Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598378 alkalommal)

0 Felhasználó és 56 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7005 Dátum: 2011.06.01 13:50:12 »
Ezert aztan ott, ahol a WiFit ki lehet kerulni, erdemes is, mert nagyobb a veszelyforras, mint a vezetekes halozatok eseteben.

Nekem otthon pontosan ezért van vezetékes hálózatom. Úgyis mindig az íróasztalnál gépezek, máshol nincs rá szükség, akkor meg minek magam kitenni ilyen mindenféle titkosítási bonyodalomnak. A kábelen az kap netet, akit én akarok. Ennyi. Nincs is ennél biztonságosabb.

Nekem is!

Más: az tévhit, hogy a MAC-cím szűrés bármilyen védelmet nyújt. A levegőben lévő adásból simán kiolvasható úgy az AP/router MAC címe, mint az összes gépé, ami rá van csatlakoztatva WiFi-n. Windows-ba is bárki felülírhatja a hálózati kártyájának MAC címét egy mozdulattal, tehát már meglévő (és a szűrési listába bevett) MAC címek használata pofonegyszerű, sokkal egyszerűbb, mint bármilyen titkosítást feltörni, egy 8 éves gyerek is megcsinálja.

Az Android telók pedig egyenesen a Google-nak jelentik az összes levegőben észlelt WiFi-s MAC címet a GPS koordinátákkal együtt, ezt ebben a topikban néhány oldallal ezelőtt tárgyaltuk is. Ennyit a biztonságról, és a személyes adatokról. Az AP vagy WiFi router MAC címe lekérhető anélkül, hogy csatlakozzunk a hálózatra, elég csak az elérhető WiFi hálózatok listáját nézegetni megfelelő programmal...

Tehát továbbra is azt javaslom: WiFi-t csak indokolt esetben használjunk - arról nem is beszélve, hogy ez is csak egy további elektroszmog növelő tényező, ami biztos, hogy nincs jó hatással az egészségre.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.01 13:51:50 írta robi »

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7006 Dátum: 2011.06.01 13:55:31 »
Igen, a router MAC cime kiolvashato. De ha titkositva csatlakozik egy szamitogep egy router-re, akkor az allomas MAC cime elvileg nem kiolvashato. A router cime meg hiaba van meg, neked az olyan MAC cimek kellenek, amik a router iranyitotablajaba bele vannak irva, mint engedelyezett allomasok.

De ha egy szamitogep nem titkositva csatlakozik, akkor kiolvashato a gep MAC cime is, utana mar ezt csak klonozni kell, aztan lehet is csatlakozni az AP-ra.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.01 13:57:31 írta B.S. »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7007 Dátum: 2011.06.01 13:56:05 »
Felénk nem divat a hálózat feltörés, max, ha az a hálózat éppen nincs levédve. Ha le van, akkor nem próbálkoznak vele feltörni. egyszerűen nem divat... Ez nem BP.  :tt2:
1. a hálózat feltörés nem divat kérdése - majd ha egyszer megjárod, akkor rájösz. Bár ha nem figyeled, észre sem fogod, hogy mi történik körülötted. Amiről nem tudsz, az nem fáj...
2. felénk = hol? Sehonnan nem derül ki, hogy ez holvan, csak az, hogy ez egy nem Budapesti helyszín...
 :hug:

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7008 Dátum: 2011.06.01 13:57:57 »
beszkennelni TIFF-be majd ABBYY finereaderrel berecognizálni
Nagyon köszi! És jó hatékonysággal ismeri fel megfelelően a karaktereket? Van vele személyes tapasztalatod? :)

Én ABBY-vel dolgozok melóhelyemen. 99.99% a felismerése egy könyvnél átlagosan nálunk. eddig olyan 150 ezer oldalt toltam át rajta.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7009 Dátum: 2011.06.01 13:59:00 »
Az Android telók pedig egyenesen a Google-nak jelentik az összes levegőben észlelt WiFi-s MAC címet a GPS koordinátákkal együtt, ezt ebben a topikban néhány oldallal ezelőtt tárgyaltuk is. Ennyit a biztonságról, és a személyes adatokról.
Én Úgy tudom, hogy csak abban az esetben, ha az első indításnál vagy később ezt bepipálod - tehát a user engedélyezi - vagy használod a Location-t/Places-t.  :)
         

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7010 Dátum: 2011.06.01 13:59:26 »
Én ABBY-vel dolgozok melóhelyemen. 99.99% a felismerése egy könyvnél átlagosan nálunk. eddig olyan 150 ezer oldalt toltam át rajta.
Köszönöm! :hug:
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7011 Dátum: 2011.06.01 13:59:46 »
Jo palinkat nem tudok, mert en magam fozetem le egy maszeknal.
[rohog] :lol: [rohog] :lol: Hát, appám, ennek a mondatnak kétszer is nekifutottam, mire kacagás nélkül el tudtam olvasni, de értem, miről beszélsz. Befejezvén az OFF-ot, csak annyit fűznék hozzá, hogy szilvapálinkát fagyasztóból inni vétek, 0 aromát érzel. Nekem a sima spájz (~22oC) hőmérsékletű pálinka jön be, bár némileg rá kell előtte hangolódni. Ezen hőmérsékleten jön ki igazán a zamata szilva pálinkának. A házi főzésű pálinka, meg persze, hogy mindig jobb, mint a bolti, de a bolti pálinkák közül a Panyolai Elixír nagy királyság...  ;) :ser: :punk:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7012 Dátum: 2011.06.01 14:00:21 »
De ha titkositva csatlakozik egy szamitogep egy router-re, akkor az allomas MAC cime elvileg nem kiolvashato.
Tévedés, a MAC címek nincsenek titkosítva. Bármilyen titkosítás van beállítva, az összes MAC cím szabadon kiolvasható a levegőből másodpercek alatt.

D...MAC cime is, utana mar ezt csak klonozni kell, aztan lehet is csatlakozni az AP-ra.
Klónozni sem kell, pl. a Windows eszközkezelőbe simán be kell írni.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7013 Dátum: 2011.06.01 14:01:57 »
Itt vidéken kis városkában is törnek fel hálózatokat és lopják a szomszédét. Én mindig MAC-et szűrök és SSID Broadcast nélkül. Aki így is megtalálja és belép, annak a WPA/WEP sem okoz gondot.
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.01 14:04:56 írta diegho »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7014 Dátum: 2011.06.01 14:02:08 »
Felénk nem divat a hálózat feltörés, max, ha az a hálózat éppen nincs levédve. Ha le van, akkor nem próbálkoznak vele feltörni. egyszerűen nem divat... Ez nem BP.  :tt2:
1. a hálózat feltörés nem divat kérdése - majd ha egyszer megjárod, akkor rájösz. Bár ha nem figyeled, észre sem fogod, hogy mi történik körülötted. Amiről nem tudsz, az nem fáj...
2. felénk = hol? Sehonnan nem derül ki, hogy ez hol van, csak az, hogy ez egy nem Budapesti helyszín...
 :hug:
1. Ebben igazad van, nem vitatkozom vele.
2. Békéscsaba.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7015 Dátum: 2011.06.01 14:02:42 »
Az Android telók pedig egyenesen a Google-nak jelentik az összes levegőben észlelt WiFi-s MAC címet a GPS koordinátákkal együtt, ezt ebben a topikban néhány oldallal ezelőtt tárgyaltuk is. Ennyit a biztonságról, és a személyes adatokról.
Én Úgy tudom, hogy csak abban az esetben, ha az első indításnál vagy később ezt bepipálod - tehát a user engedélyezi - vagy használod a Location-t/Places-t.  :)

Könyörgöm: honnan tudhatnám én, aki üzemeltetem a hálózatomat, hogy annak hatáskörében járó idegenek, a saját készülékeiken miket engedélyeztek, vagy sem? Az én hálózatomról, nem én döntök, hogy menjen-e ki az adat vagy sem a Google felé. Ebben ez a gáz!
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.01 14:09:09 írta robi »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7016 Dátum: 2011.06.01 14:19:49 »
Nekem is lenne kérdésem. Van egy papír alapú táblázat, ami kéne számítógépen, az eredeti fájlja nincs meg sajnos, csak nyomtatva adott.
Van olyan progi, ami excelbe/wordbe át tudja tenni a beszkennelt lapokon lévő infokat normálisan (szkenner van)?

Valamikor ilyenre, és hasponlóra a Recognitát használtam, de fogalmam sincsen, hogy létezik-e.  :hmmmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7017 Dátum: 2011.06.01 14:26:17 »
Egy kis általános olvasmány, csak úgy, elrettentés céljából:
Tutorial: How to Crack WPA/WPA2
http://www.whatsmypass.com/how-to-crack-wpawpa2 vagy http://www.aircrack-ng.org/doku.php?id=cracking_wpa
És ez a "publikus verzió"... mi lehet még a háttérben.

A WPA jelszó max 63-64 karakteres lehet, aki feltétlenül WiFi-t akar használni, legalább azt tegye meg, hogy a jelszavát egy 63 karakteres hosszúságú karaktersorra cseréli. Úgyis csak egyszer kell beírni. Akkor talán több idő kell a feltöréshez, lehet, hogy könnyebben feladják. Bár egy szomszéd, szünidős, ráérős gyerek még fel sem tűnhet...
« Utoljára szerkesztve: 2011.06.01 14:28:19 írta robi »

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7018 Dátum: 2011.06.01 14:29:00 »
Kőkemény lenne 63 karaktert begépelni a médialejátszóba meg a squeezeboxba. :D

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #7019 Dátum: 2011.06.01 14:36:05 »
Az Android telók pedig egyenesen a Google-nak jelentik az összes levegőben észlelt WiFi-s MAC címet a GPS koordinátákkal együtt, ezt ebben a topikban néhány oldallal ezelőtt tárgyaltuk is. Ennyit a biztonságról, és a személyes adatokról.
Én Úgy tudom, hogy csak abban az esetben, ha az első indításnál vagy később ezt bepipálod - tehát a user engedélyezi - vagy használod a Location-t/Places-t.  :)

Könyörgöm: honnan tudhatnám én, aki üzemeltetem a hálózatomat, hogy annak hatáskörében járó idegenek, a saját készülékeiken miket engedélyeztek, vagy sem? Az én hálózatomról, nem én döntök, hogy menjen-e ki az adat vagy sem a Google felé. Ebben ez a gáz!
Jaaa, hogy te a fütyi másik oldaláról szemléled a dolgokat. Tökéletesen igazad van!