Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598700 alkalommal)

0 Felhasználó és 50 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6840 Dátum: 2011.04.25 15:39:20 »
Jó ötlet. Meséljek?  :devil:

Ne fogd vissza magad.  :sorcerer:

Neked az új van, ugye? Na, az viszont nagyon drága, és itt-ott le is van maradva: egy digitális kimenet nincs rajta, meg max. 8x-os sebességgel ír a DVD írója. Persze erre válasz lehet, hogy használjon az ember USB-s D/A konvertert, meg ki ír manapság DVD-t, csak zavaró a spórolás, főleg az ár tekintetében.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6841 Dátum: 2011.04.25 16:57:13 »
Jó ötlet. Meséljek?  :devil:

Ne fogd vissza magad.  :sorcerer:

Neked az új van, ugye? Na, az viszont nagyon drága, és itt-ott le is van maradva: egy digitális kimenet nincs rajta, meg max. 8x-os sebességgel ír a DVD írója. Persze erre válasz lehet, hogy használjon az ember USB-s D/A konvertert, meg ki ír manapság DVD-t, csak zavaró a spórolás, főleg az ár tekintetében.

Nem, nekem még az egyel előző, nem az unibody. Van rajta digitális kimenet, csak 3.5-ös jacknak álcázva, meg ugye firewire, meg USB, az ujon HDMI. A DVD iró cserélhető, ha akarod, de kevés slot-ines darab gyorsabb. Amúgy ez a leggyengébb része, épp a héten kellett benne optikát pucolni. Viszont mókás volt, amikor a párom megkérdezte, hogy mit akarok azzal a két spaknival, mondom szétszedem a MacMinit.  :whistling: Amúgy megveszed, használod és három hónap múlva lenyugszol. Csendes, pont elég gyors, ügyes és kezes és addigra már meglesznek a kellő Maces programjaid és elfelejted,hogy a specifikáció alapján ez csak egy fura formájú laptop....

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6842 Dátum: 2011.04.25 17:22:11 »
Az előző az ára miatt is vonzóbb, meghát azon valóban van optikai kimenet... Nem melegszik, nem zajong nagyon?

Az OSX marha jó. Asztali gépemen és a kis Acer laptopon is fent volt egy darabig, csak azért szedtem le, mert a céges hálózat és a benti program nem működött alatta. (Persze azóta letiltották a távoli elérést.  :whistling: ) Tényleg mindent lehet pótolni, nem hiányzik a winamp, a total commander, az office (pláne, hogy Macre szebb office-t készített az MS), a nero; gyakorlatilag minden szoftvernek megvan a párja. Szoftveresen egy dolog hiányzott csak: a valódi full screen (win alatt F11) firefoxhoz, de talán már ez is működik. (Még egy hiányérzetem lenne: a hangkártyám nem megy OSX-en, meg persze a mini nem is bővíthető; helyette egy hasonló, USB-s megoldást kellene keresni.) Az oprendszer érzetre sokkal gyorsabb, mint a windows, ezért nem is kell alá túl erős vas, sosem éreztem lassúnak a gépem.

Slot-in meghajtóból valóban gyér a választék: médialejátszó mellé akartam venni, végül nem vettem.  :hug:

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6843 Dátum: 2011.04.25 17:23:59 »
Én az olcsó kategóriában az Asrock-ot favorizálom jobban. Persze kérdés, hogy integrált VGA-t akarsz használni, vagy sem, írhatnál kicsit a géped többi részéről is, főleg tápegység,

az a baj h nem szeretem az asrock-ot.. :no:
persze h nem integralt vga lesz, gamer belépőszintű gépről beszélünk. FPS-re kell. egyenlőre egy 8600GT-t rakok mellé. majd lesz mellé jobb vga is.
táppal gondban vagyok. egy régi 300Wos codegen tápom van. tudom ettől mindenki felsikolt de évek óta megy a 3. alaplapot eteti már
az a baj h vettem jobb tápot de levágja a lakásban a biztositékot. nem bírja el a el. rendszer.
ha el sem indul vele ez a gigabyte akkor a másik táp mellé villanyszerelőt kell hívnom +15 ropi a bizt tábla csere.  :cry:

No akkor viszont Gigabyte/Asus/MSI vonalról nézegetek neked valami jót. Kapásból itt egy listra: http://hu.gigabyte.com/media/1729 ezekben fog menni majd a Buldozer, szóval Gigabyte oldalról ezek közül válogass, javaslom az MA770T-UD3 lapot, ez full ATX méretű szintén a jó kiforrott 770-es chipsettel. Asus-nál még csak az új lapok kaptak AM3+ supportot, MSI oldala szokás szerint bugos.

Táp kérdés: milyen másik tápot vettél és pontosan milyen az a régi Codegen? Mennyire régi? 7-8 éves? Ha igen akkor az nagy eséllyel egy 300W-os FSP táp, ami viszont igenis jó, ha lefényképezed a matricát megmondom jó, vagy rossz. Milyen új tápot vettél ami ledobja a biztosítékot? Az a táp lehet hibás is, hiszen az új táppal kevesebbet kéne fogyasztania a gépnek. A régi FSP-nek és a Codegen féle csodáknak is 70% körül van a hatásfoka, az új normális tápoknak 80% felett, ami annyit jelent, hogy ha pl a géped a táp felől kér 100W-ot, akkor a konnektorból a régi táp 142W-ot kér, az újabb viszont csak 125W-ot, tehát ott valami nem kóser. Tehát mint látod, egy 1250W-os új táp mondjuk 80% hatásfokkal kevesebbet fog kérni a konnektorból, mint egy régi 300W-os, a ráírt érték az a maximális elméleti teljesítményleadásra szól, de a valós teljesítményt több dolog is befolyásolja, ami a táp belső szerkezeti felépítésétől függ. Régi tápok nem a manapság használt 12V-on voltak erősek, tehát lehet, hogy egy régi akkoriban erős táp tud 15A-t 12V-os ágon, ami konkrétan 180W maximális elméleti teljesítményleadás, de egy új brutál táp simán leadhat 80A-t is 12V-os ágon, ami ugye 960W. Most ha megnézzük a géped, akkor a procid fogyasztása lesz 65W, lapnak számoljunk 15W-ot, vinyó 10W, optika 5W, 8600GT fogalmam sincs mennyi, de kb 60W ez összesen 155W, ami egy régi öregecske 12V-os ágon gyenge tápnak már necces lesz.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6844 Dátum: 2011.04.25 17:28:05 »
Az szerintetek milyen, hogy a kábelnet szolgáltató olyan szinten korlátozza a net hozzáférést, hogy ha tegyük fel egy Asztali gépbe bedugom az utp-t, használom, akkor, hogy egy másik gépben, legyen az laptop, pc, bármi használni tudjam, 6 órát kell várnom?! Az állításuk szerint ez biztonsági megoldás, szerintem meg a jó k..va anyukájuk az! Mi az, hogy engem MAC address alapján korlátoz az internetelérésben? Az ÁFSZ-ben erről 1 betű sincs. Szerintetek normálisak az ilyenek? Én egy szó nélkül írok a fogyasztóvédelemnek, mert ezt nem tehetik meg.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6845 Dátum: 2011.04.25 18:21:36 »
lefényképeztem a tápot  :sorcerer:
ez milyen? gáz?
amugy nekem az alaplapvételnél nem igazán szempont a későbbi bulldozer támogatás. nem hinném h jó pár évig cserélnék procit ebben a lapban.
ez is csak ugy jött..

[a csatolmányt egy admin törölte]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6846 Dátum: 2011.04.25 18:39:36 »
Ez már a gáz széria, sima hamisítatlan codegen. Hát, ha nem számít a későbbi támogatás, akkor nem tudom, mondjuk én asus párti vagyok, pl egy M4A77T szintén a jófajta 770-es chipset gyermeke és csak pár százzal több, mint a fapados gigabyte. Én alapvetően nem ajánlom ezeket a túlárazott fapados lapokat.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6847 Dátum: 2011.04.25 19:03:25 »
miben gáz ez a táp? elfüstöli az alaplapot?
akkor lécci nézzél már egy fapados alaplapot az ipon oldalán ehhez a procihoz.
ez a M4A77T  is jó?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6848 Dátum: 2011.04.25 19:03:35 »
Az szerintetek milyen, hogy a kábelnet szolgáltató olyan szinten korlátozza a net hozzáférést, hogy ha tegyük fel egy Asztali gépbe bedugom az utp-t, használom, akkor, hogy egy másik gépben, legyen az laptop, pc, bármi használni tudjam, 6 órát kell várnom?! Az állításuk szerint ez biztonsági megoldás, szerintem meg a jó k..va anyukájuk az! Mi az, hogy engem MAC address alapján korlátoz az internetelérésben? Az ÁFSZ-ben erről 1 betű sincs. Szerintetek normálisak az ilyenek? Én egy szó nélkül írok a fogyasztóvédelemnek, mert ezt nem tehetik meg.

Miután UTP-n küldi a jelet, és ahhoz bárki hozzáfér, aki tudja, hogy merre megy a drót a házban, elég érthető. Találkoztam már esettel, amikor megcsapolták az UPC kábelét ( nincs MAC szűrés), az ügyfél meg csodálkozott, hogy nincs net.

Használj routert!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6849 Dátum: 2011.04.25 19:04:59 »
lefényképeztem a tápot  :sorcerer:
ez milyen? gáz?
amugy nekem az alaplapvételnél nem igazán szempont a későbbi bulldozer támogatás. nem hinném h jó pár évig cserélnék procit ebben a lapban.
ez is csak ugy jött..

Ezek még működtek sokáig, de egy idő után a legjobb tápok is meghalnak.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6850 Dátum: 2011.04.25 19:40:16 »
miben gáz ez a táp? elfüstöli az alaplapot?
akkor lécci nézzél már egy fapados alaplapot az ipon oldalán ehhez a procihoz.
ez a M4A77T  is jó?


Dettó ugyanezzel a táppal egy történetet mondanék. Bejött hozzám a boltba az user, hogy kéne neki vga. Pont volt a polcon egy His2600xt, az pont jó neki, mert valamilyen 775-ös p4-hez kell. (ez 3 éve volt) mondom okés ez kb passzol is hozzá. Milyen táp van a gépben? Codegen 300W. No mondom én belerakom, de a bekapcsológombot nem én nyomom meg a gépen, nem vállalok érte felelősséget, de van FSP 400W-os tápom használt (új, de kamionról leesett) csak neked csak most 1 év garanciával pult alól 5000-ért (akkor bolti új ára 14000) ááá nem kell, inkább visz egy bőr világítós egérpadot meg világítós bill-t, 4000-ért. Jólvan mondom te tudod. Összeraktam, pont akkor jött a főnök, mondtam neki nyomja meg a bekapcsoló gombot, megnyomta, megy a gép. VGA install, megy szépen. Másnap jön vissza, hogy van egy kis gond, este egyszer csak megfagyott a gép és azóta se kép se hang. Nos a táptól a 12V-os szál végigégett a vinyóig és alaplapig. Mindent megölt a gépben, kivéve a VGA-t, mert ez nem igényelt kiegészítő tápcsatit. Persze próbálta mondogatni, hogy a VGA okozott mindent, mondtam neki, hogy nézd csak, ez tökéletesen működik és betettem egy másik gépbe, láss csodát tényleg megy. Majd mondtam neki, hogy nyugodtan panaszt tehet a fogyasztóvédelemnél, de rendes voltam visszavettem tőle a VGA-t azon az áron amin eladtam.

Amúgy ebből a codegenből egyik nyáron 7db halott volt nálam, mindegyik vitt magával valamit. A különbség a minőségi és a nem minőségi táp között az, hogy a minőségi 90% hogy nem visz magával semmit, a nem minőségi 90% hogy igen. (sokból hiányzik a túláram és túlfeszültség védelem) És természetesen a nevesnek tűnő gyártók, minőséginek tűnő drága tápjai között is nagyon sok a védelem nélküli, vagy szimplán rossz minőségű kondikkal, esetleg direktbe rosszul tervezett hűtéssel vagy nyákkal ellátott példány.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6851 Dátum: 2011.04.25 19:50:33 »
...van FSP 400W-os tápom használt (új, de kamionról leesett) csak neked csak most 1 év garanciával...

Egy Zenre beneveznék...  :whistling:

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6852 Dátum: 2011.04.25 20:14:47 »
...van FSP 400W-os tápom használt (új, de kamionról leesett) csak neked csak most 1 év garanciával...

Egy Zenre beneveznék...  :whistling:

Már nem boltozok, 2008-ban abbahagytam, amúgy FSP 300/350/400 80+ minősítésű ultra halk ADDA ventis tápokat tudtam szerezni és Seasonis 400-asokat szintén ADDA ventivel. A tartalék tápom is egy ilyen Seasonic 400-as. Akkor volt a bolti ára 22000 körül! Én 10esével vettem őket, mindig meg volt pakolva a Carina táppal :D

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6853 Dátum: 2011.04.25 22:20:57 »
jajj elfelejtettem, az M4A77T is jó lap, ugyanaz kb mint az asrock amit először írtam, csak kb 1 ezressel drágább.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6854 Dátum: 2011.04.26 09:37:44 »
Az előző az ára miatt is vonzóbb, meghát azon valóban van optikai kimenet... Nem melegszik, nem zajong nagyon?

Az OSX marha jó. Asztali gépemen és a kis Acer laptopon is fent volt egy darabig, csak azért szedtem le, mert a céges hálózat és a benti program nem működött alatta.  az office (pláne, hogy Macre szebb office-t készített az MS), a nero; gyakorlatilag minden szoftvernek megvan a párja. Szoftveresen egy dolog hiányzott csak: a valódi full screen (win alatt F11) firefoxhoz, de talán már ez is működik.

Gyakorlatilag állandó 1500-at pörög a ventillátor, ami egyfelől halk, másodszor nem változik a tónusa, így piszok hamar elfelejti a fül. Tőlem harminc centire van a gép, de még sose gondoltam, hogy meszebb kéne tenni. Melegedés. A legdurvább az amikor egy ablakban fut az XP a Parralels segítségével mellette meg az InDesign. Ilyenkor a proci meg a winyó meleg, de ezt igazán csak a monitorozó program mutaja. A mini nem forróbb, mint egy jobban hűtött laptop.

A Mac-en igazi büntetés Office-t használni, mert nincs igazán magyarítva, más billentyűkiosztást igényel, lassú és akaratos. Szerencsére van helyette ingyé más.

Nálam a Firefox a leg sántább-bénább böngésző, sose szerettem, a Crome-Opera-safari hármas mellett nem rúg labdába.

Hangkimenet. Nálam egy TC Konnekt8 van, ami ugye Firewire dróton kapcsolódik és az a dolga, hogy meghajtsa az ATH W1000-et. erre hibátlan, de manapság már döbbenetesen kevésért vannak jó USB-s D/A-k.