Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598968 alkalommal)

0 Felhasználó és 44 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6285 Dátum: 2010.12.28 12:04:13 »
Érdekes kérdés ez a vírusírtó mizéria, ahány konfiguráció, annyi fajta lehetőség a vírusírtóra.
Nekem több, mint 1,5 éve van fent az AVAST, teljesen normálisan működik, egy alap 15,4"-os ASUS laposon, amiben az extrát a 2Gb RAM jelenti a gyári 1 helyett. Nem lassul a gép, teljesen elégedett vagyok vele. Én anno egyszer megvettem a CHIP magazint és annak a DVD-jén volt ez a progi 1 éves ingyenes termékkóddal együtt, és online szintén ingyen meghosszabbítható, ha lejárt az egy év... Leginkább idegen pendrive-okra jelzett eddig, de semmi crach nem ütött még be, ebből gondolom, hogy jól teszi a dolgát.

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6286 Dátum: 2010.12.28 12:06:02 »
...egy haverom egyszer feltette a NOD-ot, megcrackelte, azóta is magától frissít naponta többször, teszi a dolgát...
Pont ezt nem szabad, szerintem - főleg egy antivírus esetén! Egy crack mindig egy biztonsági részt használ ki és okoz, ezáltal pont azt a pajzsot sérted meg, ami meg kell védjen. Az, hogy látszólag teszi a dolgát, még semmit nem jelent...
Ez kb ugyanaz, mint amikor a biztonsági övet egy csipesszel megakasztod, hogy ne szorítsa le a testedet.

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6287 Dátum: 2010.12.28 12:13:59 »
Én fizetős ZoneAlarmot használok már sokadik éve, elégedetten. Igaz, van benne annyi beállítási lehetőség, hogy a felét sem jegyeztem meg. Tehát nem az egyszerűbbek közé tartozik.  :)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6288 Dátum: 2010.12.28 12:20:34 »
...egy haverom egyszer feltette a NOD-ot, megcrackelte, azóta is magától frissít naponta többször, teszi a dolgát...
Pont ezt nem szabad, szerintem - főleg egy antivírus esetén! Egy crack mindig egy biztonsági részt használ ki és okoz, ezáltal pont azt a pajzsot sérted meg, ami meg kell védjen. Az, hogy látszólag teszi a dolgát, még semmit nem jelent...
Ez kb ugyanaz, mint amikor a biztonsági övet egy csipesszel megakasztod, hogy ne szorítsa le a testedet.

Én elégedett vagyok vele, hibátlan, a biztonsági öves hasonlat ehhez képest hülyeség...
Fizetni ilyesmiért soha nem fogok, millió féle vírusvédelem elérhető a neten amihez törés van



robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6289 Dátum: 2010.12.28 12:28:05 »
Fizetni ilyesmiért soha nem fogok, millió féle vírusvédelem elérhető a neten amihez törés van
Mivel másik millió féle vírusvédelem is elérhető a neten, ami hivatalosan ingyenes, nem is kell fizetned érte. És törést sem kell alkalmaznod.
Azonban látható, hogy ismereteid e téren kissé foghíjasok... sebaj, majd belejössz.  :tt2:

Egyébként megváltozik majd a fizetéssel kapcsolatos hozzáállásod is (ha nem hiszed el, hogy létezik mindent tudó hivatalosan ingyenes is), amikor egy vírustámadás miatt mindened elszáll a gépről, az összes munkád, családi fotód, videód, etc. Akkor már késő lesz bánni azt az évi pár ezer forintot, amit egy fizetősért kiadhadtál volna.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.28 12:31:13 írta robi »

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6290 Dátum: 2010.12.28 12:30:34 »
Egy programozó barátom csinálta, így ezen a téren neki hiszek :tt2:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6291 Dátum: 2010.12.28 12:31:56 »
Egy programozó barátom csinálta, így ezen a téren neki hiszek :tt2:
Hinni azt lehet...  ::)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6292 Dátum: 2010.12.28 12:33:20 »
Én elégedett vagyok vele, hibátlan, a biztonsági öves hasonlat ehhez képest hülyeség...
Fizetni ilyesmiért soha nem fogok, millió féle vírusvédelem elérhető a neten amihez törés van
Honnan tudod, hogy hibátlan?  :hmmmm:
Szerintem biztonsági programot nem használunk crackelve, mert sosem tudhatod, hogy pontosan mit művel a crack.
Vannak ingyenesek, vannak bizonyos ideig ingyen használhatók (de újra rakva a végtelenségig), vannak komolyak, amik promóciós kóddal 1/2-1 évig ingyen használhatók (én így Avira Premium Security Suite-ot használtam legálisan 1,5 évig ingyen) és szerintem mind jobb egy crackelt NOD-nál.
De a legjobb és ingyenes, ha az ember ésszel kattintgat  :yes:

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6293 Dátum: 2010.12.28 12:37:12 »
Azért annyira ott vagyok e téren hogy fotóim, munkáim, amit nem szeretnék elveszíteni egy külső vinyón vannak tárolva, ami csak adattárolásra van használva.
Mert nem csak vírus miatt veszthetem el az adataimat hanem egy esetleges vinyó elszállás miatt is.

Én abszolút ésszel kattingatok, nem véletlen volt hogy 10 évig nem volt problémám ilyesmivel, ezért is nem tulajdonítok neki különösebb jelentőséget.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.28 12:42:10 írta TZoli »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6294 Dátum: 2010.12.28 12:41:24 »
Üdv paranoiás Társam  :D (külső tároló és DVD  :yes:)

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6295 Dátum: 2010.12.28 12:43:39 »
Ez az alap, nem a vírusvédelem ::)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6296 Dátum: 2010.12.28 14:47:35 »
Bátor vagy, ha azt gondolod, hogy az "ésszel kattintgatás" elég ahhoz, hogy a vírusfejlesztők "eszén" túljárj.

TZoli

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6297 Dátum: 2010.12.28 15:03:31 »
Ha eddig ilyen "szerencsém" volt akkor a vírusfejlesztők jól le vannak maradva :D
Tedd túl magad rajta, majd ha gondom lesz megfogadom amit írtál, addig a bevált dolgokon nem változtatok :flowers:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6298 Dátum: 2010.12.28 15:45:06 »
Én nem téged akarlak meggyőzni, vagy rávenni, hogy változtass. A többiek felé üzentem, hogy szerintem ez nem egy követendő példa. Persze mindenki úgy cselekszik ahogyan neki jól esik, és ezzel semmi baj nincs, hisz mindenki maga vállalja a felelősséget a döntéseiért.  :flowers:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6299 Dátum: 2010.12.28 16:18:57 »
Bátor vagy, ha azt gondolod, hogy az "ésszel kattintgatás" elég ahhoz, hogy a vírusfejlesztők "eszén" túljárj.

Én használok vírusírtót, de úgy gondolom, hogy számomra felesleges (a tűzfal természetesen fontos), már nem is emlékszem mikor kaptam utoljára vírust. Iframe-be ágyazott átirányított oldalra mutató vírusokon kívül szerintem az összes többit ki lehet védeni, ha ésszel böngészek.
Corolla 1,4 VVT-i 2005