Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598805 alkalommal)

0 Felhasználó és 47 vendég van a témában

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6720 Dátum: 2011.03.28 15:33:32 »
A könyvjelzőkhöz újabban van:
1. egy sima gomb, ami ki-bekapcsolja a könyvjelzők sávot;
2. egy FF4-ben új gomb, amire - mint egy legördülő menü - megjelenik a könyvjelzők menü
3. egy eszköztár
4. egy sáv (amit az 1. gomb, ill. a ctrl+b billentyűkombináció kapcsol ki-be)
A negyedikről beszélek. Az első hármat lehet mozgatni, a negyediket nekem nem sikerült.

Értem már. Talán egy kiegészítővel megoldható.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6721 Dátum: 2011.03.28 16:30:12 »
megjott a vaio :) ez az elso kommentem rola. idaig nagyon tetszik, bar a 4oras macbook-ozas utan furcsa picit... nagyon jo, nagyon szep, lakkfeher :)

Satriani, koszi a kijelzos segitsegedet, a heten hallani sem akarok szamitogepes kiadasrol, majd par heten belol megkereslek.
kisa
born to ride

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6722 Dátum: 2011.03.30 20:45:20 »
Whis - próbáld futtatni rendszergazdaként Firefox-ot, és úgy a https-hez kapcsolódni.
Ez mennyiben különbözik attól, hogy csak simán elindítom a Firefoxot?

Illetve próbáld a java.com-ról a legfrisebb (vagy a VPN szerver üzemeltetője által ajánlott) verziószámú java környezetet is frissíteni.
A Java a legfrissebb, amúgy az oldal, ahová be kell konnetktálni első körben a Java környezetet ellenőrzi, ha nem stimmel felajánlja a letöltést.
Amúgy egy ZyWall SSL10 környezetbe kellene belépni  ::) A VPN-t biztosító program nem indul el win7 alatt.

Azért érdekes, mert az utóbbi pár hétben 3 újonnan telepített XP-s gépen is beállítottam ezt a távoli elérést és minden gond és hókuszpókusz nélkül ment. Gondoltam win7 alatt valami speckó trükk kell, de eddig nem jöttem rá...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6723 Dátum: 2011.03.30 23:01:35 »
Whis - próbáld futtatni rendszergazdaként Firefox-ot, és úgy a https-hez kapcsolódni.
Ez mennyiben különbözik attól, hogy csak simán elindítom a Firefoxot?
Win7 és Vista alapértelmezetten nem futtat semmilyen programot rendszergazdaként, a rendszer védelmének érdekében. Általános felhasználáshoz ez rendben is van.
Azonban bizonyos speciális esetekben szükség van magasabb jogosultságra a gépen (pl. route-olás beállítása, ami gyakori a VPN-ek esetén), amit csak rendszergazdai szinten lehet megtenni.
Gondoltam win7 alatt valami speckó trükk kell, de eddig nem jöttem rá...
Próbáld meg amit leírtam. A regdszegrazdai joggal futtatott Firefox-ban csak a VPN-t hívd meg, ha közben még netezel, indíts normálisan egy másik Firefox-ot.

Ha a fentiek nem segítenek, frissítenetek kellene a VPN szerver szoftverét:
http://www.zyxel.co.uk/web/support_download_detail.php?sqno=530955
Elméletileg van benne egy Vista-kompatibilis ActiveX :eek:

Vagy váltsatok VPN szervert, valami platformfüggetlen megoldás időállóbb (és olcsóbb is...)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6724 Dátum: 2011.03.31 07:23:24 »
Win7 és Vista alapértelmezetten nem futtat semmilyen programot rendszergazdaként, a rendszer védelmének érdekében.  A regdszegrazdai joggal futtatott Firefox-ban csak a VPN-t hívd meg, ha közben még netezel, indíts normálisan egy másik Firefox-ot.
Köszi!
Most már csak azt áruld el, hogy hogyan tudom rendszergazdaként indítani.  ;)
A gépen csak egyetlen felhasználóként vagyok beállítva, mint rendszergazda.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6725 Dátum: 2011.03.31 07:45:05 »
Gondolom azt ismered, hogy ikonra jobb klikk és Futtatás rendszergazdaként. Nálam is van egy progi, ami csak így indult el, hiába vagyok egy szem user és elvileg rendszergizda is.
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6726 Dátum: 2011.03.31 12:15:51 »
Gondolom azt ismered, hogy ikonra jobb klikk és Futtatás rendszergazdaként. Nálam is van egy progi, ami csak így indult el, hiába vagyok egy szem user és elvileg rendszergizda is.
:hug:

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6727 Dátum: 2011.03.31 12:16:10 »
Az UAC rohadt idegesito, nem csoda, ha kikapcsoljak az emberek. En is kinyomtam, azt admin vagyok. Igy nincsen gond a dolgokkal.

A Linux mas, ott csak user vagyok, nem root. De attol mast is varok, a Windowsba en beleterveztem a buktakat. :D

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6728 Dátum: 2011.03.31 12:20:03 »
Meg lehet azért szokni. Engem egy hétig zavart, azóta a benti XP-s gépen már furcsállom, hogy miért települ kérdés nélkül egy-egy program.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6729 Dátum: 2011.03.31 12:26:33 »
Nekem a telefonomon van Linux és bizony rootolva van.  :1eye:
         

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6730 Dátum: 2011.03.31 21:43:28 »
Gondolom azt ismered, hogy ikonra jobb klikk és Futtatás rendszergazdaként. Nálam is van egy progi, ami csak így indult el, hiába vagyok egy szem user és elvileg rendszergizda is.
Sosem futtatok programot jobb gombbal, de kipróbálom.
Csak a Szemetesre és a My computer ikonokra nyomulok jobb klikkel.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6731 Dátum: 2011.03.31 21:56:05 »
Gyöngyi, robi  :sorcerer:
Egy lépéssel közelebb kerültem, mostmár elkezdi le/betölteni a VPN-hez szükséges programot, de hibával leáll.  :hmmmm:

Még egy-két ilyen trükk kellene és meglenne ...  :yes:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6732 Dátum: 2011.03.31 22:36:15 »
"hibával leáll"

Ilyenkor tessék beszúrni a konkrét hibaüzenetet akár szövegesen, akár screenshotként, enélkül nem fogunk továbblépni.  :sorcerer: :flowers:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6733 Dátum: 2011.04.02 22:48:16 »
Az mitől lehet, hogy ha wordpadból kattintok linkre (Win7), akkor már nem az Operát nyitja meg, hanem Word-öt (!) és abban tölti be iszonyat kínszenvedések árán - és persze full olvashatatlanul - a weboldalakat. :eek: Régebben ez működött normálisan...
         

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6734 Dátum: 2011.04.06 18:45:02 »
30 rongyig melyik hálózati médialejátszót választanátok? Nem kell torrent, youtube meg ilyenek. Ami kell: tudjon HD filmeket, kezelje a magyar karakterkódolást, legyen könnyen kezelhető, legyen hozzá tisztességes terméktámogatás, tudjon vezetékes hálózatot. Ha ez egy blu-ray lejátszó, ám legyen.

-------------

Gyöngyi: állítsd be az Operát alapértelmezett programként. Win7: start menü, alapértelmezett programok, majd még egyszer ugyanez. Ha így se jó, akkor keress egy html fájlt, jobb egér, társítás, opera, "mindig ezzel nyissa meg" pipa be.
« Utoljára szerkesztve: 2011.04.06 18:47:32 írta Satriani »