Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597786 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7215 Dátum: 2011.07.15 08:52:29 »
De ugye nem Mac-en? A windowsos változat igazi büntetés.
Windows-on persze. Kinek fussa Macre... :wacko: Nekem alapból nagyon nem szimpatikus, amit az Apple csinál, úgyhogy nem fenyeget az a veszély, hogy valaha is Mac-re váltsak.
Ebben egyetértünk!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7216 Dátum: 2011.07.15 08:55:27 »
...vannak azért ennél összetettebb dolgok is, ahol kiderül, melyik mennyire kezes vagy nehézkes. Nálunk egy kiadvány összeszerkesztésének több fázisában a Mac lett a nyerő nem kis részben annak köszönhetően, hogy vegyes forrásból származnak az anyagok, és sokkal-sokkal kevesebb kompatibilitási nyűg van, mint Windows alatt.
Ebben egyetértünk. De ez a kategória nem az otthoni felhasználást jelenti, amit én írtam, az pedig az.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7217 Dátum: 2011.07.15 09:15:46 »
Melyik Macbook? Használd egészséggel!
Egy 7,1-es Macbook Prot vettem (C2D 2,4GHz, 4Gb Ram, 250Gb Sata winyó, GeForce 320M videókari). Egyébként én is nagyon sokallom az árát, sőt pofátlannak tartom, de most hogy egy pár napja használom kezdem megérteni. Sose jutott volna eszembe Mac, ha nem foglalkoznék fotózással. Elképesztő a kijelzője. Nekem meg épp olyan notira volt szükségem, ami kicsi (13"-os), okos és mobil képszerkesztésre is alkalmas. A bill.kiosztás még néha fura (a delete gombot igen hiányolom), de a cmd+c, cmd+v egész könnyedén megszokható. Mióta raktam fel rá Total Commander klónt (MU Commander), azóta érzem igen lakájosnak.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7218 Dátum: 2011.07.15 09:28:30 »
Ja és az akkuidő még egy nagy érv volt mellette. Sima netezéssel, rendszerbeállítással, plusz zenehallgatással, kikapcsolt wifivel 7-8 órát bír. A. Anno Linuxoztam az ezredfordulón, de lusta lettem és inkább Windowst használtam (az asztali gépen és a régi 2004-es Compaq laptopon most is az van). A Unix alapú rendszerek biztonsága és robosztussága számomra mindig szimpatikus volt, így mikor kb 2 hete megtudtam, hogy a Mac OS X is Unix alapú, akkor nagyot nőtt a szememben. Terminál módban tök jó volt ~10 év után újra beírni, hogy "ps", meg "top"  :1eye:
Viszont elég nagy blama, hogy egy 2009-es (?) Snow Leopard oprendszerben kézzel kell elindítani a firewallt telepítés után  [rohog]

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7219 Dátum: 2011.07.15 09:49:23 »
Vegyesek a kommentek, de ugy tunik, hogy a legtobben az ara miatt nem vesznek Mac-et. (en is igy voltam vele)

Mac = profi hardwer, egyszeru, szep kezelofelulet, brutalisan jo anyagminoseg. Elkerik az arat, de meg nem talalkoztam olyan emberrel, akinek van Alma gepe, es szidja. Imadjak az emberek, es a kovetkezo is Alma lesz.... Olyan ez, mint a Lexus :flowers:

iTunes-al mi a konkret bajotok? Pofon egyszeru (win7 alatt is) :surrender:
kisa
born to ride

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7220 Dátum: 2011.07.15 10:08:23 »
Homáron is volt nem 1 írás, amiben szidták a MAC-et. Volt aki fene tudja hányadikat vitte vissza, ráadásul brutál nagy értékvesztése van, mert kijön egy újabb egységkonfig és minden meleg rögtön azt akarja, a régi meg nem kell senkinek, arról nem is beszélve, hogy ha bővíteni akarod, vagy netán a garancia idő után meghal valami... az árak viccesek, ugyanaz a hardver sokszorosába kerül, mint egy PC-be. A win7 RC megjelenése óta semmi késztetést nem érzek bármilyen másik oprendszer akár kipróbálására is, teljesen jó, gyors, stabil (bár nekem az xp-m is az volt, otthon is 90+ napos uptime-ok voltak éveken át). Telefonnal kapcsolatban is hasonló a véleményem. Próbáltam Iphone-t, tényleg jó, gyors, de az Android messze felülmúlja testreszabhatóságban és nekem ne Steve Jobs mondja meg, hogy mit csinálhatok a telefonommal és mit nem.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7221 Dátum: 2011.07.15 10:14:20 »
...vannak azért ennél összetettebb dolgok is, ahol kiderül, melyik mennyire kezes vagy nehézkes. Nálunk egy kiadvány összeszerkesztésének több fázisában a Mac lett a nyerő nem kis részben annak köszönhetően, hogy vegyes forrásból származnak az anyagok, és sokkal-sokkal kevesebb kompatibilitási nyűg van, mint Windows alatt.
Ebben egyetértünk. De ez a kategória nem az otthoni felhasználást jelenti, amit én írtam, az pedig az.

Dehogynem. Az Apple igen jó SOHO gépnek.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7222 Dátum: 2011.07.15 10:20:41 »
...brutalisan jo anyagminoseg...

Azért a szarrá karcolódó iPodok, iPhone-ok, full műanyag, törékeny házú korábbi Macbookok ismeretében ezt ebben a formában túlzott általánosításnak érzem.

Az almák legnagyobb - és talán egyetlen - vitathatatlan előnye a felhasználói élmény: gyors, jellemzően problémamentes, egyszerű kezelhetőséggel veszik meg kilóra az embert. És ennyi talán elég is: mi a francnak vesz az ember egy tárgyat, ha nem azért, hogy használja...?

iTunes windows alatt fos, és OSX alatt sem a kedvencem. Nekem bőven elég defekt, hogy 1. csak 1 könyvtárat lehet beállítani a libraryben 2. ha újraszkenneli a libraryt, nem távolítja el magától a hiányzó fájlokat.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.15 10:22:39 írta Satriani »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7223 Dátum: 2011.07.15 10:22:01 »
...vannak azért ennél összetettebb dolgok is, ahol kiderül, melyik mennyire kezes vagy nehézkes. Nálunk egy kiadvány összeszerkesztésének több fázisában a Mac lett a nyerő nem kis részben annak köszönhetően, hogy vegyes forrásból származnak az anyagok, és sokkal-sokkal kevesebb kompatibilitási nyűg van, mint Windows alatt.
Ebben egyetértünk. De ez a kategória nem az otthoni felhasználást jelenti, amit én írtam, az pedig az.

Dehogynem. Az Apple igen jó SOHO gépnek.
Jónak jó, csak minek? Visszakanyarodunk ahová írtam: SOHO gépnek nem éri meg, arra a feladatra ugyanolyan jó bármelyik másik is. A többi szemfényvesztés.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7224 Dátum: 2011.07.15 10:25:10 »
Homáron is volt nem 1 írás, amiben szidták a MAC-et. Volt aki fene tudja hányadikat vitte vissza, ráadásul brutál nagy értékvesztése van, mert kijön egy újabb egységkonfig és minden meleg rögtön azt akarja, a régi meg nem kell senkinek, arról nem is beszélve, hogy ha bővíteni akarod, vagy netán a garancia idő után meghal valami... az árak viccesek, ugyanaz a hardver sokszorosába kerül, mint egy PC-be.

H

Rossz darabok minden gyártónál akadnak, viszont ahazai Mac szervizelés pont az utóbbi egy évben fejlődött hatalmasat. Szerintem nincs olyan brand gyártó, aminek a szervizéről rövid guglizás után ne lehetne rémtörténeteket olvasni...

Hol vannak ezek az olcsó, komoly értékvesztett Mac-ek, mert akkor gyorsan körülnéznék? Én nem ezt tapasztaltam. 179 000 vett Mini két évesen 145 000 eladva számtech piacon inden, csak nem órási értékvesztés...

Merevlemez, memória csere meg minden további nélkül megoldható szabvány eszközökkel, a Minimben én is megtettem többször, az iMac-ekben a videókártya bővítés trükkös, de ott a Bios hiánya miatt inkább, szóval nem látom, hol itt az akadály?

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7225 Dátum: 2011.07.15 10:27:40 »
Jónak jó, csak minek? Visszakanyarodunk ahová írtam: SOHO gépnek nem éri meg, arra a feladatra ugyanolyan jó bármelyik másik is. A többi szemfényvesztés.

Ha ugyanolyan jó lenne, akkor biztos a PC-ket tartottuk volna meg. De nem. Kreatív munkafolyamatokra a Apple oprendszerei bizony nagyon-nagyon jók.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7226 Dátum: 2011.07.15 10:36:43 »

iTunes windows alatt fos, és OSX alatt sem a kedvencem. Nekem bőven elég defekt, hogy 1. csak 1 könyvtárat lehet beállítani a libraryben 2. ha újraszkenneli a libraryt, nem távolítja el magától a hiányzó fájlokat.

Igaz, de az a mac oprendszer szellemiségéből fakad, minden zene-kép-film egy egy könyvtárban, akár ömlesztve, aztán a beépített kereső meg seperc alatt megtalálja neked. Ezt szokni kell, és van az a mennyiségű adat, ahol már ez kevés. Viszont miért kéne több könyvtárban tartani a zenéidet? Otthoni gép-hurcolós gép probléma?

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7227 Dátum: 2011.07.15 10:48:54 »
Homáron is volt nem 1 írás, amiben szidták a MAC-et. Volt aki fene tudja hányadikat vitte vissza, ráadásul brutál nagy értékvesztése van, mert kijön egy újabb egységkonfig és minden meleg rögtön azt akarja, a régi meg nem kell senkinek, arról nem is beszélve, hogy ha bővíteni akarod, vagy netán a garancia idő után meghal valami... az árak viccesek, ugyanaz a hardver sokszorosába kerül, mint egy PC-be.

H

Rossz darabok minden gyártónál akadnak, viszont ahazai Mac szervizelés pont az utóbbi egy évben fejlődött hatalmasat. Szerintem nincs olyan brand gyártó, aminek a szervizéről rövid guglizás után ne lehetne rémtörténeteket olvasni...

Hol vannak ezek az olcsó, komoly értékvesztett Mac-ek, mert akkor gyorsan körülnéznék? Én nem ezt tapasztaltam. 179 000 vett Mini két évesen 145 000 eladva számtech piacon inden, csak nem órási értékvesztés...

Merevlemez, memória csere meg minden további nélkül megoldható szabvány eszközökkel, a Minimben én is megtettem többször, az iMac-ekben a videókártya bővítés trükkös, de ott a Bios hiánya miatt inkább, szóval nem látom, hol itt az akadály?

Jó, legyen igazad (bár nem értem ki az a barom, aki akár 1 évesen is mer egy garancia nélküli MAC-et venni) én gyorsabb gépet használok több munkafolyamatra, olcsóbban és ha lejár az 1 év garanciám, nem kell imádkoznom, hogy ha netán meghal valami, akkor egy trópusi nyaralás áráért kell kicserélnem, plusz ugye PC-re nem 1 év garancia van, hanem 3+. Én képeket retusálok, 1800-as évekből is, digitalizálok, hamarosan videót is fogok vágni, de még véletlenül sem kellene MAC erre a célra, otthonra meg egyenesen használhatatlan lenne. Egyszerűen el sem tudom képzelni azt, hogy egy olyan gépet használjak, amit nem én rakok össze, nem én szabom a saját igényeimre és nem cserélhetek ki benne bármit bármikor, ha éppen kedvem tartja (ezért is nincs laptopom és nem is lesz, hiszen a telefonom már mindent tud amit a laptoppal csinálni érdemes). Az összes Apple termék nem más, mint egy brutálisan drága börtön sznoboknak, ráadásul a vásárlók nagy része csak azért vesz Apple terméket, mert ezzel akarja megmutatni, hogy ő mennyire trendi. Ez az én véleményem a Steve Jobs hívekről, ha tényleg egy picivel is jobb lenne, mint a PC, akkor nem mondanám ezt, de semmivel nem jobb, sőt. Aki meg azt mondja, hogy a PC lassú, az még nem használt normális gépet.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7228 Dátum: 2011.07.15 10:50:22 »
Jónak jó, csak minek? Visszakanyarodunk ahová írtam: SOHO gépnek nem éri meg, arra a feladatra ugyanolyan jó bármelyik másik is. A többi szemfényvesztés.

Ha ugyanolyan jó lenne, akkor biztos a PC-ket tartottuk volna meg. De nem. Kreatív munkafolyamatokra a Apple oprendszerei bizony nagyon-nagyon jók.
Maradjunk annyiban, hogy a SOHO nem kreatív munkafolyamat.

Apropó kreatív munkafolyamatok: nálunk itt a cégnél (médiaintézmény) több MAC is van, amit professzionális, soksávos hangrögzítésre használunk. Pro Tools a szoftver neve. Önmagában ezek a gépen tényleg nagyon jól teljesítenek, ámde amikor az együttműködésről van szó külső forrássokkal, nagy szívások vannak. Pl. rengetegen (zenei együttesek, produkciós irodák) hoznak utómunkára hanganyagot mobil winyón (több tíz sőt száz GB-nyi anyag), ami NTFS-re van formázva. Rengeteg szívás van azzal, hogy a MAC natívan nem ismeri fel az NTFS-t, és csomó idő azzal megy el, hogy ide-oda kell másolgatni az anyagokat, és ez a megrendelőnek nem nagyon tetszik (mert időre bérli a stúdiót). Vannak ilyen-olyan driverek a MAC-re, egyik sem bizonyult stabilnak, olyan is volt, hogy teljesen összeakadt a vágó szoftver vele - így inkább ezt a gányolást kerüljük. Már úgy is jártunk, hogy a friss Pro Tools editáló szoftver miatt a MAC-en az oprendszert is frissíteni kellett, ami viszont egy korábbi jól működő, soksávos hang-projekt konverter alkalmazást lőtt ki, ami csak a régi MAC oprendszerenén megy, vagy Windows alatt. Így most egy külön XP-s gépet is kell a stúdióban tartanunk a MAC mellett, hogy az eredetileg jó pénzért megvett konverter szoftvert is tudjuk használni... Ugyanis friss verzió MAC alá abból már nincs.

Most már bánják a kollégák, hogy MAC-et vettek, ugyanaz a Pro Tools kapható volt Windows alá is. A spéci stúdió hardvert pedig a szoftver kezeli, driver van minden platform alá... Nekem meg személy szerint az a bajom a MAC hardverével, hogy egy mezei fehér desktop álló házban van (igaz dizájnos, de kit érdekel?). Minden egyes cuccunk rendes rack-es kivitelű, ezt a szerencsétlent nem lehet rack-be rakni, úgy kell odarakni otrombán a rack mellé. Gáz. Egy közvetítőkocsiba ezt kínszenvedés lenne beszerelni...

Egyébként számos más olyan kreatív eszközünk is van, ami csak Linux, vagy csak Windows környezetben működik. A világon semmi baj azokkal sem, kompatibilitás szempontjából kevesebb gondunk van velük. Igyekszünk minden feladatra olyan eszközöket venni, amik oda valók. Szerintem meg egy MACről nem mondható ki univerzálisan, hogy jobb a PC-nél - attól függ, hogy gyakorlatban mire használod.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7229 Dátum: 2011.07.15 10:54:32 »
Viszont miért kéne több könyvtárban tartani a zenéidet?

Letöltős könyvtár, tárolós könyvtár, NAS. Így szoktam meg. De alapvetően lényegtelen, nálam miért van így. Nem ragaszkodom foggal-körömmel ehhez, okkal akár változtathatnék is rajta. Csak ugye ebben az esetben a géphez kell alkalmazkodni, és hát fordítva valahogy korrektebb leosztásnak tűnik.  :innocent:

A winamp library ilyen szempontból példa értékű, adatbázisként nekem úgy tűnik, semmivel sem butább, mint az itunes, sőt. Még streamerként is használható, bár abba nem ástam bele magam.

A macben tényleg az a jó, hogy alapvetően logikus, qrva egyszerű, és töménytelen dolog rendelhető hozzá, akár szoftveresen, akár hardveresen. Mindent meg lehet vele csinálni. Nagyon geek. Csak az a baj, hogy csak úgy lehet megcsinálni, ahogy almáéknál elképzelték. Jellemzően jó kompromisszum - de mindig kompromisszum. Lásd iPod: azt a kib...tt FLAC támogatást tennék bele, meg lehetne digitális kapcsolatot létesíteni mindenféle külső eszközzel, egyszerűen tökély lenne. Így se rossz, így is talán a legjobb dedikált hasonszőrű eszköz - csak ugye mindig ott egy icipici "de"...

...(bár nem értem ki az a barom, aki akár 1 évesen is mer egy garancia nélküli MAC-et venni)...

Jelen!  :1eye: Mac minit blokkolnám, nappaliba zene- és filmlejátszót is kiváltaná, és számítógépnek sem utolsó.