Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597793 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7230 Dátum: 2011.07.15 10:56:36 »
...brutalisan jo anyagminoseg...

Azért a szarrá karcolódó iPodok, iPhone-ok, full műanyag, törékeny házú korábbi Macbookok ismeretében ezt ebben a formában túlzott általánosításnak érzem.

igen, talan tulzott altalanositas volt, de szerintem megbocsajthato bun egy mp3lejatszonal, ha gyengebb anyaga van, mint a lakaskulcsnak :surrender:
Arra gondoltam, hogy tudjak, es merik is hasznalni a termekeiken a femeket, es en azt nagyon szeretem.
kisa
born to ride

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7231 Dátum: 2011.07.15 11:00:23 »
Jelen!  :1eye: Mac minit blokkolnám, nappaliba zene- és filmlejátszót is kiváltaná, és számítógépnek sem utolsó.

Annyiból egy HTPC-t simán össze lehet dobni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7232 Dátum: 2011.07.15 11:06:21 »
Az összes Apple termék nem más, mint egy brutálisan drága börtön sznoboknak, ráadásul a vásárlók nagy része csak azért vesz Apple terméket, mert ezzel akarja megmutatni, hogy ő mennyire trendi. Ez az én véleményem a Steve Jobs hívekről...
Enyém is  :flowers:

Alig tudok kikecmeregni a Mikroszoft-féle börtönből (hála Istennek, a Tisztaszoftver programot is megszűntették), egy másik börtönbe köszi, nem akarok bevonulni.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7233 Dátum: 2011.07.15 11:24:58 »
Microsoft féle börtön nem létezik. 26k a Win7, vagy ez sok? Meg lehet venni T-nél kamatmentes részletre. Office-t nem használok, ott az openoffice helyette. Más program pedig nem igazán van amiért fizetni kéne nekik.

Amúgy netezős, filmnézős, zenehallgatós gépbe:
Gigabyte i3140 ház 16k
Asrock H67M-ITX/HT lap 26k
4GB Ram 6k
i3-2300T 27k
1TB WD Green 12k
Slim író akármilyen 8k
Összesen: 95k

Lapból lehet olcsóbbat is természetesen, akár jóval olcsóbbat is, de ehhez van távirányító, wi-fi antenna, és THX minősítésű a hang.
 


robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7234 Dátum: 2011.07.15 11:34:23 »
Microsoft féle börtön nem létezik.
Nem feltétlenül az anyagiakra gondoltam, amikor a microsoft-börtönt említettem. Az elv az.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7235 Dátum: 2011.07.15 11:45:50 »
Oké, hogy az elv az, de almáéknál ez fokozottan érvényes szerintem.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7236 Dátum: 2011.07.15 12:03:46 »
Oké, hogy az elv az, de almáéknál ez fokozottan érvényes szerintem.
Egyetértünk  :flowers:
A rafinéria megvan mindkét oldalon, csak másképp, ezért él meg lazán a két cég egymás mellett a piacon.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7237 Dátum: 2011.07.15 12:20:40 »
Wow, micsoda flame indult  :D Én alapvetően nem fikázom és nem istenítem egyik rendszert sem, mindegyik megvannak a maga előnyei, hátrányai. Mivel a technikai újdonságokra fogékony vagyok és mint írtam praktikus számomra a Mac, így az lett a hordozós gép. De a lényeg, hogy mindenki a pénztárcánkra hajt, nekünk kell eldönteni, hogy kinek az oltárán áldozunk és milyen kompromisszumokat kötünk.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7238 Dátum: 2011.07.15 13:08:55 »
Annyiból egy HTPC-t simán össze lehet dobni.

Mennyiből és milyet? 75-ért már ki lehet fogni inteles mac minit, ami keveset fogyaszt, csendes, távvezérelhető, jól néz ki, nagyon kevés helyet foglal, és jó zenélni is. Zenére hasonlóan jó htpc a büdös életben nem jön ki ennyiből, mert egy jó hangkártya eleve 30-40e. (Nem funkcióról, hangról beszélek.)

Wow, micsoda flame indult  :D

Dobjuk még be az "én a Nokia menüjéhez ragaszkodom" dolgot, lesznek itt csunyábbak is :D

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7239 Dátum: 2011.07.15 13:29:05 »
Annyiból egy HTPC-t simán össze lehet dobni.

Mennyiből és milyet? 75-ért már ki lehet fogni inteles mac minit, ami keveset fogyaszt, csendes, távvezérelhető, jól néz ki, nagyon kevés helyet foglal, és jó zenélni is. Zenére hasonlóan jó htpc a büdös életben nem jön ki ennyiből, mert egy jó hangkártya eleve 30-40e. (Nem funkcióról, hangról beszélek.)

Wow, micsoda flame indult  :D

Dobjuk még be az "én a Nokia menüjéhez ragaszkodom" dolgot, lesznek itt csunyábbak is :D

Leírtam mi mennyibe kerül tételesen és ez új, ha meghal 1 év múlva, akkor nem dobtál ki az ablakon 75ezret, az egész gép kb 45w-ot fogyaszt full terhelésen, átlagos használatnál 30w alatt marad, jól is néz ki, kicsi is és távirányítós is. A hang THX minősítéses és grátisz wi-fi is van hozzá. Természetesen hdmi kimenet alap, ott figyel rajta hátul az esata, van usb3 is. Mindez számlával vadonat újonnan 95ezer magyar pénz.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7240 Dátum: 2011.07.15 13:51:44 »
Tudom, hogy nem az itt elindult témához kapcsolódik, de ajánlhatnátok nekem valami jó külső winchestert. 1 TB körüli (vagy nagyobb  :D ) kellene, inkább stabil, megbízható legyen, mint gyors (ha választani kell). Én személy szerint szeretnék 5400as fordulatút, nem tudom van-e még ilyen. 25 ezer körüli összegnél nem szeretnék rá többet költeni. Köszi!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7241 Dátum: 2011.07.15 13:58:34 »
Tudom, hogy nem az itt elindult témához kapcsolódik, de ajánlhatnátok nekem valami jó külső winchestert. 1 TB körüli (vagy nagyobb  :D ) kellene, inkább stabil, megbízható legyen, mint gyors (ha választani kell). Én személy szerint szeretnék 5400as fordulatút, nem tudom van-e még ilyen. 25 ezer körüli összegnél nem szeretnék rá többet költeni. Köszi!

Persze, hogy van 5400rpm-es is, de azt el kell döntened, hogy mekkorát szeretnél, mármint fizikális méretre, mert van nagyon sok variáció. A csatoló sem mindegy, mert van sata2/3, usb2/3 csatolós is.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7242 Dátum: 2011.07.15 14:07:05 »
USB kéne, remélem ez lefelé kompatibilis. A régi, otthoni gépen ugyanis egy régebbi darab (Athlon 1600+) és jó lenne ha azzal is menne.
fizikai mérete mindegy, nem akarom rendszeresen cipelni. Tárhely pedig 1TB körül van több.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7243 Dátum: 2011.07.15 14:28:18 »
USB kéne, remélem ez lefelé kompatibilis. A régi, otthoni gépen ugyanis egy régebbi darab (Athlon 1600+) és jó lenne ha azzal is menne.
fizikai mérete mindegy, nem akarom rendszeresen cipelni. Tárhely pedig 1TB körül van több.

No, akkor én mondjuk egy ilyent megnéznék, ha a méret a lényeg: http://ipon.hu/webshop/product/_samsung_s3_story_station_2000gb_fekete_hx_du020eb_a62/135736
Egy ilyent, ha a sebesség: http://ipon.hu/webshop/product/_samsung_s3_story_station_3.0_1500gb_fekete_hx_dt015eb_a62/156212

USB3 elvileg visszafelé kompatibilis, akárcsak az USB2, de az USB3-asról még semmi konkrét infó nincs a Samsung honlapján sem.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7244 Dátum: 2011.07.15 15:42:01 »
...ajánlhatnátok nekem valami jó külső winchestert...

Abszolút a témához kapcsolódik. ;) Én vennék egy pofás házat és bele egy vinyót, ami olyan lesz, amilyet akarsz. USB2.0 a leírásod alapján elég neked, ezt kb. az összes ház tudja, csak azt kell kiválasztani, 3,5-es vagy notebook lemeznek való méret legyen. Vannak teljesen pofás darabok, olcsóbb lesz, mint egy eleve külsőként árult lemez, és ha megfikkan a bele, vehetsz bele másik adathordozót.