hőmérsékletű (hidegindítás után és 1 óra üzem után sem volt különbség a hőmérsékletben). Szóval a melegedés és vírus kilőve. Más ötlet?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7456 Dátum: 2011.10.04 21:39:57 »


Ki fogom próbálni, de ha már az egérnél tartunk.
Jó lenne hozzá valami vezeték nélküli. A mostani egyrészt vezetékes, másrészt kell alátennem valamit mert simán az asztalon elugrál... Lasert vagy optikait nézzek, melyik működik több felületen?

Normális minőségűnél majdnem mindegy, de lézeresből egy jó, az sokszor még üvegen is működik!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7457 Dátum: 2011.10.05 07:11:13 »
A Logitech M505 vagy az optikai M305 jónak számít?
Xanyi

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7458 Dátum: 2011.10.05 07:18:45 »
Igénytől függ, de szerintem jók a Logitech egerek.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7459 Dátum: 2011.10.05 09:18:17 »
A Logitech M505 vagy az optikai M305 jónak számít?

Logitech, és Microsoft egereket viszek az igényesebb ügyfeleknek, azokkal nincs gond, és többnyire évekig jók - valahogy a zsinórosnak sem szakad a zsinórja-

A sját Ms rádiós egerem 6 éves, festék és felirat már alig van rajta, de tökéletesen teszi a dolgát.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7460 Dátum: 2011.10.05 11:55:23 »
Más ötlet?

Mondi hogy indul újra a W7? menet közben durr kikapcsol (hardver) vagy szabályosan kijelentkezik? nincs visszaszámolós kisablak? (virus)
hard disk sentinellel csinálj egy riportot a winyóról.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7461 Dátum: 2011.10.05 13:56:05 »
Mondi hogy indul újra a W7? menet közben durr kikapcsol (hardver) vagy szabályosan kijelentkezik? nincs visszaszámolós kisablak? (virus)
hard disk sentinellel csinálj egy riportot a winyóról.

dolgozol vele és egyszercsak újraindul, mintha nyomnál egy resetet. Nincs visszaszámlálás meg semmi.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Lizard

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 742
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7462 Dátum: 2011.10.05 14:07:32 »
Köszi!
Így fogom beállítani!
Még egy kérdés. Adott egy HP notebook, kb 4 éves, és újkorában elég jónak számított AMD Sempron van benne stb. Most win7 fut rajta, plusz office meg internet, tehát semmi komoly, még csak hálózatban sincs. A gép az utóbbi időben folyamatosan azt csinálja, hogy bekapcsolás után másfél-két órával (függetlenül attól, hogy csak üresen ketyeg, vagy dolgozol is rajta, vagyis ez az időtartamot növeli/csökkenti) egyszerűen fogja magát és újraindul. Aztán megint megy. Mitől lehet? Én valami hűtési dologra gondoltam, de akkor ugye utána sem menne rendesen. Bármilyen ötlet jó lenne!

Köszönöm!
Nekem a minap csinálta, ugyanezt egy asus. Kiderült, hogy a táp "L" alakú végnél volt megtörve és néha összeértek a kábelek odabent. Táppal csinálja csak, vagy akkus üzemmódban is?
„If in doubt, flat out” (Colin McRae)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7463 Dátum: 2011.10.05 14:13:28 »
Nagyon gyenge az akkuja, tehát mindig tápról megy (nem is tudom az elmúlt 1-2 évben, ment-e valaha akkumlátorról). Jelzem, nem az én gépem, az enyémben igyekszem kondicióban tartani az akkut.
Az a furcsa, hogy másfél óra +/- 5-10 perc múlca csinálja indítás után, attól függetlenül, hogy mennyire van meghajtva. De én is egyre inkább valami tápellátási gondra gyanakszom, mert én is kizárnám a szoftverhibát.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7464 Dátum: 2011.10.05 19:23:50 »
Logitech, és Microsoft egereket viszek az igényesebb ügyfeleknek, azokkal nincs gond, és többnyire évekig jók - valahogy a zsinórosnak sem szakad a zsinórja-

A sját Ms rádiós egerem 6 éves, festék és felirat már alig van rajta, de tökéletesen teszi a dolgát.

Most nézegettem, a tapipadot akartam letiltani, de nem találom hol lehet. Segítenél?
Xanyi

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7465 Dátum: 2011.10.05 21:10:32 »
Nálam (szintén ASUS) fn+f9.
De lehet menüből is, hogy ha egeret csatlakoztatsz, akkor automatikusan letiltja a tapipadot.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7466 Dátum: 2011.10.06 12:30:53 »
Rip MunkásPityu! - jailbreakelte magát :( Mostmár az OpenSource mezőkön szökell :(

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7467 Dátum: 2011.10.06 17:32:12 »
Nálam (szintén ASUS) fn+f9.
De lehet menüből is, hogy ha egeret csatlakoztatsz, akkor automatikusan letiltja a tapipadot.

Nálam valami más lesz a megoldás, mert így nem működik!
Azért köszi a tippet...
Xanyi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7468 Dátum: 2011.10.06 20:26:59 »
Most nézegettem, a tapipadot akartam letiltani, de nem találom hol lehet. Segítenél?

-minden gépen más, van ahol fn+ valami, van ahol biosból meg y- meg van ahol nem lehet tiltani, bár ez a ritkább.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7469 Dátum: 2011.10.06 22:23:07 »
Akkor megnézem a BIOS-ban...
Köszi!
Xanyi