Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598632 alkalommal)

0 Felhasználó és 42 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6510 Dátum: 2011.01.30 21:36:33 »
Köszi a tanácsokat, de a gépcsere (már megvan a csere, a noti csak másod/harmadgép lesz, épp ezért csak a minimálisan szükséges progikkal van ellátva) és bővítés nem járható út. Bootolás után nagyon pöpecül működik. Csak azt nem értem, hogy a Win frissítések után miért vesz igénybe 4x annyi időt a boot.
Ram van benne 1 Gb, több nem is megy bele. Proci Athlon64 3200+. Viszonyitásképp az asszony gépe P4-2.2, 512 Rammal és egy ősi 40Gb-os vinyóval. Az meg boot után jelentősen lassabb.

A W7-et nem vinné el normálisan, az asztali gépem az elérhető 8Gb Ram 15-16%-át foglalja üresjáratban.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6511 Dátum: 2011.01.30 22:35:33 »
...csere...de legalább RAM bele - valamelyik a szűk keresztmetszet, ami a nejedben nem jelentkezik
Bocsánat...csak kivettem belőle, hozzá nem adtam.
Egyébként az időnkénti hosszú bottól néha én is eldobom az agyam. De én úgy veszem észre, hogy esetemben a Spybot lassít.
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6512 Dátum: 2011.01.30 23:06:53 »
Whis: a lassú bootolás kúrálását tényleg a bootvis-szel kezdeném.

http://www.google.hu/search?q=bootvis

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6513 Dátum: 2011.01.31 10:13:02 »
Vettem egy Samsung p2470hd tv-monitort, tv- és filmnézésre (tehát nem a számítógéphez). Gyönyörűen működik, nagyon szép a kép, főleg pl. Nat Geo Hd adás. Jól jönne azonban egy külső forrás filmek lejátszásához. Ugyan van USB bemenete, de az csak szerviz funkciót tölt be (körülnéztem neten, hackelés szinte kizárt), így marad valamilyen média lejátszó, HDMI kapcsolattal, vagy blu-ray lejátszó USB és SDHC/SDXC bemenettel. Melyik lenne ésszerűbb/olcsóbb/praktikusabb megoldás? Láttam akcióban Alcor HD500 set top boxot, DVB-T funkciója igazából nem kellene, ellenben USB-ről lejátszik sok-sok mindent és 9900 Ft. Jó lehet? Tesztjét olvastam, egy-két komolyabb video file-lal már nem bírt el (pl. H.264 formátumú .mkv file, 1080p, 33,8 Mbps, 48 kHz 5.1 AC-3 hanggal) viszont szintén 1080p 8Mbps 48kHz AC-3 .m2ts-sel hibátlanul elbánt.
Ha valaki e témában valami okosat, írjon bátran! Köszönöm!

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6514 Dátum: 2011.01.31 10:18:08 »
...Jó lehet? Tesztjét olvastam, egy-két komolyabb video file-lal már nem bírt el...

Szóval azt már tudjuk, hogy nem túl jó.  :flowers: Innentől az a kérdés, neked elég jó-e. ;)

Ha nincs szükséged set top boxra, a helyedben inkább egy használt médialejátszót keresnék. WDTV-féleségeket mindig lehet kapni, azok egyrészt jók, másrészt frissítik őket, harmadrészt későbbiekben igény szerint bővülő rendszerekben is megállják a helyüket.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6515 Dátum: 2011.01.31 10:22:31 »
Alcor
Egy ilyen DVB-T box-ot kaptam kölcsönbe az ünnepekre. A régi SD képcsöves TV-n egész jó képe volt. Amikor a 22"-os FullHD LCD monitoromra (még nem is a plazmára) kötöttem HDMI kábellel, azt láttam, hogy a kép minősége nagyon gáz - kb olyan, mintha 256 színben menne az egész. A monitornak saját tunere is van, tehát ugyanazt a műsort hasonlítottam össze ide-oda kapcsolgatással, ugyanazon a felbontáson.
Ezek a 10ezres kategóriájú cuccok tényleg csak arra jók, hogy az öreg mamának a régi szeretett TéVéjére elmehessen a DVB-T.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6516 Dátum: 2011.01.31 10:24:44 »
@Satriani:
Az a gond, hogy (bár használtat nem néztem, nem tudom, milyen forrásból lehetne pl. Vaterán kívül), média lejátszókat ennél sokkal drágábban láttam. Az említett video pedig, ahogy a tesztben írták, sokkal komolyabb gépeken is kifogott (pl. a pc-m simán lejátsza  :D , azt meg nem akarok még egyet a hálóba is...)
WDTV-t újat néztem, húúú...
Azért körülnézek!
Köszi!

@robi:
Enyém 24-es, tehát nálam se lenne jobb a kép; akkor tárgytalan.
Köszi

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6517 Dátum: 2011.01.31 10:31:29 »
Az említett video pedig, ahogy a tesztben írták, sokkal komolyabb gépeken is kifogott (pl. a pc-m simán lejátsza  :D , azt meg nem akarok még egyet a hálóba is...)
Melyik az az ominózus videó?

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6518 Dátum: 2011.01.31 10:43:32 »
Ez lenne az (első mp-ben van egy kis pixelháború, utána megy szépen, kmplayerrel lejátszva; adatai és maga a video képanyaga között számomra nincs sok összefüggés, magyarán többet várnék tőle, na mindegy)
Tulajdonképpen ez az a teszt, ami alapján bármit is tudok erről a kütyüről.
Közben találtam WDTV-t Vaterán, garanciálisan valami 17-ért, újonnan 29-ért, ha más nem, várok egy kicsit.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6519 Dátum: 2011.01.31 10:47:36 »
Én olvastam tesztet a WD HDTV Live és az ASUS O'Play médialejátszókról. Mindkettőt jónak mondják, a WD-nek kicsit csilli-villibb a menüje, de néha picit meg-megakad a videó lejátszásnál. Viszont az ASUS egyszerűbb menüje ellenére tökéletes minőségben adja vissza mindenfajta formátumú videótartalmat.
Egy jó barátom vett egy WD-t és egy O'Playt is (hálószobába, és nappaliba is), mindkettőt szereti, Ő spec nem találkozott a WD akadozásával, bár egy firmware frissítéssel ezek az apróságok megoldhatók. Viszont javallott hozzájuk egy külső vinyó, vagy létezik ezek Wlanos változata, ami könnyedén tud kommunikálni a számítógép megosztott mappáival. Szerintem utóbbi a legkényelmesebb megoldás, semmit nem kell másolgatni ide-oda, hálón keresztül működik.
Ezek a Wlan-os médiaközpontok nagyságrendileg 30-35e Ft között mozognak, de megérik az árukat az utolsó fillérig, mert tényleg minden mai ismert kép-videó-hang formátumot ismernek, és lejátszanak.
Én O'Playre gyűjtök...  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6520 Dátum: 2011.01.31 10:50:35 »
Tulajdonképpen ez az a teszt, ami alapján bármit is tudok erről a kütyüről.
Ezzel az Alcorral az a gond, hogy a nagy felbontású videókat, illetve a veszteségmentes formátumú hangot nem ismeri. Én pénzt nem adnék ilyenért, mert elavult. Tuti megbánnád, hiszen pont arra nem használható, amire jó lehetne (lemez nélkül nagy felbontású filmet veszteségmentes hangot lejátszani)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6521 Dátum: 2011.01.31 11:18:46 »
Whis: a lassú bootolás kúrálását tényleg a bootvis-szel kezdeném.

http://www.google.hu/search?q=bootvis
Ezt már anno próbáltam, nem segített semmit. Az AdSysCare javított egy bő 2 percet, de még így is 5 perc fölött volt. Ezért lett legyalulva és egészen a frissítések letöltéséig 30 mp alatt maradt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6522 Dátum: 2011.01.31 11:32:23 »
a noti csak másod/harmadgép lesz, épp ezért csak a minimálisan szükséges progikkal van ellátva
Egyrészt én is azt javaslom, hogy SP3-as telepítőt használj (ha nincs, szólj, meg lehet oldani készen is ezt a kérdést) - gyorsabban bootol majd a gép mint ha utólag teszed fel - ez tuti. Ugyanakkor nézd meg milyen antivírust használsz, az is baromira tud lassítani.
Másrészt ha ez csak "másod/harmadgép", és ennyire gyenge szegény, megfontolnám a frissítéseket rajta. A "másod/harmad" szerepét is frissítések nélkül is bőven el látja...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6523 Dátum: 2011.01.31 11:35:34 »
Whis: a lassú bootolás kúrálását tényleg a bootvis-szel kezdeném.
http://www.google.hu/search?q=bootvis
Elolvastam a felhasználói visszajelzéseket is, nekem úgy tűnik (és saját tapasztalat is ez), hogy egy humbug az egész.
Minden, ami ingyenes és azt ígéri, hogy minden csodás lesz, csak átverés.  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6524 Dátum: 2011.01.31 11:50:02 »
Samsung p2470hd tv-monitor
Enyém P2270HD! Nagyon jó!