Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597854 alkalommal)

0 Felhasználó és 55 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6735 Dátum: 2011.04.06 20:12:07 »
30 rongyig melyik hálózati médialejátszót választanátok? Nem kell torrent, youtube meg ilyenek. Ami kell: tudjon HD filmeket, kezelje a magyar karakterkódolást, legyen könnyen kezelhető, legyen hozzá tisztességes terméktámogatás, tudjon vezetékes hálózatot. Ha ez egy blu-ray lejátszó, ám legyen.
Nálam ez a téma "kipiálódott" amikor HD-re álltam át a rendszerrel.
- az SD felbontású műholdas set-top-box-ot upgrade-eltem Dreambox DM600-ról a HD-t tudó DM800-ra. A beépített médialejátszója nem csak a TV felvételeket (meg élő adás megállítást/visszatekerést) kezeli, hanem, mint kiderült, a HD videókat is. A NAS hozzáférés alap-szolgáltatás. (egy ilyen DM800-as okos set-top-box eredetiben 100ezer körüli, kínai klónban kb. 45ezer - enyém kínai - tökéletes)
- a régi CRT tévé helyére lépő plazma TV-be pedig bónuszként egy USB-s médialejátszó is került, ami úgyszintén játssza a HD videót, és a DivX-et is.
Így tök véletlenül nem kell már külön médialejátszó box-ot vennem, mert bizonyos funkciók már eleve le vannak duplázódva.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6736 Dátum: 2011.04.06 20:17:38 »
Szerintem az mkv-t is lejátsza a TV-be épített, legalábbis a miénk igen.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6737 Dátum: 2011.04.06 21:08:25 »
30 rongyig melyik hálózati médialejátszót választanátok?
Esetleg a Venice V13HD?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6738 Dátum: 2011.04.06 22:06:10 »
Mostanában a DVB-T vevők többsége médialejátszó is, a legolcsóbbak (20ezer alattiak) is képekes MKV-ket USB-s hordozóról lejátszani, HDMI csati kimenettel rendelkeznek. A médialejátszó részük igen jó, a DVB-T tuner részük, ami gyengébb.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6739 Dátum: 2011.04.10 11:46:15 »
Tudnátok ajánlani valami jó kis multifunkciós (nyomtató, scanner, másoló) cuccot olyan 30 ezer magasságában. Háztartási használatra, annál egy picit (nem nagyságrendileg) többre. A fő követelmény az, hogy legyen hozzá relatív olcsó a nyomtató festék/tinta, ez lehet utángyártott is, nem kell gyári. Most láttam az Office Depot katalógusban egy HP Officejet 6500A-t ez elég szimpatikus, majd utánanézek mennyi bele a tinta.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6740 Dátum: 2011.04.10 12:07:26 »
Tudnátok ajánlani valami jó kis multifunkciós (nyomtató, scanner, másoló) cuccot olyan 30 ezer magasságában. Háztartási használatra, annál egy picit (nem nagyságrendileg) többre. A fő követelmény az, hogy legyen hozzá relatív olcsó a nyomtató festék/tinta, ez lehet utángyártott is, nem kell gyári. Most láttam az Office Depot katalógusban egy HP Officejet 6500A-t ez elég szimpatikus, majd utánanézek mennyi bele a tinta.

Nem rossz masina, a nagytesóját használom kb 1 éve, teljesen korrekt. -az Officedepot-os ár sem rossz.

http://capella.pcwebshop.hu/product_info.php?products_id=48311&osCsid=e6996276c52a31d164d88b47608b363c - ebből kb 1000 pézt tudok engedni, -ha eljössz érte :) - szóval, ha 20km-el közelebb van az OD hozzád, mint Kispest, akkor ott kell megvenni!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6741 Dátum: 2011.04.10 12:38:56 »
Sosem ajánlok multifunkciós gépet. Nagy átverés az egész, a legalja mindig, minőségileg, és tartósságilag. És egyik funkciója sem az igazi, mindegyiket éppen csak hogy teljesíti. Az üzemeltetési költségekről nem is beszélve.

Egy lézer nyomtatóval (pl. HP LaserJet P1102w lézer nyomtató, kb 25ezer) évekig tűéles nyomtatásod lesz tized áron patronban és sosem kell vele bajlódni, egy különálló scanner (pl. Canon CanoScan Lide 110, kb. 15ezer, USB-tápos) pedig jobb minőségű képet is ad, és egyik gombjára ráprogramozhatod a "másolási" funkciót (automatikusan szcannel és nyomtatóra küld).

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6742 Dátum: 2011.04.10 12:42:48 »
Tudnátok ajánlani valami jó kis multifunkciós (nyomtató, scanner, másoló) cuccot olyan 30 ezer magasságában.
Én is vami hasonlót keresek mostanában és ezeket találtam:
Canon PIXMA MG5150, 5 patronos, automata 2 oldalas nyomtatás, automatikusan nyíló papír tálca, 2 lapadagoló, kártya olvasó,  kb 22e
Epson SX510W 5 patronos, ethernet hálózat, wlan, kártyaolvasó, kb.22e

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6743 Dátum: 2011.04.10 12:51:40 »
Sosem ajánlok multifunkciós gépet. Nagy átverés az egész, a legalja mindig, minőségileg, és tartósságilag. És egyik funkciója sem az igazi, mindegyiket éppen csak hogy teljesíti. Az üzemeltetési költségekről nem is beszélve.

Egy lézer nyomtatóval (pl. HP LaserJet P1102w lézer nyomtató, kb 25ezer) évekig tűéles nyomtatásod lesz tized áron patronban és sosem kell vele bajlódni, egy különálló scanner (pl. Canon CanoScan Lide 110, kb. 15ezer, USB-tápos) pedig jobb minőségű képet is ad, és egyik gombjára ráprogramozhatod a "másolási" funkciót (automatikusan szcannel és nyomtatóra küld).
Ez mind igaz, csak időnként kellene színeset is nyomtatni...
Otthoni használatban a 2 iskolás gyerek mellett sem haladja meg a havi 20-50 lapot. Ennyire meg még szerintem nem drágább a tintasugaras.
Scannert meg ritkán használnak, ráadásul helyhiány van a szobájukban és a külön-külön dupla asztalfelület.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6744 Dátum: 2011.04.10 17:00:20 »
Sosem ajánlok multifunkciós gépet. Nagy átverés az egész, a legalja mindig, minőségileg, és tartósságilag. És egyik funkciója sem az igazi, mindegyiket éppen csak hogy teljesíti. Az üzemeltetési költségekről nem is beszélve.

Egy lézer nyomtatóval (pl. HP LaserJet P1102w lézer nyomtató, kb 25ezer) évekig tűéles nyomtatásod lesz tized áron patronban és sosem kell vele bajlódni, egy különálló scanner (pl. Canon CanoScan Lide 110, kb. 15ezer, USB-tápos) pedig jobb minőségű képet is ad, és egyik gombjára ráprogramozhatod a "másolási" funkciót (automatikusan szcannel és nyomtatóra küld).

Ezzel tisztában vagyok, de egyszerűen nem fér el több eszköz. És néha kell scanner is, néha másolás és néha nyomtatni. Egyiket sem gyakran, hanem mindegyikből egy kicsit... Szerintem pont erre találták ki!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6745 Dátum: 2011.04.10 17:20:07 »
Ezzel tisztában vagyok, de egyszerűen nem fér el több eszköz. És néha kell scanner is, néha másolás és néha nyomtatni. Egyiket sem gyakran, hanem mindegyikből egy kicsit... Szerintem pont erre találták ki!

Egyetértek, átlagos felhasználásra tökéletes egy multifunkciós készülék. Nekem egy Canon MP270 típusú van, ez csak 17 ezer Ft volt, de nekem, aki csak havi 20-30 oldalt nyomtat szerintem bőven elég. Ha gyakrabban használnám, már nem lenne gazdaságos, mert 400-4500 Ft egy gyári patron. De meglepően jó minőségben szkennel (de természetesen fényképek szkennelésére nem túl jó választás), számomra bőven elég, ráadásul egy gombnyomással fénymásol.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6746 Dátum: 2011.04.10 19:49:54 »
Mi melóhelyen rakás nyomtatót használunk(használtunk). Jelenleg 2 Kyocera lézerünk van (az én kérésemre lettek konkrétan ezek) egy fekete, másik színes, gyönyörűen nyomtatnak és nagyon olcsó hozzájuk a toner. A hozzánk tartozó vidéki helyeken viszont multi gépeket használunk, van Canon és Epson is. Nekem személy szerint az Epson szimpatikusabb, bár brutálisan hangos ahogy nyomtat, viszont nagyon olcsó bele a patron, konkrét típust nem tudok most mondani, de valami 3000ft körül van a garnitúra.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6747 Dátum: 2011.04.10 21:57:59 »
Epson addig jó, amíg a fej nem nem kezd el meghalni, onnan készülékcsere.

Canon, vagy HP - Canon nyomtatóival többször szoftveres gonddal találkoztunk, HP esetén jóval kevesebb esetben volt gubanc. - Multifunkciósban a HP Officejet 4500-6500-8500 sorozata nagyon kellemes, és meglepően jó árban jön ki a nyomtatás. A mono lézereik szintén jók, rengeteg az utángyártott patron hozzájuk.A színesek viszont igen drága üzeműek.
Színes lézerből OKI, vagy Kyocera jobb választás.

Sokáig használtam a rendszert mono lézer, + színes tintás + scenner + faxmodem felállásban, mindig macera volt, hogy egy másoláshoz is mennie kell a gépnek - nem mindha nem egész nap menne, de mindig akkor jött valami azonnal másolandó - faxolandó, amikor nem volt bekapcsolva.
A multifunkciósnak ez is előnye, gép nélkül is másol, faxol.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6748 Dátum: 2011.04.11 09:31:15 »
Van egy OKI színes lézerünk és egy HP talán 1000-es fekete. A színes oki borzasztóan sokba nyomtat, a Kyocera (FS-C5100DN) töredéke árból kijön (20ezer/szín és 5000 oldalasak a tonerek). A fekete kyocera-hoz (1300D) 10ezer a toner és 7200 oldalt nyom ki. A HP nagyon sokszor behalt, az oki-ba meg 100 felett volt a toner.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6749 Dátum: 2011.04.11 14:07:42 »
A Kyocera hogy reagál, ha kifogy egy szin? Nyomtat tovább fekete-fehérben, vagy cserélni kell azonnal?
Attila 31
  - Avensis
- Prius