Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598873 alkalommal)

0 Felhasználó és 54 vendég van a témában

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6525 Dátum: 2011.01.31 11:58:35 »
Én O'Playre gyűjtök...  :clap:
Kevés szó esik a Venice V13 HD-ről, pedig ez is egy jó masina.
Sokakban mindig ott az örök dilemma: Sigma vagy RealTek chipes kütyüt vegyen. Az Venice-ben az előbbi, az ASUS-ban az utóbbi van.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.31 12:00:47 írta Sanyesz »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6526 Dátum: 2011.01.31 12:04:55 »
a noti csak másod/harmadgép lesz, épp ezért csak a minimálisan szükséges progikkal van ellátva
Egyrészt én is azt javaslom, hogy SP3-as telepítőt használj (ha nincs, szólj, meg lehet oldani készen is ezt a kérdést) - gyorsabban bootol majd a gép mint ha utólag teszed fel - ez tuti. Ugyanakkor nézd meg milyen antivírust használsz, az is baromira tud lassítani.
Másrészt ha ez csak "másod/harmadgép", és ennyire gyenge szegény, megfontolnám a frissítéseket rajta. A "másod/harmad" szerepét is frissítések nélkül is bőven el látja...
Hát, lehet, hogy rászánok majd még egy napot és újratelepítem sima SP2-vel, a frissítéseket meg lelövöm.  ::)
Az SP3-at a MS update oldalról szedtem le.
Van egy origi XP lemezem, de a notira csak az SP2-őt tartalmazó hajlandó felmenni, az viszont már nem origi és az előbbi kódját meg nem veszi be  ::)

Vírusírtó csak később ment rá, most épp a harmadik van fent. A PCTools 1.5 napig volt fenn, a Digital Defender ahogy felment úgy ment is a kukába. Most a Zillya dolgozik.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6527 Dátum: 2011.01.31 12:12:46 »
Én O'Playre gyűjtök...  :clap:
Kevés szó esik a Venice V13 HD-ről, pedig ez is egy jó masina.
Sokakban mindig ott az örök dilemma: Sigma vagy RealTek chipes kütyüt vegyen. Az Venice-ben az előbbi, az ASUS-ban az utóbbi van.
Ezt én nem ismerem, de a leírás alapján teljesen jónak néz ki. Jó lenne összehasonlítani az említettekkel.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6528 Dátum: 2011.01.31 12:28:30 »
a notira valszeg azert megy fel csak az sp2es xp install mert lehet h sata driver kell neki
nem igazán értem. én egy 500mhz /128mb ram/  notin simán dolgoztam egy naprakész XP rendszerrel
msconfiggal kigyomláltam a felesleges  automatic  startup cuccokat és kész
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6529 Dátum: 2011.01.31 12:36:36 »
Ezt én nem ismerem, de a leírás alapján teljesen jónak néz ki. Jó lenne összehasonlítani az említettekkel.  :yes:
Van saját oldala is, ott vannak tesztek róla. Nekem jó fél éve van egy, de alig használom, mert főképp a Popcorn A-200 megy.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6530 Dátum: 2011.01.31 12:47:41 »
Ezt én nem ismerem, de a leírás alapján teljesen jónak néz ki. Jó lenne összehasonlítani az említettekkel.  :yes:
Van saját oldala is, ott vannak tesztek róla. Nekem jó fél éve van egy, de alig használom, mert főképp a Popcorn A-200 megy.
Egy dolgot hiányolok róla magam részére, az optikai hangkimenetet. Mert nekem a HK AVR132-es erősítőmön még nincs HDMI csati.
Viszont az ASUS-on, meg a WD-n is van optikai kimenet. Asszem.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6531 Dátum: 2011.01.31 13:07:18 »
Egy dolgot hiányolok róla magam részére, az optikai hangkimenetet. Mert nekem a HK AVR132-es erősítőmön még nincs HDMI csati.
Viszont az ASUS-on, meg a WD-n is van optikai kimenet. Asszem.
A Venice-en koax hangkimenet van a HDMI-n kívül.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6532 Dátum: 2011.01.31 22:04:34 »
@Satriani:
Az a gond, hogy (bár használtat nem néztem, nem tudom, milyen forrásból lehetne pl. Vaterán kívül), média lejátszókat ennél sokkal drágábban láttam.

Ehhez mit szólsz?
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/27756-asus-oplay-hdp-r1/
Tudom, hogy elkelt, csak azért linkeltem, hogy lásd, ennyiért is lehet találni. Érdemes a hozzászólásokon végigfutni, a reális árról is megoszlanak a vélemények.
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.31 22:06:27 írta Satriani »

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6533 Dátum: 2011.02.03 21:47:31 »
Ób@x#&#$!!! Két órát szívtam a NAS-on futó squeezebox serverrel. Röviden: hazaértem, bekapcsoltam a NAS-t, indítottam volna a zenét, semmi reakció. Nézem windows alól, NAS felállt, látszanak a megosztások, izé. Na, itt szoftveres gond lesz, amit imádok, lévén lövésem sincs a linuxhoz. Telnet a NAS-ra, listázom a futó processzeket, szerver fut. Webelérés nem működik. Szerver leállít, újraindít. Nézem, fut - webelérés nuku. Na, anyád: szerver letöröl, optware letöröl, újratelepít, reboot. Szerver fut, webelérés nem működik.

...majd két óra múlva: a squeezebox server a 9000-es portot használja. Csakúgy, mint az a szájba....tt NAS saját webes elérése, ami az újraindítás után magától aktivizálta magát. Lelőttem 2 másodperc alatt, minden oké.

Grrrrrr.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6534 Dátum: 2011.02.03 23:41:57 »
...majd két óra múlva: a squeezebox server a 9000-es portot használja. Csakúgy, mint az a szájba....tt NAS saját webes elérése, ami az újraindítás után magától aktivizálta magát. Lelőttem 2 másodperc alatt, minden oké.
Elvileg a server.prefs konfig fájlba a httpport paraméter szabályozza a portszám értékét. Cseréld pl. 9001-re.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6535 Dátum: 2011.02.04 08:26:40 »
@Satriani:
Az a gond, hogy (bár használtat nem néztem, nem tudom, milyen forrásból lehetne pl. Vaterán kívül), média lejátszókat ennél sokkal drágábban láttam.

Ehhez mit szólsz?
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topic/27756-asus-oplay-hdp-r1/
Tudom, hogy elkelt, csak azért linkeltem, hogy lásd, ennyiért is lehet találni. Érdemes a hozzászólásokon végigfutni, a reális árról is megoszlanak a vélemények.
Köszi, tehát jól körül kell nézni, az biztos, ha új, ha használt.
Most ezzel is várnom kell, mivel jól számolták az adóelőlegemet év közben, így egy százassal gazdagítonam kell utólag a büdzsét...  :gun_bandana:

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6536 Dátum: 2011.02.04 10:30:49 »
Elvileg a server.prefs konfig fájlba a httpport paraméter szabályozza a portszám értékét. Cseréld pl. 9001-re.

Van hozzá html gui, azon belül cseréltem le. ;) Most viszont megint nyűglődés van: elvileg fut a squeezecenter, mégsem érem el sem a 9001-es, sem a 9000-es porton. Lesz még szívás ezzel.


murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6537 Dátum: 2011.02.04 11:20:52 »
vonalas telefonokhoz ért vki?
barátomnak kéne egy olyan készülék amely a befutó vonalas számon ha egyszerre több hívás jön szétosztja 3 melléken 3 készülékre
van ilyen? típus? vagy 3 fővonal kell?
előre is köszi
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6538 Dátum: 2011.02.04 11:29:04 »
Egy kis alközpont kellene erre a célra.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6539 Dátum: 2011.02.04 13:56:17 »
vonalas telefonokhoz ért vki?
barátomnak kéne egy olyan készülék amely a befutó vonalas számon ha egyszerre több hívás jön szétosztja 3 melléken 3 készülékre
van ilyen? típus? vagy 3 fővonal kell?
előre is köszi
Én ilyet csináltam Asus routerrel:
- DD-WRT firmware
- Asterisk IP-telefon központ-szoftver Optware-vel rárakva
- Linksys - Sipura SPA-3102 (SPA3102) Analog SIP/VoIP Adapter (ez csinál analóg vonalból IP-set, és IP melléket forgat vissza vonalas készülékre
- egyéb SIP/VoIP készülékek mint mellékek (most épp egy Siemens Gigaset CE 450 IP R vezeték nélküli dect-telefont szorongat az asszony; volt még egy SPA-2100 is ami két vonalast csinált IP-ből)

Nem egyszerű a történet, bár igaz, a fő feladata nem az analóg vonal beforgatása a rendszerbe (az most épp nem is müxik valamiért), hanem az, hogy a sokkal olcsóbb és kedvezőbb VoIP szolgáltatással tegye ugyanezt, sőt: egyszerre több VoIP szolgáltatás van beregisztrálva, és az Asterisk okosan az előhívő szám alapján abba az irányba nyomja ki a kimenő hívást, amerrefelé olcsóbb a percdíj. Illetve külföldi bejövő VoIP irányom is van egy, aminek az adott országban ottani hívószáma van, így aki onnan hív, az ottani helyi tarifával tudja ezt megtenni, úgy, hogy a hívás közvetlenül idecsörög.

Hibátlanul megy legalább 3 éve - elég intenzíven pörgeti a család. A legújabb igény amit megrendeltek tőlem, hogy bizonyos beszélgetések rögzítésére is legyen lehetőség - az Asterisk tudja ezt is, valszeg a router-be dugott pendrive-ra kerülnének ezek is.

A vonalas "kötelező" volt, azt le nyomták a torkomon, az internethez adták, de nem használjuk (egyszer hívtam róla, csakhogy megtudjam mi a hívószáma és próbáljam ki - annyi). Nem is hiányzik senkinek.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.04 14:05:55 írta robi »