Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598018 alkalommal)

0 Felhasználó és 58 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5955 Dátum: 2010.10.25 12:39:34 »
Kéne BP-en valami jó áru net (10-15 Mbites) és TV (analóg elég 30 csati körül). Szerintetek?

Most van a UPC-nél akciós csomag, amit én is összeállíthatok. Amit néztem az 33 csatis TV és 15 Mbit-es net (fél évig 30) és havi 5 rongy 1 éves hűséggel. Ez jónak számít vagy tudtok még jobbat?

Egyáltalán még milyen szolgáltatók vannak Pesten a UPC és a T-Comot leszámítva?

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5956 Dátum: 2010.10.25 12:47:59 »
TP-Link TL-WR1043ND - mindet tud, amit kérsz, és DD-WRT is megy rajta. Három kollégámnak is van, meg vannak elégedve vele - 12500 Ft.-ért ingyen van, a tudásához képest

És igen, aki teheti, linuxos routert vegyen. Hosszú távon, főleg ilyen áron, nagyon megéri.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5957 Dátum: 2010.10.25 12:53:47 »
Egyáltalán még milyen szolgáltatók vannak Pesten a UPC és a T-Comot leszámítva?

Digi. Olcsó, jó, pláne, ha LAN-területen laksz. Egyébként 5 rongyért nem vészes a UPC sem, de ennél a digi szerintem olcsóbb lesz.

http://www.digikabel.hu/

TP-Link TL-WR1043ND - mindet tud, amit kérsz, és DD-WRT is megy rajta. Három kollégámnak is van, meg vannak elégedve vele - 12500 Ft.-ért ingyen van, a tudásához képest

Naugye  :winkiss: Tényleg best buy, pláne, ha el tudunk tekinteni a fehérségétől és a kissé darabos zöld ledsortól.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5958 Dátum: 2010.10.25 13:21:29 »
Néztem, a mi házunk pont nincsen benne a Digi által lefedett területben. Ha 100m-rel arrébb laknánk, akkor már az összes szolgáltatás elérhető lenne.

A T-Home-os csomagok drágák, eddig még mindig a UPC az, ami marad és elérhető is számunkra. Más szolgáltató még esetleg, amivel érdemes foglalkozni?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5959 Dátum: 2010.10.25 13:23:34 »
UPC-ről én csak rosszat hallottam, a T-vel meg személyesen van felháborító véleményem. Én azért csak felhívnám a digit. 2500-ért 100/30-as vagy milyen net több mint baráti.
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5960 Dátum: 2010.10.25 13:33:23 »
Igen, de ez is átverős, mert csak fél évig ennyi, utána 3x annyit kell a másik félévre fizetni. Ez a "mézes madzag".

A UPC-nél meg fix az ár és az első félévben 2x-es a sávszélesség, azaz 15 mega helyett 30-at adnak. Igazából az első félévben mindegyikkel hasonlóan jössz ki, de a második félévben a digi megdrágul jelentősen, míg az UPC-nél visszaesik a 30 megás net 15 megásra, de az ár nem változik. Igazából 15 mega is bővel elég, most is 5 megás netet használok és nem érzem lassúnak. Sokszor a webszolgáltatás az akadálya a nagyobb sebességnek és nem is az én gépem és az ISP közötti kapcsolat lassúsága.

Nekem anno Veszprémben volt UPC-s netem, állandóan gond volt vele, 3 db Webstar (én csak vebszarnak hívom) modem halt be és volt olyan is, hogy 3 helyen volt sérülve a drót, mire  a lakásig ment a jel, így csoda hogy akadozva ment. Ezt akkor derítették ki, mikor a fogyasztóvédelemnek készültem levelet írni, mert 5 db levélváltás után sem lett jó és nem akartak kártérítést sem fizetni vagy kedvezményt adni... Szóval tudom, hogy az UPC ratyi, de ott pl. más nem volt.

A T-Home-ot ismerem, hol jó, hol nem. Jellemzően ők is hulladék hardvereket használnak, az otthoni eszközök is hol jók, hol nem. A szolgáltatás is hol jó, hol nem, ismerősök szidják, hogy pofátlanok és nem teljesítik azt, amit ígértek.

De akkor kérdezem én, hogy hol a francba kössek netet, mikor a Digi nincsen nálunk, ahogyan Fibernet sincsen, csak Tré-kom és UPC van, amiről tudok. Néztem, van Datanet és még másik 2-3 kis szolgáltató, de azok meg nagyon drágák arányaiban és sokszor ott is a nyomorék mikrohullámú technikával operálnak, ami viharban nagyon nem szeret menni. Meg a franc akar a ház oldalára mikros adó-vevőt applikálni, ami aztán szórtan sugároz több Wattos teljesítményen...

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5961 Dátum: 2010.10.25 13:41:06 »
Ha T és UPC a két lehetőség, akkor inkább már a UPC.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5962 Dátum: 2010.10.25 13:41:38 »
Kérdezd meg Misit. Én úgy tudom, hogy ő fix 2500-at fizet. Nincs mézesmadzag a Diginél.
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5963 Dátum: 2010.10.25 13:47:36 »
Van ez az integrált csomag, ott nyomatják ezt a fél évig olcsó dumát. Ebbe van telefon, net és TV állítólag.

Ha csak a netet fizetem elő, akkor tényleg 2.500 Ft a 20-as net, de ahhoz még TV is kellene. Amúgy a TV csomagokról árlistát nem is találtam sehol sem.
Meg amúgy sincsen a mi házsorunknál elérhetősége ennek, úgyhogy minket nem igazán érint az egész Digikábel kérdés.

Még gondolkodom, hogy mi legyen.  :hmmmm:  Nekem ez az 5e-res UPC is tetszene, mert 33 TV csatorna van benne és 15 megás a net, ami fél évig 30-as igazából. És 1 éves hűséget kell aláírni (szívem szerint 1 percet sem írnék alá senkinél sem soha semmilyen témában). És van az utcánkban is. És a UPC-nél megoldható az is, hogy koaxon jön a netes jel, bár van telefonos kábel is behúzva... Csak menjen mindig rendesen, ne legyen az, hogy 3 hetente fél hétre leáll a dolog.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5964 Dátum: 2010.10.25 13:52:28 »
Csak azért mondom, hogy hívd fel őket, hátha azt mondják, hogy pár hét és eljutnak oda. Amúgy digi.tv
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5965 Dátum: 2010.10.25 13:57:35 »
Azt ne felejtsétek el az olcsó Digivel kapcsolatban, hogy oké, hogy olcsó, csak egy csomó olyan csatornát nem tartalmaz a TV, aminek értelme lenne, viszont számos olyat meg tartalmaz, ami  :censored: .
És olvasd el az "apróbetűs részt" is, B.S., mert abban rejlik az igazi lényeg. Papíron valóban szép teljesítmény a Digi, de élőben már a legkisebb szellőtől is akadozik az egész technológia.  :excl:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5966 Dátum: 2010.10.25 14:05:06 »
...egy csomó olyan csatornát nem tartalmaz a TV, aminek értelme lenne, viszont számos olyat meg tartalmaz, ami  :censored: .

Konkrétabban? Esetleg arra gondolsz, hogy sehol máshol nincs digisport? Itt van segítségül aktuális fővárosi digitális csatornakiosztás, szerintem teljesen rendben van 2500-ért.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5967 Dátum: 2010.10.25 14:11:43 »
Misi se panaszkodott még, hogy lassú lenne a net, vagy bármi baja lenne vele.
         

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5968 Dátum: 2010.10.25 14:14:03 »
Ki a fórum szolgáltatója? Mert arra tudnék panaszkodni...  :censored:  Egy csomószor van, hogy nem tölti be az oldalt elsőre vagy marhára belassul. Hogy őszinte legyek, elég szar a fórum webes felületének a megbízhatósága és a sebessége. Nah, ennél a szolgáltatónál nem akarok lenni.  :lol:

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5969 Dátum: 2010.10.25 14:49:11 »
Szerintem a fórum egy szerverszolgáltatás keretében fut, te meg egy lakossági előfizetésen keresztül netezel. A kettőben annyi a hasonló, hogy a hosting is jellemzően sávszél-korlátos; ha az előfizető alulméretezi a csomagot, akkor egy jó minőségű szolgáltatás is lehet elégtelen, vagy akadozó, bizonytalan. Ha tudnám, ki hostolja a fórumot, akkor sem tartanám relevánsnak szolgáltatóválasztásnál. (Egyébként szerintem korrekt a fórum, máshol ennél sokkal nagyobb bibik szoktak lenni mind sebesség, mind stabilitás terén.)