Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598773 alkalommal)

0 Felhasználó és 42 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6690 Dátum: 2011.03.24 11:57:45 »
Szerintem erre a feladatra egy sima Nokia készülék is elég lenne. Hosszú távon olcsóbb, mint egy komplett szolgáltatástól függni.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6691 Dátum: 2011.03.24 14:13:05 »
Nekünk volt olyan kütyü, ami egy környezeti paramétereket monitorozó számítógéphez volt kötve és bizonyos feltételek teljesülése esetén SMS-t küldött 3 előre megadott mobilszámra. Programozása SMS-ben küldött parancsokkal volt lehetséges. Ez valami bolti kütyü, csak egy SIM kártya kellett bele. Megpróbálom megkeresni a papírját...

Update: GSM-L8 volt a neve, valami ilyesmi.
« Utoljára szerkesztve: 2011.03.24 14:42:44 írta whis »
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6692 Dátum: 2011.03.24 14:40:06 »
Amit mi akarunk az minden kütyü mentes, egy gateway-t kell belőni és a program amikor az olvasónak lejár a könyve küld a gateway-re egy üzenetet, az meg tovább az sms-t a felhasználónak. Kb 20ft/sms a díja ezeknek és nem kell hozzá semmi előfizetési díj.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6693 Dátum: 2011.03.25 09:04:55 »
Whis amit írtál az nekünk nem jó. Elolvastam, hogy az csak pár számra tud küldeni, nekünk pár százra kéne.

A nokia telefonos dolog sem jó szerintem, mivel a könyvtáros program kimondottan sms gateway-re van írva, ráadásul hogyan automatizálnád ezt? A program minden reggeli elindításkor látja, hogy kinek mikor jár le a kölcsönzése és akinél a beállított időn belül van a lejárat dátuma, annak a telefonszámát egy automata üzenettel küldi tovább a gateway-re. Nem tudom ezt hogyan lehetne máshogy megoldani, a könyvtáros program fix és drága, szóval másik nem lesz helyette, plusz másik nem is tud ilyeneket. Esetleg ha valakinek van másik ötlete ne kíméljen.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6694 Dátum: 2011.03.25 11:11:12 »
Hát ehhez mindenképp szükséges, hogy a gépedhez hozzáférjen, akár portforwardinggal router mögül, akár direkt.
1. tegyél fel a gépedre egy WAMP szervert (Windows Apache MySQL PHP egyben)
2. állítsd be az Apache-t, hogy a root könyvtára a kották főmappájába mutasson
3. másold ezt az egy szál index.php fájlt a főmappába
4. Tűzfalon engedd ki a 80-as portot, az IP címedet add meg neki (vagy regisztrálj egy NO-IP-t)

Na, ez nekem magas.  :wheelchair: Egyszerűen nem tudom úgy összelőni a szolgáltatásokat, bekonfigolni az apachet, hogy minden működjön.  :surrender:

Szóval továbbra is keresek valami olyan megoldást, amivel távoli gépről lehetne elérni egy könyvtárat a saját gépemen. FTP végső megoldásként játszik; valami kevésbé fapados felületnek jobban örülnék, cimborám, akivel meg akarom osztani a dolgaimat, még annyira sem nagy spíler, mint én, aki nem tud beállítani egy apache szervert.  :wacko:

Myko

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1993
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6695 Dátum: 2011.03.25 13:12:10 »
Asztali gépen memória bővítést tervezek. Most sima DDR SDRAM van benne, 512. De bővíteni akarom egy 2 Gb-s kártyával. DDR3-as kártyát fel fogja ismerni a gép,meg kezelni tudja majd?
Toyota Corolla '02 1.4VVT-i Linea Terra Plus

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6696 Dátum: 2011.03.25 13:19:12 »
Az a "géptől" függ  ;)
Utána kellene nézni, hogy az alaplap mit támogat.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6697 Dátum: 2011.03.25 13:23:02 »
Whis amit írtál az nekünk nem jó. Elolvastam, hogy az csak pár számra tud küldeni, nekünk pár százra kéne.

A nokia telefonos dolog sem jó szerintem, mivel a könyvtáros program kimondottan sms gateway-re van írva, ráadásul hogyan automatizálnád ezt? A program minden reggeli elindításkor látja, hogy kinek mikor jár le a kölcsönzése és akinél a beállított időn belül van a lejárat dátuma, annak a telefonszámát egy automata üzenettel küldi tovább a gateway-re. Nem tudom ezt hogyan lehetne máshogy megoldani, a könyvtáros program fix és drága, szóval másik nem lesz helyette, plusz másik nem is tud ilyeneket. Esetleg ha valakinek van másik ötlete ne kíméljen.
SMS gateway-ként használható egy sima helyben futó alkalmazás is, ami a könyvtári programodtól fogadja az üzenetet, és továbbítja a soros vagy USB porton lógó Nokia telefonra. Így nem kell külső SMS-gateway-cégnek fizetned.
Pl: http://www.shelltoad.com/coding/python-sms-gateway-server
http://www.developershome.com/sms/howToSendSMSFromPC.asp

Tehát az SMS gateway is "te vagy", ugyanazon a gépen fut, mint a könyvtári program, sőt, ugyanahhoz a géphez van csatlakoztatva a mobiltelefon is.

A mobiltelefon USB-s drivere valójában egy USB-s modem (a 3G stick is az, egyébként) - sima AT parancsokkal lehet róla SMS-t küldeni. Vagy keresgélsz a neten ilyen kész progit (lásd a linkeket), vagy megírod magad, valamilyen script elég, sztem. De ehhet ismerni kell, hogy a könyvtári program hogyan adja ki a jelzést az "SMS gateway" felé...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6698 Dátum: 2011.03.25 13:23:25 »
Asztali gépen memória bővítést tervezek. Most sima DDR SDRAM van benne, 512. De bővíteni akarom egy 2 Gb-s kártyával. DDR3-as kártyát fel fogja ismerni a gép,meg kezelni tudja majd?
DDR1 jó bele csak, sztem.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6699 Dátum: 2011.03.25 14:58:06 »
Whis amit írtál az nekünk nem jó. Elolvastam, hogy az csak pár számra tud küldeni, nekünk pár százra kéne.

A nokia telefonos dolog sem jó szerintem, mivel a könyvtáros program kimondottan sms gateway-re van írva, ráadásul hogyan automatizálnád ezt? A program minden reggeli elindításkor látja, hogy kinek mikor jár le a kölcsönzése és akinél a beállított időn belül van a lejárat dátuma, annak a telefonszámát egy automata üzenettel küldi tovább a gateway-re. Nem tudom ezt hogyan lehetne máshogy megoldani, a könyvtáros program fix és drága, szóval másik nem lesz helyette, plusz másik nem is tud ilyeneket. Esetleg ha valakinek van másik ötlete ne kíméljen.
SMS gateway-ként használható egy sima helyben futó alkalmazás is, ami a könyvtári programodtól fogadja az üzenetet, és továbbítja a soros vagy USB porton lógó Nokia telefonra. Így nem kell külső SMS-gateway-cégnek fizetned.
Pl: http://www.shelltoad.com/coding/python-sms-gateway-server
http://www.developershome.com/sms/howToSendSMSFromPC.asp

Tehát az SMS gateway is "te vagy", ugyanazon a gépen fut, mint a könyvtári program, sőt, ugyanahhoz a géphez van csatlakoztatva a mobiltelefon is.

A mobiltelefon USB-s drivere valójában egy USB-s modem (a 3G stick is az, egyébként) - sima AT parancsokkal lehet róla SMS-t küldeni. Vagy keresgélsz a neten ilyen kész progit (lásd a linkeket), vagy megírod magad, valamilyen script elég, sztem. De ehhet ismerni kell, hogy a könyvtári program hogyan adja ki a jelzést az "SMS gateway" felé...

Egyelőre ennyi infóm van róla: http post/get-el kell küldeni az sms-eket. Jelenleg linuxos szerveren fut a program magja, de ez win-re fog cserélődni hamarosan. Nem tudom mikor még. Egyelőre csak ötlet szinten megy ez az egész, szerintem ősznél előbb nem sok lesz belőle, addig kell kitalálni hogyan legyen megoldva. Amiket linkeltél megnézem hétvégén, köszi.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6700 Dátum: 2011.03.25 19:32:29 »
Whis amit írtál az nekünk nem jó. Elolvastam, hogy az csak pár számra tud küldeni, nekünk pár százra kéne.
Hát, sajnálom.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6701 Dátum: 2011.03.25 19:37:14 »
Tudja valaki, mi a trükkje, hogy Win7 esetén VPN kapcsolatot lehessen létesíteni?
Úgy, ahogy XP alatt önmagától felépül a dolog Win7 esetén nem megy. Másképp viszont nem tudok bejelentkezni itthonról a céges szerverre  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6702 Dátum: 2011.03.25 19:50:35 »
...XP alatt önmagától felépül a dolog...

Az biztos nem magától volt: létre kellett ott is hozni egy VPN kapcsolatot, és ahhoz készíteni egy parancsikont az asztalra.

7 alatt valószínűleg így menni fog:
- vezérlőpult
- hálózati és megosztási központ
- új kapcsolat vagy hálózat beállítása
- kapcsolódás munkahelyhez
- saját internetkapcsolat használata
- innen értelemszerűen, majd
- tálcán hálózati kapcsolatok ikonja - és a listából kiválasztod a frissen létrehozott vpn kapcsolatot

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6703 Dátum: 2011.03.25 20:05:30 »
...XP alatt önmagától felépül a dolog...
Az biztos nem magától volt: létre kellett ott is hozni egy VPN kapcsolatot, és ahhoz készíteni egy parancsikont az asztalra.
Sajna nem megy a leírt módon, 868-as hiba.
Xp alatt kapcsolódom egy https oldalhoz, ekkor magára rántja a Java-t, majd egy biztonsági környezetet és megjelenik a taskbaron egy új hálózati kapcsolat ikon, ezután simán belépek a remote desktoppal.
Win7-nél már a Java-t se indítja és szerintem emiatt nem épül ki a VPN.
Nekem úgy tűnik, hogy a VPN-t a távoli szerver kezdeményezi.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6704 Dátum: 2011.03.25 20:54:03 »
Ezer fajta VPN létezik. Mindegyiket képesek egyedi módon felépíteni, bekonfigurálni az üzemeltetőik - a VPN-nek pont az a lényege, hogy biztonságos lehessen.

Whis - próbáld futtatni rendszergazdaként Firefox-ot, és úgy a https-hez kapcsolódni. (egyébként nem a távoli szerver kezdeményez, hanem a te géped, a "lerántott" java alkalmazás által)
Illetve próbáld a java.com-ról a legfrisebb (vagy a VPN szerver üzemeltetője által ajánlott) verziószámú java környezetet is frissíteni.