Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598997 alkalommal)

0 Felhasználó és 48 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7275 Dátum: 2011.07.19 14:16:33 »
OK, jo a torrent kliens, meg a tobbi, nem vitatom. En csak azt mondom, hogy a legtobb usernek nincsen erre szuksege, nem is tudjak, hogy ez akar megoldhato lenne. En inkabb jaratom a gepemet, azt oda toltse le a cuccokat. Nem kell otthonra se FTP szerver, se mas ilyen extra. Masnak sem kell altalaban FTP szerver otthonra, meg torrentezni is csak a mai fiatalok szoktak, ok is jellemzoen gepre toltenek le.

A user tajekozatlansagat pedig figyelembe veszik, ezert van minden kocsi telematricazva, hogy Warining Airbag, meg ezert csipog, ha nem kotod be magadat. A futomu is egyre silanyabb, regen fuggetlen hatso futomu volt a legtobb japan also-kozepes kocsiban is, most mar ez sincsen az E12-es Corolla/Civic 7 gen. ota. De ez egy masik tema, elmentunk rossz iranyba. En csak azt mondtam, hogy jobb egy alap firmware az emberek 90%-nak, mint egy tobb tudasu, de nehezen telepitheto, veszelyeket rejto okosabb rendszer.

Ertem en, hogy mit akar a kollega, van letjogosultsaga is, bar en nem vacakolnek ezzel -- igaz most nem is rolam van szo. Ebben az esetben tenyleg egy lehetoseg a DD-WRT. Azonban csak fel akartam hivni a figyelmet arra, nem minden esetben elony a DD-WRT, illetve sok esetben nem hasznalja ki az ember az extrakat.

Ugy indult az egesz, hogy felre ertettem a dolgot, azt hittem szimpla kapcsolot akar a router-re, aztn kiderul szamomra, hogy a wifi antennat akarja vezerelni. Igy mar mas a helyzet.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7276 Dátum: 2011.07.19 14:28:15 »
Nem kötelező a DD-WRT-t használni, ezt nem mondta senki. Csak azt írtuk, hogy ha egyedi igénye van az embernek, akkor azt egyedi szoftverrel lehet megoldani.

Az nem megkérdőjelezendő, hogy whis-nek miért van erre szüksége. Szüksége van rá, és kész, nyilván megvannak rá az okai. Mivel ezt a funkciót a gyártók nem tartják fontosnak, nem fejlesztik bele. A közösség fontosnak tartja, akkor a közösségi szoftver (nem csak a DD-WRT) tartalmazza is. Ha whis-nek másra nincs szüksége, csak erre, akkor a router valamennyi gyári funkciója megtartása mellett ezt megkapja, ha vált. Kaphat még sok más funkciót is, de ha nem akarja, nem veszi igénybe, be se kapcsolja. Ennyi.

Nem elítélendő, hogy valaki igényesebb az átlagnál.

Részemről vége.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7277 Dátum: 2011.07.19 14:51:35 »
Persze, ez nem problema, remelem, hogy meg lehet oldani a kerdest az uj firmware-rel.

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7278 Dátum: 2011.07.19 16:20:52 »
A Wi-Fi ki-be kapcsolást külön gombbal néhány Netgear router tudja, alap gyári firmware -vel.

Van egy ilyen régebbi routerem .
Most a szüleimnél van, mert ott csak Én használom a wifi -t, ha  hazakerülök  :D , kb 4-5 éves router,
a pontos tipust nem tudom, nem hiszem hogy kapható még. (

Én paranoiás vagyok ezért használok ilyen hardweres gombbal kapcsolhatót itt Pesten is. (T-PLINK nemgyári firmware -vel)

Talán ez még beszerezhető most is : NetGear WNR2000v3  ezen biztos van gomb  . . .
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7279 Dátum: 2011.07.19 19:54:52 »
Talán ez még beszerezhető most is : NetGear WNR2000v3  ezen biztos van gomb  . . .
Köszi a tippet, körülnézek.
Ennek alapján van ilyen lehetőség  :clap:

'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7280 Dátum: 2011.07.19 20:01:59 »
Ajjaj, csak olvasom, amiket írtok mindkét táborban. Ha témához konyítóknak is külön véleménye van, akkor én, hozzá nem értő, melyik tábort favorizáljam?  :D
(Némi hasonlattal szemléltetve, egy kutya lábát sem állok neki visszavarrni, pedig nagyon jó szakkönyvek és leírások vannak hozzá  ;))
Pláne nem szívesen állok neki barkácsolni olyasmit, ami számomra komplett fekete doboz.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7281 Dátum: 2011.07.19 21:17:09 »
Tökhülye vagyok a linuxhoz. Nem tudok programozni, nem ismerem a unix parancsokat. A dd-wrt-t halál egyszerű volt feltenni, barátságosabb a felülete, mint a tp-link gyári net guija, és baromi stabil. Ez nem csak a geekeknek szól.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7282 Dátum: 2011.07.19 21:31:03 »
Tökhülye vagyok a linuxhoz. Nem tudok programozni, nem ismerem a unix parancsokat. A dd-wrt-t halál egyszerű volt feltenni, barátságosabb a felülete, mint a tp-link gyári net guija, és baromi stabil. Ez nem csak a geekeknek szól.
Értem én, de ha van gyári, márpedig a Netgear kínálatában van több modell is, akkor nekem jó lesz az  :) Hamár úgyis vennék egy olyat amin van programozható gomb, akkor miért ne vegyek előre programozottat?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7283 Dátum: 2011.07.20 09:01:21 »
Mert az penzbe kerul, a DD-WRT meg ingyen van.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7284 Dátum: 2011.07.20 09:25:01 »

Maradjunk annyiban, hogy a SOHO nem kreatív munkafolyamat.

Rengeteg szívás van azzal, hogy a MAC natívan nem ismeri fel az NTFS-t,


Szerintem kiadványok összeállítása, videók vágása szerkesztése bizony kreatív feladat...

A Snow Leopard biztosan felismeri és olvassa, de ez a probláma pontosan így, sőt súlyosabban jelentkezne, ha Winfdows alapon futnának nálatok a rendszerek és oda vinnének Apple számára formázott merevlemezeket. Nem hiszem, hogy ezért a problémáért pont az Applera kéne haragudni, ez inkább tervezési probléma. Ha ez a rendszerépítés előtt ismert volt, hogy az anyagok jó része NTFS-re formázott merevlemezeken érkezik, akkor tényleg el van bakva a projekt.  Az pedig, hogy egy programváltozat új oprendszer alatt nem fut? Hát ilyet még sose láttunk Windows vagy éppen Linux alatt?  [rohog]  :devil:  :hmmmm:  ;)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7285 Dátum: 2011.07.20 09:28:14 »

Sajnos ez igaz. De egy mac-ben lévő alaplapi hangkártya sem hiszem, hogy ennél sokkal jobb lenne.
[/quote]

Nem, de digitális kimenetet vagy az USB, esetleg a Firewire portot szokták használni leginkább, de legalább ennyit számít, hogy maga az Apple oprendszere kiemelten foglalkozik a hanggal.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7286 Dátum: 2011.07.20 09:31:24 »
Viszont miért kéne több könyvtárban tartani a zenéidet?

Letöltős könyvtár, tárolós könyvtár, NAS. Így szoktam meg. De alapvetően lényegtelen, nálam miért van így. Nem ragaszkodom foggal-körömmel ehhez, okkal akár változtathatnék is rajta. Csak ugye ebben az esetben a géphez kell alkalmazkodni, és hát fordítva valahogy korrektebb leosztásnak tűnik.  :innocent:


Ja, de hát nálam a NAS csinálja a letöltést, azon van a zenés könyvtár, mert tud  iTunes szerverként működni, így tényleg sokkal egyszerűbb az élet. Mondjuk nem sok NAS van amin fut iTunes szerver, olcsó meg egy sem.  :hmmmm:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7287 Dátum: 2011.07.20 09:44:07 »
need help.. :helpsmilie:

fonoköm romániában erdélyben akar 3G mobilnetezni. ilyen T mobile web n walk ja van. EU GPRS LIMITes alap díjcsomaggal.
nem tud a magyar T com szolgáltatóhoz csatlakozni gondolom a SIM kártya átállt a román GSM -re.
állitolag ott meg nincs T mobile ott orange a szolgáltató. mennie kell azzal is? valakinek tapasztalat?
köszi

 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7288 Dátum: 2011.07.20 09:55:36 »
Mondjuk nem sok NAS van amin fut iTunes szerver, olcsó meg egy sem.  :hmmmm:

Optware alá van iTunes szerver, az meg elfut szinte bármin, amin linux van. A 10 rongy alatt beszerzett buffalómra is lehetne ilyet tenni. A sebesség nyilván más kérdés.  :szemez:

http://www.nslu2-linux.org/wiki/Optware/Mt-daapd
http://ipkg.nslu2-linux.org/feeds/optware/nslu2/cross/unstable/

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7289 Dátum: 2011.07.20 09:59:15 »
fonoköm romániában erdélyben akar 3G mobilnetezni.

mennie kell azzal is?

Igen, menni fog. Más kérdés, hogy qrvadrága a gprs roaming, szóval a mellékhatásokról érdeklődjön orvosánál, gyógyszerészénél.

Meg olvassa el ebből a vonatkozó részt: http://index.hu/tech/cellanaplo/2011/06/18/esszel_mobilozzon_kulfoldon/