Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598987 alkalommal)

0 Felhasználó és 45 vendég van a témában

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6180 Dátum: 2010.12.13 20:49:50 »
Ha nem játékra használod akkor egyáltalán nem számít a memória mérete, 512 Mb bőven elég. A felsorolt kártyák között van érezhető különbség teljesítményben, de ez csak játékoknál lehet észrevenni, egyébként semmi különbséget nem fogsz tapasztalni, ugyanazokat a technológiákat támogatják viszont az 5450 átlagos fogyasztása csak 20 W, míg a többi valamennyivel többet fogyaszt. A VTX3D új márka, én nem igazán ismerem, de jelentős különbség nincs a márkák között, max. hűtésben, vannak olyan gyártók akik egyes modelljeiket nem referenica hűtéssel adják ki.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6181 Dátum: 2010.12.13 23:18:06 »
Annyit azért hozzátennék, hogy minél "névtelenebb" a kártya, többnyire annál kevésbé megbízható. Vagyis Asus, Shappire, Gigabyte  - ból arányaiban kevesebb hal meg. - névtelen káryákkaból több hibás akad.

Ha nem játékra kell, akkor 512Mb 5450 elég, ha játékr akell akkor 5670 1Gb (meg amit  apénztárca elbír)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6182 Dátum: 2010.12.13 23:30:52 »
Bocs ha amatőr a kérdés, csak én nem találkoztam még ilyen kütyüvel, ezért továbbítom.
Egyik ismerős karácsonyra vett egy kulcstartós digitális képkeretet. Elemmel műxik, amit USB-re csatlakoztatva lehet tölteni. Hogy megy ez? Az ember bedugja a töltőt egy computer USB-portjába, és onnan veszi fel az áramot? Meddig kell tölteni, és honnan lehet tudni, hogy már feltöltötte?
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6183 Dátum: 2010.12.14 07:33:18 »
Annyit azért hozzátennék, hogy minél "névtelenebb" a kártya, többnyire annál kevésbé megbízható. Vagyis Asus, Shappire, Gigabyte  - ból arányaiban kevesebb hal meg. - névtelen káryákkaból több hibás akad.

Ha nem játékra kell, akkor 512Mb 5450 elég, ha játékr akell akkor 5670 1Gb (meg amit  apénztárca elbír)
Sajnos azt sem tudom, hogy mi a "névtelen" az informatikai piacon. Lehet, hogy amit én annak gondolok, arra a hozzáértők azt mondják, hogy az a csúcs.  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6184 Dátum: 2010.12.14 07:38:40 »
Még egy kérdés: az asszony Dell gépe tegnap óta azt csinálja, hogy egy darabig megy (20-40 perc), aztán 3 sípolás után eltűnik róla minden. Maga a gép fut (megy a venti, világít a led), de nem reagál semmire, képjelet sem küld a monitorra. Ha a bekapcsológombját megnyomom, akkor leáll azonnal (holott akkor kellene külenie a választásos ablakot).  :?:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6185 Dátum: 2010.12.15 10:05:34 »
Megkaptam az új céges laptopomat. Hogyan tudom a régiről áttenni a torrenteket? microtorrent-et (másnéven utorrent) használok.
Az új gép Acer 4 gb ram, 1 gb ati videókártya, 320 gb hbb, és mindössze 1,6 kg. Egy baja van, hogy kicsi nekem a 13,3" kijelző, de már intéztem mellé egy 17"-os monitort  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6186 Dátum: 2010.12.15 10:12:57 »
Ha csak a torrentek kellenek, azokat alapesetben a c:\Users\*felhasználónév*\AppData\Roaming\uTorrent\ alatt találod. Ez Win7-re vonatkozik, XP-n saccra c:\documents and settings\*felhasználónév*\application data\utorrent alatt kellene lennie. Ha kell a letöltött adat is, akkor értelemszerűen a torrentek mellett annak a könyvtárnak a tartalmát is ki kell másolni, ahová az adatokat menti a program. Ezután a szoftverben az új gépen beállítod a mentés helyét, bezárod a programot, helyükre másolod a torrenteket (és esetleg az adatot), indítod a szoftvert, és már indul is a letöltés, seedelés, akármi.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6187 Dátum: 2010.12.15 10:17:41 »
Köszi! Valamelyik este majd elszórakozom vele!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6188 Dátum: 2010.12.15 10:34:55 »
Bocs ha amatőr a kérdés, csak én nem találkoztam még ilyen kütyüvel, ezért továbbítom.
Egyik ismerős karácsonyra vett egy kulcstartós digitális képkeretet. Elemmel műxik, amit USB-re csatlakoztatva lehet tölteni. Hogy megy ez? Az ember bedugja a töltőt egy computer USB-portjába, és onnan veszi fel az áramot? Meddig kell tölteni, és honnan lehet tudni, hogy már feltöltötte?
Kiderült, a kütyü volt a rossz. Magától kellett volna töltődnie, de nem tette.
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6189 Dátum: 2010.12.15 12:46:34 »
Még egy kérdés: az asszony Dell gépe tegnap óta azt csinálja, hogy egy darabig megy (20-40 perc), aztán 3 sípolás után eltűnik róla minden. Maga a gép fut (megy a venti, világít a led), de nem reagál semmire, képjelet sem küld a monitorra. Ha a bekapcsológombját megnyomom, akkor leáll azonnal (holott akkor kellene külenie a választásos ablakot).  :?:
Várj egy negyed órát, kapcsold be, és a bios-ba nézd meg (hagyd benne egy ideig), hány fokot mutatnak az érzékelők (ha van ilyen feature a bios-ban). Vagy tegyél fel Windows alá valamilyen hőmérséklet figyelő progit (Motherboard Monitor, SpeedFan vagy amit az alaplaphoz/géphez adtak) - és folyamatosan nézd, hogy alakulnak a hőmérsékletek.
Nagy valószínűséggel valami túlmelegszik - nem elég hatékony a hűtés, a ventik alatti hűtőbordák telenyomódtak porral. Általában cserélni szoktam ezeket (ventikkel együtt), ha ez beigazolódik. Egy kis kompresszorral kifújom a gépet, eszméletlen, mekkora porfelhő szokott kijönni belőle (ezt mindig kültérben, min. erkélyen szoktam).
(egyszer közel dolgoztam egy autóműhelyhez, az ott lévő gumisnak a központi kompresszorával fújtam ki egy gépet - olyan lett, mintha vadi új alkatrészekből állítottam volna össze aznap - na ekkor döntöttem el, egy kis kompresszort veszek erre a célra. Szájjal vagy sűrített levegő spray-el fújkálni nem sokat segít + a sűrített levegő alacsony hőmérséklete káros is lehet)
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.15 12:48:50 írta robi »

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6190 Dátum: 2010.12.15 20:42:00 »
Még egy kérdés: az asszony Dell gépe tegnap óta azt csinálja, hogy egy darabig megy (20-40 perc), aztán 3 sípolás után eltűnik róla minden. Maga a gép fut (megy a venti, világít a led), de nem reagál semmire, képjelet sem küld a monitorra. Ha a bekapcsológombját megnyomom, akkor leáll azonnal (holott akkor kellene külenie a választásos ablakot).  :?:

Túlmelegszik, vagy a párnán-térdén... laptopolt, ami lezárta a szellőzőnyílásokat, vagy telement porral, vagy besz@ rt a ventillátor.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6191 Dátum: 2010.12.16 07:23:16 »
Első körben én is a melegedésre gondoltam, mondjuk ez az egyszerűbb probléma. Hétvégén majd szétszedem és meglátom. Mondjuk kompresszorom nincs, max CO2-t tudok ráfújni egy száraz szódásüvegből  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6192 Dátum: 2010.12.16 07:50:17 »
Bótban lehet kapni palackozott sűrített levegőt, azzal kell nekiállni. Lehetőleg az erkélyen, teraszon.  :devil:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6193 Dátum: 2010.12.16 10:24:39 »
Notinál is elég macerás kifújni szétszedés nélkül!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6194 Dátum: 2010.12.16 16:07:42 »
Windows 7-nél holgyan tudom beállítani, hogy az asztalon lévő ikonok feliratának (alatta a szövegnek) ne legyen arnyéka? Eléggé zavar, nem tetszik.
Köszönöm!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...