Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598993 alkalommal)

0 Felhasználó és 47 vendég van a témában

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6630 Dátum: 2011.03.03 19:20:30 »
Látszik, hogy nem forgalom után fizetik őket  :wacko:

Apropó: mikor jársz legközelebb Ángliában?  :szemez:
....

Apropó márc 11.-én megyek.
kisa
born to ride

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6631 Dátum: 2011.03.03 19:35:15 »
Apropó márc 11.-én megyek.
És a visszaút?
Lehet, hogy megkeresnélek egy biznisszel...  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6632 Dátum: 2011.03.03 19:47:51 »
Apropó márc 11.-én megyek.
És a visszaút?
Lehet, hogy megkeresnélek egy biznisszel...  :)

Április végére van kiírva szülésre a barátok. tejet fakasztani jövök haza, de az ugye nem fix időpont.
Biznisz érdekel, fuvart meg tudom oldani.

email/msn: kis_andras@vipmail.hu
tel: 20/941-20-38
kisa
born to ride

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6633 Dátum: 2011.03.03 20:26:56 »
Biznisz érdekel, fuvart meg tudom oldani.
Előre is köszi! Kereslek, ha aktuálissá válik.  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6634 Dátum: 2011.03.03 21:03:52 »
Szerintetek írjak a központnak, hogy más ne járjon így, vagy ne foglalkozzak vele?
Majd a piac úgyis elintézi őket kegyetlenül. Neked semmi dolgod.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6635 Dátum: 2011.03.03 21:12:25 »
elmeséltem anyámnak, hogy jártam, tavaly nyáron a Nikon keresése közben ugyanezt tapasztalta az üzletben.               
kisa
born to ride

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6636 Dátum: 2011.03.04 16:03:57 »
Szakik! Van egy érdekes problémám melóhelyen.

Nem én vagyok a rendszergazda, bár informatikusként vagyok itt és majdnem sírtam a hálózaton, de ilyen dolgot még nem tapasztaltam. 8 megabit vonal, van rajta 9 gép, 5 routerrel!!! és még 2 szerver is üzemel róla. Ne kérdezzétek miért van ennyi router senki nem tud rá válaszolni, amikor az 5ből az egyik egy 16 portos gigabites cisco és 2 port van rajta használva.
Nos a probléma az alábbi. Minden szépen megy, sávszélesség megvan, ping idők 20-30ms közöttiek (t-com.hu) majd egyszer csak gondol egyet az egész és 1500-as pingek jönnek, használhatatlan lesz az egész és ahogy jött úgy el is megy ez a szép kis ping egy idő után (ez az idő van hogy 2-3 perc, van hogy fél óra). A kérdés az, hogy mi a fene okozhat ilyen borzasztó ping emelkedést? Egyik gépen se megy le/feltöltés, sőt ha én feltöltök ftp-re akkor is stabil 170 ping van. A szerveren van egy monitorozó program a hálókártyán átfutó adatokat monitorozza és az 1500-as ping alatt sem mutat összesen 30k/sec forgalmat. Van tippetek, hogy mi a fene lehet ez? A netet az NIIF adja T-com vonalon keresztül. Én tippelek egy dologra. Van egy csodálatos kolléganőm aki a szájából él (a másik megoldás is helyes), tudom, hogy otthon filmeket nézeget esténként, amit nem hiszem, hogy a pannonos stickes nettel tölt le, szóval innen viszi pendrive-on, de látszólag semmi nem fut a gépén egy 1500-as pinges időszakban. Tudtok valami olyan letöltésvezérlőről ami sehol nem látszik, totál nyomtalan és ilyesmit tud generálni?

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6637 Dátum: 2011.03.04 17:17:16 »
...Tudtok valami olyan letöltésvezérlőről ami sehol nem látszik, totál nyomtalan és ilyesmit tud generálni?

Persze. Úgy hívják gyűjtőnéven, vírus, esetleg féreg.  :1eye:

Nem lehet amúgy, hogy a windows update indul be időnként? Esetleg víruskereső frissíti magát. Ja, és a pinget az is meg tudja fogni, ha _bármilyen_ sávszélességgel rengeteg kapcsolat létesül; egy sima torrenttel, emule klienssel agyon lehet vágni a pinget, akkor is, ha épp ezek a letöltésvezérlők nagy forgalmat nem generálnak. Az emule tipikusan ilyen: lassú, de legalább rengeteg p2p kapcsolatot hoz létre.

Hálózati forgalom optimalizálására jó a cfosspeed. Nem tudom, vállalati környezetben milyen licenc kell a használatához; ha nem tudsz a végére járni, próbáld ki.

Ja, meg még valami: ha mondjuk egy gerincen vagytok hat szomszéd kölyökkel, akik kb. egyszerre cuppannak rá egy torrent oldalra, az is meg tudja zavarni a hálózatot. Anno az ADSL vonalon éjjel mindig sokkal jobb pinget mértem, mint nappal, pláne este, amikor a fél utca a neten lógott.

...mondjuk az 1500-as ping elég meredek, valószínűbb, hogy belül okozza valami.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6638 Dátum: 2011.03.04 17:36:35 »
Biztos hogy belül okozza valami, mert 2 hálónk van és a másikon nincs ilyen gond pedig azon több gép van és több forgalom megy át rajta. Vírusra tippeltem én is, AVG licenszünk van, de az nem talál semmit, majd egy avirát is nézek. Pár gépet teljesen ki tudok zárni, hogy azok tuti nem csinálják. Esetleg még a szerverre gondolok, amin 1 honlap is üzemel, linux alapú és 5 éve nem lett hozzányúlva. Windows update biztos nem csinálja, fix időre van állítva minden gépen és ezek random jönnek. Jövő héten átkergetem a gyanús gépeken az avirát, hátha.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6639 Dátum: 2011.03.04 19:07:37 »
Hasonlót az egyik partnerünknél a főnök vírusos laptopja okozott, amikor kapcsolódott a benti hálóra, gyakorlatilag megállt a net.
Máshol viszont - hasonlóan mint itt 3 router volt, mivel a teljes irodát 1 nem tudta wlannal besugározni, és a drótot is osztani kellett. Az egyik router resetelődött, és elkezdett ip-t osztogatni, ami miatt állandó meghatározhatatlan akadások voltak a hálón.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6640 Dátum: 2011.03.05 00:07:52 »
Ez az 1500-as ping mit jelent? Hirtelen így felmegy a válaszidő?
Amúgy a legegyszerűbb ilyenkor megnézni melyik porton van nagyobb forgalom. Ezt a legalapabb Cisco switch is tudja.
Egyébként tud ilyet okozni egy jó kis spanning tree loop is, ha ügyesen kötötték be switcheket.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6641 Dátum: 2011.03.05 12:07:59 »
Én első körben utánanéznék, hogy minek az 5 db. router a 9 géphez. Egy kávészünetben rajzoltasd le a rendszergazdával egy söralátétre a hálózat rendszerét. Valami routolási gond simán lehet.
Második körben ránéznék a szerverre is, mert ha webserverként lóg a neten, és tényleg 5 éve nincs hozzányúlva, simán lehet, hogy már egy tracker is fut rajta  :lol:
Harmadik körben egyik péntek délután végignézném azt a 9 gépet, Netlimiterrel (http://www.netlimiter.com/). Ez megmutatja, melyik program pontosan mennyit forgalmaz a hálón. Így kiderülhet, hogy valami vírusos cucc matat-e a háttérben.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6642 Dátum: 2011.03.05 19:20:32 »
Win7 esetén hogyan tudom megértetni a rendszerrel, hogy én, mint az egyetlen beállított felhasználó, administrator is vagyok (a felhasználó profilban azt írja ki egyébként)?
Időnként nem hajt végre bizonyos utasításokat, mert asszondja, hogy administrator kell hozzá  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6643 Dátum: 2011.03.06 10:27:39 »
Egyben válaszolok.

A hely ahol dolgozok egy városi könyvtár. Akik a hálózatot csinálták eléggé elmebetegek voltak, röviden vázolnám hogyan van megcsinálva. Van ugye a modem, onnan megy egy linux alapú sisco router-be, onnan megy ki 3 szál, ez egyik egy sisco switch-be, a másik 2 a 2 szerverhez. A sisco switchből megy egy szál az irodában lévő switchbe, egy pedig oda ahol az én gépem van, ahol szintén van egy switch, a 3 gépnek. Az irodai switchről megy 2 gép, plusz egy szál tovább egy másik switchbe, abból a switchből pedig megy tovább 2+1 szál 2+1 gépbe (a +1 fél éve nincs bekapcsolva), plusz egy szál 1 switchbe amiből megint 2 gép megy  :D Hogy miért így van? Mert a paraszt ért hozzá a diplomás mérnök meg fogja be, hiszen jó ez így! Amikor odakerültem ennél is gázabb volt, hiszen 3 switch helyett hub volt felrakva, annyit el tudtam érni, hogy switchek kerüljenek be, de pl kérdéses, hogy az összes kábel jól van-e kötve, hiszen mint mondtam és ahogy látszik is, elég balfaxok csinálták és nem elképzelhetetlen, hogy 10mbitre van kötve pár szál. A kérdésemre, hogy miért nem a sisco switch vezérel mindent azt a választ kaptam, hogy sok lenne átkábelezni mindent (kb 10 ezer ft) és úgyis átépítés lesz nyáron, akkor majd kiélhetem a hálózatépítési hajlamaimat. Ami még egy szintén érdekes dolog, hogy másfél éve a főnök kitalálta, hogy az egyik linux alapú szervert xp-sre kell cserélni én megrendeltem egy olyan gépet ami untig elég lenne (e5200 2gb 2x320gb raid-ben) az a gép azóta is csak áll és 3 havonta megkérdezi, hogy mi az a gép ott a szerver mellett ami nem megy  :helpsmilie: és amikor közlöm hogy az új szerver akkor bután néz, hogy miért mi vettünk új szervert?  ::) Nos azt hiszem ezek után érthető, hogy miért ilyen a hálózat... mert szimplán le van sz... minden. A sisco monitorozása azért problémás, mivel azt az niif telepítette és ők távmanagelik, tehát mi nem nyúlhatunk hozzá, hozzáteszem a rajta lévő linux van amikor egy áramszünet után 10-15 perc alatt tud csak felállni, szóval simán lehet a hiba forrása, bár én még mindig a kolléganő gépére gyanakodok. Jövő héten ha lesz időm nekilátok és átnézek pár dolgot, nem fektetek sok energiát bele, mert nem az én dolgom lenne én csak digitalizálni vagyok ott, bár minden gépet én tartok karban a rendszergazda helyett...

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6644 Dátum: 2011.03.06 10:40:03 »
Ezek az eszközök gondolom Cisco-k. Akkor viszont nem Linux, hanem IOS fut rajtuk - mondjuk az se áll messze a Unixtól.
Ennyi gépnél és úgy, hogy csak egy kábellel vannak felkötve a switch-ek a "core" switch-re nem hiszem, hogy a hálózat lenne a gond. Ha érdekel priviben elmondom, hogy férhetsz hozzá a switchekhez, itt az talán már kicsit off.
Attila 31
  - Avensis
- Prius