Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598593 alkalommal)

0 Felhasználó és 49 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6810 Dátum: 2011.04.22 15:44:10 »
Nem mondtam egy szóval sem, hogy olcsó. Ellenben jó a koncepció, sőt, jobb, mint a laptop, mert:
- kompakt
- pofás
- nem muszáj karnyújtásnyira ülnöd a monitortól
- olyan billentyűzettel és egérrel használod, amilyennel akarod.

Cserébe nem mozdítható - dehát ha van az embernek egy íróasztala, ez legyen a legnagyobb baja. Az asztali gépem helyett simán el tudnám képzelni.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6811 Dátum: 2011.04.22 16:22:28 »
Laptophoz is lehet monitort vagy külső billentyűzetet csatlakoztatni.

Egy kis barbone házzal ez olcsóbban is megoldható és sokkal rugalmasabban konfigurálható.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6812 Dátum: 2011.04.22 18:04:33 »
Nem mondtam egy szóval sem, hogy olcsó. Ellenben jó a koncepció, sőt, jobb, mint a laptop, mert:
- kompakt
- pofás
- nem muszáj karnyújtásnyira ülnöd a monitortól
- olyan billentyűzettel és egérrel használod, amilyennel akarod.

Cserébe nem mozdítható - dehát ha van az embernek egy íróasztala, ez legyen a legnagyobb baja. Az asztali gépem helyett simán el tudnám képzelni.

Próbálj ki egy ilyent, 1 hét után sírnád vissza az asztalit, mert SOKKAL lassabb, ez egy az egyben ugyanaz, mint egy sima alap laptop amire rákötsz egy monitort, nem több, nem kevesebb. Semmivel nem nyújt többet és semmivel nem erősebb, viszont drágább. Én a laptopokat is rühellem, mert botrányosan lassúak. Ha mindenáron kis helyet akarsz elfoglalni, akkor Silverstone mATX ház (20), FSP táp (8) bele egy asrock lap (15), egy i5 2400S(40), 4gb ram (9), HDD (15), ODD (5), 23" FullHD Dell monitor IPS panellel (56) összesen 170ezer és fényévekkel gyorsabb ennél az msi-nél.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6813 Dátum: 2011.04.22 19:11:04 »
Én a laptopokat is rühellem, mert botrányosan lassúak.

Egyetértek, és azt se felejtsük el, hogy a notebbok-ok hűtése általában nem olyan jó, hogy huzamosabb ideig pl. videószerkesztő programokat lehessen rajtuk futtatni. Tehát komoly, erősforrás igényes munkára kevésbé alkalmasak.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6814 Dátum: 2011.04.22 20:23:47 »
Én a laptopokat is rühellem, mert botrányosan lassúak.

Egyetértek, és azt se felejtsük el, hogy a notebbok-ok hűtése általában nem olyan jó, hogy huzamosabb ideig pl. videószerkesztő programokat lehessen rajtuk futtatni. Tehát komoly, erősforrás igényes munkára kevésbé alkalmasak.
i7 2630QM, 8GB RAM és szépen fut rajta a 3D-s tervező szoftver, ráadásul csendben van. Igaz drágábban, mint PC-s változatban, de ha mobilitás is kritérium, akkor ez van.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6815 Dátum: 2011.04.22 22:30:22 »
Nem mondtam egy szóval sem, hogy olcsó. Ellenben jó a koncepció, sőt, jobb, mint a laptop, mert:
- kompakt
- pofás
- nem muszáj karnyújtásnyira ülnöd a monitortól
- olyan billentyűzettel és egérrel használod, amilyennel akarod.

Cserébe nem mozdítható - dehát ha van az embernek egy íróasztala, ez legyen a legnagyobb baja. Az asztali gépem helyett simán el tudnám képzelni.

Szerintem is ezek inkább célgépeknek jók.
- Munkahelyre, jól lekorlátozott ActiveDirectory-ba, egyszerű Office alkalmazásokra tökéletesek.
- Ilyeneket használnak pl. a riporteri és kommentátori állásokon az újságírók, sporteseményeken, mint eredmény kijelző táblák (Omega Timing) - érintőképernyős változatban, bill+egér nélkül
- El tudnék képzelni ebből pár egyedi megjelenítő funkció ellátására, ahol a megjelenítés maga a szoftver egy bizonyos GUI-ja - szintén célfeladatok ellátására

Egy kár - nagyon drágák. Egy MiniITX alaplap igen picibe dobozolható (akár full-passzívan), sokkal olcsóbban, és egy normál monitor hátára akasztható. No persze teljesítményileg nem lesz nagy gép, de annyit, amennyit ez az egybeépített PC-monitor biztos tudni fog.

(Éppen most építünk egy prototípust egy célfeladatra full-passzív MiniITX-re alapozva, rack-es házba, csak 1U magasságban; illetve magamnak tervezek majd egy x86-alapú routert egy ilyen MiniITX alaplappal, DualCore Intel Atom procival)

Ez az egybeépítés monitor + PC nagyon jó ötlet, de ott indokolt csak, ahol nagyon szűk a hely, vagy pl. a VGA/DVI kihosszabbítsa macerás és nehézkes. Ezért ilyen rohadt drága. No persze senki se mondja, hogy az otthoni felhasználásra ez ne lenne jó. Csak kérdés, megéri-e ilyen áron.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.22 22:37:27 írta robi »

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6816 Dátum: 2011.04.22 22:45:08 »
van 1155ös miniitx lap, belemegy az i7 2600 is, nagyon jó kis gépeket lehet sandy köré rakni.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6817 Dátum: 2011.04.23 18:19:12 »
fontos kérdésem van.  alaplap, proci, ram cserében vagyok.
be lehet tenni egyazon házba egy asus A8N SLI régi alaplap helyére
http://www.asus.com/Motherboards/AMD_Socket_939/A8NSLI_Deluxe/#specifications
ATX Form Factor
12 inchx 9.6 inch ( 30.5 cm x 24.5 cm ) 

ezt?

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3515#sp
Micro ATX Form Factor; 24.4cm x 22.0cm

most ez a microatx a sima házba is belemegy?


most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6818 Dátum: 2011.04.23 19:10:16 »
belerakhatod, de ne gigabyte-ot vegyél.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6819 Dátum: 2011.04.23 19:42:28 »
belerakhatod, de ne gigabyte-ot vegyél.

kosz de már megrendeltem  :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6820 Dátum: 2011.04.23 20:14:24 »


Tessék olvasgatni! Az új i3 már 2 mag és 4 szál, sokkal gyorsabb, mint bármilyen másik 2 magos processzor, sőt sok helyen az i5-750-et is agyonveri, plusz hab a tortán, hogy létezik belőle ez: http://ark.intel.com/Product.aspx?id=53423 35W fogyasztással. Ne szidjuk már azt, ami zseniális na :)

Csak viszonyítás kérdése, a legerősebb i3 a leggyengébb i7-el is felveszi a versenyt, én összehasonlításnál az azonos árban futó procikat szoktam nézni.

Azért nagy különbség nincs, a gyártók sem hülyék, nagyságrendileg azonos pénzből kb. azonos teljesítmény fog kijönni. - És mivel az AMD mindíg is az árral tudott kiharapni szeleteket a piacból magának, így ma is igaz, hogy azonos teljesítmény elérése AMD - vel egy hajszállal kevesebbe jön ki.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6821 Dátum: 2011.04.23 20:16:27 »
fontos kérdésem van.  alaplap, proci, ram cserében vagyok.
be lehet tenni egyazon házba egy asus A8N SLI régi alaplap helyére
http://www.asus.com/Motherboards/AMD_Socket_939/A8NSLI_Deluxe/#specifications
ATX Form Factor
12 inchx 9.6 inch ( 30.5 cm x 24.5 cm ) 

ezt?

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3515#sp
Micro ATX Form Factor; 24.4cm x 22.0cm

most ez a microatx a sima házba is belemegy?




Bele fog férni, de a két lap nem azonos kategória, bár ha az előző tudását nem használtad ki, nem lesz gond ezzel sem.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6822 Dátum: 2011.04.23 20:21:25 »
így van, csak mondjuk egy i5-2300 teljesítményét már semmilyen amd-vel nem éred el, ez itt a nagy gond, nem beszélve mondjuk egy i5-2500k@4400mhz-ről, ami meg nem csak pár %-ot tesz oda bármilyen amdnek. Ár/teljesítményben persze az amd jobb, bár nem feltétlen, hiszen ha belevesszük a fogyasztást is 1 év alatt az intel visszahozza a belefektetett pluszt és onnan már az amd a drágább. Pl most 25k-ért kapni i3-2100 procit, 12k hozzá a lap ez 27k és bőven odaver egy phenom 840-nek ami legalább 40W-al többet eszik terhelten és csak talán 3-al olcsóbb. Az i5 2300 pedig annak ellenére, hogy minden létező amd procit megelőz, minden létező amd procinál kevesebbet fogyaszt (eltekintve a brutálisan túlárazott alacsony fogyasztású downclockolt hülyeségektől), esetenként akár 70W-al is.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6823 Dátum: 2011.04.23 22:45:39 »
Szerinted az emberek hány százaléka nézi a fogyasztást? Ha 1000Ft-al olcsóbb, azt veszi meg!  10-ből 1 ember nézi a hosszú távú költségeket is!

-Az X6-os AMD-k ott vannak, ahol az i5 2300- i5 2400 sebességben, és árban is.

-És mekkora dolog, hogy a haver előtt a 6 magos procival lehet villogni :D

( persze a fogyasztás, már megint más kérdés)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6824 Dátum: 2011.04.24 10:38:50 »
Szerinted az emberek hány százaléka nézi a fogyasztást? Ha 1000Ft-al olcsóbb, azt veszi meg!  10-ből 1 ember nézi a hosszú távú költségeket is!

-Az X6-os AMD-k ott vannak, ahol az i5 2300- i5 2400 sebességben, és árban is.

-És mekkora dolog, hogy a haver előtt a 6 magos procival lehet villogni :D

( persze a fogyasztás, már megint más kérdés)

A legnagyobb parasztvakítás a piacon az X6 proci. Semmivel nem gyorsabb, mint egy erős 4 magos, szinte semmi nem használja ki, kevés cache (mint általában az amd prociknál) emiatt sok alkalmazásban óriási különbség van még egy előző generációs 4 magos intelhez képest is, játékokban néhol még nagyobb a különbség, egyszerűen szinte sehol nem ér a nyomába egy új i5-nek az x6, ami sok esetben még egy x4-től is kikap. Csak nagyon specifikus programokban gyorsabb az x6, mint az új i5. Ez az igazság, nem is értem azokat, akik jelenleg amd-t vesznek és az én szememben nem az a gazdag, aki intelt vesz, hanem az, aki amd-t, mert éves költségben sokkal többet fizet rá a fogyasztás miatt, mint egy intelre. Egyik ismerősöm most vett 26-ért lapot, 22-ért x4 645-öt, ez 48, ennyiből vehetett volna i5-2400-at (38) és lapot (12) 2 ezerrel lett volna több és jóval gyorsabb lenne a rendszere, nem is értem... (annak fényében meg pláne nem, hogy vett egy SSD-t 45-ért...)

Még mielőtt azt mondanátok, hogy elvakult intel fan vagyok, mindig azt veszem ami gyorsabb, az első Athlon64 korszakban amd-m volt, az első Athlon x2 korszakban is amd-m volt, de a core2 óta csakis intel, ha a bulldozer olyan erős lesz, akkor azt fogom venni, de kétlem, hogy egy sandy-t megszorongat majd és év végén meg úgyis jön az ivy ami még rápakol a sandy-re egy lapáttal.