Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597997 alkalommal)

0 Felhasználó és 52 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6585 Dátum: 2011.02.18 12:41:20 »
Nekem 876 napos az XP-m. Akkor hány éves is?  :D

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6586 Dátum: 2011.02.18 12:52:33 »
2,4 :D Tud már járni?  :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6587 Dátum: 2011.02.18 13:07:28 »
Nem  :no:, mert bezártam egy gépházba  :D Hívhatod a gyermekvédelmiseket  :lol:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6588 Dátum: 2011.02.18 13:32:44 »
Hát az idézeted pont nem a torrentes mondatot tartalmazta, hanem azt, amiben az Adobe Store-t fejtegetem neked tovább. Ebből mégis, mire következtessek?
Nem értem, ha nem akarom  ;)
Ne csúsztassunk, jó? Az efféle kommunikáció személytelen (értsd: nem látom a tekintetedet a kommunikáció közben), a fórumos idézet pont azért van, hogy az ember egyértelműsítse, mire vonatkozik a mondandója, mert különben félreérthető. Jelen esetben pont az volt kihagyva, amire utólag derült ki, hogy céloztál, így számomra az volt egyértelmű, hogy neked az Adobe Store-ból történő vásárlás kapcsán vannak fenntartásaid.

Amire egyébként az alábbiak, amiket az előbb írtál ismét tanúbizonyságot tesznek:
Szóval, hozol nekem 27e-ért egyet? (Torrentes,) tákolt, nem supportált verzió nem érdekel.
Miért nem veszed meg te magad az Adobe Store-ból? Miért kéne én "vigyek" neked is bármit, amikor ott a lehetőség az orrod előtt?  :banging:

Vagy ha ezt az szöveget csak azért írtad, hogy megismételt magad, akkor minimum egy "idézőjel" kellett volna oda. Beszélni magyar?  :helpsmilie:

Én csak segíteni akartam. Részemről OFF lezárva.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.18 13:34:15 írta robi »

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6589 Dátum: 2011.02.18 15:38:56 »
Nekem 876 napos az XP-m. Akkor hány éves is?  :D

sokaknál 876 órát sem élt meg az xp, szerencsére már van win7, okosabb, gyorsabb, szebb.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6590 Dátum: 2011.02.18 17:57:06 »
szedj le minden féle codec-et a gépről, szedd le az összes adobe dolgot és a böngészőt amit használsz, tedd fel a böngészőt, aztán a flasht újra. Amúgy mikor is volt az a win telepítve és mi is az? Ha xp és 1 évnél idősebb, akkor az már egy 120 éves ember szintjén is lehet.

Lehet az lesz a vége, egyszer.  :whistling:
Bár most megvagyok a youtube nélkül, mert azon az oldalon kívűl ahogy néztem minden frankón működik. Mondjuk ezt sem értem igazán.  :hmmmm:

Azért köszönöm mindenkinek a tippeket.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6591 Dátum: 2011.02.18 18:47:43 »
Akkor vissza az elejére, mert két malomban őrlünk.
Adobe Store 100.43 EUR (kb. 27ezer Ft.-) a letöltős verzió.
Ez a végső bruutó ár, erre nincs több plussz. Az áfa is, ami 21%, már benne van. Neten keresztül kártyával kifizetve nincs utalási költség.
Nekem sehogysem jön ki 27e-ből.
De mindegy, lezárom, Veled nem lehet beszélgetni  :nonono:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6592 Dátum: 2011.02.18 22:45:46 »
Akkor vissza az elejére, mert két malomban őrlünk.
Adobe Store 100.43 EUR (kb. 27ezer Ft.-) a letöltős verzió.
Ez a végső bruutó ár, erre nincs több plussz. Az áfa is, ami 21%, már benne van. Neten keresztül kártyával kifizetve nincs utalási költség.
Nekem sehogysem jön ki 27e-ből.
De mindegy, lezárom, Veled nem lehet beszélgetni  :nonono:

Nem tudom milyen árfolyamot nézel, de nagy eltérés nem lehet, PayPal is kb. ugyanennyi (lásd képcsatolmány a mai árfolyammal).

Szerintem lehet velem beszélgetni, csak valahogy mi ketten beszélünk el egymás mellett. Vanezígy  :winkiss:

[a csatolmányt egy admin törölte]

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6593 Dátum: 2011.02.22 09:14:31 »
Ha már az idős XP téma előjött: az otthoni gépünkön amin netezünk XP van kb. már 4-5 éve. Szegényem pokoli lassú már és gondolkodom az újratelepítésen, de attól tartok, hogy amíg új rendszert rakok fel és a biztonsági frissítéseket, tűzfalat, anti-vírus szoftvert stb. mind leszedem addig simán zombit csinálhatnak belőle. XP-t raknék újra, mert a hardver elég régi (P4@1,66, 512Mb RAM) de netezésre elegendő. Szerintetek mi a legkevésbé fájdalmas megoldás? Linuxot raknék legszívesebben, de van 1-2 progi, ami csak Win alatt fut.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6594 Dátum: 2011.02.22 09:30:30 »
Túl karcsú a vas az XP SP3-hoz, SP2 vel még szépen menne. -Anélkül meg netre kimenni nem szerencsés.
Mire mindent felpakolsz, ugyanúgy belassul ( vagy majdnem) mint most.

-Ha csak net, akkor linux, ha néha kell más is, akkor dualboot, ha gyakran kell más, akkor marad a kínlódás.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6595 Dátum: 2011.02.22 10:07:47 »
P4@1,66, 512Mb RAM
Ha ez tényleg P4 és nem P4-Celeron, akkor egy RAM bővítéssel jó lesz az SP3 is rajta. Vizsgáld meg, milyen RAM kell bele és mennyi a max amit az alaplap kezelni tud, ha 2GB-ra felbővítenéd, sima netezésre jó lenne. 1GB RAM azonban minimum, amit ajánlanék.

Linux esetén, egy Ubuntu 10.04.1 LTS mehetne rá. Kérdés, mik azok a szoftverek, amik csak Win alatt mennek. Ha nincs alternatíva a programok kiváltására Linux alatt, érdemes megnézni, a Wine csomaggal futtathatók-e. Nekem számos Win32 alkalmazást szépen stabilan sikerül futtatni Ubuntu alatt Wine emulátorral.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6596 Dátum: 2011.02.22 10:20:47 »
A gép egy 2004-es Compaq noti (mobil P4-gyel, nem Celeronnal) , amibe gyárilag 256 meg RAM volt, de időközben bővítettem 512-re. Akartam többet is, de abból a fajta SDRAM-ból (133Mhz) ami kell bele nem találtam a későbbiekben. Elvileg ugyanolyan cash latency-je volt egynek amit találtam de mégsem indult vele a gép. Na mind1, a lényeg hogy 512Mb RAM az most adottság, amihez igazodni kell. SP3-van rajta, meg Nod32, és Zone-Alarm. A winyója szegénykémnek 40 Gigás, ami szintén kezd szűkössé válni, mióta a lányom erről nézi a meséket (TV-re kötve).
Pl. Abev van rajta, ami nem megy Linux alatt.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6597 Dátum: 2011.02.22 12:48:22 »
Hát nem akarlak elkeseríteni, de én még az asszony 4400-as dual core-ját is használhatatlannak tartom notiban, mondjuk én hozzá vagyok szokva a sebességhez, de egy régi P4 notitól nem kell csodát várni, mondhatjuk úgy is, hogy bármit csinálsz vele kevés lesz a proci és a hdd is elég lassú lesz, tehát hiába raksz bele memóriát, a proci és a régi tetű lassú noti hdd nagyon visszafogja.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6598 Dátum: 2011.02.22 13:00:35 »
SP3-van rajta, meg Nod32, és Zone-Alarm.
Nod32-t ne tegyél vissza újratelepítés után, helyette pl. Free Avira, ami sokkal kevésbé fogja le a gépet.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6599 Dátum: 2011.02.22 13:46:48 »
Free Avira? nem ismerem, de köszi a tippet utánanézek. Nod-dal jók a tapasztalataim, ezért is sem kerestem eddig mást. Mondjuk a Kaspersky az igen durván fogta a gépet, arra emléxem.