Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1597966 alkalommal)

0 Felhasználó és 46 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5940 Dátum: 2010.10.20 08:28:45 »
En AVG-rol attertem az MSE-re. Teljesen jo, meg annyira se fogja a gepet mint az AVG. Mar tobb mint fel eve hasznalom. Teljesen ok. Jah, es jogtiszta, ha a windowsod is az  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5941 Dátum: 2010.10.20 22:42:18 »
En AVG-rol attertem az MSE-re. Teljesen jo, meg annyira se fogja a gepet mint az AVG. Mar tobb mint fel eve hasznalom. Teljesen ok. Jah, es jogtiszta, ha a windowsod is az  ;)

Netbookot az is megakasztja! kb. azt a sebességet tudja, mint a Nod. - viszont ingyenes, és teljesen korrekt.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5942 Dátum: 2010.10.22 14:54:10 »
Egy kis női segítségkérés Firefox témában:

Idézet
HELP!

Az összes mentett oldal a könyvjelzőmben eltűnt.
Hogy tudom visszavarázsolni?
Mindenféle előzményem megsemmisült.:-(((
Nem vagyok nagy guru, segítsetek!

Hozzáteszem, semmi olyat nem tettem, ami miatt el kellett volna tűnnie, délelőtt működött, délután bekapcsoltam, nem akart a netre csatlakozni, újraindítottam és átállt magától a BS player kezdőlapjára, pedig nekem a sima startlap van beállítva, és ttól kezdve minden előzmény és beállított könyvjelző eltűnt.
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5943 Dátum: 2010.10.22 15:26:22 »
C:\Documents and Settings\a felhasználo fiókja\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\profilnév.default
Ja, először a rejtett mappák megjelenítése kijelölése, különben nem találja ezeket a mappákat (Eszközök - Mappa beállításai - Nézet és a listában ott lesz)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5944 Dátum: 2010.10.22 15:36:53 »
Köszi, megpróbálja! :hug:
         

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5945 Dátum: 2010.10.23 15:00:54 »
Az index megint megcsinálta a lassan szokásosnak mondható 3G-körképét. Nem szentírás, de arra jó, hogy nagyjából megsaccolja az ember, milyen 3G sebességre számíthat az országban.

http://index.hu/tech/3gtura3/

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5946 Dátum: 2010.10.24 22:15:45 »
Routert kell vennem. Ami fontos, hogy jó legyen, vigye a 300 Mbitet, tudjon QoS-t, vigye a dd-wrt-t és legyen megbízható és olcsó. Háttértár kezelés nem kell.

A Linksys WRT160N Router-t néztem ki. Szerintetek milyen? Egyéb ötlet? A 120N is tetszett volna, de a dd-wrt-t az nem vágja a honlapjuk szerint. :cry:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5947 Dátum: 2010.10.24 22:39:14 »
Nem rossz, egyetlen dologra figyelj, a mostani szériáknál a tápegységet rendszeresen alulméretezik, így ha pillanatnyi áramszünet van, rendszeresen letilt a táp. az utóbbi időben kb. minden 4. linksysnél ez volt  a hiba.

-Én még a Belkin routereknek is utánanéznék, lassan egy éve itt  megy mögöttem, 300megás wlan, gigás drótoslan. eddig 2x indítottam újra, de mindkét esetben szolgáltatás kiesés volt, és nem router hiba. - ráadásul 2 db SSID-t tud, csinálhatsz rendes hálót, meg un. hotel wifi, egymástól teljesen szétválasztott háló, ha rendszeresen fogadsz laptopos havert, akit nem feltétlenül akarsz a gépedhez hozzáengedni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5948 Dátum: 2010.10.24 22:51:41 »
Nekem 1 db SSID bőven elég, nem akarok csinálni a lakásba nagy dolgokat. Ez otthoni felhasználásra menne most.

A DD-WRT és az eddigi kedvező tapasztalatok miatt nekem a Linksys routerek a legesélyesebbek. Van egy Netgearem, nem rossz, csak már eljárt felette az idő: lassú, nem DD-WRT támogatott, nincsen QoS funkciója, stb.

A WRT-120N tetszett volna, de az a dög nem DD-WRT támogatott. A 150N már túl régi modell, a 160N és a 160NL az, amely az első olyan széria, ami új konstrukció és DD-WRT támogatott egyben. A 160NL mellett szól, hogy USB-s háttértárolót is kezel, igaz ez már 17-18e Ft, míg a sima 160N 13-14 körül van. Igazából 10-be terveztem a vásárlást, csak rájöttem, hogy azok csak 150 megásak és nem DD-WRT kompatibilisek sajnos. Tetszik még az E szériás Linksys is, de azok 18-20-tól indulnak, annyit meg nem szánnánk rá.

A neten a 160N-nel kapcsolatosan olvasni lehet sok jót is és rosszat is, gondolom az aktuális firmwaretől is sok függ, hogy mennyi elégedettek velük az emberek. Igazából az érdekelne, hogy az árban létezik-e jobb alternatíva, illetve van-e ezzel kapcsolatosan konkrét tapasztalat?

Nekem a Belkinek nem jöttek be, többet telepítettem mostanában és nagyon nem szimpatikusak, többel gondok is voltak.

Az új Cisco-s Valet routerekről lehet tudni valamit? Miben más, mint a Linksys?

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5949 Dátum: 2010.10.24 23:45:48 »
A Cisco alaproutereiről csak olvastam, semmi különös.

Ha bárki normális rouert kér, akkor én is többnyire a Linksyst ajánlom, a többiek csak a magasabb kategóriában ( ~20e felett) alternatíva. - az általam említett Belkin sem az alap darab, ma is 16+áfa a nagykerára. mondjuk a WRT160NL is 14000+áfa körül megy.

otthoni használatra szerintem tökéletes, de több irodába is raktunk, van ahol néha 22db noti megy egyszerre wifin róla, az asztali gépek mellett.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5950 Dátum: 2010.10.25 00:10:57 »
Megnéztem a neten, lehet 14-ért (ÁFÁ-val) kapni E1000-res Linksys-t is, állítólag ez a WRT-160N továbbfejlesztett (vagy marketingezett) változata. 300 megát tud, illetve DD-WRT kompatibilis ez is. Sajnos nincsen ezen még USB és mobilnetet sem kezel, de szerintem túl fogom élni. 2 db laptopot kell otthon kiszolgálnia majd egy viszonylag kis lakásban, így hatalmas elvárások nincsenek az antenna sugárzása és a terhelésbírás tekintetében sem. A lényeg, hogy az 802.11n-t tudja és DD-WRT kompatibilis és megbízható legyen. Igazából egy olcsóbb TP-Link is jó lenne, de az nem DD-WRT-s, amivel meg szeretek "játszani".  ;)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5951 Dátum: 2010.10.25 08:19:33 »
Leírás alapján nem lehet rossz ez a Linksys, még nem használtunk sehol ebből a típusból.

Sajnos a belső antennások nem mindenhova tökéletesek, nagyobb terek sugárzására szükséges lehet a külső, sokszor irányított antenna. - kisebb lakásban nem lehet gond.

Tp-link elég nagy szórással készül, azonos szérián belül is vannak tökéletes darabok, meg ugyanott fele térerőt produkálók is. Van ami pillanatok alatt oszt ip-t, másik darab meg szöszöl vele sokáig. A leggyakoribb, hogy nem stabil a frekvencia, fél-egy év után szépen elmásznak a csatornák, és ezután rendszeresen eldobálja a csatlakozó eszközökegyre nagyobb részét. Szóval olcsó, és kifogható belőle jó, de elég sok a nyűg velük.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5952 Dátum: 2010.10.25 08:50:30 »
120N csak "ál-N", az DD-WRT-vel is felejtős lenne, ha kell a 300MB. (Nálam van otthon egy, ha valaki vinné, tegyen rá árajánlatot.)

160N-nek jó a híre, megvehető. Mégsem azt választottam, hanem ezt:
http://www.tp-link.com/products/productDetails.asp?pmodel=TL-WR1043ND
http://www.argep.hu/product_1177623.html
http://logout.hu/cikk/tp-link_tl-wr1043nd_okositas/bevezetes_specifikacio.html

Stabil, gyors, terhelhető, támogat egy csomó okosítást (dd-wrt-t, openwrt-t is), USB-s, és a többi. És olcsó. Melegen ajánlom.

barna.czukor

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5953 Dátum: 2010.10.25 09:47:04 »
Nem tűnik rossznak... :hmmmm:

Kérdés, hogy hosszabb távon mennyire fogja bírni a képzést. Nekem is olyan tapasztalataim vannak, hogy egyes TP-LINK modellek teljesen jók, mások viszont percekig nem osztanak ki IP-t és nehezen lehet rájuk csatlakozni. Talán az újabbak már jobbak, úgy vettem észre, hogy fejlődött elég sokat ez a kezdetleges márka.
Mostanában több TP-LINK-et is csináltam, viszonylag sokat tudnak, de van 1-2 bajuk: pl. egy firmware csere nem volt a régebbieken egyszerű, nekem kellett a file-t letölteni (miután nehezen megtaláltam), majd úgy frissíteni. Minden beállítás elveszett és volt, hogy a backup-ot nem lehetett helyreállítani.

Az árához képest elég nagy a tudása ennek a TP-LINK-nek, messze nem tud az E1000 sem ennyit, mert nincsen USB-je. Csak ha a Linksys megbízhatóbb, mindig oszt azonnal IP-t, akkor az nekem fontosabb. Bár a TP-LINK 5 éves garanciája azért szintén elgondolkodtató. Az E1000 beépített antennás, de nem baj, ha kisebb a jele, mert kis lakást kell csak beszórnia, nincsen több szint vagy ilyesmi.

Ami nekem még a Linksys mellett szól, hogy olyan szép... :wub:  :ph34r: Kár, hogy az IOS-t nem lehet rátenni, amivel a Catalyst sorozat zúz, szívesebben dolgoznék CLI-ben, ahogyan már megszoktam.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5954 Dátum: 2010.10.25 11:02:15 »
Saját tapasztalat: dd-wrt-vel atomstabil. Pár hete vettem egy NAS-t, kb. másfél terányi anyagot mozgattam meg a routeren át, egyetlen CRC-hiba, észrevehető akadás, lassulás nélkül. Van a prohardveren hosszú és kiterjedt fóruma, ott elég sokan leírják a tapasztalataikat. Én sem bíztam a márkában, aztán végignyaltam a fórumot, néhány külföldi oldalt róla, és meggyőzött.

A linksysek tényleg szebbek, ez egyértelmű. Otthon magasan a tp-link a legrondább elem a nappaliban, érdekesen fest a tömör fa bútorok, szövettapéta, bőrkanapé, rézkarcok között.  :hug: Ha nagyon zavar valakit, el kell dugni, úgysem kell sokat piszkálni.