Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1599310 alkalommal)

0 Felhasználó és 41 vendég van a témában

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5925 Dátum: 2010.10.16 20:33:25 »
Ezen az oldalon nincs túl bonyolultan leírva : remove-red-cross-antivirus
Nehogy most elezdj mindenféle removal cuccokat leszedni !
Ha lehet Én mindenképp kézzel szedném le, és utánna egy spybot átvizsgálás.



Mivel lehet a Red Cross nevű, magát antivírusnak tituláló férget eltüntetni? Találtam vmi leírást róla, de egyrészt iszonyat hosszú, másrészt roppantul macerásnak néz ki. Az Avastot meg a Nod-ot körberöhögte.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5926 Dátum: 2010.10.16 20:39:17 »
 ::) Ez nekem too much. Inkább újrahúzom majd azt a gépet...
         

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5927 Dátum: 2010.10.16 20:45:23 »
Ezek egyszerre voltak fennt, vagy mikor érezted gond van akkor kerültek a gépre ?
A Nod32 -nek van most online scan -je, soha nem szerettem/használtam ilyen online scant, de hátha.
Csak IE -n megy !! És ne legyen fennt Nod32    http://www.eset.hu/tamogatas/viruslabor/onlineellenorzes
Az Avastot meg a Nod-ot körberöhögte.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5928 Dátum: 2010.10.16 20:47:44 »
Ez egy ismerős laptopja XP SP3-mal, automatikusan telepítette magát elmondás alapján a Red Cross, majd újraindult és meg akarja magát vásároltatni.
Alig lehet elindítani a gépet. Az Avast és a Nod32 telepítés óta a gépen van. Futtatni se lehet őket, az IE és a Firefox progikat is blokkolta a RC.
         

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5929 Dátum: 2010.10.16 20:52:44 »
::) Ez nekem too much. Inkább újrahúzom majd azt a gépet...

??? Összefoglalom:
- feladatkezelőből ki kell lőni 4 processzt
- registry editorral törölni 6 kulcsot
- törölni 1 mappát és 4 fájlt.

Ehelyett sosem választanám az újratelepítést.

Egyébként egyszerre két víruskereső nem szerencsés felállás: lassítják a gépet, megzavarják egymás működését.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5930 Dátum: 2010.10.16 20:54:56 »
Akkor nem Avast hanem valami A betűs, ami kiegészíti a Nod-ot. Mindig összekeverem...
Köszi Satriani, így már érthetőbb. Utánanézek ennek a registry editornak, hogy mi ez és hogy működik, ilyenekbe nem szoktam belenyúlni.
         

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5931 Dátum: 2010.10.16 21:26:49 »
Adaware lesz az !  és összeakad a Nod32 vel, ezért is indulhat lassan a gép , mivel mostanában mindkettő keresi a "kéretlen" programokat .
Sose értettem hogy minek akar egyre többet az Adaware , főleg hogy csak a fizetős verziója igazán jó, a shareware egyre bénább.
Ha meg a Nod32 -ból a Smart Security van fenn , akkor meg végleg nem csodálom , hogy akad induláskor a gép.
De nem is lehetnek naprakészek, mert mindkettőnek az adatbázisa ismeri ezt a redcross-t.
Le kell kapcsolni a folyamatosan futó vizsgálatot az Adaware -ban, ütemezve kell lefuttatni lekapcsolt netnél, kikapcsolt Nod -nál (esetleg ! ,de Én inkább leszedném)
ui. : miért kellene kiegészíteni a Nod32-t, ezt valahol olvasták kb. 2 éve :)
Akkor nem Avast hanem valami A betűs, ami kiegészíti a Nod-ot. Mindig összekeverem...
Köszi Satriani, így már érthetőbb. Utánanézek ennek a registry editornak, hogy mi ez és hogy működik, ilyenekbe nem szoktam belenyúlni.
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.16 21:29:56 írta MrIP »
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5932 Dátum: 2010.10.17 10:41:32 »
...Utánanézek ennek a registry editornak, hogy mi ez és hogy működik...

Elég egyelőre, ha megtalálod és kitörlöd a megadott kulcsokat. Normál esetben az egyszeri júzer nem kell, hogy belenyúljon, szóval tulajdonképp semmit nem kell róla tudni.

Ad-aware helyett (ami tényleg nem jó) ott a Spybot S&D.

[a csatolmányt egy admin törölte]

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5933 Dátum: 2010.10.17 13:50:31 »
Ez tényleg jópofa, kár, hogy ennyire pici a ház, így csak USB-n fogad HDD-t, ami egyből limitálja a hálózati elérés sebességét.
Tévedés: van rajta eSata csatlakozó, 3Gbit-es SATAII-őt támogatva natívan. Egy SATA-s winyót direktbe rá lehet dugni.
Ugyanakkor ezerféle változat van (pl. beépített winyós is, lásd http://www.ionicsplug.com/compare.html a legalsó, ráadásul 2GHz-es; vagy HDMI kimenetes ha kis mini HTPC-t akarsz; PCI-e foglalat, VGA kimenet, etc), attól függ, mire akarod használni.
Én a dupla gigabit lan-osat választottam, mert majd ha a különféle teszteket befejezem majd rajta (célirányú szoftverek futtatásának tesztje), a végső feladata az lesz, hogy bikaerős routerként működjön. Nagyságrendileg kb ugyanennyibe kerül mindegyik.
Passzív, és minimális energiafogyasztás!

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5934 Dátum: 2010.10.19 17:57:40 »
Ez már jobban hangzik. Mondjuk a sata csatlakozás nem annyira elterjedt külső házaknál, de biztos lehet olyat találni.

--------------------

Lecseréltem az összes itthoni gépen a nod32-t avastra. Egy legális licencem volt, a többi gépre mindig vadásztam a szériaszámokat, már qrva unalmas volt. Amúgy jó a nod, a megmaradó licencemet lezsíroztam, jól jöhet még valamikor, de az avastot amúgy is csípem: hasonlóan nem fogja meg a gépet, mint a nod, kellemes a felülete, és elég gyakori, hatékony a frissítése. Long live avast.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5935 Dátum: 2010.10.19 18:47:19 »
... nem fogja meg a gépet, mint a nod ...
Próbáltam néhány antivírust a közelmúltban, a NOD annyira lefogta a WinXP és Win7 gépet, hogy egyszerűen nem lehetett normálisan dolgozni vele. Váltani kellett.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5936 Dátum: 2010.10.19 18:48:20 »
Mondjuk a sata csatlakozás nem annyira elterjedt külső házaknál, de biztos lehet olyat találni.
Külső SATA = eSata, mint External SATA. Szabvány. Csomó hdd ház már van eSata-s csatlakozással, csak keresni kell.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5937 Dátum: 2010.10.19 20:35:13 »
Köszi, figyelmetlenül olvastam. Ismerem ezt a csatlakozási módot, használható és baromi gyors. Ha egyáltalán még építek valaha PC-t, biztos lesz az alaplapon ilyen csatlakozó.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5938 Dátum: 2010.10.19 21:18:57 »
... nem fogja meg a gépet, mint a nod ...
Próbáltam néhány antivírust a közelmúltban, a NOD annyira lefogta a WinXP és Win7 gépet, hogy egyszerűen nem lehetett normálisan dolgozni vele. Váltani kellett.

Lassan már nem lesz használható vírusírtó, eddig a NOD viszonylag jó volt, de mostmár az is fogja a gépet, bár még mindíg jobb, mint a Norton.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5939 Dátum: 2010.10.19 21:49:13 »
Avast van most azon a netbookon, amin épp (nem :D) dolgozom. 1.6-os Atom, 1GB RAM, tehát nem egy erőmű; win7, aero megy, rendesen fut a word, total commander, adobe reader, excel és a firefox.