Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598309 alkalommal)

0 Felhasználó és 45 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6030 Dátum: 2010.11.03 22:14:39 »
Az az i5 bőven tudja, amit az AMD, a Plextort feledd el, nem annyira jó már, mint a neve. A NEC-et is, az meg kimondottan sz*r

-Ha úgy kb tudod, hogy mit akarsz, írj egy privit, összerakok valami használhatót neked!

Akkor optikai meghajtóból mit érdemes? A Samsungokról nem sokat tudok, az LG-kről annyit, hogy cégnél és ismerősi körben a legtöbb a gari lejárta után pár héttel-hónappal elhalálozott.  Érdemes belőle SATA-s vagy jó az IDE?

A választott i5 a cpubenchmark szerint 15%-kal az AMD alatt van.  ::)

Inteles alaplapból nem találtam integrált VGA-sat, de attól még létezhet.

LG.  bruttó 4250 pénzért nem mindegy, hogy elszáll, vagy nem? egyébként nekem 1,5 éve van benn, a régi is jó volt 2,5 évig, csak IDE és abból a csatiból kevés volt az új alaplapon.
A gar után bedöglik dolog mindenhol működik ( mert gari időben kicserélik, ha elmegy 3 évet akkor megdolgozott az áráért, ha gari után 1 hónappal meghal, akkor bosszantó = mennyire sz@r)

i5 lebegőpontos számításban ( pl autocad - 3d számítások ) kétszer körbefutja az AMD-t játékhoz viszont az AMD jobb kb ugyanennyivel ( főleg Ati chipsetes lapokban) .
CPU bench esetén a 15% kb azonosnak tekinthető, sokszor egyértelműen (tapasztaltan) gyorsabb procikat lassabbnak mutat, mert az a mérési metódus azt eredményezi.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6031 Dátum: 2010.11.03 22:20:36 »
Ez a lap is integrált VGA-s!!!! Analog+HDMI!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6032 Dátum: 2010.11.04 10:50:55 »
Kicsit úgy érzem, hogy az ágyúval verébre jelenség van...

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6033 Dátum: 2010.11.04 11:07:01 »
HTPC-be teljesen mindegy milyen proci megy, én Core i3-at vennék, az bőven elég HD filmekhez, hozzá valami olcsó, de jó lapot, pl Asrock-ot, mellé 2GB DDR3 1333/1600 memória, beleraknám egy olcsó házba, Corsair CX400, LG optika, WD vinyó azt csókolom. Optikából LG-t kell venni, az a legolcsóbb, az összes meghal a gari lejárta után, szóval mindegy, de az enyém is már 2 éve megy lassan, NEC gáz olvasásban, Samsung se rossz.

Mire akarod használni ezt a gépet? Én annak a híve vagyok, hogy mindenki vegye meg a számára szükséges legolcsóbb gépet, ami bővíthető és ha netán nagyobb kraft kell, dobsz bele VGA-t, vagy procit/ramot és kész, de nem áll benne a pénzed, hiszen elég nagy értékvesztése van a gépeknek.

AMD játékra dolog pedig nem teljesen igaz, sőt amivel én játszok Counter-Strike: Source, hát ott az AMD olyan szinten elvérzik, hogy csak na. Hiába, el kell fogadni, hogy nagyon sok minden Intel-re van optimalizálva, amin nem kell csodálkozni. VGA terén viszont csakis AMD. Intel CPU + AMD VGA a legjobb páros jelenleg.

http://prohardver.hu/teszt/core_i3-530_vs_phenom_ii_x4_925/versenyzoink.html itt láthatod egy Core i3 és egy PhenomII X4 összehasonlítását, nem rossz az i3, átlagos felhasználásra szerintem jelenleg a legjobb vétel.

http://prohardver.hu/teszt/processzorok_40_000_forintert/a_valasztek.html itt pedig a 40ezres kategóriába tartozó procik tesztje.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.04 11:10:39 írta diegho »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6034 Dátum: 2010.11.04 11:50:21 »
Mire akarod használni ezt a gépet? Én annak a híve vagyok, hogy mindenki vegye meg a számára szükséges legolcsóbb gépet, ami bővíthető és ha netán nagyobb kraft kell, dobsz bele VGA-t, vagy procit/ramot és kész, de nem áll benne a pénzed, hiszen elég nagy értékvesztése van a gépeknek.

http://prohardver.hu/teszt/processzorok_40_000_forintert/a_valasztek.html itt pedig a 40ezres kategóriába tartozó procik tesztje.
Köszi, ez a cikk nagyon jó és meggyőző. Tahát akkor inkább i5.
Játék nem jellemző, photoshop, videószerkesztés, be/kitömörítés.
És kicsit inkább nagyobb vas, hogy a következő 6 évben ne kelljen hozzányúlni. A mostani 5 éves múlt Athlon64 3200+ ketyeg benne, ehhez képest kell egy-két szintet ugrani.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6035 Dátum: 2010.11.04 12:18:48 »
A P55 és H55 alapok között van valami fontos különbség?   ::)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6036 Dátum: 2010.11.04 13:22:43 »
Ez az i5-ös cucc? A 760-as csak 4e pluszt jelent a 650-hez képest, annyit talán megér. Egy Asrock H55M-Pro alappal 5e-t lehetne nyerni.
Találtam egy eléggé redukált méretű fekvő házat, kérdés, hogy a beépített 275W táp elég-e:

Alaplap    ASUS P7P55-M    
Processzor    INTEL Core i5-760 2.80Ghz 1156 BOX    
Memória    KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR3 1333Mhz    2 db    
Videókártya    ASUS EAH5450 SILENT/DI/512MD2(LP) PCIE    
Merevlemez    WD 640GB 7200rpm 64Mb SATA2 WD6400AARS    
Optikai egység    LG GH22NS40 SATA Fekete    
Billentyűzet + Egér    LOGITECH Cordless Desktop S520
Ház    THERMALTAKE VK72721N2ED SD200 fekete (393 x 367 x 99 mm)   
Kártyaolvasó    HKC CR001B 3,5" Belső
Szoftver    MICROSOFT Windows 7 Home Premium 64bit EN
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6037 Dátum: 2010.11.04 13:49:13 »
H55 van integrált vga
P55 nincs integrált vga, csak a kivezetés, hiszen van integrált vga-s intel proci is, azok amelyikeknek nem 0 az utolsó száma, hanem 1
lehet keverem a kettőt, ennek majd utána nézek később, most pont tanfolyamot tartok és szünet van :D

Alaplap Asus vagy Asrock, amelyik szimpatikus.

Thermaltake házat mennyiért vennéd? Beépített táp kérdéses, 275w elég, de a thermaltake néha elég gáz beszállítókkal is dolgozik. Mennyire fontos neked a géped hangja? Én nagyon halk gépet raktam össze magamnak, nálam a Corsair CX400 volt emiatt a befutó, de van egy tartalék Seasonic 400W-os tápom is (a Corsair CX400 valójában egy Seasonic táp), ezeknek tényleg semmi hangjuk nincs. Majd pár halk szellőztető ventit is szerezz be, ebben is tudok tanácsot adni, sőt van egy ismerős, aki kifelyezetten spéci dolgokkal foglalkozik, hűtés és házak terén, érdemes nála körülnézni, bár már 2 éve nem beszéltem vele, de szerintem még megvan a boltja Pesten, délután, vagy este írok pár részletet és árat!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6038 Dátum: 2010.11.04 14:08:44 »
Majd pár halk szellőztető ventit is szerezz be, ebben is tudok tanácsot adni, sőt van egy ismerős, aki kifelyezetten spéci dolgokkal foglalkozik, hűtés és házak terén, érdemes nála körülnézni, bár már 2 éve nem beszéltem vele, de szerintem még megvan a boltja Pesten, délután, vagy este írok pár részletet és árat!
Szia!
Engem speciel érdekelne egy 40mm x 40mm x 10mm-es venti a lehető leghalkabb, 5 vagy 12 voltos. Tudsz árakat szerezni?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6039 Dátum: 2010.11.04 14:33:27 »
Thermaltake házat mennyiért vennéd? Beépített táp kérdéses, 275w elég, de a thermaltake néha elég gáz beszállítókkal is dolgozik. Mennyire fontos neked a géped hangja?
A ház főként a mérete miatt érdekes, minden cm számít; olyan 24e-ért mérik, táppal együtt. Táp nélkül nem láttam ezt a méretet.
A hang meg - a lehető legcsendesebb  ;) Most van egy Dell irodai gép, annak semmi hangja nincs (illetve egy minimális ventillátorhang), a notin meg a két venti hangja hallható terhelésnél, de nem durva.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6040 Dátum: 2010.11.04 15:10:35 »
A ház főként a mérete miatt érdekes, minden cm számít; olyan 24e-ért mérik, táppal együtt. Táp nélkül nem láttam ezt a méretet.
Akkor nagyon vigyázz, vásárlás előtt vidd magaddal a collstokkot, mert az árlistákban lévő méretek ritkán igazak. 1-2 cm eltérés simán előfordul, a beszállítók gyakran szemre töltik ki az excelt, onnan pedig mindenki csak copy-zza a számokat. Ja és a háznak lábai is vannak, azt a 7-8mm-t is el szokták felejteni belekalkulálni.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.04 15:14:05 írta robi »

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6041 Dátum: 2010.11.04 15:29:57 »
No. 40mm ventillátorok: http://pcgear.hu/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=169&Itemid=6

Mind a noiseblocker mind a papst szuperjó márka, bármelyiket veszed tökéletes választás.

pcgear.hu az oldal amit említettem, minden finomság van amire szükség lehet, én még annó kisker létemre is innen vásároltam, mert egy nagyon normális ember csinálja, nagyon korrekten, csak ajánlani tudom.


Whis!
Házból mekkora kell? Ha a honlapon nincs is, hívd nyugodtan, mert be tud szerezni dolgokat, de ha megadod a maximum dimenziókat én is nézek házat, mert én nem a boltnál nézem, hanem a gyártóknál, ahonnan Ő is rendeli. Első körben nézd át a Silverstone házakat, tudom nem olcsók, de az egyik legjobb minőség, ha  túl drágának tartod őket nézek hasonló minőséget 20 körül  ;)

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6042 Dátum: 2010.11.04 16:02:56 »
Csak fekvő ház jöhet szóba? Mit szólnál egy Asus Barebone-hoz? http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=HRK4roxUFwtzMBCO&templete=2 szerintem pofásak és megérik az árukat. 37000 körül vannak, kapsz alaplapot, házat, tápot, kártyaolvasót.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6043 Dátum: 2010.11.04 20:01:25 »
A fekvő férne el igazán a meglévő helyen. Egy 39-36-10 mérettel már kiegyeznék. Vagy még kisebb mélységűvel méginkább.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6044 Dátum: 2010.11.04 21:21:07 »
A fekvő férne el igazán a meglévő helyen. Egy 39-36-10 mérettel már kiegyeznék. Vagy még kisebb mélységűvel méginkább.

mármint 10 centi magas legyen? Az elég necces, oda már lehet csak low profile vga fér be, de körülnézek még ma este, vagy holnap délelőtt mit lehet kitalálni rá. Ekkora méretben szerintem lehet csak mini ITX házakat fogsz kapni, a magasság a kevés. Nagy teljesítményhez ilyen pici háznál a szellőzés lesz a gáz, nézek pár belső képet a thermaltake-ről amit írsz, hátha valami jó elrendezésű.

Update: megnéztem a házat. Belső elrendezés jó, viszont ebben tápot nem kell cserélni, ha netán túl hangos lenne, mert TFX szabványú. Meg kéne tudni mennyire hangos ez a táp, ha vállalható a hangja, akkor vedd meg. 20-at megér.
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.04 21:46:06 írta diegho »