Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598571 alkalommal)

0 Felhasználó és 48 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6825 Dátum: 2011.04.24 17:13:04 »
belerakhatod, de ne gigabyte-ot vegyél.
Szerintem a Gigabyte egyik legjobb alaplap-márka.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6826 Dátum: 2011.04.24 17:53:00 »
Máskor kértem javaslatot itt egyszerű fotó feldolgozó programra, és itt többen a Gimp-et ajánlottátok. Feltettem, köszönöm, nagyon tetszik  ::) . Még ismerkedünk, de jó lesz!

Elvileg olyan verzió, ami tartalmaz magyar nyelvet, de nem találom hol tudom átállítani. Ötlet?
Ezt töltöttem le.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.24 18:01:52 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6827 Dátum: 2011.04.24 18:04:29 »

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6828 Dátum: 2011.04.24 18:33:35 »
belerakhatod, de ne gigabyte-ot vegyél.
Szerintem a Gigabyte egyik legjobb alaplap-márka.

Én nem szeretem azt a márkát ami brutálisan nagy parasztvakításokat csinál és ezekkel próbálja eltitkolni a hiányosságait. Volt először a nagy energy saver mánia, kiderült hogy minden energy saver reklám nélkül másik lapok kevesebbet esznek, mint a gigabyte... aztán jött a rezes hülyeség, hogy úgy ha több rézből készül a nyák, akkor kevésbé melegszik, hőkamerával megnézve a gigabyte szinte izzot, az asrock!!!! meg alig volt langyos, erről ennyit. Gigabyte EP45-DS3 lapom volt, később leírom miért utáltam, amíg nem vettem egy az Asus P5K/EPU-t, addig használtam egy Asrock G31 chipsetes 7700ft+áfás lapot, amivel ugyanaz a gép azonos beállításokkal minden általam tesztelt játékban (CS:S, Crysis, COD4, GRID) legalább 5%-al gyorsabb volt, mint a Gigabyte!

Hogy miért szabadultam meg az EP45-DS3 laptól, amikor előtte volt 965P-S3, P35-S3, P35C-DS3R? Két oka volt:
1. amikor P35-S3 lapom volt és Wolfdale procit akartam, ahhoz kellett egy bios frissítés, amivel támogatta a procit, na most ez a bios letiltotta a ventilátor szabályzást úgy, hogy hiába volt PWM-re állítva nem volt hajlandó 1500rpm alatt menni egy venti sem, holott 4-500 között mentek előtte. Írtam nekik levelet és azt mondták azért nem elérhető a funkció, mert a lassú fordulat az alaplap károsodásához vezethet! Mivan?! Más gyártó lapjainál miért nincs ilyen baj?

2. egyszerűen felháborító volt a fesz szabályzása a lapnak. 1.2V alapfeszes procinak adott a lap 1.12V-ot ami persze alap órajelen jó, de amikor alapfeszen akarom húzni a procit nagyon nem jó, ugyanis 3600mhz-hez pont nem volt elég, ezért fagyott a gép, ha viszont felemeltem a feszt akár csak 1.215V-ra akkor a lap kikapcsolta az összes energiaellátás funkcióját és folyamatosan 3600-on járatta a procit. Vártam vele 2 bios frissítést, de ugyanolyan maradt. P5K/EPU 1.2V alapfeszre ad 1.2V-ot, alapfeszen megy a proci 3.6Ghz-et, ha nem használom, akkor ledobja a feszt 1V-ra és az órajelet 2.4GHZ-re, a ventillátorokból pedig kettőt szabályoz 4-500rpm közé, na kb ezért nem szeretem a Gigabyte-ot és ezek a hibák a nem éppen olcsó lapoknál jöttek elő, mi lehet az olcsó lapoknál? Persze lehet már kijavították a hibákat, csak kérdés mik jöttek helyettük.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6829 Dátum: 2011.04.24 18:42:25 »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6830 Dátum: 2011.04.24 19:59:26 »
igazából én azért választottam ezt a gigabyte xy alaplapot és procit mert a PC Guruban ezt irják kezdő konfignak.
én már annyira nem fgolakozom gamer PCkkel , már az új slotokat sem nagyon ismerem. időm sincs itt hetekig bújni a fórumokat . ottan le vagyon írva és kész  :hug:
ja és a legkevesebbért a legtöbbet az elv ;)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6831 Dátum: 2011.04.24 20:13:43 »
Jó, maradjunk annyiban, hogy a húzogatás, tuningolás meg az ilyenek mindig a vevő szakálára mennek. Sztem ez nem egy általános összehasonlítási alap...

Nálam a tény az, hoy a 2002-es gigabye lap (s478), miután 4 évet kihúzott desktop gépként, még 4 évet rátolt 24/7 folyamatos üzemmódban home szerverként, mielőtt megadta magát. Mellette a családban több ASUS cucc úgy kb fél évvel a gari után púpos kondikkal pattant szét...

A leírt marketinghúzások igazak, de többnyire mindegyik márka az IT iparban valamilyen módon csúsztat. Az ASUS is, asrock is.... ezekre nem szabad felülni.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6832 Dátum: 2011.04.24 21:31:09 »
igazából én azért választottam ezt a gigabyte xy alaplapot és procit mert a PC Guruban ezt irják kezdő konfignak.
én már annyira nem fgolakozom gamer PCkkel , már az új slotokat sem nagyon ismerem. időm sincs itt hetekig bújni a fórumokat . ottan le vagyon írva és kész  :hug:
ja és a legkevesebbért a legtöbbet az elv ;)

PC Guru az kb egy szint a Blikk-el, nem szabad hinni nekik semmiben. Fizetett tesztek vannak, csak azt ajánlanak amiért fizet a gyártó stb. Milyen procit és milyen memóriát vettél bele és hol? Persze ajánlhatnak ők jót is, csak elég ritka, sokszor olyan dolgokat ajánlanak amiknél lényegesen olcsóbban megkapni ugyanazt, vagy jobbat.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6833 Dátum: 2011.04.24 21:43:39 »
Több ASUS alaplapos PC-t is raktam össze a családban és nincsen gond velük. Nekem egy P5QC-s lapom van, EPU +20%, -20% között auto feszen is hiba nélkül megy évek óta (E8400-as procival).

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6834 Dátum: 2011.04.24 23:09:49 »
Asus-nak vannak nagyon jó és nagyon rossz lapjai, pl egy friss Asus lapot sose vennék meg, 2 hónap eltelte után viszont már tudni melyik milyen. Azt viszont még nem tudom, hogy a következő lapom milyen lesz, több befutó is van: Intel, Foxconn, Asus, Asrock és még talán Msi is lehet, bár utóbbit nagyon nem szeretem. Egy Biostar-t is szívesen kipróbálnék már végre, vagy DFI-t, de ezek nagyon ritkák.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6835 Dátum: 2011.04.25 07:03:55 »

PC Guru az kb egy szint a Blikk-el, nem szabad hinni nekik semmiben. Fizetett tesztek vannak, csak azt ajánlanak amiért fizet a gyártó stb. Milyen procit és milyen memóriát vettél bele és hol? Persze ajánlhatnak ők jót is, csak elég ritka, sokszor olyan dolgokat ajánlanak amiknél lényegesen olcsóbban megkapni ugyanazt, vagy jobbat.

pontosan ezt a választ vártam  :clap: [rohog]
ezt írták ők
ha van jobb és olcsobb alaplapra ötleted jöhet  :yes:


[a csatolmányt egy admin törölte]
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6836 Dátum: 2011.04.25 09:44:47 »
Én az olcsó kategóriában az Asrock-ot favorizálom jobban. Persze kérdés, hogy integrált VGA-t akarsz használni, vagy sem, írhatnál kicsit a géped többi részéről is, főleg tápegység, mert azon nem szabad spórolni. Ha régi, mondjuk 4-5 éves és minőségi, még akkor is lehet gondod vele az új géppel, mert 5 év alatt már kiszáradnak a kondik, ha esetleg nem minőségi akkor én a helyedben össze se raknám addig, amíg egy normális tápot nem kerítesz bele. Egy a vége, a táp a legfontosabb alkatrész, mert ha meghal, magával vihet több alkatrészt is akár égési sérüléssel is, amire sok bolt nem szívesen vállal garanciát, ugyanis az fizikai sérülés.

Amúgy én ebben a kategóriában ezt venném, ha nem kell integrált VGA:
http://ipon.hu/webshop/product/_asrock_m3a770de/117556

A 770-es AMD chipset egy elég jó kiforrott dolog, a lap is kicsit komolyabb, mint a Giga mATX-es lapja. Igaz a 770-es chipset régebbi.

Megmondom miért nem ajánlom annyira ezt a Giga lapot, a chipset jó, de, ha megnézed a lapot a procifoglalat körül látsz 4 fekete kis kockát, azok a feszstabilizátorok, 4db van ott, az Asrockon 5, vagyis az asrock magasabb fogyasztású CPU-t is elbír stabilan, ha a jövőben veszel mondjuk egy 4 magos Phenom-ot, akkor ennek lehet jelentősége. Hiába írják rá a Gigabyte-ra is, hogy támogatja, nem biztos, hogy stabilan tudja tartani egy 125W fogyasztású proci feszültségét, ami ha némi tuning is van fagyásokhoz is vezethet. Alap órajelre tökéletes, tuningra kevésbé. A másik dolog ami nem tetszik a 2 memória foglalat. Ezek a procik azért szeretik a Dual memóriát, bár látom egy darabot rendeltél, ami nem akkora baj, kb 3-5% többletet hoz a dual, de ha pl most beleteszel 2x2gb-ot akkor ha bővítenél el kell adni a ramokat és újakat venni, mert nincs több foglalat, plusz ha netán valami oknál fogva egyik slot meghal (ezt többször tapasztaltam) akkor csak 1 marad. Te hosszú távon tervezel úgy gondolom, szóval gondolkodjunk előre :) - persze ésszerű keretek között.

Ha integrált VGA-t is használni szeretnél, akkor szólj és nézek olyan lapot ami Integrált VGA-s, jó a kialakítása és 4 memória foglalatos és hasonló áras, mint ez a Gigabyte. Pl. a Gigabyte-ból az UD2H lap ilyen bár 2000-el drágább. (régebben több asrockot láttam Ipon-nál, nem tudom hova lettek most, nemrég raktam össze hasonló gépet, mint amit írsz, Asrock 880-as lappal, 15k körül volt az is)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6837 Dátum: 2011.04.25 11:19:13 »

Azon agyalok, hogy veszek egy Mac Minit, és elfelejtem egy életre a PC-t.

Jó ötlet. Meséljek?  :devil:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6838 Dátum: 2011.04.25 12:25:02 »
Én az olcsó kategóriában az Asrock-ot favorizálom jobban. Persze kérdés, hogy integrált VGA-t akarsz használni, vagy sem, írhatnál kicsit a géped többi részéről is, főleg tápegység,

az a baj h nem szeretem az asrock-ot.. :no:
persze h nem integralt vga lesz, gamer belépőszintű gépről beszélünk. FPS-re kell. egyenlőre egy 8600GT-t rakok mellé. majd lesz mellé jobb vga is.
táppal gondban vagyok. egy régi 300Wos codegen tápom van. tudom ettől mindenki felsikolt de évek óta megy a 3. alaplapot eteti már
az a baj h vettem jobb tápot de levágja a lakásban a biztositékot. nem bírja el a el. rendszer.
ha el sem indul vele ez a gigabyte akkor a másik táp mellé villanyszerelőt kell hívnom +15 ropi a bizt tábla csere.  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6839 Dátum: 2011.04.25 13:54:29 »
A 8 évse gigabyte lap helyére most egy asrock került. Azért, mert hirtelenjében csak azt találtam tavaly nyáron, ami fogadni volt képes a régi s478-as procit. Tehát a jó kis Intel P4 már 9 éve pörög 1MB cache-el ;)
Így volt a legolcsóbb az üzemképesség visszaállítása, csak RAM kellett bele új (4GB full). Nagyon meg vagyok vele elégedve, még két virtuális box-ot is elvisz lazán a kora ellenére. Minek ide quad core...

Nem bántam meg a váltást egyébként, most már PCIx foglalat is van, egy Areca raid kontrollerel idén még nagyobb kapacitású tömegtár épül, még nagyobb hibatűréssel. Nagy mákom volt, tized áron fogtam ki egy ARC-1120-est a Vaterán.

Kíváncsi leszek, ez az asrock lap mennyi időt fog bírni. Itt az időállóság a fő szempont, nem a tuningolhatóság.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.25 13:57:21 írta robi »