Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1576031 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #90 Dátum: 2004.04.10 22:14:51 »
Idézetet írta: ""
Ez a router mennyibe fáj :?:



D-Linket szoktuk szállítani, azt nagyker 15 körüli áron szoktuk megtalálni.


Szeke:

Ha ésszel használják a netet, akkor nincs gond, én hozzá vagyok szokva a mindenhova kattingatós emberekhez  :(
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #91 Dátum: 2004.04.12 23:26:30 »
Idézetet írta: "NoGun"
Marcipán,

Nekem is repotec van, vagy fél éve, semmi gondom vele, amióta bekapcsoltam, nem láttam. Annyi különbség van a nevesebbek és ez között, hogy ezt 2-3 hetente ki kell húzni a konnektorból, mert valami az agyára megy, de azt vettem észre, hogy az XP-men futtatok valamilyen program kombinációt akkor szál el.

Viszont 10 rugó volt.

4 gépet tudnék rádugni, de nem szükséges sem cross kábel sem dupla kártya a szerverbe, hisz ez egyedül megold mindent.

Ezen lógnak a gépeim és automatikusan kiosztja a címeket vagy mi ...

Szóval szerintem ne menj tovább, hanem üzemeld be ...

ha kérdés van jöhet ide, de jobb ha a mélcímemre vagy messengerre, most is be vagyok kapcsolva ...


A gond nem az, hogy REPOTEC, ezt en sem mondtam ( mivel ezek a cuccok 1-2 gyarto vezerlochip-jet hasznaljak a halozati ezskozokben) hanem hogy marcipan nem ADSL routert vett, egy 4 portos switch -el egybeepitve hanem , legalabbis a megadott tipusszam alapjan, egy sima switch-et ami legfeljebb arra jo hogy negy gepet osszekosson helyi halozatban. Az RP-1705K tipusu REPOTEC eszkoz egy kutya kozonseges halozati eszkoz semmi WAN port, semmi NAT os tuzfal,semmi DHCP server, tehat ezt dugdoshatja az ADSL modembe nem fog menni a net meg lehet hogy egy geprol sem , nemhogy kettorol.
Ha a REPOTEC nel maradunk(neked NoGun bevalt, pontosan mi is a tipusszama ?), akkor mondjuk
ezek kozul kellene valasztani
 
 Broadband Router  
RP-IP2014/B 1+4-P Broadband Router
RP-IP3014 1+4-P High Performance Broadband Routerr
RP-IP515LM 1+4-P Broadband Routerr
RP-IP1800 1-P 10/100Mbps ADSL Broadband Router
RP-IP4800 4-P 10/100Mbps ADSL Broadband Router
RP-IP84R 4-P ADSL Ethernet Router
 
ezeket a honlapjukrol vettem.
DE , ha elfogad egy tanacsot Marcipan akkor valami nevesebbet vesz, pl SMC vagy D-link amit Tamas69 is mondott .


MiCKEY, csinalj valami halozattesztet(ha nincs progid akkor  tracerout v. folyamatos ping mondjuk 4096 csomagokkal a 2 gep kozott) hatha kiderul valami, egyebkent lehet gond ha nincsenek egy workgroup-ban.Mert allandoan kerdezgetik a DNS serveruktol hogy hol van a masik,ha a wireless/DSL gateway osztja DHCP-n az IP cimeket akkor persze storno az otletem, akkor mas a gond.

De jo hosszu voltam  :D

Akkor mar leirom azt is hogy mentem cirka 750 Km -t es az atlagfogyim 5 l/100km lett.Nagy csaladi korutazas volt.  :)
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #92 Dátum: 2004.04.12 23:55:16 »
Beköti az ADSL modemet a 4 portos Swich-be, és mindkét gép a hozzá adott tárcsázó progival föl tud mászni a netre, de így egyszerre nem megy!, illetve az egyikkel feltárcsáz, és ez osztja a másik felé, akkor mindkettő megy - és ezt megcsináltuk - nem kell két hálókártya egyik gépbe sem! -viszont elég macerás a beállítás is, meg a használat is!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

NoGun

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 585
    • http://www.nogun.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #93 Dátum: 2004.04.13 00:07:15 »
Repotec Broadband Gateway Router

a setupjában pedig az van, hogy:

Cable/DSL Gateway router and fast ethernet switch.

a számát most nem tudom megnézni, mert be van építve alulra ... de talán RP-IP2014

Ennél lejjebb nem érdemes menned, mert szerintem majdnem annyi mint a te kütyüd...
HORDD EL MAGADON!
____ www.nogun.hu ______

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #94 Dátum: 2004.04.13 11:57:58 »
Az avatarba hogy lehet emotikonokat beilleszteni?
music     

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #95 Dátum: 2004.04.13 12:06:19 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Beköti az ADSL modemet a 4 portos Swich-be, és mindkét gép a hozzá adott tárcsázó progival föl tud mászni a netre, de így egyszerre nem megy!, illetve az egyikkel feltárcsáz, és ez osztja a másik felé, akkor mindkettő megy - és ezt megcsináltuk - nem kell két hálókártya egyik gépbe sem! -viszont elég macerás a beállítás is, meg a használat is!


 :D  Nem kotozkodni akarok veled ,de most segiteni akarunk Marcipannak vagy szivatjuk kicsit ?  8)

Te is irod hogy azert kell rendesen mokolni hogy egy ilyen megoldas "mukodjon", mert elvileg mukodhet csak a rendes hasznalat kozben tobb hiba is becsuszhat valamint egyaltalan nem kenyelmes.Elboltolja, kicsereli, rafizet 5-6 ezret es van egy ADSL routere, szerintem nem kerdes hogy mit kellene valasztania.(egyebkent a valtozo MAC adress miatt  a felvaltva tarcsazo gepekkel, lehet hogy kitiltana a szolgaltato, ugyanis benne van a szerzodesben hogy egy gep csatlakozhat,bar ilyet meg nem hallottam, nem igazan van ra kapacitasuk)
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #96 Dátum: 2004.04.13 12:15:04 »
Idézetet írta: "MrIP"


 :D  Nem kotozkodni akarok veled ,de most segiteni akarunk Marcipannak vagy szivatjuk kicsit ?  8)


Csak említettem, hogy úgy is lehet :twisted: , de valóban a legegyszerűbb a router beiktatása, mi annakidején, amikor még a router nagyon drága volt, és az adsl-ből az első próbálkozások mentek, akkor csináltunk egy illen rendszert, és az idén cseréltük ki routerre, mivel kinőtték a 4 portos SW kapacitását. -azót aműködött!!, csak az elején kellett sokat szöszölni vele.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #97 Dátum: 2004.04.13 17:33:56 »
Juhéjjjjjjjj!!!

ADSL kész :!:

A kettéosztást elborítékoltam.
arcipán

03' YARIS SOL  50

rezol

  • Vendég
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #98 Dátum: 2004.04.13 23:10:57 »
800MB-os CD RW-t lehet kapni valahol?
Egyáltalán létezik?

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #99 Dátum: 2004.04.14 09:27:08 »
Idézetet írta: "Szonár"
800MB-os CD RW-t lehet kapni valahol?
Egyáltalán létezik?


Hááát, nem tudom létezik-e, de én nem erőltetném a használatát ha nem muszály. A nagyobb kapacitásu CD-ken sűrűbb a spirál. Esetleg sűrűbb, mint a szabvány, ezért nem minden olvasó tudja kezelni. (700 MB-ossal még nem volt gondom.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #100 Dátum: 2004.04.14 12:00:16 »
Idézetet írta: "Szonár"
800MB-os CD RW-t lehet kapni valahol?
Egyáltalán létezik?


Igen lehet, es 870Mb -et is a http://www.cdabc.hu -nal peldaul

Multidisc CD-R 90 / 800 MB Jewel Case   191 Ft   239 Ft
Multidisc CD-R 99 / 870 MB Jewel Case   213 Ft   266 Ft

de valoban nem ajanlott, max adat kiirasra es nagy valoszinuseggel csak az a cd iro olvassa tokeletesen vissza amelyik megirta, termeszetesen nem minden iro tudja kezelni .

Vagy van most egy uj technika : HD-BURN  ez egy dupla iras 700Mb/80 percesre 1,4 Gb irhatsz ki pl Sanyo CRD-BPDV2  http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=17645 vagy dvd iroval egyutt MSI DR8-A2  http://www.hwsw.hu/hir.php3?id=25087

persze ez sem tulsagosan kompatibilis a regi CD olvasokkal/irokkal  :)

DE miert akarsz ekkora cd-t venni  :?:
(ha egy SVCD-t szeretnel kiirni isobol vagy egy svcd formatumu nagymeretu MPEG-1 fajlod van, vagy Audio CD image-d ami tul nagy akkor annak nyugodtan nekiugraszthatod az irot mert az image fajlok lehetnek nagyobbak) 8)
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #101 Dátum: 2004.04.14 12:13:30 »
Kis segítség kellene.

Kaptam ingyen egy Compaq pocket pc-t (3630-as típus), aminek a képernyője keresztbe el van repedve. Ha bekapcsolom azt mondja, hogy kalibráljam a képernyőt, bökjek a kis keresztre ahova megy. Ezt meg is teszem, de amikor vége lenne, kezdi előröl. Szerintem az érintőképernyő repedése miatt lehet.
Van esetleg vkinek ötlete, hogy mit lehet csinálni vele, hol lehetne megnézetni, és kb mennyibe kerülne egy javítás. Csak hogy érdemes-e egyáltalán megcsináltatni.

Itt egy link a kütyüről:
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B000051JUJ/104-5343935-9778359?v=glance

Köszi a segítséget
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #102 Dátum: 2004.04.14 12:27:55 »
Igyekezzél a kereszt közepét megérinteni és akkor nem kezdi újból. (én 3 percig játszottam vele mire rájöttem :) )

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #103 Dátum: 2004.04.14 12:38:00 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Igyekezzél a kereszt közepét megérinteni és akkor nem kezdi újból. (én 3 percig játszottam vele mire rájöttem :) )


Tök a közepét érintettem meg középen és mind a 4 sarokban de mindig újra kezdi. MOst kipróbáltam 8-szor kezdte újra úgyhogy meguntam:-)
Szerintem zavarja a keresztbe törött érintőképernyő
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #104 Dátum: 2004.04.14 12:52:39 »
Idézetet írta: "SZegecs"

Tök a közepét érintettem meg középen és mind a 4 sarokban de mindig újra kezdi. MOst kipróbáltam 8-szor kezdte újra úgyhogy meguntam:-)
Szerintem zavarja a keresztbe törött érintőképernyő


Szerintem az a baj, hogy az érintőképernyő úgy működik, hogy tele van vékony huzalokkal. Na gondolom jónéhány elszakadt közülük a repedésnél. Szerintem ezen csak csere fog segíteni. A HP oldalán vannak szervizek, kérdezd meg őket - már amelyik neked könnyebben elérhető. Ez viszont nem biztos, hogy olcsó lesz.
Attila 31
  - Avensis
- Prius