Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598065 alkalommal)

0 Felhasználó és 56 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7185 Dátum: 2011.07.11 21:23:47 »
Noti garanciáról ki mit tud? Olyan noti kellene, aminek a garanciája külföldön is érvényesíthető (Porto-ban konkrétan).

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7186 Dátum: 2011.07.11 23:31:59 »
Noti garanciáról ki mit tud? Olyan noti kellene, aminek a garanciája külföldön is érvényesíthető (Porto-ban konkrétan).

toshiba worldwide garit nézd meg,
kolléganőm most hozott new yorkból egy notit bereggeltem itthon a hiv. oldalon és él a gari itthon
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7187 Dátum: 2011.07.12 08:50:06 »
Asus is ilyen úgy tudom, de elég sok garis szemétkedésről hallani az asusnál mostanában. Toshibát néztünk ki amúgy is, vagy HP-t, ami szintén világgaranciás, ha jól tudom.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7188 Dátum: 2011.07.12 08:51:32 »
Egybites kérdés: Az Amazon mitől szebb/jobb mint az eBay? Szállítás hogy van, szokott vki Amazonról rendelni bármit?
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7189 Dátum: 2011.07.12 08:54:33 »
En rendeltem egyszer konyveket UK-bol. Vmi magyar raktartbol erkezhetett a cucc, mert masnap Miskolcon mar csengettek is. Nem kell paypal, emiatt egyszerubb akinek olyan nincs sztem.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7190 Dátum: 2011.07.12 09:00:02 »
Egybites kérdés: Az Amazon mitől szebb/jobb mint az eBay? Szállítás hogy van, szokott vki Amazonról rendelni bármit?

Szoktam. Egy cég az eladó, nem magánszemély, így késést reklamációt egyszerűbb intézni.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7191 Dátum: 2011.07.12 11:09:35 »
Egybites kérdés: Az Amazon mitől szebb/jobb mint az eBay? Szállítás hogy van, szokott vki Amazonról rendelni bármit?

Az amazon alapvetően egy bolt. Ahogy Ear is írja, egy céggel szerződsz, akitől a könyvtől kezdve az elektronikai cikkeken keresztül a ruházatig bármit megvehetsz. Egyszerre. Ha a raktárkészletük épp úgy áll, egy csomagban kihozzák a bébijátékot és a notebook RAM-ot. Mondjuk azt nem tudni, épp melyik raktárból fognak szállítani; ahogy labiscsakl tapasztalta, van, hogy igen gyors a szállítás, de egy ritkább terméket nem tartanak készleten az összes raktárukban, ill. biztos van olyan termék, amit külső raktárból kell berendelniük. Mindenesetre ez alapvetően egy bolt. Bemész az online Skála Metróba, oszt' vásárolsz.

Az amazonnak is van piactere (amazon market), ahol kisebb cégek árulják a portékájukat, de 1. nincs licitálás 2. nincsenek magánszemélyek.

Az ebayen vannak magánszemélyek és cégek, licitek és fix árak, jó és rossz eladók, irreálisan olcsó és irreálisan drága termékek. Heterogénebb az egész.

Az amazonhoz még annyit, hogy nem feltétlenül szállítanak mindent Magyarországra. CD-t, könyvet/kottát, Kindle-t mindenhonnan (a .com, .co.uk, .de boltból is) lehet venni, de elektronikai szajrékat csak a német amazon szállít ide. Érdemes próba-checkoutot végezni, mielőtt véglegesítené az ember a rendelését.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.12 11:11:31 írta Satriani »

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7192 Dátum: 2011.07.12 14:04:36 »
Nah, a 7végén Mac-tértem, vettem egy Macbookot. Van itt valaki aki Macintosht használ?

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7193 Dátum: 2011.07.13 09:19:01 »
Melyik Macbook? Használd egészséggel!

Mac hardverem - iPodon kívül - sosem volt, de itthon ment egy ideig OSX a netbookon és a PC-n is. Klassz rendszer, nem is tudom, miért szedtem le...

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7194 Dátum: 2011.07.13 09:50:23 »
Par nap probauzemen volt nalam egy macbook pro. Engem annyira nem nyugozott le, hogy masfelszerannyit adjak erte, mint az azonos tudasu VAIO-ert.

A Macbookon a touchpad nagyon okos, meg a kidolgozas minosege lelegzetelallito, meg a fem mivolta miatt vsz. idotallobb is.
Amugy en sem vagyok almaellenes, ipod shuffle, ipod touch 4th gen. iphone4, mindet imadom.
kisa
born to ride

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7195 Dátum: 2011.07.14 09:23:19 »
Nah, a 7végén Mac-tértem, vettem egy Macbookot. Van itt valaki aki Macintosht használ?

Jelentkezem! Előttem a második macMinik piheg egy kicsit ebben a melegben, tőle balra kicsit fenn egy Time Capsule mindez egy megMobee-zot Magic Mouseal!  :innocent:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7196 Dátum: 2011.07.14 09:40:57 »

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7197 Dátum: 2011.07.14 10:05:52 »


 :lol: :devil: Csak szeretné a Linux, bár a közös Unix alapokat nem lehet tagadni, de igen-igen nagy a távolság a kétféle oprendszer koncepció között.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7198 Dátum: 2011.07.14 13:00:57 »
:lol: :devil: Csak szeretné a Linux, bár a közös Unix alapokat nem lehet tagadni, de igen-igen nagy a távolság a kétféle oprendszer koncepció között.
...meg az ára között.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7199 Dátum: 2011.07.14 13:48:52 »
:lol: :devil: Csak szeretné a Linux, bár a közös Unix alapokat nem lehet tagadni, de igen-igen nagy a távolság a kétféle oprendszer koncepció között.
...meg az ára között.

Abban hol?