Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598178 alkalommal)

0 Felhasználó és 55 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6075 Dátum: 2010.11.09 23:20:34 »
Praktikus.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6076 Dátum: 2010.11.09 23:26:48 »
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)  
Én ezt nem hagynám ki. A virtualizációé a jövő, a Windows Server 2008-nak ez már követelmény, a Win7 utáni (sőt lehet a Win7 R2/SP2 -nek is már) oprendszereknek is az lesz. És már most van számos virtualizációs komoly cucc a piacon, mi éppen VMware ESXi-re állunk át egyik fontos rendszerünkkel - ma is intenzíven foglalkoztunk az üggyel - remélem holnap estére már az egész szerverkörnyezet virtuálisan üzemel (fizikai vas már nincs közvetlenül benne).
Egy otthoni használatra szánt gépnél is lényeges?
Mint írtam, követelmény lesz a következő oprendszerekben (otthoniakban is). Ezzel fogják tudni megoldani, hogy még biztonságosabb legyen a rendszer a kártékony kód ellen.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6077 Dátum: 2010.11.10 13:21:26 »
A virtualizáció kelleni fog 3 éven belül. Plusz veszel egy ilyent: http://pcx.hu/termek/gigabyte-4550-512mb-hm-ddr3-low-profile-gv-r455hm-512i-videok-225-rtya-59316 és minden oké, esetleg passzívot, hogy ne legyen hangos, bár én rátennék egy halk ventit aztán kész.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6078 Dátum: 2010.11.10 15:55:24 »
Hogy a hozzám hasonlóan kevésbé képzett emberek is értsék: a mai júzerek hány százaléka rendelkezik ezzel a lehetőséggel? <0.5%?  :?: És 3 év múlva?
Autós nyelven: olyan ez, mint az adatptív kanyarkövető fényszóró? Praktikus, de meg lehet lenni nélküle?
És nem hinnám, hogy hirtelen mindenki lecseréli az OPrendszerét 3 éven belül.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6079 Dátum: 2010.11.10 16:24:36 »
Ha minden igaz 3 éven belül itt a Win 8, de addig még bármi megtörténhet, lehet az AMD kitalál valami sokkal jobbat stb. azt vedd amelyiket akarod, 3 év sok idő, majd ha szükség lesz rá kicseréled.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6080 Dátum: 2010.11.10 22:04:47 »
Autós nyelven: olyan ez, mint az adatptív kanyarkövető fényszóró? Praktikus, de meg lehet lenni nélküle?
Olyan mint kb 2-3 évvel ezelőtt volt az ESP.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6081 Dátum: 2010.11.10 22:11:03 »
Microsoft! -webcam brutál drága de amit teszteltünk, az megy W7 64 biten.
A "tender" nyertese: Microsoft Lifecam Cinema 720p Auto Focus USB 8MP Webcam eBay-ról rendelve.

Jó választás, az egyik csúcs-webcam, amit most lehet kapni. Melyik eladónál találtad meg normális áron?
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260684927553

Meg is jött. Tényleg brutáljó. Fémházas  :cool2:
A képe olyan webkamerás - naná - de az 1280x720 HD felbontást tényleg tudja.
Három marha nagy előnye van:
- autofókusz
- nagyon gyors (bekapcsolás Skype-ban, 1mp alatt megjelenik a kép teljes értékben, és nem akadozik)
- állati jó még kevés fényben is - nem zajosodik, helyette csökken a fps valamennyit (30-ról úgy 15-re)
A Win7 64bit 20mp alatt lerántotta magának a drivert hozzá  :clap:

Kösz skacok, ez jó tanács volt (bár a zsebem könnyebb lett tőle jócskán - nade a nagyi hogy örül a vonal másik végén :flowers:)
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.10 22:12:35 írta robi »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6082 Dátum: 2010.11.11 07:47:12 »
Autós nyelven: olyan ez, mint az adatptív kanyarkövető fényszóró? Praktikus, de meg lehet lenni nélküle?
Olyan mint kb 2-3 évvel ezelőtt volt az ESP.
Okés, így már jobban érthető.  :)
/és a fórumozók hány %-ának van a kocsijában ma?/  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6083 Dátum: 2010.11.11 09:16:03 »
Azért más megvenni egy 5 millió feletti új autót ESP-vel, mint egy 45ezres Procit virtualizációval... én azt mondom, ha van rá keret, akkor vedd meg azt, ha viszont integrált vga kell és nincs abban a prociban, akkor vedd az integrált procit.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6084 Dátum: 2010.11.12 07:20:39 »
Nézegettem az ajánlott grafikus kártyák (Ati 4xxx, 5xxxx) adatait, a rájuk applikált proci órajele 500-650 MHz közötti.
Az i5-660-ban 733 MHz-es, a 661-ben 900 MHz-es grafikus mag van. Az előbbiben van virtualizáció, az utóbbiban nincs.
Megnéztem, hogy az Intel magok közül melyek tudják a virtualizációt: Q9000, E8000 sorozat, i5 és i7 nagy része, néhány Xeon. Nem épp a populáris szériák.
Minden esetre nem zárkózom el semmi jótól, csakhát minden az Ányegin múlik. És inkább legyen egy erősebb vas most, mint egy olyan kihasználatlan opció benne parlagon, ami a gép kifutási ideje alatt vagy szokványos lesz, vagy nem.  ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6085 Dátum: 2010.11.12 10:22:26 »
Azért más megvenni egy 5 millió feletti új autót ESP-vel, mint egy 45ezres Procit virtualizációval... én azt mondom, ha van rá keret, akkor vedd meg azt, ha viszont integrált vga kell és nincs abban a prociban, akkor vedd az integrált procit.
Értem én, és köszi!  :)
Amúgy ha VGA-val együtt nézzük, az már mindjárt 70e lesz. Más ennél kevesebbért vesz komplett gépet. ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6086 Dátum: 2010.11.12 14:11:59 »
Azért más megvenni egy 5 millió feletti új autót ESP-vel, mint egy 45ezres Procit virtualizációval... én azt mondom, ha van rá keret, akkor vedd meg azt, ha viszont integrált vga kell és nincs abban a prociban, akkor vedd az integrált procit.
Értem én, és köszi!  :)
Amúgy ha VGA-val együtt nézzük, az már mindjárt 70e lesz. Más ennél kevesebbért vesz komplett gépet. ;)

Más meg ennyiért vesz billentyűzet+egeret :D na jó az elég extrém tudom, de azért 1 év alatt én is kicsengettem olyan 130-at egérre 2007-ben  :whistling: :innocent:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6087 Dátum: 2010.11.12 14:48:19 »
Nézegettem az ajánlott grafikus kártyák (Ati 4xxx, 5xxxx) adatait, a rájuk applikált proci órajele 500-650 MHz közötti.
Az i5-660-ban 733 MHz-es, a 661-ben 900 MHz-es grafikus mag van. Az előbbiben van virtualizáció, az utóbbiban nincs.
Megnéztem, hogy az Intel magok közül melyek tudják a virtualizációt: Q9000, E8000 sorozat, i5 és i7 nagy része, néhány Xeon. Nem épp a populáris szériák.
Minden esetre nem zárkózom el semmi jótól, csakhát minden az Ányegin múlik. És inkább legyen egy erősebb vas most, mint egy olyan kihasználatlan opció benne parlagon, ami a gép kifutási ideje alatt vagy szokványos lesz, vagy nem.  ::)

A videokártyák esetén nem csak az órajel és a memória számít, ez sokkal bonyolultabb történet (stream processzorok száma, memória sávszélesség stb. szintén számítanak). Célszerű teszteket olvasgatni, onnan tájékozódni. A te esetedben ha nem játszol a gépen, szerintem az i5-be integrált megoldás lenne a legjobb, fogyasztás szempontjából is, bár nem jelentős különbségekről van szó. A HD filmek lejátszását és a Flash hardveres gyorsítását már támogatja ez is, az AMD kártyái a 4xxx sorozattól kezdve szintén. Viszont Ha néha játszol is, akkor talán egy olcsóbb AMD HD4xxx vagy 5xxx lenne a jobb választás.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6088 Dátum: 2010.11.17 16:02:39 »
Szeretnék összerak(at)ni egy asztali gépet, következő szempontok alapján:
-felhasználás jellege netezés, office jellegű, filmnézés;
-sok usb csatlakozó kellene, különféle kütyük miatt (külső winchestertől a nyomtatón keresztül a fényképező stb...)
-ha lehetséges, meglévő házat felhasználnám, akár táppal együtt is, SATA winchestereimmel együtt, szükséges lenne 2-nél több SATA csatoló
-ha egy mód van rá, full hd-t tudjon kezelni a videokártya, viszont nem érdekel, ha alaplapi és tudja; viszont kellene a tv-out, szóval mégiscsak önálló kártya legyen :D
-memória csak annyi kell, ami a fentiekhez megfelelő (gondolom 2 GB elég)
Mindegy igazából a processzor, alaplap márka, csak jó legyen. Játszani pedig egyáltalán nem szoktunk (ja, és az ár igencsak számít...)

Ha valaki tudna ebben segíteni, megköszönném, konkrét ajánlatot (Budapesten) is szívesen várok! Köszönöm!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6089 Dátum: 2010.11.17 20:57:52 »
A TV out VGA lesz a gond, mert mamár igazán csak HDMI kimenetesek vannak, a többi meg bőven megoldható. Ha a táp legalább 350W .
Mennyi nálad a sok USB? 10-12 db elég ? SATA 4-6-8db ? Ha a meglevő konfigról küldessz priviben egy leírást, meg arról, hogy kb. miket raknál rá eszközöket, küldök konkrétat.

Amit így "látatlanba " mondok: Normális integrált VGA-s HDMI-s Alaplap+Egyszerű 2 magos proci + 2 Gb ram ~35-40e -től ( most fejből mondtam ) Eldöntendő, hogy AMD, vagy Intel. - Az AMD-s Ati chipes lapok többnyire jobban felszereltek ugyanazért az árért, és a VGA-juk is jobb, mint az Intel vertziók.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!