Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1599068 alkalommal)

0 Felhasználó és 40 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7335 Dátum: 2011.07.28 09:32:50 »
...hogyan tudom beállítani a hálózatot úgy, hogy vezeték nélkül is el tudjam érni az O'PLAY-ről a laptop megosztott könyvtárát pl. képek, zenék másolás nélküli lejátszásához...

Meg kell osztani a könyvtárat. XP-t régen használtam már, nem emlékszem pontosan, milyen menüpontok voltak. A lényeg, hogy kapcsold ki az egyszerűsített fájlmegosztást, majd jobbegér a megosztandó mappára, tulajdonságok, megosztás fül, és itt kell beállítani az engedélyeket. Úgy szoktam volt csinálni, hogy az általában használt júzernek adok olvasási jogot (ha egyből törölni is szeretnéd a megnézett filmeket, célszerű a film mappára írási jogot is adni). Ezt megosztandó könyvtáranként megcsinálod.

A lejátszót nem ismerem. Gondolom, van egy fájlböngészője, ott kitallózod a hálózatot, majd a munkacsoportot, majd a laptopot. A megosztott tartalom megtekintéséhez autentikációt fog kérni a gép, itt be kell ütni azt a nevet és a jelszót, ami ahhoz a júzerhez tartozik, aminek a fájlmegosztás beállításainál olvasási jogot adtál, és ha minden igaz, látni fogod a megosztott könyvtárakat.

Ha nem látszik a laptop: ellenőrizd, egy munkacsoportban vannak-e a gépek, ill. tűzfal nem fogja-e meg a kapcsolatot.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7336 Dátum: 2011.07.28 09:38:16 »
Na, ez akkor így első lépésként egy tökéletes válasz volt!!!  :clap: :hug: Majd csak 7végén tudom élőben is megcsinálni, mert most full lakás festés közepén állunk...  :wacko:
De azt hiszem, ez alapján menni fog, majd jelzek, mire jutottam. Köszi!!!  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7337 Dátum: 2011.07.29 10:35:20 »
HELP!

Vettünk öcsémnek egy Acer Aspire 5742ZG - P623G64Mn notit. A szpás azzal kezdődött hogy linpus linux volt telepítve, de nem gond, felnyomtam rá egy win7-et. Minden mükszik fa..án, kivéve 2 dolgot.
Az ATI Mobility Radeon HD 6370 (512MB) kártyát VGA szabványos sza_nak ismeri fel.... ha fel akarok rakni valami progit hozzá (catalyst, vagy driver) akkor azt az üzit kapom telepítés közben, hogy a gép nem felel meg a minimális követelményeknek...

Másik prob, hogy lehet e a particiókat szerkesztgetni windowsból, mert a jelenlegi 600gigás vinyóból 300at lát... gondolom a kcsög linuxot kéne valahogy kinyírni... partition manager erre való?

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7338 Dátum: 2011.07.29 11:27:46 »
HELP!

Vettünk öcsémnek egy Acer Aspire 5742ZG - P623G64Mn notit. A szpás azzal kezdődött hogy linpus linux volt telepítve, de nem gond, felnyomtam rá egy win7-et. Minden mükszik fa..án, kivéve 2 dolgot.
Az ATI Mobility Radeon HD 6370 (512MB) kártyát VGA szabványos sza_nak ismeri fel.... ha fel akarok rakni valami progit hozzá (catalyst, vagy driver) akkor azt az üzit kapom telepítés közben, hogy a gép nem felel meg a minimális követelményeknek...

Másik prob, hogy lehet e a particiókat szerkesztgetni windowsból, mert a jelenlegi 600gigás vinyóból 300at lát... gondolom a kcsög linuxot kéne valahogy kinyírni... partition manager erre való?

Az AMD oldaláról a notebook-okhoz való drivert töltötted le?
Igen, szükséged lesz egy partíció-kezelő programra vagy egy Linux live CD-re, ajánlom figyelmedbe az Ophcrack nevű Linux disztribúciót, ami CD-ről (és talán pendrive-ról is) futtatható, ez tartalmaz partíció kezelő progit, gyerekjáték a használata, ezzel kell letörölnöd az EXT4 vagy EXT3 típusú partíciókat (ezeket nem látja a Windows).
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7339 Dátum: 2011.07.29 11:37:01 »
Igen, szükséged lesz egy partíció-kezelő programra vagy egy Linux live CD-re

Az is jó, amit ajánlottál. De egyszerűbb leszedni egy Hiren Boot CD-t, ezen kismillió program van, köztük EXT partíciókat kezelők is. Érdemes rászánni egy CD-t, bármikor jól jöhet.



...a kcsög linuxot kéne valahogy kinyírni...

Már megbocsáss, de mindkét hiba user error, amiről legkevésbé a köcsög linux tehet.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.29 11:38:32 írta Satriani »

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7340 Dátum: 2011.07.29 13:06:36 »
Ez is kicsit off, de talán ide belefér: nincs valakinek meg a PC GURU 7-8. havi száma? Hitman van az elején. Adtak hozzá World of Tanks kódot, na az kéne nekem, ha esetleg lenne valakinek feleslegesen  :innocent:
Az újság nincs meg, de milyen kód? :innocent: Amúgy milyen néven játszol?

Diegho néven tolom és van benne egy prémium kód ami 1250 goldot ér, de aki nem játszik annak haszontalan.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7341 Dátum: 2011.07.29 22:33:01 »
Pedig nyomhatnánk platoonban. Csakhát ugye azt csak premium user alakíthat :wacko:
Gabe 254.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7342 Dátum: 2011.07.29 22:38:11 »
Pedig nyomhatnánk platoonban. Csakhát ugye azt csak premium user alakíthat :wacko:

Premium user vagyok még legalább 55 napig :innocent:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7343 Dátum: 2011.07.29 23:01:01 »
Felvettelek barátok közé. Játszani most kb egy hétig nem fogok, mert Balcsin itt a házban csak rádiós, nyaralós net van, de jövő hét végén vmelyik nap bejelentkezhetnénk egy platoonra. ;)
Gabe 254.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7344 Dátum: 2011.07.30 10:47:47 »
Felvettelek barátok közé. Játszani most kb egy hétig nem fogok, mert Balcsin itt a házban csak rádiós, nyaralós net van, de jövő hét végén vmelyik nap bejelentkezhetnénk egy platoonra. ;)

Éh hétvégén nem nagyon tudom tolni, max vasárnap délután, mert hétvégén asszonynál vagyok és a laptopján 0-5fps van minden minimumra véve. Milyen tankod van amúgy?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7345 Dátum: 2011.07.30 21:52:23 »
Nálam mindig 2-7 fps van :wacko: Kicsit gyenge a gépem...
Most IS-3-mal szoktam leginkább nyomni, meg Hummel-lel. Inkább SPG-vel szeretem, mert kevésbé gépigényes. A GW Panthert már megvehetném, csak kevés creditem van, kéne még kb 700ezer...
Gabe 254.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7346 Dátum: 2011.07.31 10:04:52 »
Nálam mindig 2-7 fps van :wacko: Kicsit gyenge a gépem...
Most IS-3-mal szoktam leginkább nyomni, meg Hummel-lel. Inkább SPG-vel szeretem, mert kevésbé gépigényes. A GW Panthert már megvehetném, csak kevés creditem van, kéne még kb 700ezer...

Akkor egy szintben vagyunk. Nekem IS-em van, mi a játékban a neved, mert nem látlak a barátlistán, ez szerintem egyoldali, tehát mindkettőnknek fel kell venni a másikat, vagy még nem vettél fel?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7347 Dátum: 2011.07.31 10:11:57 »
Én felvettelek és ugyanez a nevem.

Amúgy IS-ed van vagy IS3? Mert sztem azért van különbség bőven. :yes: Főleg páncélzatban, de ha a BL9es ágyút beszerzed meg a jobbik lövegtornyot is, akkor tűzerőben is :devil: Mondjuk nagyon várom már, hogy milyen lesz az IS4. Csak kell még kb 120ezer XP :(
Gabe 254.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7348 Dátum: 2011.08.06 09:31:24 »
Kéne nekem egy új webtárhely szolgáltató. Semmi különös, a blogomat kéne költöztetni. Van valakinek ilyen irányú tapasztalata, jó és rossz?

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7349 Dátum: 2011.08.07 17:00:31 »
Mi a baj a wordpress-szel?

Egyik kedvenc blogom a blog.hu-ról a freeblog.hu-ra költözött. Before-after.

A gugli-féle blogspotot több helyről dicsérik, átlátható felület, könnyű adminisztráció. Csekkdisz: disz.