Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598040 alkalommal)

0 Felhasználó és 55 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6930 Dátum: 2011.05.16 11:56:23 »
Remote Desktop-hoz a 3389-es portot kell forwardolni a routeten.
no-ip.com
Igen, és persze ez a legjobb megoldás hogy egy kinai -orosz botnet megtalálja a géped  [rohog] :devil:

Jogos - ezért azt javaslom, hogy a port forwardolás során, a kinti (WAN oldali) portszám legyen megváltoztatva, valami 5 számjegyű akámire 64000 alatt.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6931 Dátum: 2011.05.16 11:58:20 »
Szerintetek melyiket tegyem vagy nincs sok jelentősége?

W7 Home Premium vagy W7 Professional, mindkettő 64 bites.

Egy átlagfelhasználónak teljesen felesleges a Pro, nem használja ki. http://windows.microsoft.com/hu-HU/windows7/products/compare Ezek alapján eldöntheted, hogy megéri-e a Pro-t venni.
A biztonsági mentés néha hasznos lehet, meg talán a Windwos XP mód is (ez viszont egyes régebbi procikkal nem kompatibilis).

A home-al az is baj, hogy a hálózati része tejesen ki van herélve. Csak netezni lehet vele, semmi mást. Pl. egy hálózati megosztást nem lehet bállítani rajta, ami ultragáz, ha az embernek több gépe van.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6932 Dátum: 2011.05.16 12:00:47 »
Hát amikor vettem a gépet, úgy volt, hogy van benne.... láttam is a ledet rajta, nem hittem volna, hogy csak a helye van ott....

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6933 Dátum: 2011.05.16 13:42:50 »
A home-al az is baj, hogy a hálózati része tejesen ki van herélve. Csak netezni lehet vele, semmi mást. Pl. egy hálózati megosztást nem lehet bállítani rajta, ami ultragáz, ha az embernek több gépe van.
Nekem sikerült.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6934 Dátum: 2011.05.16 14:05:10 »
Hát amikor vettem a gépet, úgy volt, hogy van benne.... láttam is a ledet rajta, nem hittem volna, hogy csak a helye van ott....


Telepítés előtt kapcsold be a BT-t rajta. Vagy van rá külön gomb valahol a noti oldalán, elején, vagy bill kombinációval lehet bekapcsolni, ha úgy se ismer fel semmit a win, akkor nincs benne.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6935 Dátum: 2011.05.16 14:43:34 »
Nagy fába vágtam a fejszém hétvégén: overclockolni akartam a netbookot.  :innocent: Acer Aspire One A150, ez alapján elvileg működhet a dolog, csak épp egy ellenállást egy hellyel odébb kell tenni az alaplapon. Piskóta, mi? Egy műszerésznél kötöttem ki, aki nagyítóval, néhány pákacsere után nagy nehezen megoldotta a feladatot, és egy fillért sem akart kérni érte. A laptop alap beállítások mellett bebootolt, este ki is próbálom a visszafogott tuningot.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6936 Dátum: 2011.05.16 20:52:55 »
Lecseréltem a jó öreg E8500 procimat egy Core i5-2500K-ra. Ha azt mondom ég és föld, azt hiszem elmondok mindent.

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6937 Dátum: 2011.05.16 21:37:31 »
Na végülis a Home Premium került a gépemre.

Egy vinyó csere is kellett váratlanul :censored:, még tegnap este telepítés előtt megyek be a szobába és kegyetlenül karattyol a gép magától, vinyóhang, gép kifagyva, reset, majd amikor bootolna újra karatty és lemezolvasási hibát írt ki. Rohadjon meg a 2 év 3 hónapos WD vinyó, eddig bírta, még jó hogy a fontosabb cuccaimat egy külön külső merevlemezre mentem mindíg.

Ma reggel vettem egy Samsung 1TB-os F3 HD103 SJ vinyót.

Viszont a rosszat le akarom gariztatni , a rajta lévő adatokat vajon le tudják valahogy szedni?  Mert van rajta olyan is amit nem nagyon kéne másnak látni...ha igen hagyom a francba és összetöröm aztán megy a kukába

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6938 Dátum: 2011.05.16 21:41:38 »
Na végülis a Home Premium került a gépemre.

Egy vinyó csere is kellett váratlanul :censored:, még tegnap este telepítés előtt megyek be a szobába és kegyetlenül karattyol a gép magától, vinyóhang, gép kifagyva, reset, majd amikor bootolna újra karatty és lemezolvasási hibát írt ki. Rohadjon meg a 2 év 3 hónapos WD vinyó, eddig bírta, még jó hogy a fontosabb cuccaimat egy külön külső merevlemezre mentem mindíg.

Ma reggel vettem egy Samsung 1TB-os F3 HD103 SJ vinyót.

Viszont a rosszat le akarom gariztatni , a rajta lévő adatokat vajon le tudják valahogy szedni?  Mert van rajta olyan is amit nem nagyon kéne másnak látni...ha igen hagyom a francba és összetöröm aztán megy a kukába


Nem szoktak foglalkozni az adatokkal. Beviszed kiskerbe, megnézi, nem megy, átküldi nagykerbe, megnézi nem megy, visszaküldi gyártónak, ott megnézik mi halt meg, behúzzák a strigulát a 3. ic a jobb alsó saroktól felfelé nézve halott-ba és ennyi.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6939 Dátum: 2011.05.17 09:00:28 »
Pl. egy hálózati megosztást nem lehet bállítani rajta, ami ultragáz, ha az embernek több gépe van.
Nekem egy routeren keresztül látják egymás megosztott könyvtárait a gépek.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6940 Dátum: 2011.05.19 07:02:43 »
Halli!
Kinéztem egy netbookot az Asus PC1001Px-et 70 alatt van. Nekem levelezésre, böngészésre kell, semmi másra.Hogy lehet átrakni az Officet,Outlookot? Mert az ugye megvan régóta.
Az asztali gép már nagyon behalt (10 éves Dell) Egyebekre pedig van egy normális  laptop.
Mit  tanácsoltok?

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6941 Dátum: 2011.05.19 09:23:19 »
Hogy lehet átrakni az Officet,Outlookot?

Átrakni? Egy Wordöt, Excelt nem kell átrakni, azt fel kell telepíteni. Kell hozzá:
A) USB-s CD/DVD meghajtó
B) office telepítő image + Daemon Tools

Az outlookot simán "át lehet rakni": feltelepíted az outlookot a többi office komponenssel együtt, majd a régi gépen pst formátumba exportálod, az újon a pst-ből importálod a megfelelő adatokat. Névjegyzéket, leveleket, naptárt, to do listát, mindent lehet migrálni. 10 év levelezése azért vaskos pst fájlt eredményezhet, ne fél gigás pendrive-val készülj...
« Utoljára szerkesztve: 2011.05.19 09:25:00 írta Satriani »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6942 Dátum: 2011.05.19 12:19:15 »
Help!

Egy e-mail fejlécet szeretnék beállítani a céges emailekhez outlook 2010ben! Howto???? :helpsmilie:

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6943 Dátum: 2011.05.19 13:33:58 »
...fejlécet...

Mit értesz fejléc alatt?

A mail fejléce (header) szerverfüggő, normál esetben nem tudsz belenyúlni.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6944 Dátum: 2011.05.19 13:39:29 »
Helyesbítek... van egy kép amit megcsináltunk és ezt kellene beállítani alapértelmezettként minden kimenő emailhez... viszont, ha minden alkalommal mellékletként küldi el az nemjó. Van szerverünk amire feltölteném, csak ott akadok el, hogy onnan lehívjam az outlookba...