Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598586 alkalommal)

0 Felhasználó és 46 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7140 Dátum: 2011.07.06 20:02:28 »
Marci, miért nem mondtad, hogy az sincs meg, hol vedd? 2 év gyári garival tudtam volna mondani 95-ért... Számlával of course. ::)

murray: nem igaz, ekkorát nem nagyon esnek az árak 1 év alatt, de tény, hogy azért persze sokat. Az én telóm ára fél év alatt 25 ezret esett (95-ről 70).
Amúgy általában akinek van pénze ezekre, az fél-egy éven belül úgyis lecseréli és jellemzően előteremti a rávalót.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.06 20:04:05 írta kleingy »
         

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7141 Dátum: 2011.07.06 21:28:11 »
Hát én fél perc keresgélés után is találtam 102900-ért 2 év garival (edigital). Én most a Nexus S-en gondolkoztam el, mert T-nél 61 volt kártyásan és függetlenül 2 év garival, de inkább maradtam a Blade-nél egyelőre.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7142 Dátum: 2011.07.07 10:42:50 »
Ezek vajon használhatók normális Wi-Fi antennaként mondjuk PC-be dugva? Értsd: mobillal tudnánk Wi-Fi-zni a kábeles nettel?
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7143 Dátum: 2011.07.07 10:56:22 »
Igen edigitalban is annyi cask nincs mar nekik....off akartam megvenni! Gyongyi muszaj voltam a fonok jokedvet kihasznalni ezert kellett egy hely ahol azonnal megvehetem.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7144 Dátum: 2011.07.07 11:00:42 »
Igen edigitalban is annyi cask nincs mar nekik....off akartam megvenni! Gyongyi muszaj voltam a fonok jokedvet kihasznalni ezert kellett egy hely ahol azonnal megvehetem.
Azonnal elvihető lett volna. Már úgyis mindegy. Amúgy XXL GSM.
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7145 Dátum: 2011.07.07 11:03:06 »
Ezek vajon használhatók normális Wi-Fi antennaként mondjuk PC-be dugva? Értsd: mobillal tudnánk Wi-Fi-zni a kábeles nettel?
Szerintem lazán, mi is az otthoni Wlan hálózatunkon keresztül szoktuk pl az OVI téképeket frissíteni Jucim Nokia E66-ján.. Jól működik.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7146 Dátum: 2011.07.07 11:22:00 »
Szerintem lazán, mi is az otthoni Wlan hálózatunkon keresztül szoktuk pl az OVI téképeket frissíteni Jucim Nokia E66-ján.. Jól működik.
Igen értem én, csak kérdés, hogy ugyanolyan funkciókkal bír-e egy ilyen kis USB-s kütyü mint egy "rendes" Wi-Fi router... :hmmmm: Mert ha igen, akkor veszek egyet azonnal és végre lesz Wi-Fi anyuéknál és anyósnál is... :devil:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7147 Dátum: 2011.07.07 11:30:29 »
Szerintem lazán, mi is az otthoni Wlan hálózatunkon keresztül szoktuk pl az OVI téképeket frissíteni Jucim Nokia E66-ján.. Jól működik.
Igen értem én, csak kérdés, hogy ugyanolyan funkciókkal bír-e egy ilyen kis USB-s kütyü mint egy "rendes" Wi-Fi router... :hmmmm: Mert ha igen, akkor veszek egyet azonnal és végre lesz Wi-Fi anyuéknál és anyósnál is... :devil:
Vazze, nem mondták még Neked, hogy: FÜGGŐ VAGY?!  :devil: :tt2:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7148 Dátum: 2011.07.07 11:33:48 »
Vazze, nem mondták még Neked, hogy: FÜGGŐ VAGY?!  :devil: :tt2:
Tudom és vállalom.  :tt2: :tt2: :tt2: (7végén nagyon-nagyon kellett volna. Anyósnál húztuk újra a PC-jét, de megszívtuk és a város túlvégére rohangálhattunk, hogy drivereket és egyebeket szedjünk le. Kicsit kellemetlen volt... Hiába volt ott a kábelnet, ha a nyamvadt modem nem akart működni a gyári driverével.) :no:

szerk: izé, átgondoltam. Így se lett volna net. Hülye szőke.  :ph34r:
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.07 11:41:24 írta kleingy »
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7149 Dátum: 2011.07.07 12:15:06 »
Ezek vajon használhatók normális Wi-Fi antennaként mondjuk PC-be dugva? Értsd: mobillal tudnánk Wi-Fi-zni a kábeles nettel?
Azt akarod, hogy a PC, ami direktben csatlakozik a modemhez, egy ilyen kütyüvel ossza tovább WiFi-n a netet mobilra?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7150 Dátum: 2011.07.07 12:17:48 »
Azt akarod, hogy a PC, ami direktben csatlakozik a modemhez, egy ilyen kütyüvel ossza tovább WiFi-n a netet mobilra?
Igen, hogy ne kelljen Wi-Fi routert venni, hanem mobilis legyen (mármint hogy két helyen is tudjam használni, ha átviszem a kütyüt). Mindkét gép, amin használnám, kábelnetes.
         

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7151 Dátum: 2011.07.07 12:25:23 »
Elvileg megoldható, de asszem ez csak wep titkosítást tud. Win7 alá van külön szoftver is: http://virtualrouter.codeplex.com/

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7152 Dátum: 2011.07.07 12:25:43 »
Elvileg mennie kell, ha tud AP módban funkcionálni, ha jól sejtem, akkor egy bridge-el kell "összekötnöd" a gép hálózati kártyáját és ezt a kis usb-s izét, utána már lesz wi-fi is. Én win7 alatt csináltam ilyent, csak pci-os kártyával, ott ment szépen.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7153 Dátum: 2011.07.07 12:43:19 »
Azt akarod, hogy a PC, ami direktben csatlakozik a modemhez, egy ilyen kütyüvel ossza tovább WiFi-n a netet mobilra?
Igen, hogy ne kelljen Wi-Fi routert venni, hanem mobilis legyen (mármint hogy két helyen is tudjam használni, ha átviszem a kütyüt). Mindkét gép, amin használnám, kábelnetes.
Megoldható, csak macera van vele - főleg, ha mobilisan akarod használni. Minden egyes alkalommal, amikor csatlakoztatni fogod az USB-s WiFi kártyát, újra kell konfigurálnod a hálózati paramétereket a PC-n. Ráadásul a bridge-elés nem lesz jó ilyenkor, mert esetedben a kábelnet szolgáltató osztja az IP címet, amiből csak egyet kap a gép, így a WiFi-n lógó telódnak nem tud IP címe lenni. Egy Windows Router szoftverre van szükséged ezesetben, ami képes NAT-olni és privát IP cím tartományba átforgatni, a Te esetedben a WiFi forgalmát. Elvileg az XP tud ilyet, de nem ismerem, mennyire használható. Egy biztos, DHCP szervere nincs, tehát a telódon is fix IP-t kell kézzel megadnod a WiFi beállításokban. Lehet keresgélni erre szoftvereket, egy gyors áttekintés után azt látom, többsége fizetős. Én lebeszélnélek ettől a megoldástól, mert csomó buktatója van.

Helyette egy-egy olcsó WiFi routert szerezz be, aminek nem csak a WiFi az előnye számodra, hanem az is, hogy a kábelmodem kapcsolatát maga intézi, így nem lesz többé olyan gondod, amit korábban leírtál, továbbá a PC-től független tűzfalat is tartalmaz, ami nincs kitéve a Windows szeszélyeinek - egy nagyságrenddel biztonságosabban élsz, nem kell bekapcsolni a PC-t ahhoz, hogy mobilon netezhess, stb.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.07 12:51:06 írta robi »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7154 Dátum: 2011.07.07 12:56:11 »
Szóval akkor sokkal inkább egy 4-5 rongyos, pl TP-Link router? Másik fórumon is ezt javasolták inkább.  :surrender:
Köszi! :hug: