Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597972 alkalommal)

0 Felhasználó és 43 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6465 Dátum: 2011.01.20 23:12:49 »
Hardverguruk, segítség!

Itt egy leírás:
http://www.diymobileaudio.com/forum/how-articles-provided-our-members/1-setting-up-pc-based-loudspeaker-measurement-system.html

A lényeg, hogy a komplett, mérésre alkalmas cucchoz szükség van egy laptopra, egy szoftverre, egy mikrofonra (ezekkel boldogulok), és egy külső, full-duplex hangkártyára, ill. egy mikrofon preampra (utóbbi kettő lehet egy dobozban is). A linkelt topikban szereplő M-Audio cuccon kívül van ötletetek, milyen eszközt lehetne beállítani a láncba?
Milyen mikrofonod lesz a méréshez?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6466 Dátum: 2011.01.21 09:10:50 »
Ha teheted Intelt vegyél, én eddig AMD-ket használtam, de ugyanazért az árért lassabb mint az Intel.
Át is akarok állni Intelre majd!
Ez azért nem feltétlen igaz. Attól függ, hogy milyen programokra használja. Van ahol az AMD kifejezetten jobban teljesít.
Ha a fő profil játék, akkor az AMD lehet a jobb választás, de egy kicsit erősebb kivitelben.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6467 Dátum: 2011.01.21 09:40:44 »
Az amd nagy előnye, hogy 20-ért ad 4 magos procit, ami azokban a játékokban/alkalmazásokban nagy előnyt jelent, amik ki tudják használni a 4 magot, viszont ugyebár egy Athlon II-ben olyan szinten kevés cache van, hogy ha egy 4 magot nem támogató alkalmazást futtatsz rajta, úgy viselkedik, mint egy 3 évvel ezelőtt proci. Persze a több magban van a jövő, viszont még mindig nem jön ki sok helyen a 4 mag előnye, a közelmúlt programaiban meg elég kevés helyen. Jelenleg én is E8500-at használok 3600mhz-en otthon, melóhelyen meg Q9400-at és pl abby finereader-ben érzem, hogy a Q9400 alap órajelen is gyorsabb, mert mind a 4 magot terheli, míg egy corel paint shop pro-ban már nálam futnak le a scriptek gyorsabban. A játékok is ilyen vegyesek. Aki azt mondta, hogy a 4 magos phenomtól érdemes játékra, teljesen igaza van, hiszen ott már van cache is a magokhoz párosítva, viszont egy nagyobb phenom 40k körül van, amiért pedig már Core i5 is kapható és ugye az i5 mellett szól a kisebb fogyasztás, jobb tuningpotenciál. Meg kell várni a tavasz végét, vagy inkább a nyár végét, mindig nyár végén a legolcsóbb minden, hiszen olyankor pang a piac, mindenki nyaral és akkor kell egy jó áras gépet összeszedni, ha lehet várni addig. Én mindenesetre már sokszor érzem a 4 mag hiányát otthon is, szóval elképzelhető, hogy megpróbálok valahonnan szerezni egy Q9400-at otthonra, vagy kipróbálom az AM3-at egy Athlon II X4-el egyelőre.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6468 Dátum: 2011.01.21 09:47:26 »
Milyen mikrofonod lesz a méréshez?

Még nem tudom, belevágok-e. Ha sikerül ép árú hangkártyát, mikrofon preampot találni, akkor kerítek egy mérőmikrofont, ebayen van belőle kalapnyi, a linkelt cikkben szereplő Behringert is biztos ki lehet fogni 50 dollár körül.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6469 Dátum: 2011.01.21 12:13:33 »
Milyen mikrofonod lesz a méréshez?

Még nem tudom, belevágok-e. Ha sikerül ép árú hangkártyát, mikrofon preampot találni, akkor kerítek egy mérőmikrofont, ebayen van belőle kalapnyi, a linkelt cikkben szereplő Behringert is biztos ki lehet fogni 50 dollár körül.
Hát én megmondom őszintén, szkeptikus vagyok az efféle mérések gyakorlati alkalmazott eredményeiről. Autóban pláne... Így az ár/érték arány szerintem a béka segge alatt...
Az ilyesmit fülre érdemes beállítani, hisz a végeredmény (az agyba jutó információ formája) úgyis szubjektíven dől el. Tetszik, vagy nem tetszik.

Hogy az ilyeneket a házimozikba integrálják, megy egyes autórádiókban gyárilag ott van, az más tészta. Jó kis szemfényvesztés Jóskának, aki hajlandó pár talléral többet adni érte, hisz gyártói oldalon a bekerülés költsége a hibahatár alatt van, ő meg boldogan virít, hogy nosza, milyen okos a kütyüje.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6470 Dátum: 2011.01.21 12:31:10 »
Én nem vagyok szkeptikus: tudom, hogy nem lesz profi a mérés.  :szemez: Csak mint móka érdekel. Egy mikrofont már úgyis régóta tervezek venni alapvető házi felvételekhez, külső hangkártya piacképes kütyü, ha nem kell, megszabadulok tőle. Egyszerűen kíváncsi vagyok arra, mit lehet egy ilyen eljárásból kihozni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6471 Dátum: 2011.01.21 12:32:19 »
Én nem vagyok szkeptikus: tudom, hogy nem lesz profi a mérés.  :szemez: Csak mint móka érdekel.
:clap:

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6472 Dátum: 2011.01.21 13:14:16 »
Adobe-hoz ért valaki?

Van nekem kb 2000 pdf-em és mindegyiken tiltani kéne jelszóval a nyomtatást és a másolhatóságot, lehetőleg minél egyszerűbben. Sajnos csak a jelszavat nem hajlandó kimenteni a biztonsági beállítások exportálásában, egyesével meg nem akarok 2000 pdf-ben jelszót beállítani. Van valakinek valami tippje? Az is jó ha másik program csinálja, a lényeg, hogy automatizálni lehessen a folyamatot.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6473 Dátum: 2011.01.21 13:43:21 »
Kb. minden 3. bekapcsolásnál nem indul be rendesen a gép, pontosabban a Windows-t nem tölti be. Ilyenkor a fekete képernyőn alig észrevehetően jelenik meg az XP emblémája, és nem reagál semmilyen általam ismert gomb-, és billentyűnyomkodásra, csak a konnektor le-, és újra bekapcsolása segít, de még a másodszori indítás is az esetek 2-3%-ban sikertelen - mindig azt szoktam választani, hogy az utolsó sikeres konfig. beállítása.
A géppel van baj, vagy csak az XP töredezett és újra kéne telepíteni?
music     

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6474 Dátum: 2011.01.21 15:06:02 »
Van nekem kb 2000 pdf-em és mindegyiken tiltani kéne jelszóval a nyomtatást és a másolhatóságot, lehetőleg minél egyszerűbben.

Ilyesmi kellene?



Sajnos fizetős program, a többit rád bízom...

Music, az eseménynaplót kellene megnézni, hogy eljut-e egyáltalán a rendszer a bejegyzésig. Ha nem, akkor szerintem inkább hardveres bibi lesz, mondjuk táp, memória, kábel, akármi. Ez a legszebb: egyesével tesztelgetni a komponenseket, és a végén eljutni odáig, hogy egy szaros 300 Ft-os IDE kábel miatt szívtál egy hetet. :D (Nekem már volt ilyen, nagyon funky.)
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.21 15:08:45 írta Satriani »

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6475 Dátum: 2011.01.21 15:33:42 »
Adobe-hoz ért valaki?

Van nekem kb 2000 pdf-em és mindegyiken tiltani kéne jelszóval a nyomtatást és a másolhatóságot, lehetőleg minél egyszerűbben. Sajnos csak a jelszavat nem hajlandó kimenteni a biztonsági beállítások exportálásában, egyesével meg nem akarok 2000 pdf-ben jelszót beállítani. Van valakinek valami tippje? Az is jó ha másik program csinálja, a lényeg, hogy automatizálni lehessen a folyamatot.

A jPDF TWeak kell neked: www.jpdftweak.sf.net Ez csoportosan is meg tudja nyitni a fájlokat, lehet jelszót beállítani, vízjeleket, oldalszámozást, meg még egy csomó dolgot. Nem annyira felhasználóbarát a felülete, de ingyenes,
Corolla 1,4 VVT-i 2005

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6476 Dátum: 2011.01.21 15:45:56 »
Köszi srácok megnézem őket.  :clap:

update a pdf encrypt tool gyönyörűen megcsinálta a dolgot  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.21 16:00:47 írta diegho »

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6477 Dátum: 2011.01.21 15:53:45 »
Kb. minden 3. bekapcsolásnál nem indul be rendesen a gép, pontosabban a Windows-t nem tölti be. Ilyenkor a fekete képernyőn alig észrevehetően jelenik meg az XP emblémája, és nem reagál semmilyen általam ismert gomb-, és billentyűnyomkodásra, csak a konnektor le-, és újra bekapcsolása segít, de még a másodszori indítás is az esetek 2-3%-ban sikertelen - mindig azt szoktam választani, hogy az utolsó sikeres konfig. beállítása.
A géppel van baj, vagy csak az XP töredezett és újra kéne telepíteni?
Resetgomb megnyomásával mia  helyzet???
Lehet RAM hiba, HDD hiba, de okozhat tápprobléma és alaplaphiba is effélét, de volt, hogy VGA, okozta, és volt, hogy LAN kártya kivétele megoldotta. A legroszabb hibák egyike, találkoztam már vele, mindnek más volt az oka.
Volt amit újratelepítés megoldott, volt amit alaplapcsere.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6478 Dátum: 2011.01.21 16:13:06 »
A jPDF TWeak kell neked: www.jpdftweak.sf.net

Szuper, ezt én sem ismertem eddig. Bekedvencelve.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6479 Dátum: 2011.01.21 16:43:10 »
Valaki rakott már össze Sandy Bridge alapú gépet? Nagyon érdekelnének a benyomásai. Az i5-2300 kezdő ára 43000 körül alakul, szerintem tavasszal 38000 lesz, ami annyit tesz, hogy nem boltból 35 alatt is beszerezhető lesz, ehhez jön a jelenleg 22000-be, akkor szerintem 17000-be kerülő alaplap és a jelenleg 12000-be, akkor kb 10000-be kerülő 4gb DDR3. Nagyon best buy szaga van ennek.