Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598610 alkalommal)

0 Felhasználó és 45 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6360 Dátum: 2011.01.03 12:56:07 »
Ha elofizetek Magyarorszagon a tanyerostevere, akkor a tartozekait kocsiba pakolva ezt a vilag barmely reszen tudom elvezni az otthoni koltsegeken az otthon igert minosegben?
Jogilag ezt nem szabad megtenni (közigazgatási határon kívül igénybe venni a szolgáltatást), technikailag persze megoldható, ott, ahol a műholdas lefedettség megvan és a kapott tányér átmérője is megfelelő ehhez.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6361 Dátum: 2011.01.03 13:07:50 »


Ezt stabilan hozza, a feltöltés oldal szokott kicsit magasabb lenni.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6362 Dátum: 2011.01.03 13:11:35 »
Ha szeretném egy másik gépre átpakolni az Outlookban lévő üzeneteket, akkor ezt legegyszerűbben hogy tudom megtenni? Meg a névjegyzék megmentése se lenne hátrány...
Egy helyre menti ezeket a cuccokat, vagy szétdobálja ezerfelé?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6363 Dátum: 2011.01.03 13:18:36 »
Az Outlook .pst kiterjesztésű fájlokban tárolja a dolgait, gond nélkül áttehető másik gépre minden, amit szeretnél, csak le kell menteni a régi .pst-ket, és a másik gépre - outlook telepítés után - felülírva az eredeti fájlokat átmásolni őket. Lehet, hogy a fiókokat újra kell telepíteni, de ettől még a régi mailek megmaradnak.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6364 Dátum: 2011.01.03 13:21:15 »
outlook telepítés után - felülírva az eredeti fájlokat átmásolni őket
A felülírással bajok lehetnek, ezért a PST fájlok hozzáadását javaslom. Ilyenkor hozzáadott mappaként jelenik meg. Outlook-on belül ha ez valakit zavar, abból a főmappába át lehet tenni az üzeneteket.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6365 Dátum: 2011.01.03 13:35:12 »
Miféle bajok lehetnek? 10+ alkalommal csináltam már, semmi gond nem volt.

Az exportálás/importálás is tiszta sor, de jóval körülményesebb.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6366 Dátum: 2011.01.03 14:44:54 »
Hölgyek/urak, bárki dolgozott már Windows Home Serverrel? Milyen hardver kell ehhez? Kerítettem az ünnepek előtt egy nem túl gyors, de kis fogyasztású PC-t a munkahelyemről, átfutott az agyamon, hogy lecserélném rá a NAS-t. A windowshoz jobban értek, mint a linuxhoz, NTFS-re vannak formázva a meghajtóim, gyorsabb is lenne, mint a 266 Mhz-en száguldó NAS... File szervernek, squeezebox servernek, torrentnek, esetleg ftp szervernek kéne rajta futnia. Hmm?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6367 Dátum: 2011.01.03 14:58:36 »
Miféle bajok lehetnek? 10+ alkalommal csináltam már, semmi gond nem volt.

Az exportálás/importálás is tiszta sor, de jóval körülményesebb.
A cégnél megjártuk már, hogy a friss Outlook nem ugyanaz a verzió volt mint a régi, corrupted file-ként kezelte, mert az új fájl más formátumú volt, és azt várt az eredeti helyén. Importáláskor meg lehet adni pontosan, hogy milyen verzójú PST-t olvasson be.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6368 Dátum: 2011.01.03 15:04:02 »
Hölgyek/urak, bárki dolgozott már Windows Home Serverrel? Milyen hardver kell ehhez? Kerítettem az ünnepek előtt egy nem túl gyors, de kis fogyasztású PC-t a munkahelyemről, átfutott az agyamon, hogy lecserélném rá a NAS-t. A windowshoz jobban értek, mint a linuxhoz, NTFS-re vannak formázva a meghajtóim, gyorsabb is lenne, mint a 266 Mhz-en száguldó NAS... File szervernek, squeezebox servernek, torrentnek, esetleg ftp szervernek kéne rajta futnia. Hmm?
Ubuntu! Minden említett feladatot egyszerűen megold, grafikus feületen, pont, mint a Windows. NTFS-t is kezeli natívan. Hivatalosan ingyenes, támogatása pedig sokkal jobb, szerintem. Ja és magyarul is beszél.

Egyébként milyen típusú az a 266 Mhz-es NAS?

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6369 Dátum: 2011.01.03 15:16:16 »
Ubuntut csípem, desktopra már tettem otthon is, csak nem értek a linuxhoz... Windowson már rutinosan belövök egy tisztességes ftp szervert, linux alatt meg doksikat kell bújnom. No mindegy, majd még agyalok rajta.

A NAS egy Buffalo LS-CL névre hallgató kis kütyü, már itt is írtam róla. eBayről vettem bagóért. Marha jó egyébként, a célnak megfelel, mindössze lassú. Mikor adatot olvasol róla, vagy zenét streamel a lejátszó felé, ez nem tűnik fel, de ha 1. fájlt másolsz rá 2. újraolvastatod a rajta futó squeezebox server szoftverrel az adatbázist, akkor azért kell hozzá némi türelem. Egyelőre még csak 70-80 GB zene van a benne lévő terás vinyón, így kb. egy óra, míg újraépíti az adatbázisát. Ki lehet bírni párhavonta, de ugyanez a művelet a PC-n jóval több zenével is megvan 20 perc alatt.

NAS téma margójára: a legjobb NAS a csendes NAS. Vagy ha már nem annyira csendes, hogy az ember a nappaliban, dolgozószobában hallgassa, akkor a legjobb NAS a padlásra, pincébe, mosókonyhába, kamrába kipaterolt NAS. A PC-t is felvinném a padlásra, vezetékkel összehúznám a routerrel, és lehetőség szerint hónapokig rá se néznék.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6370 Dátum: 2011.01.03 15:39:52 »
Ubuntut csípem, desktopra már tettem otthon is, csak nem értek a linuxhoz... Windowson már rutinosan belövök egy tisztességes ftp szervert, linux alatt meg doksikat kell bújnom. No mindegy, majd még agyalok rajta.
Adok egy tippet: használj Webmin-t. Ezt akár szerver disztróra is felteheted (grafikus felület nélkül), az egész gépet a webes felületről menedzseled. Nagyon egyszerű és jól áttekinthető. FTP szervert fel tudsz tenni többféle képpen, ott a ProFTPD például. Elég ha felteszed egyszerűen, utána pedig minden beállítását Webmin-ből kezeled, mintha egy router webes felületét matatnád. Ugyanez a hálózati megosztásra is igaz (Samba server), és a legtöbb ilyen közismert cuccra. Torrentnek ott a transmission-daemon, annak saját webes grafikus felülete van, háttérben fut.

A NAS egy Buffalo LS-CL névre hallgató kis kütyü, már itt is írtam róla. eBayről vettem bagóért. Marha jó egyébként, a célnak megfelel, mindössze lassú. Mikor adatot olvasol róla, vagy zenét streamel a lejátszó felé, ez nem tűnik fel, de ha 1. fájlt másolsz rá 2. újraolvastatod a rajta futó squeezebox server szoftverrel az adatbázist, akkor azért kell hozzá némi türelem. Egyelőre még csak 70-80 GB zene van a benne lévő terás vinyón, így kb. egy óra, míg újraépíti az adatbázisát. Ki lehet bírni párhavonta, de ugyanez a művelet a PC-n jóval több zenével is megvan 20 perc alatt.
Emlékszem! Milyen firmware van most rajta? Van USB-je?

NAS téma margójára: a legjobb NAS a csendes NAS. Vagy ha már nem annyira csendes, hogy az ember a nappaliban, dolgozószobában hallgassa, akkor a legjobb NAS a padlásra, pincébe, mosókonyhába, kamrába kipaterolt NAS. A PC-t is felvinném a padlásra, vezetékkel összehúznám a routerrel, és lehetőség szerint hónapokig rá se néznék.
Az a jó! Egy kis szünetmentest veszel hozzá a Vaterán pár ezerért, ha elveszik a villanyt (rövid időre túl éli), kulturáltan leállítja neked a gépet.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6371 Dátum: 2011.01.03 15:59:36 »
Köszi, elmentem ezt a webmint, még jól jöhet.

A NAS-on van egy USB port, de gyárilag csak direct copyra való, és veszett lassú.

A gyári firmware van rajta, valami linux kernel köré épített dolog lehet. Optware-t lehet rá tenni, a squeezecentert is úgy sikerült ráerőszakolni. (Itt egy leírás, számodra biztos több kiderül belőle, mint amit le tudok írni.) Hackelt firmware erre nincs, a későbbi testvéreire (pl. LS-XHL) talán van. Mondjuk azokra a gyári fw is nagyobb tudással érkezik, gyorsabb a hardver is, van gyárilag ftp, web access, torrent, meg ilyenek. Viszont optwarehez nincs friss squeezebox server csomag, úgyhogy nem érné meg költenem egy gyorsabb buffalora.

Szünetmentest adott esetben szerzek bentről, amióta központilag szünetmentesítették a hálózat egy részét, itt állnak a kis APC-k halomban...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6372 Dátum: 2011.01.03 16:04:47 »
itt állnak a kis APC-k halomban...
Back-UPS BR 800-at tudnál szerezni?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6373 Dátum: 2011.01.03 16:08:06 »
Köszi, elmentem ezt a webmint, még jól jöhet.

A NAS-on van egy USB port, de gyárilag csak direct copyra való, és veszett lassú.

A gyári firmware van rajta, valami linux kernel köré épített dolog lehet. Optware-t lehet rá tenni, a squeezecentert is úgy sikerült ráerőszakolni. (Itt egy leírás, számodra biztos több kiderül belőle, mint amit le tudok írni.) Hackelt firmware erre nincs, a későbbi testvéreire (pl. LS-XHL) talán van. Mondjuk azokra a gyári fw is nagyobb tudással érkezik, gyorsabb a hardver is, van gyárilag ftp, web access, torrent, meg ilyenek. Viszont optwarehez nincs friss squeezebox server csomag, úgyhogy nem érné meg költenem egy gyorsabb buffalora.
Egy olyan kéne, hogy USB-s hangkártyát dugjak bele, és netrádiót a kütyü magától játsszon le. Ehhez nem akarnék PC-t, hanem egy minél kisebb, olcsóbb linux-os dobozkát.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6374 Dátum: 2011.01.03 16:10:08 »
Vannak olyan cuccok, amibe ha bedugod a netet lejátsza a netrádiót úgy, mintha rendes rádió lenne. Amikor Brüsszelben voltam, az egyik magyar srácnál láttam ilyet (Logitech volt), azon hallgatta a magyar rádiókat, és mindenféle spéci hifi kimenete is volt. Azt hiszem akkoriban (2009 tavasza) olyan 200 EUR körül volt az ára.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...