Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598323 alkalommal)

0 Felhasználó és 43 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6541 Dátum: 2011.02.04 14:02:01 »
Elvileg a server.prefs konfig fájlba a httpport paraméter szabályozza a portszám értékét. Cseréld pl. 9001-re.
Van hozzá html gui, azon belül cseréltem le. ;) Most viszont megint nyűglődés van: elvileg fut a squeezecenter, mégsem érem el sem a 9001-es, sem a 9000-es porton. Lesz még szívás ezzel.
Újraindítás után is kakukk?

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6542 Dátum: 2011.02.04 15:01:18 »
Reboot után sem volt jó. Nem tudom, mi van vele. Újra a 9000-es porton futott a szerver, újra le kellett lőni a NAS saját web guiját, újra átállítani 9001-es portra. Most - kopp-kopp-kopp - elvileg működik, próbaképp csináltam két rebootot, mindannyiszor elérhető volt a szerver a 9001-es porton. Remélem, így marad.

Linux... Csodás világ, de nem értek hozzá... :wheelchair:

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6543 Dátum: 2011.02.04 17:07:40 »
Ha a cimborátok Luxemburgban lakna, és szeretnétek vele megosztani egy könyvtár tartalmát tele kismillió gitárkottával, de a munkahelyén az ftp nem menne, hogyan csinálnátok? Magyarul web access kellene, egyszerűen, biztonságosan, windows alá.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6544 Dátum: 2011.02.04 17:40:41 »
Feltolnám egy tárhelyre  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6545 Dátum: 2011.02.04 18:26:14 »
Csomagold össze egy RAR-ba vagy ZIP-be, és tedd fel ide: http://www.toldacuccot.hu/

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6546 Dátum: 2011.02.04 18:31:28 »
Reboot után sem volt jó. Nem tudom, mi van vele. Újra a 9000-es porton futott a szerver, újra le kellett lőni a NAS saját web guiját, újra átállítani 9001-es portra. Most - kopp-kopp-kopp - elvileg működik, próbaképp csináltam két rebootot, mindannyiszor elérhető volt a szerver a 9001-es porton. Remélem, így marad.
Ez nem Linux probléma sztem... valszeg amikor először beállítottad, a webes felület kezeléséért felelős modul nem írta ki rendesen a konfig fájlt, csak runtime idejére állította be az értéket. Aztán újraindításkor, megint régi lett az érték.
Érdemes a konfig fájlokat ilyenkor megnézegetni, mentődött-e az érték vagy sem... mostmár mindegy.

Linux... Csodás világ, de nem értek hozzá... :wheelchair:
Ugyan... ismerek olyan rendszergazdát, aki főállásban az, de még annyit sem tud megoldani, mint amit leírtál.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6547 Dátum: 2011.02.04 18:45:53 »
köszi a tippeket  :yes:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6548 Dátum: 2011.02.04 19:28:28 »
Csomagold össze egy RAR-ba vagy ZIP-be, és tedd fel ide: http://www.toldacuccot.hu/

Épp ma esett le az arcom, a gépen 47 giga kotta (backing track, oktató anyag) van, ebből egy csomó megvan neki. Szétnéz, letölti, ami tetszik neki, majd kilép - ez kell nekem. Szóval, web access egyszerűen? ;)

Érdemes a konfig fájlokat ilyenkor megnézegetni, mentődött-e az érték vagy sem... mostmár mindegy.

Legközelebb biztosan ezt fogom csinálni. Bosszantó valamin többször végigmenni.

Te Robi, volt nekem valahol egy telnetet is tudó, norton commander-szerű fájlböngészésre is alkalmas szoftverem, de elfelejtettem a nevét. Nem tudod, melyik lehetett az?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6549 Dátum: 2011.02.04 19:55:41 »
Épp ma esett le az arcom, a gépen 47 giga kotta (backing track, oktató anyag) van, ebből egy csomó megvan neki. Szétnéz, letölti, ami tetszik neki, majd kilép - ez kell nekem. Szóval, web access egyszerűen? ;)
Hát ehhez mindenképp szükséges, hogy a gépedhez hozzáférjen, akár portforwardinggal router mögül, akár direkt.
1. tegyél fel a gépedre egy WAMP szervert (Windows Apache MySQL PHP egyben)
2. állítsd be az Apache-t, hogy a root könyvtára a kották főmappájába mutasson
3. másold ezt az egy szál index.php fájlt a főmappába
4. Tűzfalon engedd ki a 80-as portot, az IP címedet add meg neki (vagy regisztrálj egy NO-IP-t)

Te Robi, volt nekem valahol egy telnetet is tudó, norton commander-szerű fájlböngészésre is alkalmas szoftverem, de elfelejtettem a nevét. Nem tudod, melyik lehetett az?
Nem ismerek ilyet...

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6550 Dátum: 2011.02.04 20:19:07 »
 :clap: Ez tetszik, köszi!

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6551 Dátum: 2011.02.04 22:38:49 »
Én nem Robi , de talán a WinSCP lehet, bár a legkissebb funkció benne a telnet :)

Te Robi, volt nekem valahol egy telnetet is tudó, norton commander-szerű fájlböngészésre is alkalmas szoftverem, de elfelejtettem a nevét. Nem tudod, melyik lehetett az?
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6552 Dátum: 2011.02.05 07:50:12 »

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6553 Dátum: 2011.02.06 11:08:35 »
Te Robi, volt nekem valahol egy telnetet is tudó, norton commander-szerű fájlböngészésre is alkalmas szoftverem, de elfelejtettem a nevét. Nem tudod, melyik lehetett az?
A FAR manager ilyen - ez azt hiszem free. De a Windos vagy mai nevén Total Commander is ilyen - ez meg shareware.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6554 Dátum: 2011.02.06 18:44:18 »
Úúú, FAR Manager! Mennyi Sony Ericssont hekkeltem vele (sajátjaimat is pár ezerszer...)! Régi szép idők! :wub: