Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598320 alkalommal)

0 Felhasználó és 41 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6780 Dátum: 2011.04.19 15:10:07 »
Nekem kiabál a Trend Micro Internet Security és blokkol.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6781 Dátum: 2011.04.19 20:22:13 »
Ez már X-Akta...

Korábban írtam, hogy a hálózatommal vannak gondok. Adott az alábbi felállás:
- router
- vezetékkel csatlakoztatva: PC, NAS
- vezeték nélkül: laptop, squeezebox, médialejátszó

Korábban egyféle hibajelenségre figyeltem fel: ha a NAS-ra másolok a PC-ről, bizonyos időközönként a PC hálókártyája eldobja a hálózatot, és csak a hálózati hibaelhárítóval (aminek van egy "hálózati adapter alaphelyzetbe állítása" automatikus funkciója) lehet újra életre kelteni. A vezeték nélküli kapcsolatok atomstabilak, nem a router problémázik, egyértelműen a PC a hibás. Erre javasoltátok, hogy állítsam át a gigabites kapcsolatot 100 megásra a PC-n, talán jobb lesz. Így is tettem, azóta a hibajelenséggel nem találkoztam...

...tegnapig. :D Amikor is 4-5 albumnyi zenét (kb. 1,5 GB) fel akartam másolni a NAS-ra. Szokásos hibajelenség: eldobta a PC a hálózatot. Melegedésre gyanakodtam, levettem a PC oldalát, leállítottam, hagytam fél órát pihenni, utána folytatni - nagyjából lementek a dolgok. Ma újra baj van: néznék egy filmet, ami a PC-n egy megosztott könyvtárban van, és amihez a médialejátszó vezeték nélkül csatlakozik. 2x indítottam el ugyanazt a filmet, mind a 2x ugyanannál a filmkockánál szakadt meg a lejátszás. Ez nem is biztos, hogy hálózati dolog lesz, ilyen véletlenek nincsenek.

Merevlemezre is gyanakodtam, de kizártam, két okból. Egyrészt a NAS-ra másik meghajtóról (ami másik fizikai lemez) szoktam másolni. Másrészt HD Sentinel szerint az összes meghajtóm egészséges.

Mi lesz ez? Táp? Memória? Kábel? Bármi lehet, hogy rohadna meg.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6782 Dátum: 2011.04.19 22:05:33 »
Ez egyre rosszabb. Nem tudok párhuzamosan két hálózati adatátvitelt elindítani, ha az egyik nagy mennyiségű adatot mozgat (másolás, HD film streamelése). Azonnal eldobja a hálózatot, ahogy elindítok akár egy böngészőt. Kb. mindent kizártam:
- frissítettem és visszaállítottam drivert
- kiszedtem PC-ből a wlan kártyát, hátha azzal zavarják egymást
- lehúztam a rendszervinyón kívül az összes winchestert és a DVD-t, hátha a táp nem bírja
- kiszedtem a hangkártyát (Terratec DMX 6Fire, sajna imádom), hátha ezzel veszik össze
- half-duplex, 100-ra állítottam a LAN sebességet
- kicseréltem a hálókábelt a gép és a router között, két másikat is kipróbáltam
- kicseréltem a rendszer HDD kábelét

Marad:
- alaplap (hogy konkrétan a LAN chip, vagy más, nem tudom, és őszintén, nem is érdekel)
- RAM
- op.rendszer (ill. vírus)
- amire nem gondolok

Szerintem hardveres gond.

Azon agyalok, hogy veszek egy Mac Minit, és elfelejtem egy életre a PC-t. Fülemen jön ki, hogy pár évente előjön valami kínja, ami miatt hajam hullik. Alternatív megoldás: összeállítani egy olcsó (ha van olyan :D) Sandy Bridge rendszert. Semmi kedvem részegységeket vadászni, párosítgatni, legózni.

 :surrender: :wheelchair:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6783 Dátum: 2011.04.19 22:55:00 »
Ram hiba csinált hasonlókat, kb 0,1V ramfesz növelés megoldotta.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6784 Dátum: 2011.04.19 23:56:57 »
Mindenképp kipróbálom, köszönöm.

Sandy Bridge rendszert raktál már össze? Milyen? Izgat a dolog: mivel úgysem játszom, az integrált VGA bőven elég lenne, és a fogyasztása is szimpatikus.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6785 Dátum: 2011.04.20 07:30:53 »
Még nem.

Mostanában mindenki notebookra kattan, alig van gépeladás, az is a legegyszerűbb irodai verzióból.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6786 Dátum: 2011.04.20 07:35:50 »
Nekem a laptopom Sandy Bridge i7 2630-as procival. Az inteles VGA sok mindenre elég.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.20 07:39:22 írta Nagycitrom »

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6787 Dátum: 2011.04.20 07:36:59 »
Igen, elég jók lettek az újabb inteles VGA-k
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6788 Dátum: 2011.04.20 09:28:34 »
Mostanában mindenki notebookra kattan...

Valahol érthető. Mondjuk még nem láttam olyan megfizethető laptopot, amiben tisztességes LCD (ti. nem valami olcsó TN panel) lett volna, azt meg nézze órákig, akinek hat anyja van, de ez már másik kérdés.

A PC-vel a legnagyobb baj a dizájn: a legtöbb torony ronda és sok helyet foglal. Ezért jó a Mac Mini és a többi, kis, formás házba zsúfolt gép: elfér, jól is néz ki, és tud mindent, olyanokat is, amiket egy laptop nem (pl. olyan billentyűzetet és monitort használsz, amilyet szeretnél - döntő érvek a laptop ellen). A Sandyre visszatérve: az is tetszik, hogy van egy csomó mATX alaplap ezzel a platformmal. Lehet, hogy kihajítom a csúnya, nagy tornyot, és újra építek egy dögös kis házba egy HTPC-nek is használható gépet.

Ja, és még egyszer köszi a memóriafesz-emelés-tippet: nem akarom elkiabálni, de so far, so good.  :sorcerer:

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6789 Dátum: 2011.04.20 09:33:33 »
Mindenképp kipróbálom, köszönöm.

Sandy Bridge rendszert raktál már össze? Milyen? Izgat a dolog: mivel úgysem játszom, az integrált VGA bőven elég lenne, és a fogyasztása is szimpatikus.

Várj kicsit vele, az AMD új platformja lehet pofáncsapkodja az intelt, a CPU-ba integrált GPU teljesítménye egy HD4650/4670-nek felel meg!

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6790 Dátum: 2011.04.20 10:04:47 »
 :eek: Az mikor jön?

Gondolom, jó AMD-s szokásnak megfelelően olcsóbb is lesz, mint az Intel. A fogyasztása is ilyen kellemesnek ígérkezik?

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6791 Dátum: 2011.04.20 10:19:24 »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6792 Dátum: 2011.04.20 11:56:06 »
Ez egyre rosszabb. Nem tudok párhuzamosan két hálózati adatátvitelt elindítani, ha az egyik nagy mennyiségű adatot mozgat (másolás, HD film streamelése). Azonnal eldobja a hálózatot, ahogy elindítok akár egy böngészőt.
Másik hálókártya esetleg?

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6793 Dátum: 2011.04.20 12:02:03 »
Azzal kezdtem volna, de nincs kéznél másik... Ez alaplapi, cserélni nyilván lehetetlen.

Időközben tovább emeltem a RAM feszültséget, default 1.80V után először 1.90-re, majd miután így is instabil volt, 1.95-re. Talán tényleg ez volt a probléma: azóta hiba nélkül megmozgattam 30 GB-t a gép és a NAS között, miközben a háttérben végig ment a torrent. Ennyi alapján nem mondom biztosra, hogy megoldódott, pár napot még várnék vele.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6794 Dátum: 2011.04.20 12:13:49 »
Ez alaplapi, cserélni nyilván lehetetlen.
Bios-ban alaplapit letilt, másik kártyát bedug PCI foglalatba.

Időközben tovább emeltem a RAM feszültséget, default 1.80V után először 1.90-re, majd miután így is instabil volt, 1.95-re. Talán tényleg ez volt a probléma: azóta hiba nélkül megmozgattam 30 GB-t a gép és a NAS között, miközben a háttérben végig ment a torrent. Ennyi alapján nem mondom biztosra, hogy megoldódott, pár napot még várnék vele.
Biztató. A RAM melegedésére azért figyelj.