Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1599128 alkalommal)

0 Felhasználó és 53 vendég van a témában

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6765 Dátum: 2011.04.13 13:01:42 »
Amit az installer letölt, szerintem az egy másik installer.  :1eye: Meg kéne nézni az ideiglenes fájlok között, hogy így van-e. Ha igen, csak ráteszed egy pendrive-ra...

igaz, délután teszek egyet valamelyik gépre és meglesem.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6766 Dátum: 2011.04.13 20:23:33 »
Ilyenkor tessék beszúrni a konkrét hibaüzenetet akár szövegesen, akár screenshotként, enélkül nem fogunk továbblépni.  :sorcerer: :flowers:

Ha ez segít:   ;)



[a csatolmányt egy admin törölte]
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6767 Dátum: 2011.04.13 22:17:16 »
Ez nekem nem mond semmit.  :surrender:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6768 Dátum: 2011.04.14 06:35:23 »
teljesen átlagos otthoni wlan router esetén melyik a legegyszerübb titkositás? wep? wpa?
állandóan eldobálja a kliens kapcsolatot , nem akar csatlakozni a noti.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6769 Dátum: 2011.04.14 07:33:01 »
Ez nekem nem mond semmit.  :surrender:
Megpróbáltam FF-szal, IE-rel, adminisztrátorként, kikapcsolt védelemmel, de mindig csak eddig jut.
Mondjuk már ez is több, mint előtte  :ph34r:

Így most szégyenszemre fenntartok egy XP-s gépet is, hogy a távoli elérés menjen.  :whistling:
Az meg olyat produkál, hogy ha a veboldalon valamilyen alkalmazás fut (pl. login oldal, flash animáció) , akkor tetű lassú lesz a betöltés.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.14 07:42:56 írta whis »
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6770 Dátum: 2011.04.14 07:45:43 »
teljesen átlagos otthoni wlan router esetén melyik a legegyszerübb titkositás? wep? wpa?
állandóan eldobálja a kliens kapcsolatot , nem akar csatlakozni a noti.

WPA2-t ajánlom, az a legbiztonságosabb. Bár szerintem nálad más probléma van.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6771 Dátum: 2011.04.14 08:35:07 »
A WPA2 a legjobb mostanaban, de sajnos nemely eszkoz azt meg nem tamogatja, mint a regebbi PDA-k peldaul, illetve a regi notebook-ok sem.

A helyzet az, hogy vagy rossz a router vagy helytelenul van beallitva a dolog, mert nem dobhatja el a kapcsolatot elvileg csak ugy.

Frissiteni kellene a router szoftveret elso korben, aztan ujra beallitani a dolgokat rendesen. Ha ez sem hoz semmi megoldast, akkor ki kell a haveroknal probalni a routert, hogy ott megy-e. Ha ott is rossz, hasonlo hibat produkal, akkor a router hardveresen rossz valoszinuleg. Ha ott megy, akkor mas a hiba, lehet, hogy a szamitogepekkel van hiba vagy rossz a router konfiguracioja valamiert.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6772 Dátum: 2011.04.14 08:56:29 »
nemtom. én megveszek a usernek egy linksys-t . többé kevésbé friss firm-el , beloggolok a konfigba beállitok egy hót eccerü 8betűs jelszót asszem a legelső szóba jöhető titkositással és ilyen olyan 4-5 éves notik nem tudnak csatlakozni. állandóan sárga ! jel van
titkositás nélkül szakít a net.  így meg nem. tehát a legdedósabb megoldás kéne. amit utána már nem kell supportálni  :D
se időm se energiám. csak tutira menjen. legyen egy pw és kész.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6773 Dátum: 2011.04.14 09:31:34 »
Titkositas nelkul is mennie kell a rendszernek, igy kellene amugy a legjobban mennie.

Sajnos sok a buta laptop, amivel csak a gond van. Ezert kell jo gepet vennni, ami tamogatja az eszkozok jelentos reszet.

A regebbi gepek kozul sok csak a WEP titkositast ismeri, azonban ez pillanatok alatt feltorheto. A WPA ezen alapul, sok regi gep ezt is tudja mar, plane, ha friss a WiFi drivere. A WPA2 azonban mas elvu, amelyik ezt nem tudja alapbol, az sajnos kiesik a korbol.

Lehet meg megoldas a MAC cim szerinti szures is, igazabol egyutt lenne jo a ketto. Ha gond van a titkositassal, akkor a MAC szures javasolt reszemrol, mar ha nem akarnak allandoan uj/mas gepeket a halozathoz csatlakoztatni.

A Linksys routerek amugy elegge jok, a legtobb geppel nincsen problema ezzel. Lehet letolteni firmware update-et az osszeshez, celszeru a legfrissebre huzni a routert, hogy meg kisebb legyen az esely az inkompatibilitasi problemakra.

Szerintem amugy ott valami mas gond van, titkositas es MAC szures nelkul az osszes gepnek kellene vidaman mennie. Elso korben az IP cimzesi semat ellenorzinem, lehet, hogy sok gep nem DHCP-re van allitva pl.

Sajnos a WiFi nem egyszeru, tud gondokat okozni mindenkinel, kulonosen a regebbi gepek eseteben. Sokan nem gondolnak ra, de az interferencia is okozhat bajt. Pl. a mikrosuto kozeleben nagyon gyakori a szakadas, hiszen az megzavarja a jeltovabbitast. A hasonlo csatornan uzemelo WiFi routerek is uthetik egymast, ellenorizni kell azt is, hogy mas nem hasznalja-e ugyan azt a csatornat a routeren.

Javaslom egyebkent, hogy a fix gepeket UTP kabellel kossetek be (ha van ra lehetoseg), mert ez a legstabilabb es a legbiztonsagosabb is.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6774 Dátum: 2011.04.14 10:06:21 »
Ez nekem nem mond semmit.  :surrender:
Megpróbáltam FF-szal, IE-rel, adminisztrátorként, kikapcsolt védelemmel, de mindig csak eddig jut.
Mondjuk már ez is több, mint előtte  :ph34r:

Így most szégyenszemre fenntartok egy XP-s gépet is, hogy a távoli elérés menjen.  :whistling:
Az meg olyat produkál, hogy ha a veboldalon valamilyen alkalmazás fut (pl. login oldal, flash animáció) , akkor tetű lassú lesz a betöltés.
Frissítsd a zywall belső szoftverét, mert mint már írtam, WinVista(és 7)-kompatibilis update van benne.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6775 Dátum: 2011.04.14 11:42:30 »
Frissítsd a zywall belső szoftverét, mert mint már írtam, WinVista(és 7)-kompatibilis update van benne.
Ehhez még pont nincs elérhető update.  :no:
Másrészt én nem tudom frissíteni, mert semmi jogom ahhoz a szerverhez, csak átmenőre használnám.
Egyébként pár céges notebookot sikerült rávenni, hogy működjön Win7-tel. Viszont az otthoni asztali gépem nem szedem szét és hozom be, az infomókus meg nem jön ki házhoz. Úgyhogy ennyiben maradtunk  :ph34r:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6776 Dátum: 2011.04.14 11:57:33 »
Egy külön gépet erre nem érdemes fenntartani. Telepíts egy VirtualBox-ba egy XP-t, és abból csatlakozz a VPN-hez.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6777 Dátum: 2011.04.14 14:23:15 »
Nemrég hívott egy ismerős, hogy van nála egy msi laptop. AMD procis 690-es chipset. Hibajelenség dos alatt nincs kép, win alatt pedig mindig újra felismeri a vga-t és a monitort és nagy nehezen ad képet. Volt már bios frissítve, ezer millió driver, próbálgatva a kijelző váltás hotkey, de semmi megoldás. Továbbra is minden újraindításnál ezt játssza el. Ötletek? Én nem láttam a laptopot, nem tudok első kézből mondani rá semmit, esetleg ha tudtok egy jó laptop gurut aki nem 1 vagon platina rúd árában dolgozik, akkor azt szívesen fogadom.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6778 Dátum: 2011.04.19 13:22:29 »
Gurukat kérdezem, hogy van ebben valami veszély, vagy nyugodtan végig lehet csinálni?
http://173.224.211.62/~expeokll/p.php
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6779 Dátum: 2011.04.19 13:24:41 »
Nekem nem jön be az oldal... :hmmmm:
Szerk: 3x újrapróbálkozás után alig...
Szerk2: minek is ez?
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.19 13:27:21 írta robi »