Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597963 alkalommal)

0 Felhasználó és 44 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7200 Dátum: 2011.07.14 14:24:37 »
A Linux ingyenes teljesen, az ala gyartott alkalmazasok 95%-a szinten. Azon kivul megbizhatobb, nem csak a latvanyra megy ra.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7201 Dátum: 2011.07.14 14:39:57 »
Almás hardverhez adják az OSX-et, az is elég stabil, és nem csak a látványra megy rá, tényleg jól használható.

Amúgy elég kevés értelme van az oprendszerek körüli flame-eknek. Abban általában egyetért a jónép, hogy a windows a legkevésbé biztonságos, sokan szidják a stabilitását (ők azok, akik még nem használtak win7-et), abban is jellemzően egyetért a jónép, hogy windowsra van a legtöbb szoftver és a legszélesebb driver-választék, abban is könnyű megegyezni, hogy grafikára, filmszerkesztésre mac a legjobb, és az sem vitatható sokáig, hogy általánosságban a linux a legolcsóbb, legbiztonságosabb rendszer. A többi egyéni preferencia, ízlés, sznobizmus (igen, az) kérdése.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7202 Dátum: 2011.07.14 14:58:28 »
Az almas hardware sokkal dragabb, mint a hagyomanyos PC. A termek araba boven bele van epitve az oprendszer.

Ha kulon akarsz venni OS X-et, akkor azert dellazni kell, mig a Linux minden gepre ingyen van. Legalabbis a legtobb disztro.

Amugy tenyleg izles kerdese, nekem speciel az almacsutka nem annyira jon be, mert az eddigi tapasztalataim szerint a UI nagyon jo, csak a melysegi tartalom az, amiben mar nem latok akkora erot.

Mellesleg volt almas iPod a csaladban tobb darab es mas Mac termek is, mindegyik hamar meghalt, valamint nagyon draga volt aranyaiban. Az osszes csili-vili, szep a kepe, stb., csak mikor hasznalni akartam, akkor elegge nehezkes volt tobb minden. Pl. az iPod-ra tok nagy macera zenet tolteni, nem lehet siman csak rahuzni a zeneket. Le kell toltenem a sajat termekuket (iTunes), aztan azzal kell szenvednem, mire nagy nehezen sikerul rajonnom, hogy hogyan is mukodik az a szar. Persze, ha mar rajott az ember a mukodesere, akkor nem akkora horror a dolog, de akkor is sokkal macerasabb, mint a copy-paste.

A csatlakozok is egyediek, nehez lett volna kis USB-t ratenni az iPod-ra...

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7203 Dátum: 2011.07.14 16:05:03 »
Az almas hardware sokkal dragabb, mint a hagyomanyos PC. A termek araba boven bele van epitve az oprendszer.

Ha kulon akarsz venni OS X-et, akkor azert dellazni kell, mig a Linux minden gepre ingyen van. Legalabbis a legtobb disztro.

Amugy tenyleg izles kerdese, nekem speciel az almacsutka nem annyira jon be, mert az eddigi tapasztalataim szerint a UI nagyon jo, csak a melysegi tartalom az, amiben mar nem latok akkora erot.

Mellesleg volt almas iPod a csaladban tobb darab es mas Mac termek is, mindegyik hamar meghalt, valamint nagyon draga volt aranyaiban. Az osszes csili-vili, szep a kepe, stb., csak mikor hasznalni akartam, akkor elegge nehezkes volt tobb minden. Pl. az iPod-ra tok nagy macera zenet tolteni, nem lehet siman csak rahuzni a zeneket. Le kell toltenem a sajat termekuket (iTunes), aztan azzal kell szenvednem, mire nagy nehezen sikerul rajonnom,

Nem drágább, ha egy márás hardwert veszel oprendszerrel, videószerkesztővel, használható office csomaggal, DVD szerkesztővel, fotórendszerezővel  vagy legalábbis árnyalatnyi a difi, hol ide, hol oda.

OS X-et venni önmagában nem lehet, csak frissítést, az új Lion nagyjából 5000 forint, hát nem egy örült összeg, viszont a supportja kicsit több, mint az, hogy szedd össze a megfelelő csomagokat. A profihasználata szánt Linux üzemeltetése meg kutya drága tud ám lenni....

A Mac otthoni oprendszer, milyen mélységi erőt szeretnél?

Mac-et használni nem nehézkes, csak más. Nálam a megbízhatósággal semmi gond, soha ilyen jó routerem nem volt, mint a Time Capsule, a minik napi 10-12 órát mentek és mennek.

Az iPod pedig remek példa arra, amit az Apple csinál. A vasaik és a programjaik zárt rendszert képeznek. Marha egyszerű a zeneelérés rajtuk az iTunesen keresztül, minden akadás nélkül vehetsz dalt, tölthetsz le podcastot, nézhetsz előzetest tárolhatosd a saját dolgait, szinkronizálhatod a címlistád - de igazán akkor, ha minden elem Apple és nem erőlteted Winről származó megoldásokat. Fura átállni rá eleinte, de egyáltalán nem nehéz. Én is gondolkoztam, hogy működne az, hogy a zenéim a nas-on, amit telefonnal, médialejátszóval számítógéppel el tudok érni, mindez redndesen csoportosítva, borítózva, podcastoccal frissítve és a leghibatűrőbbnek sokoldalúbbnak és kezelhetőnek bizony az Apple rendszere bizonyult.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7204 Dátum: 2011.07.14 16:09:22 »
Használtam iPhone-t, ezért iTunes. A világ egyik leggusztustalanabb progija a Zune után.
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7205 Dátum: 2011.07.14 16:20:38 »
Aláírom..... Amíg a föld forog és kerek, én inkább copy/paste-elek  :D

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7206 Dátum: 2011.07.14 16:21:57 »
Engem valahogy sosem vonzott a MAC, a Linux egy időben igen, de olyan problémákba ütköztem, amiket csak hosszas szenvedések árán lehetett volna megoldani (ha egyáltalán meg lehetett volna) ezért inkább marad a Windows. Az itunes elsőre egy tök aranyos program, elsőre, másodikra uninstall :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7207 Dátum: 2011.07.14 17:21:53 »
A vasaik és a programjaik zárt rendszert képeznek.
Tökéletes jellemző, ebben minden benne van. Egyfajta Microsoft ez az Apple is, csak sokkal rafináltabb. A lényeg, hogy minél több pénzt húzzanak le a vásárlóról, ki-ki maga módján teszi ezt meg. Ennyi...

Most minden sznob gyereknek is valamilyen almacsutkája van. Olyan mint a sport béemvé kátyúval teli Budapesten. Akinek erre van pénze, és ettől boldog, vegye meg. Egyébként általánosan bármelyiket jól lehet használni a legtöbb feladatra. Az biztos, hogy én mac-et sosem fogok venni a mindennapi használatra, mert nem látom értelmét kiadni érte a pénzt. Netezni, levelezni ugyanolyan jól tudok Ubuntu alól is.

Egyébként is, az élet nem erről szól... :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.14 17:27:33 írta robi »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7208 Dátum: 2011.07.14 17:26:58 »
Azért egy ilyen kéne  :clap::

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7209 Dátum: 2011.07.14 17:28:48 »
Fordítva (tükörképben) kellett volna kifaragni!

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7210 Dátum: 2011.07.14 17:29:52 »
Fordítva (tükörképben) kellett volna kifaragni!

Bizti ámeríkájiák csináták :D

Na de ez:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7211 Dátum: 2011.07.15 08:14:38 »
Használtam iPhone-t, ezért iTunes. A világ egyik leggusztustalanabb progija a Zune után.

De ugye nem Mac-en? A windowsos változat igazi büntetés.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7212 Dátum: 2011.07.15 08:17:55 »
Az biztos, hogy én mac-et sosem fogok venni a mindennapi használatra, mert nem látom értelmét kiadni érte a pénzt. Netezni, levelezni ugyanolyan jól tudok Ubuntu alól is.

Sose mondd, hogy soha! A levelezés netezés körülbelül minden oprendszeren ettentő egyszerű feladat, de vannak azért ennél összetettebb dolgok is, ahol kiderül, melyik mennyire kezes vagy nehézkes. Nálunk egy kiadvány összeszerkesztésének több fázisában a Mac lett a nyerő nem kis részben annak köszönhetően, hogy vegyes forrásból származnak az anyagok, és sokkal-sokkal kevesebb kompatibilitási nyűg van, mint Windows alatt.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.15 08:21:15 írta Ear »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7213 Dátum: 2011.07.15 08:24:40 »
és mi van a mac és linux nagyvállalati szerver termékeivel? van címtár (AD)? van user adatbázis? jogkezelés? megosztott mappák/naptárak/outlook stb? 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7214 Dátum: 2011.07.15 08:40:31 »
De ugye nem Mac-en? A windowsos változat igazi büntetés.
Windows-on persze. Kinek fussa Macre... :wacko: Nekem alapból nagyon nem szimpatikus, amit az Apple csinál, úgyhogy nem fenyeget az a veszély, hogy valaha is Mac-re váltsak.