Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1599070 alkalommal)

0 Felhasználó és 41 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7245 Dátum: 2011.07.15 15:48:19 »
Vigyázni kell ezekkel a külső házakkal, sok köztük a gagyi! Bár USB 2.0 szinte mindegyik, a tényleges adatmásolás sebessége nagyon gyatra - már megjártam 2x is.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7246 Dátum: 2011.07.15 15:53:18 »
Leírtam mi mennyibe kerül tételesen...
...jól is néz ki, [...] és távirányítós is. A hang THX minősítéses...

Kihagytad a billentyűzetet, egeret, oprendszert. Egyébként tökmindegy, újat használthoz hasonlítani ilyen szempontból nem feltétlenül jó ötlet.

A "jól néz ki" ízlés kérdése. Pár éve hónapokig kerestem egy tisztességes HTPC házat, ami tényleg jól néz ki, és nem 60-70 ezer az ára. Nem az a lényeg, hol kötöttem ki, hanem az, hogy ezek a tizenezres házak legfeljebb a még olcsóbb házakhoz képest mutatnak valahogy. Nem tenném oda az erősítőm mellé...

Távirányítót a gyári specifikáció szerint nem találok semelyik alkatrész mellett. Melyikhez adják?

A hang lehet THX minősítéses, de ezeknek általában elég kaka a digitális kimenete, az analógról nem is beszélve.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7247 Dátum: 2011.07.15 16:07:19 »
A hang lehet THX minősítéses, de ezeknek általában elég kaka a digitális kimenete, az analógról nem is beszélve.
Sajnos ez igaz. De egy mac-ben lévő alaplapi hangkártya sem hiszem, hogy ennél sokkal jobb lenne.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7248 Dátum: 2011.07.15 16:23:21 »
Laphoz adják a távirányítót. http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=H67M-ITX/HT oprendszer minek? Filmet nézni, zenét hallgatni, netezni? Ubuntu aztán meg van oldva.

még ilyent is tud: Supports Blu-ray Stereoscopic 3D with HDMI 1.4a tehát 3D tv-re is rá lehet kötni nyugodtan, szemüveget is adnak hozzá.



Amúgy a mai világban kezd eléggé értelmetlen lenni a filmnézős, netezős, zene hallgatós pc, hiszen egy új tv mindezt tudja, legalábbis amiket most vettünk 106cm-es LED-es LG-k pendrive-ról letolják a filmet, sőt külső hdd-ről is, erősítőt rá lehet kötni, lejátssza a zenét is, böngésző nem tudom van-e benne, de van olyan is amiben biztosan van.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.15 16:29:32 írta diegho »

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7249 Dátum: 2011.07.15 17:00:16 »
...De egy mac-ben lévő alaplapi hangkártya sem hiszem, hogy ennél sokkal jobb lenne.

Hááát, hallottam már mac minit zenélni digitális kimeneten keresztül, objektíven jobb, mint egy AC97. Tényleg korrekt kis vas a mini, nem véletlen, hogy a számítógépes zenelejátszásra átállók nem elhanyagolható része előbb-utóbb ott köt ki. És egy dolog a hardver: az OSX önmagában jól zenél, plusz vannak rá célszoftverek.

diegho, nyilván le lehet nyomni egy pendrive-nyi anyagot, de abba nem mennék bele, mennyire kényelmes és élménydús tévén zenét hallgatni, még akár úgy is, hogy kiteszed a hangot erősítőre. Abba sem, mit csinál egy tévé 1-2 terányi FLAC-kel. Ha valaki átáll a számítógépes, CD nélküli zenehallgatásra, az nem fog megelégedni egy tévével. Mondjuk ez már nem mac vs. pc téma, de maradjunk annyiban, hogy még egy WDTV-féle médialejátszó is elég gyatra, ha több száz gigányi muzsikát kell kézben tartani. Ehhez vagy számítógép kell rendes szoftverrel, vagy valami Squeezebox-féle kütyü, aminek a lelke végső soron szintén egy szerverprogram.

A lapból a HT nélkülit néztem, köszi.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7250 Dátum: 2011.07.15 20:59:30 »
A PC-s AC97 már régóta leváltódott, ezek már mind HDAudio-k és a legújabb realtek-ek már elég jól szólnak, főleg ez a 892-es szól igazán szépen, bár alaplapja válogatja ezt is. Mindenesetre tény, hogy zenét autón kívül nem hallgatok, szóval fogalmam sincs mi hogy szól.


kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7251 Dátum: 2011.07.16 22:07:21 »
Elado sony vaio erdekel valakit? 2-3honapos, hibatlan.
kisa
born to ride

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7252 Dátum: 2011.07.17 14:54:16 »
Elado sony vaio erdekel valakit? 2-3honapos, hibatlan.
Mennyi?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7253 Dátum: 2011.07.17 17:31:36 »
Ilyen külső HD lesz. Lehet, nem a legkorszerűbb, de egy barátomnak ilyenje van, elég sokat használja és gond nélkül teljesít. Nekem ez a fontos, nem a súly és a sebesség.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7254 Dátum: 2011.07.17 21:29:17 »
Valaki tud kapásból olyan Wifi routert, amin a wifi rész a kütyün is kapcsolható és nem kell hozzá futó PC?
Turkáltam a neten, de még véletlenül sem botlottam bele.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7255 Dátum: 2011.07.17 21:33:25 »
Nem is láttam még ilyet, nem tudom, létezik-e egyáltalán.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7256 Dátum: 2011.07.18 10:29:46 »
Ha az a feladat, hogy a WiFi ki/be kapcsolását a routeren elhelyezett nyomógombbal közvetlenül lehessen megoldani, akkor például Tomato, vagy DD-WRT firmware-el okosított router (amin persze nyomógomb is van) ezt le tudja kezelni. Az okosított router webes felületén megadható, hogy mi legyen a nyomógomb funkciója: WiFi ki/be kapcsolás. A kapcsolat állapotát pedig a WiFi LED jelzi vissza.
Sőt, Tomato-ban ugyanannak a nyomógombnak több funkciója is lehet, attól függően mennyi ideig tartod lenyomva / hányszor villog egy adott LED.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7257 Dátum: 2011.07.18 12:16:06 »
Robi, jól hangzik; ezt meg lehetne oldani az enyémmel is? TP-Link 1043, dd-wrt-vel.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7258 Dátum: 2011.07.18 14:26:09 »
Ki kell próbálni, mást nem mondhatok...

Nekem gyakorlati tapasztalatom egy Asus WL-500GP-vel volt (broadcom chipset) Tomato-val okosítva, a WiFi ki-be kapcsolása az EzSetup gombbal történt, szépen tette a dolgát. A TP-Link 1043 az atheros chipset ha jól tévedek, elvileg megy rajta a DD-WRT, kérdés, hogy a chipset-hez tartozó GPIO funkciókat felismeri-e az okos szoftver.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7259 Dátum: 2011.07.18 14:37:34 »
DD-WRT-ben hol kellene ezt beállítani? Végignéztem a web guit, sehol semmi.