Szerző Téma: Informatika. Kérdések - Válaszok  (Megtekintve 1598776 alkalommal)

0 Felhasználó és 42 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5895 Dátum: 2010.10.05 14:51:49 »
Eddig nem volt vírusirtód?!  :eek: Akkor talán tényleg benyaltál valamit. :D

Otthonra AVG-nek, Avast!-nak van ingyenes verziója.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5896 Dátum: 2010.10.05 15:12:02 »
Nekem még eszembe jutott a vírus is :D
Köszi!
Milyen vírusirtót érdemes venni és felrakni? Jellemzően ez egy vitaindító kérdés szokott lenni egyes helyeken, de azért én megkockáztatom...

Véleményem szeirntem felesleges a vírusirtó (elég ha van egy jól konfigurált tűzfalad), bár tapasztalatlanabb felhasználóknak jó, ha van (bár az emberi hülyeség ellen nem igazán véd). Ez esetben a NOD32-t ajánlom (talán ez terheli legkevésbé a gépet), vagy az ESS-t, ez ugyanaz, de tartalmaz tűzfalat és kémprogramirtót is. Tört verziót szerintem felejtsd el, túl sok a probléma a frissítéssel. Ha kell, tudok küldeni felhasználónevet és jelszót, ami október 15-ig érvényes.
Ha mégse vírusos a gép, akkor ajánlott lefuttatni a Process Explorer nevű progit, ezzel meg tudod nézni, melyik folyamat eszi a procit, és ki is lőheted vele, ha újraindítás után is fennáll a probléma, az Autoruns-szal letilthatod a nemkívánatos elemeket, hogy ne induljanak el mindig a Windows-zal együtt (mindkettő ingyenes progi, telepíteni se kell őket).
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5897 Dátum: 2010.10.05 15:17:09 »
Véleményem szeirntem felesleges a vírusirtó (elég ha van egy jól konfigurált tűzfalad)

Ez olyan, mintha azt mondanád, az autóba tök fölösleges a pótkerék, elég, ha van 4 légzsákod.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5898 Dátum: 2010.10.05 15:40:30 »
Ez olyan, mintha azt mondanád, az autóba tök fölösleges a pótkerék, elég, ha van 4 légzsákod.

Azért ez nem ugyanaz. Évek óta nem kaptam vírust, évente, félévente egyszer feltelepítek egy vírusírtót és lefuttatom a keresést, csak úgy kíváncsiságból. A lényeg az, hogy ésszel kell netezni, nem megnyitni minden szart, na meg telepítem mindig a Windows frissítéseket, meg a többi programot is naprakészen tartom. Meg természetesen használok tűzfalat. Persze aki kevésbé tapasztalt, annak ajánlott vírusírtót telepíteni.

Corolla 1,4 VVT-i 2005

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5899 Dátum: 2010.10.05 18:16:02 »
Eddig nem volt vírusirtód?!  :eek: Akkor talán tényleg benyaltál valamit. :D

Otthonra AVG-nek, Avast!-nak van ingyenes verziója.

Az Avastot én is erősen tudom ajánlani a környezetemben rengetegen használják, megelégedéssel.

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5900 Dátum: 2010.10.05 19:34:16 »
...A lényeg az, hogy ésszel kell netezni, nem megnyitni minden szart...

Ugye ezzel nem azt akarod mondani, hogy 1. csak netről lehet vírust beszedni 2. aki vírust szed be, az ész nélkül netezik (köszönöm MFerenc cartárs nevében is kedvességed) 3. csak "minden szar" terjeszthet vírust. Jó lenne, ha ilyen egyszerű lenne.

Azt pedig ne nagyon vitassuk, hogy a tűzfal és a vírusirtó két külön funkciót lát el - bár a terjedelmesebb otthoni védelmi rendszerekben nem válik el élesen a két funkció, több szoftverben vírusirtó és tűzfal is van, spamszűrővel, reklámblokkolóval, kémprogram-szűrővel (stb) kiegészítve. Azt se vitassuk, hogy van-e szükség víruskeresőkre. Windows alatt van. Saját példa: másfél-két éve újratelepítettem a windowst, korrektül beállított hardveres tűzfal mögül ie megnyitás, google, avg keresés, avg letöltés útvonalat bejárva szedtem be vírust. Nyilván ész nélkül netezek, tudom...

Amúgy a legjobb vírusvédelem a windows kerülése. Sokkal kevesebb kártevő van linuxra, osx-re.

xpet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 667
  • Auris 1.6 Luna 2008
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5901 Dátum: 2010.10.05 19:38:49 »
+1 az Avast-nak.  :yes:

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5902 Dátum: 2010.10.05 20:33:03 »

Ugye ezzel nem azt akarod mondani, hogy 1. csak netről lehet vírust beszedni 2. aki vírust szed be, az ész nélkül netezik (köszönöm MFerenc cartárs nevében is kedvességed) 3. csak "minden szar" terjeszthet vírust. Jó lenne, ha ilyen egyszerű lenne.

Azt pedig ne nagyon vitassuk, hogy a tűzfal és a vírusirtó két külön funkciót lát el - bár a terjedelmesebb otthoni védelmi rendszerekben nem válik el élesen a két funkció, több szoftverben vírusirtó és tűzfal is van, spamszűrővel, reklámblokkolóval, kémprogram-szűrővel (stb) kiegészítve. Azt se vitassuk, hogy van-e szükség víruskeresőkre. Windows alatt van. Saját példa: másfél-két éve újratelepítettem a windowst, korrektül beállított hardveres tűzfal mögül ie megnyitás, google, avg keresés, avg letöltés útvonalat bejárva szedtem be vírust. Nyilván ész nélkül netezek, tudom...

Amúgy a legjobb vírusvédelem a windows kerülése. Sokkal kevesebb kártevő van linuxra, osx-re.

Persze, hogy nem csak netről lehet bekapni vírust, alap dolog, hogy másnak a pendrive-ját nem dugom be a gépembe vagy letiltom az autorun funkciót, de azért az a jellemzőbb, hogy netről szedik össze a vírust az emberek, pl. MSN-ről. Egyébként te milyen vírust szedtél össze?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5903 Dátum: 2010.10.06 07:48:02 »
Eddig nem volt vírusirtód?!  :eek: Akkor talán tényleg benyaltál valamit. :D

Otthonra AVG-nek, Avast!-nak van ingyenes verziója.
De volt, csak nem akartam azt írni, melyik prg-t szedjem le a netről...
NOD32 egy ideig tök jól elvan (30 naposat frissítettem, mert hát becsületes próbáltam lenni, de normálisan még át se tudta nézni a gépet), aztán meg nem; volt fent Norton Internet Security, frissítve stb... egy ideig szintén zenész, aztán úgy lefogta a gépet (másra nem tudok gyanakodni, vagy amit beengedett, az fogta meg, nem tudom) hogy na. Avast, AVG volt, de valamiért lekerültek, már nem emlékszem az okokra. Na, sebaj, majd valamit csinálok.
Most Outpost Security Suite Pro 2009 van, ez a telepítéskor talált egy valag ezt-azt, netezés közben is, ha rájön, szokott riasztani...

Közben eszembe jutott, hogy a winyó, amire felraktam a rendszert, egy "regenerált" darab  :whistling: (volt néhány bad sector, okos program végigküzdötte magát, aztán most már nincs rajta bad) Erősen rá terelődött a gyanú...  :hmmmm:

Szerk.: gyorsan megnéztem, mielőtt format c:-t csinálok, hát nem, a "jó" winyón van a rendszer (Samsung SATA 80 GB, tán' 2 éves lehet, nem emlékszem, de még nem volt vele gond, és nem torrentezés kerregtette eddig :D ) Nyomozás folyik tovább, aztán kb. tavasszal valószínűleg veszek egy másik gépet és kész...
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.06 07:56:46 írta MFerenc »

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5904 Dátum: 2010.10.07 15:49:06 »
Rajtam és 4 cégen kívül rosszalkodik még ma az internet? Ti semmi rendkívülit nem éreztek ma?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5905 Dátum: 2010.10.07 16:41:02 »
Itt 1-2 órája katasztrófa.
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5906 Dátum: 2010.10.07 16:49:49 »
Na PZS nemrég hívott, hogy elvágtak egy optikai kábelt a margithídnál....

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5907 Dátum: 2010.10.07 16:56:56 »
Szerencsére a wlan-kábelt nem vágták el, ezért a mobilnet megy rendesen... :)

Satriani

  • Vendég
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5908 Dátum: 2010.10.08 13:03:35 »
Megjött a NAS, amit az ebayről vettem. 30-án adták fel, Vietnámból 8 nap alatt ért ide. Ha beüzemeltem, írok róla pár sort.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re: Informatika. Kérdések - Válaszok
« Válasz #5909 Dátum: 2010.10.08 13:28:22 »
Megjött a NAS, amit az ebayről vettem. 30-án adták fel, Vietnámból 8 nap alatt ért ide. Ha beüzemeltem, írok róla pár sort.
De jó!
Ez a 266MHz-es, vagy a 600MHz-es?
« Utoljára szerkesztve: 2010.10.08 13:43:39 írta robi »