Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1599646 alkalommal)

0 Felhasználó és 48 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
QoS
« Válasz #6000 Dátum: 2010.10.31 02:24:30 »
Volna egy kérdésem. Mi értelme van, hogy az otthoni router QoS-t is tudjon - Magyarországon?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: QoS
« Válasz #6001 Dátum: 2010.10.31 03:56:05 »
Volna egy kérdésem. Mi értelme van, hogy az otthoni router QoS-t is tudjon - Magyarországon?
Á, ez nem az a fajta QoS, amire gondolsz. A házi routerek QoS-je csak annyi, hogy a WAN porton lévő forgalmat szabályozza bizonyos kritériumok alapján. Ez akkor hasznos, ha mindig teljesen, maxiumra kihasználod azt a sávszélességet, amit a szolgáltatódtól kapsz.
Pl. be tudod állítani, hogy ha folyamatosan torrentezel, de közbe időnként Skype-on vagy VoIP-on is akarsz beszélni, akkor a router intelligensen figylei a hang-adatfolyamot, és visszaveszi a torrent-ek sávszélességét, míg észre nem neszi hogy befejezted a csevegést. Így maximális hatékonysággal mehet a fájl transzfer, és a hangod sem szakadozik.

De ugyanezt pl netezésre is be lehet állítani: ha az egyik gépeddel keményen torrentezel, addig a párod a másik gépen az alap webböngészés közben nem fogja érezni, hogy belassult a net.

Az alap házi QoS-ek tudnak TCP portra figyelni, fizikai LAN portra, MAC címre, (belső) IP címre. A jobbfajták automatikusan detektálják a TCP/IP csomagok header-jéből, hogy milyen protokoll-hoz tartoznak.
Egyik legjobb ilyen QoS szabályzós router firmware a Tomato.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.31 03:58:10 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6002 Dátum: 2010.10.31 12:13:32 »
Microsoft! -webcam brutál drága de amit teszteltünk, az megy W7 64 biten.
A "tender" nyertese: Microsoft Lifecam Cinema 720p Auto Focus USB 8MP Webcam eBay-ról rendelve.


Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6003 Dátum: 2010.10.31 13:53:29 »
Jó választás, az egyik csúcs-webcam, amit most lehet kapni. Melyik eladónál találtad meg normális áron?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6004 Dátum: 2010.10.31 14:22:59 »
Jó választás, az egyik csúcs-webcam, amit most lehet kapni. Melyik eladónál találtad meg normális áron?
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=260684927553

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6005 Dátum: 2010.10.31 14:40:43 »
Köszi! Eltettem figyelőbe, még jól jöhet.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6006 Dátum: 2010.10.31 21:14:16 »
Microsoft! -webcam brutál drága de amit teszteltünk, az megy W7 64 biten.
A "tender" nyertese: Microsoft Lifecam Cinema 720p Auto Focus USB 8MP Webcam eBay-ról rendelve.


 :clap:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6007 Dátum: 2010.10.31 21:19:26 »
Egy ilyen konfig működőképes? HTPC alapra, micro ATX házban. Sajna az online config program nem mindig "nézi össze" az alkatrészeket, én meg nem értek hozzá:

Alaplap    ASUS M4A785G HTPC /RadeOn HD4200/
Processzor    AMD Athlon II X4 640 3.0Ghz AM3
Memória    KINGMAX TinyBGA 2048Mb DDR2 1066Mhz    2x
Merevlemez    WD 640GB 7200rpm 16MB SATA2 WD6400AAKS
Optikai egység    ASUS DRW-24B3ST Black
Billentyűzet + Egér    LOGITECH Cordless Desktop S520 HU
Ház    CHIEFTEC CS-03-B-B    
Táp    CORSAIR CX500W    
Szoftver    MICROSOFT Windows 7 Home Premium 64bit EN
Kártyaolvasó    HKC CR001B 3,5" Belső USB Fekete

Én is mondanék pár tippet HTPC-hez. Mivel HTPC-t szeretnél ezért gondolom nem másodlagos a fogyasztás és a melegedés, ezekben az AMD nem nagyon van a helyzet magaslatán. Én mindenféleképpen Intel-ben gondolkodnék, már Intel is gyárt egész jó integrált VGA-s alaplapokat, sőt procikat is. WD vinyó jó választás, de kicsit hangos lesz. Asus író halk lesz, viszont írási minőségben nem lesz valami csodás, ha csak lejátszani kell, akkor jó választás. Corsair CX500 felesleges, vegyél inkább CX400-at, bőven elég. Én eléggé fogyasztás mániás vagyok gép terén, némi gondos válogatással évi kb 5-6 ezret lehet spórolni ha napi 5-6 órát használod a gépet. Tudom nem sok, de teljesítmény is megmarad, akkor miért ne?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6008 Dátum: 2010.10.31 21:33:53 »
. WD vinyó jó választás, de kicsit hangos lesz.
Nálam egy 6400AARS Caviar Green van, de az nagyon-nagyon csendes (pedig csendmániás vagyok) és nem melegszik.

diegho

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6009 Dátum: 2010.10.31 22:05:43 »
én végigpróbáltam sok vinyót, de htpc-be, ha nem warez tárnak használják, akkor ssd. Már nem olyan drága, de hangtalan. Amúgy a green széria tényleg halk. Régebben boltos és egyben szervizes voltam, nagyon sok dolog fordult meg a kezeim között, akinek kell hardver tanácsadás szívesen segítek. Pl a tápokról elég sok dolgot tudok, no meg arról is, hogy melyik gyártó termékei tartósak és milyen igényekhez mi a legjobb ár/értékű alkatrész. Sokszor az olcsó dolgok meglepően jók.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: QoS
« Válasz #6010 Dátum: 2010.11.02 11:07:50 »
Volna egy kérdésem. Mi értelme van, hogy az otthoni router QoS-t is tudjon - Magyarországon?
Á, ez nem az a fajta QoS, amire gondolsz. A házi routerek QoS-je csak annyi, hogy a WAN porton lévő forgalmat szabályozza bizonyos kritériumok alapján. Ez akkor hasznos, ha mindig teljesen, maxiumra kihasználod azt a sávszélességet, amit a szolgáltatódtól kapsz.
Pl. be tudod állítani, hogy ha folyamatosan torrentezel, de közbe időnként Skype-on vagy VoIP-on is akarsz beszélni, akkor a router intelligensen figylei a hang-adatfolyamot, és visszaveszi a torrent-ek sávszélességét, míg észre nem neszi hogy befejezted a csevegést. Így maximális hatékonysággal mehet a fájl transzfer, és a hangod sem szakadozik.

De ugyanezt pl netezésre is be lehet állítani: ha az egyik gépeddel keményen torrentezel, addig a párod a másik gépen az alap webböngészés közben nem fogja érezni, hogy belassult a net.

Az alap házi QoS-ek tudnak TCP portra figyelni, fizikai LAN portra, MAC címre, (belső) IP címre. A jobbfajták automatikusan detektálják a TCP/IP csomagok header-jéből, hogy milyen protokoll-hoz tartoznak.
Egyik legjobb ilyen QoS szabályzós router firmware a Tomato.
De ez akkor ugye alaklmazás szinten nyúl bele - Torrent -, mert abba nem sok beleszólása van, hogy a szolgáltató hogy osztályozza az egyes forgalmakat. É ugye tipikusan nem a user => szolgáltató irány a túlterhelt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: QoS
« Válasz #6011 Dátum: 2010.11.02 11:47:46 »
Volna egy kérdésem. Mi értelme van, hogy az otthoni router QoS-t is tudjon - Magyarországon?
Á, ez nem az a fajta QoS, amire gondolsz. A házi routerek QoS-je csak annyi, hogy a WAN porton lévő forgalmat szabályozza bizonyos kritériumok alapján. Ez akkor hasznos, ha mindig teljesen, maxiumra kihasználod azt a sávszélességet, amit a szolgáltatódtól kapsz.
Pl. be tudod állítani, hogy ha folyamatosan torrentezel, de közbe időnként Skype-on vagy VoIP-on is akarsz beszélni, akkor a router intelligensen figylei a hang-adatfolyamot, és visszaveszi a torrent-ek sávszélességét, míg észre nem neszi hogy befejezted a csevegést. Így maximális hatékonysággal mehet a fájl transzfer, és a hangod sem szakadozik.

De ugyanezt pl netezésre is be lehet állítani: ha az egyik gépeddel keményen torrentezel, addig a párod a másik gépen az alap webböngészés közben nem fogja érezni, hogy belassult a net.

Az alap házi QoS-ek tudnak TCP portra figyelni, fizikai LAN portra, MAC címre, (belső) IP címre. A jobbfajták automatikusan detektálják a TCP/IP csomagok header-jéből, hogy milyen protokoll-hoz tartoznak.
Egyik legjobb ilyen QoS szabályzós router firmware a Tomato.
De ez akkor ugye alaklmazás szinten nyúl bele - Torrent -, mert abba nem sok beleszólása van, hogy a szolgáltató hogy osztályozza az egyes forgalmakat. É ugye tipikusan nem a user => szolgáltató irány a túlterhelt.
Nem, ez a TCP 5. layer-ben matat, az alkalmazásba nincs hogy belenyúljon, hisz az akár titkosítva is kommunikálhat. Most hogy az éppen torrent, vagy egy nagy FTP-másolás, vagy egy élő YouTibe videó puffer, mindegy.
A szolgáltató által felépített korlátokat ezzel nem lehet túlszárnyalni, de arra mindenképp jó, hogy egy számodra hasznos, előnyös egyensúlyt biztosítson a különféle egyszerre használt forgalom között.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: QoS
« Válasz #6012 Dátum: 2010.11.02 11:52:42 »
Kösz, akkor értem. Szóval ez nem QoS, csak marketing - de legalább működik.
Amúgy TCP/IP-ben nincs 7 réteg, az csak az OSI-ban van, de értem mit akarsz írtni és látom, hogy rosszul fogalmaztam.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6013 Dátum: 2010.11.02 14:52:21 »
 :helpsmilie: Az elmult ket hetben nem mukodik a Firefoxban a Home, Page down/up es End funkciok. En nagyon sokat hasznalom es nagyon hianyzik. Hol tudnam ezt visszavarazsolni? Mitol tunt el egyaltalan?  :?: Segitsen vki, please :helpsmilie:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #6014 Dátum: 2010.11.02 15:27:06 »
(Volt egy ötletem, de nem ez lesz az.) Próbáld meg törölni az előzményeket (ctrl+shift+del), franctuggya alapon.