Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597808 alkalommal)

0 Felhasználó és 37 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7020 Dátum: 2011.06.01 14:53:49 »
Egy kis általános olvasmány, csak úgy, elrettentés céljából:
Tutorial: How to Crack WPA/WPA2
http://www.whatsmypass.com/how-to-crack-wpawpa2 vagy http://www.aircrack-ng.org/doku.php?id=cracking_wpa
És ez a "publikus verzió"... mi lehet még a háttérben.

A WPA jelszó max 63-64 karakteres lehet, aki feltétlenül WiFi-t akar használni, legalább azt tegye meg, hogy a jelszavát egy 63 karakteres hosszúságú karaktersorra cseréli. Úgyis csak egyszer kell beírni. Akkor talán több idő kell a feltöréshez, lehet, hogy könnyebben feladják. Bár egy szomszéd, szünidős, ráérős gyerek még fel sem tűnhet...


Nem liheged túl egy kicsit ezt az egészet? Én évekig használtam kódolás nélküli netet és senki nem csatlakozott rá, figyeltem log-ból, mindig csak a saját gépem volt rajta, most lekódoltam wpa2-vel, most se lép rá senki. Talán van az országban 10-20 ember aki ezzel foglalkozik, nem kell ennek nagy feneket keríteni.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7021 Dátum: 2011.06.01 14:57:24 »
Tévedés, a MAC címek nincsenek titkosítva. Bármilyen titkosítás van beállítva, az összes MAC cím szabadon kiolvasható a levegőből másodpercek alatt.
Igazad van, osszekevertem az IP-vel. Az IP cimeket titkositja, a MAC cimeket sajnos nem.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7022 Dátum: 2011.06.01 15:02:51 »
Talán van az országban 10-20 ember aki ezzel foglalkozik, nem kell ennek nagy feneket keríteni.
Jah, 100-200e ember kb. Aki barhova megy nyaralni, utazik, kavezik, az az elso, hogy megnezi, hogy hol van nyilt halozat, amire ra lehet csatalkozni, hogy megnezze a leveleit, meg netezzen.

Arrol nem is beszelve, hogy sok az olyan user, aki nem is foglalkozik semmivel, bekapcsolja a gepet, ami automatikusan a legerosebb nyilt halozatra csatlakozik, miutan a default SSID-t nem talalta meg.

Van olyan holgy ismerosom, aki fizette a netet otthon, de 2 even keresztul nem hasznalta azt, mert a szomszed nyilt halozatara csatlakozott fel a gepe bekapcsolaskor... :D  Aztan panaszkodott nekem, hogy sokszor kicsi a jel, meg szakad a kapcsolat, csinaljak vele valamit.

Valodi, adathalasz hackerbol persze sokkal kevesebb van, de az a par 100 is marhara kartekony tud lenni.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7023 Dátum: 2011.06.01 15:07:14 »
Talán van az országban 10-20 ember aki ezzel foglalkozik, nem kell ennek nagy feneket keríteni.
Jah, 100-200e ember kb. Aki barhova megy nyaralni, utazik, kavezik, az az elso, hogy megnezi, hogy hol van nyilt halozat, amire ra lehet csatalkozni, hogy megnezze a leveleit, meg netezzen.

Arrol nem is beszelve, hogy sok az olyan user, aki nem is foglalkozik semmivel, bekapcsolja a gepet, ami automatikusan a legerosebb nyilt halozatra csatlakozik, miutan a default SSID-t nem talalta meg.

Van olyan holgy ismerosom, aki fizette a netet otthon, de 2 even keresztul nem hasznalta azt, mert a szomszed nyilt halozatara csatlakozott fel a gepe bekapcsolaskor... :D  Aztan panaszkodott nekem, hogy sokszor kicsi a jel, meg szakad a kapcsolat, csinaljak vele valamit.

Valodi, adathalasz hackerbol persze sokkal kevesebb van, de az a par 100 is marhara kartekony tud lenni.

A fellépek a kódolatlan netre nem egyenlő a feltöröm a netet és lelopom az adatokat-al szerintem. Az, hogy nyílt netet használ valaki, az egy dolog. Aki fel is töri a kódolt netet, abból elég kevés van.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7024 Dátum: 2011.06.01 15:18:38 »
Nezd, nekem otthon nem volt meg 1 hete a router-em, amikor lattam a log file-ban, hogy probalkoztak a jelszo beirasaval, de sikertelenul. Ez persze nem valodi tamadas, csak probalkozas.

Valoban nem sok a nagy tudasu, elszant hacker, de sokszor nem is ok okozzak a bajt, hanem a sok diak, turista, aki ingyen akar netezni, aztan keveri a guanot.

Tipikus hiba, hogy nincsen a halozat se hitelesitve, se titkositva. A router a default 192.168.1.1 cimen erheto el, az "admin/password" parossal levedve. Siman be lehet lepni a router menujebe, aztan atszerkesztem, majd letitkositom, aztan a sajat tulaja a sajat netet nem tudja hasznalni. Ha tudnad, hogy ismerosoknel hanyszor lattam ilyen nyilt, vedtelen halozatot... Es a legtobbhoz ugy jutottam el, hogy panaszkodtak, hogy lassu, aztan kiderult, hogy egyszerre 3-an torrenteznek rola...


diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7025 Dátum: 2011.06.01 15:29:57 »
Nezd, nekem otthon nem volt meg 1 hete a router-em, amikor lattam a log file-ban, hogy probalkoztak a jelszo beirasaval, de sikertelenul. Ez persze nem valodi tamadas, csak probalkozas.

Valoban nem sok a nagy tudasu, elszant hacker, de sokszor nem is ok okozzak a bajt, hanem a sok diak, turista, aki ingyen akar netezni, aztan keveri a guanot.

Tipikus hiba, hogy nincsen a halozat se hitelesitve, se titkositva. A router a default 192.168.1.1 cimen erheto el, az "admin/password" parossal levedve. Siman be lehet lepni a router menujebe, aztan atszerkesztem, majd letitkositom, aztan a sajat tulaja a sajat netet nem tudja hasznalni. Ha tudnad, hogy ismerosoknel hanyszor lattam ilyen nyilt, vedtelen halozatot... Es a legtobbhoz ugy jutottam el, hogy panaszkodtak, hogy lassu, aztan kiderult, hogy egyszerre 3-an torrenteznek rola...



Én is jártam így, kétszer, hogy akinél bekötöttem a netet, beállítottam routert kód nélkül (kérésre) aztán pár hónap után lassú lett a net. 2 gép volt otthon, plusz még 5 gép lopta folyamatosan. Kapott SSID elrejtést, MAC filtert és mindkét gépén auto csatlakozott a hálózatra. Azóta semmi baj a nettel, de nem ez az általánosság.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7026 Dátum: 2011.06.01 15:38:21 »
Voltam az egyik ismerosomnel, aki panaszkodott szinten arra, hogy lassu a net. Megneztem, masik 2 gep volt racsatlakozva, mert felnyomtak a buta WEP titkositasat. Erre mar annyi program van, hogy szinte egy 13 eves gyerek is 5 perc alatt felnyomja, plane ha informatikabol nagyobb tudassal rendelkezik.

Miota van WPA2, meg MAC szures, meg SSID broadcast tiltas, meg fixen kiosztott IP cimek, azota nincsen gondja. A jelszot felirta, ha barmikor kellene, amugy eleg csak bekapcsolni a szamitogepet, automatikusan connectal.

Sokan csak megveszik a WiFi routert, aztan nagy nehezen a butitott grafikus menu segitsegevel osszerakjak valahogyan, hogy csak menjen. Mikor gond van vele, akkor szolnak csak, ekkor lehet atkebelezni mindent, meg ujrahuzni a teljes router configot. Jobban jartak volna ezek az emberek, ha hivnak egy szakembert (barat, hivatasos, rokon), aki megcsinalja rendesen a netet, aztan nem lett volna allandoan gond a kapcsolattal.

Masik tipikus hiba, hogy a megosztasokat rosszul kezelik az emberek, azt sem tudjak, hogy lathato-e az adott konyvtar masok szamara. Aztan csak figyelnek, mikor masok ellopjak az adataikat (film, zene, hivatalos doksik, stb.).

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7027 Dátum: 2011.06.01 15:44:00 »
beszkennelni TIFF-be majd ABBYY finereaderrel berecognizálni
Nagyon köszi! És jó hatékonysággal ismeri fel megfelelően a karaktereket? Van vele személyes tapasztalatod? :)
Ja, jó az abbyy, ajánlom én is!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7028 Dátum: 2011.06.01 17:01:05 »
Ha már ennyire rápörögtünk erre a wifi kérdésre, akkor mondjátok meg, hogy a TP-Link TL-WR543G modell menüjében hol tudom megnézni, hogy más használja-e. Jelszóval van védve. Nem az enyém, egy barátomé, de én állítottam be, és ma megyek hozzá, akkor ránéznénk, mert kb 3 éve megy és azóta nem nyúltunk hozzá, és érdekelne. Nem lassú meg semmi, csak kíváncsiság.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7029 Dátum: 2011.06.01 17:14:54 »
Belepsz a setup-ba a router IP cimenek a beirasaval, majd a bal oldalon kivalasztod a "System Tools" fulet. Ekkor a lenyilo menuben van olyan, hogy "Log", elvileg ez tartalmazza az adatokat, hogy milyen MAC cim lett felcsatlakoztatva, illetve, hogy a DHCP kinek milyen IP cimet osztott ki. Elvileg az aktualisan csatlakoztatott allomasok adatai is itt tekinthetoek meg, ha jol emlekszem. Ennel tobbet ez az egyszeru keszulek nem hiszem, hogy tarolna.

Titkositas pedig a "Wireless" --> "Wireless Settings" ful alatt allithato be. Javasolt a WPA2 hasznalata.

Amit meg celszeru elvegezni, az a kornyezo routerek csatornainak a vizsgalata. Lehet, hogy a szomszed is vett routert, aztan ugyan arra a csatornara (frekvencia savra) allitotta be a keszuleket, ez interferenciakhoz vezethet. Ezt ugy tudod ellenorizni, hogy a "Wireless" fulon belul a "Site Survey"-ra nyomsz, ekkor lathato, hogy a kornyezetben mely csatornak hasznalatosak. Neked ezt kovetoen a "Wireless" --> "Wireless Settings" fulben levo "Channel" mezoben olyan csatornaszamot kell valasztanod, ami nem volt hasznalatos a kornyezet tanulmanyozasa soran.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7030 Dátum: 2011.06.01 19:15:43 »
Nem liheged túl egy kicsit ezt az egészet? Én évekig használtam kódolás nélküli netet és senki nem csatlakozott rá, figyeltem log-ból, mindig csak a saját gépem volt rajta, most lekódoltam wpa2-vel, most se lép rá senki. Talán van az országban 10-20 ember aki ezzel foglalkozik, nem kell ennek nagy feneket keríteni.
Jó, ezt most IT nyelvből lefordítom neked autós nyelvre:
"Én évekig vezettem az autót úgy, hogy sosem kötöttem be a biztonsági övet. Mindig óvatosan vezettem, és sosem volt balesetem. Ma reggeltől bekötöm magam, és ma sem volt eddig balesetem. Talán van az országban 10-20 ember aki nekem balesetet okozhat, nem kell ennek nagy feneket keríteni."

Ugyanez az óvszer vs. aids-fertőzés veszélye...

No persze, itt kockán valóban nem az életed forog közvetlenül, de az internetes bűncselekmények száma egyre növekvőben van. Kár lenne áldozatul esni.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.01 19:17:24 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7031 Dátum: 2011.06.01 19:20:21 »
... a TP-Link TL-WR543G modell menüjében hol tudom megnézni, hogy más használja-e...
TP-Link TL-WR542G simulator:
http://www.tp-link.com/support/todownload.asp?url=%2Fsimulator%2FTL%2DWR542G%2FuserRpm%2Findex%2Ehtm
Nagy valószínűséggel a WR543G ugyanígy néz ki.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7032 Dátum: 2011.06.01 19:23:32 »
Kőkemény lenne 63 karaktert begépelni a médialejátszóba meg a squeezeboxba. :D
:D valóban.
Ezért zavar is, hogy csomó ilyen kütyüt árulnak, amibe nincs is vezetékes LAN csatlakozási lehetőség. Ami baromság, mert a legtöbb ilyen berendezést fixen telepít az ember, tehát nincs mobilitás használat közben. A kényelmen kívűl, a világon semmi nem indokolja a WiFi-t.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.01 19:25:53 írta robi »

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7033 Dátum: 2011.06.01 19:25:23 »
Mondjuk ezekben pont van vezetékes csatlakozó, csak épp a router van másik szobában. Az egyetlen hálózatképes eszköz itthon, ami nem tud vezetékes hálót, a telefonom. Az elég hülyén is nézne ki egy utp kábellel a seggében.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7034 Dátum: 2011.06.01 19:30:57 »
Ügyesen választottál.

Egyszer egy hétvégén pár óra alatt ki lehet húzni egy fix kábelt a két szoba közé, esztétikusan. Nem csak hogy biztonságosabb lesz, de sokkal stabilabban fog működni.
Én nem adnám a gigabites LAN-omat egy akadozó wifi-re...