Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598786 alkalommal)

0 Felhasználó és 44 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6675 Dátum: 2011.03.16 14:49:02 »
Praktikus és ésszerű ötletnek tűnik, köszönöm, kipróbálom.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6676 Dátum: 2011.03.16 18:54:41 »
Asus P5K-t használ itt valaki? Kéne hozzá egy tisztességes alaplapi LAN driver Win7 32-bit alá. A vistás Asus driver nem jó, a microsoft-féle (amit a win magától feltesz) nem jó: kiugró adatforgalomnál hajlamos eldobni a hálózatot, hibaelhárítóval alaphelyzetbe állítás után működik, de roppant bosszantó tud lenni, mikor épp egy nagy adagot másolna az ember a NAS-ra, és kezdheti elölről...

Az lan hiba lesz, húzd vissza legalább giga/félduplexre, vagy 100-ra ha máshol nincs giga csatlakozásod.

-Nekem tökéletesen megy. w7 és Xp alatt is.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6677 Dátum: 2011.03.17 12:02:47 »
húzd vissza legalább giga/félduplexre
Gigabiten csak full-duplex van, half duplex nincs! Half duplex csak 10M és 100M esetén létezik.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6678 Dátum: 2011.03.17 12:15:18 »
Így van.

100-as full duplexre állítottam, teszteltem tegnap ~10 percig, kopp-kopp, bírta a folyamatos transzfert. Köszi, Robi!  :clap:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6679 Dátum: 2011.03.17 12:59:05 »
100-as full duplexre állítottam, teszteltem tegnap ~10 percig, kopp-kopp, bírta a folyamatos transzfert. Köszi, Robi!  :clap:
Szívesen!
Mondjuk az én csőrömet bántaná, hogy gigabiten nem megy. Ha ráérsz egyszer, keresd meg az alaplapi LAN chip-et, és gigabites menet közben nézd meg, nagyon fórró-e.
(egyébként ugyanez lehet a routerben is hiba, bár ott kevésbé látok rá esélyt. A router nem melegszik nagyon?)

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6680 Dátum: 2011.03.17 13:57:45 »
Alapvetően szoktak zavarni a nem teljesen működő dolgok, de ez esetben semmi jelentősége. 3 vezetékes eszköz van az otthoni hálón: PC, router, NAS; a többi eszköz vezeték nélküli (másik szobában is vannak). Mivel a NAS-ban csak 100-as kártya van, nem gond, ha nem megy a gigabit.

A router nem melegszik. Biztosan az alaplapi LAN a hibás, nem a NAS és nem a router: ha megszakad a vezetékes másolás, a PC-ben lévő WLAN kártyával simán tudok csatlakozni a netre és a NAS-ra is. Az alaplapi kártyát pedig csak újraindítás vagy hibaelhárító után tudom újra használni.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6681 Dátum: 2011.03.17 19:13:24 »
húzd vissza legalább giga/félduplexre
Gigabiten csak full-duplex van, half duplex nincs! Half duplex csak 10M és 100M esetén létezik.

No mindíg tanul valamit az ember, igazából gigás hálóval csak ott volt dolgunk, ahol mi szereltük, az meg jó szokott lenni, 100-as netnél meg soxor előfordul, hog ya félduplexre állítás segít.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6682 Dátum: 2011.03.22 15:49:32 »
lerantottam veletlen a laptopot, a kijelzobe elfolyt minden, 35ezer jo egy 10" os ledes kijelzovagy vegyek uj keszuleket?
kisa
born to ride

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6683 Dátum: 2011.03.22 16:56:44 »
Kb. 10 rongyért vettem e-bayről 9 collos LCD-t az Aspire One-ba. Akkoriban itt is azt írták a topiktársak, hogy 30 rongy körül lehet egy kijelzőcsere. Inkább megvettem az ebayest, és kicseréltem magam - azóta is tökéletesen működik.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6684 Dátum: 2011.03.22 17:04:53 »
de se ebayem, se szerszamom, se hozzaertesem nincs perpill. 110font, vagy egy uj gep. Vagy egy kulon monitor :D
kisa
born to ride

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6685 Dátum: 2011.03.22 22:21:34 »
Ebayt elintézzük, szerszámot vegyél egy barkácsboltban 3 fontért, a laptop típusát írd be, és kerítünk hozzá leírást, ami alapján bármikor kicseréled a kijelzőt, ha valaha is legóztál.  :sorcerer:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6686 Dátum: 2011.03.23 12:56:29 »
Dikmán', mostanság eztet is a lögó gyártya? :1eye:
Gabe 254.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6687 Dátum: 2011.03.24 09:37:38 »
SMS Gateway-el kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Melóhelyen szeretnénk autómata sms-eket küldeni, a program megvan ami meg tudja csinálni, már csak egy jó gateway szolgáltató kell. Találtam párat, de hátha tudtok egy tuti jót.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6688 Dátum: 2011.03.24 11:31:53 »
SMS Gateway-el kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Melóhelyen szeretnénk autómata sms-eket küldeni, a program megvan ami meg tudja csinálni, már csak egy jó gateway szolgáltató kell. Találtam párat, de hátha tudtok egy tuti jót.
A rádiók műsorában használt SMS falat (amire a hallgatói SMS-ek érkeznek) a mobil szolgáltató adja. Ez egy webes felület, a szolgáltató egy adott netes szerverén, jelszóval védve. Ez full ingyen van, mert a hallgatói SMS-ek nem emelt díjasok, de bevételt generálnak a mobil-szolgáltatónak.

Gondolom nektek fordítva kell. Ha nem nagy a mennyiség, amit egyszerre kell küldeni, soros vagy USB portra kötött Nokiával is meg lehet oldani.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6689 Dátum: 2011.03.24 11:47:01 »
SMS Gateway-el kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Melóhelyen szeretnénk autómata sms-eket küldeni, a program megvan ami meg tudja csinálni, már csak egy jó gateway szolgáltató kell. Találtam párat, de hátha tudtok egy tuti jót.
A rádiók műsorában használt SMS falat (amire a hallgatói SMS-ek érkeznek) a mobil szolgáltató adja. Ez egy webes felület, a szolgáltató egy adott netes szerverén, jelszóval védve. Ez full ingyen van, mert a hallgatói SMS-ek nem emelt díjasok, de bevételt generálnak a mobil-szolgáltatónak.

Gondolom nektek fordítva kell. Ha nem nagy a mennyiség, amit egyszerre kell küldeni, soros vagy USB portra kötött Nokiával is meg lehet oldani.

Havi 100db körül kellene, viszont egy program vezérelné. Könyvtárról van szó. Ha valakinek lejár a könyve amit kölcsönzött, akkor a lejárás napján küldene a rendszer egy sms-t, hogy hozza már vissza. Erről lenne szó. A szoftver megvan ami vezérli az egészet már csak sms gateway szolgáltató kell. http://www.seeme.hu/term_gateway.html őket találtam.